صفحه 16 از 61 نخستنخست ... 67891011121314151617181920212223242526 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 151 تا 160 , از مجموع 602

موضوع: گرفتن ريزنمرات، گواهي موقت و دانشنامه از دانشگاه آزاد

Member azadeh25 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Tehran

پیش فرض پاسخ : گرفتن ريزنمرات، گواهي موقت و دانشنامه از دانشگاه آزاد

نقل قول نوشته اصلی توسط katy_198516 نمایش پست ها
    سلام
    میشه بگید آیا با گواهی موقت فارغ اتحصیلی میشه برای دانشگاه apply کنیم؟
    چون به من گفتند گواهی موقت ارزش ترجمه نداره و فقط اصل مدرک رو باید بفرستیم که اونم ۲ سال طول میکشه که دانشگاه آزاد به ما بده
    در مورد ریز نمرات هم همین. آیا این درسته؟

با مدرک موقت نمیتونین، چون ارزش ترجمه نداره. حداقل باید با ریزنمراتتون اپلای کنین که طبق قانون الان، اگه فارغ التحصیل باشین، بهتون ریزنمره تاییدشده که بدرد ترجمه بخوره رو نمیدن و باید صبر کنین اول اصل مدرک رو بگیرین و بعدش ریزنمره، اگه از اول پرونده تون کامل باشه و درخواست ریزنمره به امور فارغ التحصیلان بدین، ممکنه همزمان حاضر شه. کی گفته دوسال طول میکشه؟ اصل مدرک مال من 5 ماه بعد از تاریخ گواهی موقتم بود که رفتم و تحویل گرفتم. ریز نمره هم 3 هفته طول کشید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    power electrical eng. .mashhad

سلام من هنوز فارغ التحصیل نشدم . هنوزم دانشگاه خودمون ریزنمرات میده خودم ببرم تهران واسه بقیه کاراش .
    یا خودشون کاراشو میکنن؟
    اصولا یک تجربه دارم که میگه :اپلای کردن و اکسبپت شدن از کنکور دادن خیلی راحت تره!!

سلام.
    می شه پذیرش گرفت از سوئد بعد قول داد که تافل رو توی March امتحان داد. آخه ثبت نام تا 15jan هست.
    بعد منم ترم دیگه تازه درسم تموم می شه یعنی مرداد یا شهریور دیگه مدارکم آمده نمی شه تا اون موقعه؟ قبول می کنند مدرک اصلی رو اون موقع بدیم؟ یعنی 2 3 هفته مونده به شروع کلاس ها

Junior Member

ببینید دوستان ، من تجربه شخصی خودم رو بهتون میگم. من دانشجوی تهران مرکز هستم
    بعد از فارغ التحصیلی ، رفتم ساختمان مرکزی تهران مرکزی تو اسکندری، درخواست ریز نمره دادم. اونا هم پرسیدن دانشجویی منم به چاخان گفتم بعله هنوز دانشجو هستم. بعد ریز نمره رو گرفتم ، همه ی امضاهای لازم رو هم گرفتم، بعد رفتم ساختمونن مرکزی تو پاسداران، اونجا هم 3 تا امضا گرفتم. یکی از خانم دکتر علیقلی. دفترش همیشه شلوغه. شما برید تو اتاق ، برگه رو خیلی آروم و ریلکس بذارید زیر دستش و برید یه گوشه منتظر شید. خودش برگه رو می بینه و چون فقط باید یه امضا بکنه ، سریعاً کارتون رو انجام میده و اسمتون رو صدا می کنه. بعد می رید پیش دکتر مایلی تو ساختمون کناری ، که ایشون هم معمولاً یا تو جلسه اس یا نیست. پیشنهاد می کنم روزهای آخر هفته نرید. اول وقت روز شنبه برید سراغش. بعد که امضای اون رو گرفتید میرید دبیرخونه مهر می کنید. حالا برای اینکه ترجمه رسمی بشه باید مهر اداره دادگستری و وزارت امور خارجه رو هم بزنید. مترجم میگه این رو نمیشه مهر زد و باید امضای صامت زیرش باشه و اینا. اما شما گوش نکنید. خودتون ببرید دادگستری بدید مهر کنن. میرید کاخ دادگستری تو میدان توپخونه. ممکنه دربونش اجازه نده برید تو. پیشنهاد می کنم پوشه ی مربوط به مدارکتون رو تو کیفتون قائم کنید که نفهمه کارتون چیه. چون که به طرز مسخره ای ، به بقیه افراد کاری نداره، ولی به محض اینکه می بینه شما می خواید کارتون مربوط به ترجمه می شه ، می گه نمی شه برید تو و حتماً باید مسئول ترجمه خونه باشه. اگر که گیر داد یکم خواهش و تمنا کنید و اگه دیگه نذاشت برید تو یکم سیبیلش رو چرب کنید. بعد میرید داخل کاخ ، بخش مترجمین. سمت چپ سالنه. اونجا تو بخش دبیرخونه یه خانومی نشسته ، براتون مهر می کنه.
    بعد باید برید وازرت امور خارجه. وازرت امور خارجه هم همون نزدیکیاس. تو خیابون 30 تیر ، یه کوچه ای که اسمش یادم نیست چیه، ولی سرش پایگاه بسیجه. یه خونه اس که اصلاً هم معلوم نیست اینجا وزارت امور خارجه اس. میرید داخل ، اونجا نامه رو تحویل میدید. اگر صبح بدید ، تا ساعت 3 بهتون می دن. اگر آخر وقت بدید می گن برو فردا بیا. ضمناً پنج شنبه ها هم تعطیله. روز بعدش میرید و مدرک ترجمه شده رو می گیرید. یکم بدو بدو داره ولی میشه.

