صفحه 54 از 61 نخستنخست ... 4444546474849505152535455565758596061 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 531 تا 540 , از مجموع 602

موضوع: گرفتن ريزنمرات، گواهي موقت و دانشنامه از دانشگاه آزاد

ApplyAbroad Guardian
    aidav آواتار ها

پیش فرض پاسخ : گرفتن ريزنمرات، گواهي موقت و دانشنامه از دانشگاه آزاد

نقل قول نوشته اصلی توسط shahrzad62 نمایش پست ها
    من یه شهریور ماه فارغالتحصیل شدم و پذیرش برای دکترا دارم.می خواستم بپرسم اگر صدور مدرک دانشنامه یک سال طول می کشد افرادی که بلافاصله برای مقطع بعد اقدام می کنند چه کار باید بکنند و همچنین آیا من در بدو فارغاتحصیلی می تونم تقاضای دانشنامه کنم؟
    اگر بورسيه دكتراتون داخل ايران باشه اصل دانشنامه رو ازتون نميخوان مگر در زمان فارغ التحصيلي از مقطع دكترا.اما اگر خارج از ايران باشه بسته به نوع دانشگاه ممكنه همون اول اصل دانشنامه رو بخوان.اگر دانشگاه آزادي هستين بايد بگم كه اگه مدام پيگيري كنيد پس از فارغ التحصيلي و گرفتن مدرك موقت،حداقل يك ماه و حداكثر 2 ماه طول ميكشه.

Member kazhal آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    معماری

پیش فرض پاسخ : دریافت ریز نمرات از دانشکده

سلام دوستان
    چندتا سوال:
    1- میخواستم بدونم برای گرفتن ریزنمرات چه مراحلی باید طی شه؟ من دانشگاه آزاد بودم و مشکل آزاد کردن مدرک ندارم. برم دانشگاه بگم ریزنمرات میخوام؟ با توجه به اینکه دانشگاه مورد نظرم course discription و تعداد ساعات هر کدوم رو هم میخواد!

2- کدومش باید مهر دادکستری بخوره؟

3- بعد از گرفتن نمرات و ترجمه اونها، باید دوباره ببرم دانشگاه تا برام بذاره توی پاکت seal شده؟

با تشکر

ApplyAbroad Veteran
    qwerty123456 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط kazhal نمایش پست ها
    سلام دوستان
    چندتا سوال:
    1- میخواستم بدونم برای گرفتن ریزنمرات چه مراحلی باید طی شه؟ من دانشگاه آزاد بودم و مشکل آزاد کردن مدرک ندارم. برم دانشگاه بگم ریزنمرات میخوام؟ با توجه به اینکه دانشگاه مورد نظرم course discription و تعداد ساعات هر کدوم رو هم میخواد!

2- کدومش باید مهر دادکستری بخوره؟

3- بعد از گرفتن نمرات و ترجمه اونها، باید دوباره ببرم دانشگاه تا برام بذاره توی پاکت seal شده؟

با تشکر
    1-بله، شما به امتحانات دانشگاهتون مراجعه میکنید، و درخواست ریزنمرات میکنید، ریزنمرات را که گرفتید باید در دبیخانه دانشگاهتان مهر شود. بعد باید بروید سازمان مرکزی دانشگاه آزاد واقع در نیستان نهم پاسداران، پیش خانم علیقلی، بعد اتاق خدمات آموزشی، بعد طبقه پایین آقای گیوریان باید امضا کنه، بعد دبیرخانه مهر اصلی را بزنه و خلاص. متاسفانه Course description نداره این کارنامه و شما باید خودتان برایشان شرح دهید و اعتماد دانشگاهتان را جلب کنید.
    2- یک دارالترجمه معتبر با پرس و جو از آشنایان پیدا کنید و مدرک موقت را ترجمه کنید. دارالترجمه بعد از ترجمه، مهر وزارت امور خارجه و دادگستری را برایتان میگیرد، نگران نباشید.
    3- اگر دانشگاهتان گفته که حتما باید خود دانشگاه ایران برایمان مدارک را بفرستد(اکثر دانشگاههای امریکا اینگونه هستند)، باید ببرید سازمان مرکزی دانشگاه آزاد، اتاق امور بین الملل، تا همه مدارک شما را یکجا تحویل بگیرند و داخل پاکت آرم دار و انگلیسی دانشگاه آزاد بگذارند و مهر کنند. همانجا هم از شما هزینه پست را میگیرند و خودشان ارسال میکنند.

