صفحه 10 از 61 نخستنخست 123456789101112131415161718192060 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 91 تا 100 , از مجموع 602

موضوع: گرفتن ريزنمرات، گواهي موقت و دانشنامه از دانشگاه آزاد

Member chormang آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Politecnico di Milano

پیش فرض پاسخ : گرفتن ريزنمرات، گواهي موقت و دانشنامه از دانشگاه آزاد

سلام به دوستان.....مدرک موقت رو میشه ترجه کرد....اعتباری برای دانشگاهه مقصد داره....چجوری توضیح بدیم که مدرک اصلی موقعه ثبته نام نهایی تحویل میدم......در ضمن من ریز نمره غیر رسمی رو میتونم برای سوئد بفرستم......زنده باد apllyabroad

سلام
    من یه مشکلی پیدا کردم اینکه دانشگاه آزاد مرکزی تا سه ماه دیگه می خواد مدرک صادر کنه که به مهلت دانشگاهها نمی رسم
    حالا من چی کار می تونم بکنم
    هرچی هم که گفتم بازم کسی تو مرکز دانشگاه آزاد کمکی نکرد
    دانشگاههای کانادا هم که ترجمه می خوان
    مدرک موقت هم ارزش ترجمه نداره
    چه کنم
    لطفا کسایی که این راه رو رفتن کمک کنند
    با تشکر پیشاپیش
    می دونم هر جا که باشم آسمون همین یه رنگه...
    --
    با همه دریا دلی دل را به دریاها زدم
    پشت پا بر اصل بی بنیاد این دنیا زدم

Junior Member

سلام

من تجربه ای کم در این مورد دارم؛ اینجا میگم تا شاید راهگشای مشکل برخی از دوستان باشد.

1- مدارک و نمراتی که دانشگاه آزاد صادر می کند در صورتی قابل ترجمه رسمی است که آقایان صامت یا مایلی آنها را امضا کرده باشند.
    2- ریز نمرات قابل ترجمه رسمی برای مشمولین فقط در هنگام دانشجو بودن صادر می شود.
    3- ریز نمرات قابل ترجمه رسمی برای مشمولین پس از فارغ التحصیلی با ارائه نامه قبولی در مقطع بالاتر یا برگه سبز اعزام صادر می شود!

البته مورد 3 رو خودم تجربه نکردم و از مسئولین سازمان شنیدم! کسی تجربه اون رو نداره؟

سلام دوستان
    من لیسانسم آزاد بوده و ارشدم سراسری. واسه گرفتن دانشنامه دانشگاه آزاد هم باید اول تو وزارت علوم تشکیل پرونده بدم؟! یا اینکه میتونم مستقیم برم سازمان مرکزی؟
    ممنونم
    Take into account that great love and achievements involve great risks.

سلام دوستان
    لطفا به سوال من جواب بدید دارم از استرس می میرم
    من هم چند ماهه که برای این پروسه(گرفتن مدرک موقت و ریزنمرات از دانشگاه علوم و تحقیقات) اقدام کردم و چون نمی دونستم این پروسه این قدر احمقانه است (چون ریزنمرات لیسانسم رو از دانشگاه فردوسی دو هفته ای گرفتم) حالا به شدت نگرانم، الان بعد از 2،3 ماه علافی تو دانشکده خودمون و ساختمان اداری به من گفتند که 10 روز دیگه ریزنمرات رو می دن، حالا چند تا سوال دارم، اولا که این ریز نمرات قابل ترجمه هست یا باید صبر کنم تا مدرک دایم صادر بشه؟ :'( ثانیا کجا باید مدارکم رو ببرم تا مهر و موم کنند و برای دانشگاه مورد نظرم پست کنند؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط a_fr
    سلام دوستان
    لطفا به سوال من جواب بدید دارم از استرس می میرم
    من هم چند ماهه که برای این پروسه(گرفتن مدرک موقت و ریزنمرات از دانشگاه علوم و تحقیقات) اقدام کردم و چون نمی دونستم این پروسه این قدر احمقانه است (چون ریزنمرات لیسانسم رو از دانشگاه فردوسی دو هفته ای گرفتم) حالا به شدت نگرانم، الان بعد از 2،3 ماه علافی تو دانشکده خودمون و ساختمان اداری به من گفتند که 10 روز دیگه ریزنمرات رو می دن، حالا چند تا سوال دارم، اولا که این ریز نمرات قابل ترجمه هست یا باید صبر کنم تا مدرک دایم صادر بشه؟ :'( ثانیا کجا باید مدارکم رو ببرم تا مهر و موم کنند و برای دانشگاه مورد نظرم پست کنند؟
    سلام دوست عزیز
    اگه مطالب قبلی رو خونده باشی فکر کنم بتونی جوابتو بگیری
    ولی به طور خلاصه بهت بگم که اگه ریزنمره در حین تحصیلت رو گرفتی بعد از اخذ امضاهای مزبوطه از واحد خودتون باید ببری تهران - پاسداران- دفتر مرکزی آقای مایلی و خانم علیقلی امضاش کنن. غیر از این حالت من اطلاعات زیادی ندارم.