البته من خودم مدرکم رو نه تایید دادگستری کردم و نه وزارت امور خارجه. فقط مهر مترجم داشت. که با همون پذیرش گرفتم ( از کانادا). که البته پذیرشم مشروط به اینه که اصل مدرکم رو با خودم همراه ببرم که گرفتن اون یک داستان جداگونه دیگه داره که بعداً براتون می گم

Junior Member

سلام
    دوستان خواهش میکنم اگه بشه زود پاسخ بدید من فوری دانشنامه و ریزنمرات قابل ترجمه را نیاز دارم.

من بهمن 87 فارغ التحصیل شدم و گواهی موقتم را گرفتم.اما دانشنامم که تیر ماه 88 برای تایید به سازمان مرکزی ارسال شده هنوز به دانشگاه خودم برنگشته.میخواستم ببینم که آیا امکان داره که خودم دستی از سازمان مرکزی دانشنامه را بگیرم؟؟؟

ریز نمرات قابل ترجمه را هم میتونم از سازمان مرکزی بگیرم؟؟ البته تا حالا ریز نمرات درخواست نددم.(واریز 4500 و..)
    ولی میدونم که بدون دانشنامه نمیشد برای ریزنمرات درخواست داد.واسه همون تا حالا از دانشگاه خودم درخواست ندادم و میخوام از طریق سازمان مرکزی اقدام کنم.

--اگر جواب مثبت هست کلا برای این کارها چه مدارکی لازم دارم و چقدر طول میکشه؟زمان برام مهمه.

متشکرم

Junior Member

سلام
    آیا برای پذیرش ها مهر امور خارجه لازمه و اجباریه ؟ (مهر دادگستری داره)

و آیا برای مهر امور خارجه اصل مدرک هم لازمه ببریم، یا فقط ترجمه های با مهر دادگستری کفایت می کنه ؟

Banned
    رشته و دانشگاه
    زبان و ادبیات انگلیسی دانشگاه علامه طباطبایی

نقل قول نوشته اصلی توسط Hesamavr نمایش پست ها
    سلام
    آیا برای پذیرش ها مهر امور خارجه لازمه و اجباریه ؟ (مهر دادگستری داره)

و آیا برای مهر امور خارجه اصل مدرک هم لازمه ببریم، یا فقط ترجمه های با مهر دادگستری کفایت می کنه ؟
    بهتره که مهر وزارت خارجه را بزنید تا خیالتان راحت شود و محکم کاری کرده باشید.
    وزارت خارجه برای تایید ترجمه ها اصل مدارک را از شما میخواهد.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط federer نمایش پست ها
    سلام
    دوستان خواهش میکنم اگه بشه زود پاسخ بدید من فوری دانشنامه و ریزنمرات قابل ترجمه را نیاز دارم.