موفق باشید
    Do not hesitate, check the manual |

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Petersool
    سلام
    من یه مشکلی پیدا کردم اینکه دانشگاه آزاد مرکزی تا سه ماه دیگه می خواد مدرک صادر کنه که به مهلت دانشگاهها نمی رسم
    حالا من چی کار می تونم بکنم
    هرچی هم که گفتم بازم کسی تو مرکز دانشگاه آزاد کمکی نکرد
    دانشگاههای کانادا هم که ترجمه می خوان
    مدرک موقت هم ارزش ترجمه نداره
    چه کنم
    لطفا کسایی که این راه رو رفتن کمک کنند
    با تشکر پیشاپیش
    يه توضيح مختصر ميدم خدمتتون، اميدوارم كمك كنه. اگر توضيحات بيشتري مي خواستيد، بفرمايين خصوصي براتون توضيح بدم، چون قبلاً توضيح داده شده!
    دوستاني كه ريز نمرات رسمي دارند كه تكليفشون مشخصه. دوستاني كه ندارند: ريز نمرات غير رسمي كه به امضاي آموزش دانشكده رسيده باشه، بعد ترجمه. دانشگاه آزاد خودش اين مدارك را seal ميكنه و براي دانشگاه مورد نظرتون مي فرسته. اينطوري رسميت مداركتون تأمين ميشه! البته لازم به ذكره كه بعضي از دانشگاهها شايد نپذيرن كه خيلي بعيده!

من یک مشکلی برخورد کردم 3 ماه پیش به من گفتند اقدام کنی 1 ماه دیگه مدرک موقت و ریزنمراتت رو با هم می دیم 6 ماه دیگه هم مدرک اصلی رو ولی الان پس از کلی دوندگی و از این اتاق به اون اتاق رفتن بعد از 2 ماه امروز فارغ التحصیلان کل به من میگه کی گفته ما الان ریز نمرات می دیم به شما، الان ما مدرک موقت می دیم و 6 ماه دیگه ریزنمراتت با دانشنامه اصلیت میاد آخه هیچکس تو این دانشگاه از قوانین خودشون هم خبر نداره، ولی من تو این فروم هم دیدم که همه ریزنمرات رو با مدرک موقتشون گرفتن،کسی به مشکل من برخورد کرده؟
    (خدا رو شکر که لیسانسم رو از دانشگاه فردوسی گرفتم که بفهمم گرفتن ریزنمرات یعنی یک پروسه 10 دقیقه ای با مهر و امضای چند نفر با فاصله چند اتاق!!!!!!)

ApplyAbroad Champion
    Some14Myself آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Uni of Tehran - Finance

من برعکس شما لیسانس ام ازاد بود الان فوق تهران هستم ...
    برای من گرفتن دانشنامه و ریزنمره لیسانس هم خیلی کوتاه بود ... در حد همین 10 دقیقه !!!

حتی درست کار کردنشون هم حساب کتاب نداره ! چه برسه به این عقب انداختن کارها ...

سلام

دوستان لطفا راهنمایی بفرمائید:

من الان یک ریز نمرات (در حین تحصیل) از واحد خودمون گرفتم که البته نمره 4 واحدم توش نیست.
    الان اون 4 واحد رو هم که معرفی به استاد داشتم پاس کردم و نمرش اومده. حالا با توجه به اینکه فرآیند فارغ التحصیلی و صدور مدرک چند ماه طول می کشه و من تا 2 ماه دیگه باید مدارکم (حداقل ریز نمرات) رو برای دانشگاه مقصد بفرستم و احتمالا اون موقع وسط مراحل صدور مدرک هستم. می خوام برای اون موقع حداقل یک ریز نمرات رسمی (قابل ترجمه) داشته باشم. الان برام چند تا سوال پیش اومده:

1 - وقتی آخرین نمره وارد شد، خود به خود پروسه فارغ التحصیلی شروع میشه یا اینکه باید درخواست فارغ التحصیلی بدیم؟ (من هنوز CD پروژه رو به کتاب خونه ندادم).
    2 - سازمان مرکزی که قرار هست ریزنمرات رو تائید کنه از کجا متوجه میشه که شما در فرآیند فارغ التحصیلی هستید؟
    الف - از روی تعداد واحد؟
    ب - چیزی از واحد دانشگاهی در یافت می کنه؟
    ج - اینا همه به هم وصلند و به محض اینکه شما درخواست فارغ التحصیلیت رو به واحد بدی اونا تو سازمان می فهمن؟ ;D
    د - سایر موارد
    منظور من اینه که الان که آخرین نمرم وارد شده می تونم اون ریز نمرات قبلی (اون ناقصه) رو ببرم سازمان مرکزی تائید کنه؟ یا مثلا می تونم یه ریز نمرات کامل دیگه بگیرم و امضا هاش رو در دانشگاه بگیرم و بعد در خواست فارغ التحصیلی بدم و بعدش برم سازمان مرکزی برای تائید؟ یعنی اگر 3 تا امضا رو از واحد بگیرم دیگه سازمان مرکزی تائید میکنه یا نه (حتی اگر در مرحله فارغ التحصیلی باشیم)

خلاصش اینکه هم میخوام زودتر مراحل فارغ التحصیلی و صدور مدرک شروع بشه و هم اینکه اگر تا 2 ماه دیگه مدرکم آماده نشد(که احتمالا نمیشه) حداقل یه ریز نمرات رسمی داشته باشم.

موفق باشید.

پ.ن : اگر پیچیده توضیح دادم ببخشید
    یا به اندازه آرزو هایت تلاش کن ، یا به اندازه تلاشت آرزو کن

----------------------------------------------------------------------------------
    دانش هر فرد نه دارایی او است نه سرمایه او بلکه بدهی او به جامعه است

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)