من بهمن 87 فارغ التحصیل شدم و گواهی موقتم را گرفتم.اما دانشنامم که تیر ماه 88 برای تایید به سازمان مرکزی ارسال شده هنوز به دانشگاه خودم برنگشته.میخواستم ببینم که آیا امکان داره که خودم دستی از سازمان مرکزی دانشنامه را بگیرم؟؟؟

ریز نمرات قابل ترجمه را هم میتونم از سازمان مرکزی بگیرم؟؟ البته تا حالا ریز نمرات درخواست نددم.(واریز 4500 و..)
    ولی میدونم که بدون دانشنامه نمیشد برای ریزنمرات درخواست داد.واسه همون تا حالا از دانشگاه خودم درخواست ندادم و میخوام از طریق سازمان مرکزی اقدام کنم.

--اگر جواب مثبت هست کلا برای این کارها چه مدارکی لازم دارم و چقدر طول میکشه؟زمان برام مهمه.

متشکرم
    سلام
    اول با بخش فارغ التحصیلان واحد خودتون صحبت کنید ببینید روند کارشون چجوریه! شاید بدون دانشنامه به شما ریز نمره (کارنامه) بدهند... شما درخواست ریز نمره را بدهید ببینید چی جواب می دهد؟ اگر قبول کردند می توانید ریز نمرات را دریافت کنید و شخصا برای تایید آن به سازمان مرکزی بروید (البته فکر می کنم برای تایید ریز نمرات فارغ التحصیلان نیاز به دانشنامه خواهید داشت!)
    اگر بیش از زمان قانونی معطلتان کرده اند پیگیر باشید ، شماره پرونده ارسالی دانشنامه خودتون را بگیرید و یک تماس تلفنی با بخش فارغ التخصیلان سازمان مرکزی بگیرید (یه شماره تلفنی در این مورد در سایت بود..)

برای گرفتن دانشنامه با واحد دانشگاهیتون هماهنگی کنید به خاطر اینکه پس از مدت زمان قانونی هنوز دانشنامه آماده نشده یه نامه ای، چیزی ،بگیرید که اجازه دریافت دانشنامه را به شما واگذار کنند شاید (بیش از 50% احتمال!) بتونید دانشنامه را شخصا تحویل بگیرید.(حتما گواهی موقت و یک کارت شناسایی همراهتون باشه) و بقیه مراحل را پیش ببرید ..

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Robotics/AI at USC

سلام دوستان
    من اکثر پست های این تاپیک رو خوندم. چند تا نکته به ذهنم می رسه که بگم به همراه تجربه ی خودم و یکی از دوستان در زمینه ی همین ریز نمرات

1-اگر قرار بود برای پذیرش ریز نمرات رسمی ( با داشتن دانشنامه و پایان خدمت ) بفرستیم دیگه پذیرش حیت تحصیل معنا نداشت. هممون می دونیم که در حین تحصیل هم می شود اقدام کرد و مدارک فرستاد.
    2- خود من تا فهمیدم بعد اومدن آخرین نمره گرفتن ریز نمرات چه داستانی داره همین امروز رفتم دنبالش و گرفتم از دانشگاه. دردسر خاصی هم نداشت فقط 2000 تومان پرداخت می کنید و چند تا امضاء.
    3- تا اینجا ان ریز نمرات توسط دارالترجمه پذیرفته نیست و باید ببرید سازمان مرکزی تأیید کنن. کاری که یکی از دوستان خیلی راحت انجامش داد.

من از 144 واحد 139 تاشو الآن تو ریز نمراتم دارم.نبودن اون 5 واحد رو هم به دردسرای گرفتن ریز نمرات رسمی ترجیح می دم. تا آخرین نمرتون نیومده اقدام کنید. بعدش یه کم اذیت می کنن ولی شاید راه های دیگه هم باشه. به هر حال هیچ چیزی غیر ممکن نیست.

پیروز باشید
    "You cannot discover new oceans unless you have the courage to lose sight of the shore”

منم سر گرفتن ریز نمرات ماجرایی داشتم ! من فارغ التحصیل شده بودم که تصمیم گرفتم پذیرش بگیرم . دانشگاه بهم ریز نمره نمی داد و تا اومدن دانشنامه باید صبر میکردم ! اونم وقتی اومد که ددلاین ها گذشته بود و ...

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)