Member kazhal آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    معماری

نقل قول نوشته اصلی توسط qwerty123456 نمایش پست ها
    1-بله، شما به امتحانات دانشگاهتون مراجعه میکنید، و درخواست ریزنمرات میکنید، ریزنمرات را که گرفتید باید در دبیخانه دانشگاهتان مهر شود. بعد باید بروید سازمان مرکزی دانشگاه آزاد واقع در نیستان نهم پاسداران، پیش خانم علیقلی، بعد اتاق خدمات آموزشی، بعد طبقه پایین آقای گیوریان باید امضا کنه، بعد دبیرخانه مهر اصلی را بزنه و خلاص. متاسفانه Course description نداره این کارنامه و شما باید خودتان برایشان شرح دهید و اعتماد دانشگاهتان را جلب کنید.
    2- یک دارالترجمه معتبر با پرس و جو از آشنایان پیدا کنید و مدرک موقت را ترجمه کنید. دارالترجمه بعد از ترجمه، مهر وزارت امور خارجه و دادگستری را برایتان میگیرد، نگران نباشید.
    3- اگر دانشگاهتان گفته که حتما باید خود دانشگاه ایران برایمان مدارک را بفرستد(اکثر دانشگاههای امریکا اینگونه هستند)، باید ببرید سازمان مرکزی دانشگاه آزاد، اتاق امور بین الملل، تا همه مدارک شما را یکجا تحویل بگیرند و داخل پاکت آرم دار و انگلیسی دانشگاه آزاد بگذارند و مهر کنند. همانجا هم از شما هزینه پست را میگیرند و خودشان ارسال میکنند.
    ممنون از پاسختون

پس باید خودم دروس رو درست کنم و بدم ترجمه. دیگه احتاج به مهر که نداره؟
    بعد از اینکه دانشگاه مهر و موم کرد خودمم میتونم بفرستم چون چیزی گفته نشده.

ApplyAbroad Veteran
    qwerty123456 آواتار ها

ممنون از پاسختون

پس باید خودم دروس رو درست کنم و بدم ترجمه. دیگه احتاج به مهر که نداره؟
    بعد از اینکه دانشگاه مهر و موم کرد خودمم میتونم بفرستم چون چیزی گفته نشده.
    بله ناچاراً خودتون باید بنویسید و نیازی هم نداره بدید دارالترجمه براتون ترجمه کنه. چون نوشته شما که مهر ندارد. خودتان روی کاغذ A4 هم میتوانید.
    حتی واسه اینکه معتبر تر بشود و دانشگاه به شما بیشتر اطمینان کند میتوانید با مراجعه به ویکیپدیا انگلیسی و پرینت این صفحات نیز اینکار را انجام دهید. چرا میخاهید این قسمت را جدا بفرستید؟؟!!! بهتر است همه مدارک را با هم به دانشگاه آزاد بدهید تا در پاکتشان بگذارند، چون مهر میکنند روی پاکت را و اینجوری شاید رسمی تر بشود.
    (با عذرخواهی از مدیر محترم اگه صحبتم کمی بیربط به این تاپیک بود.)
    موفق باشید.

Member kazhal آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    معماری

پیش فرض پاسخ : ترجمه مدارک دانشگاه آزاد

نقل قول نوشته اصلی توسط ali_m4057 نمایش پست ها
    نه من هنوز فارغ التحصیل نشدم ، یعنی دقیقش اینه: من الان 8 ترم رو خوندم تمام واحد هامو پاس کردم و تمامی نمره هام امده و ثبت هم شده تو کارنامه ( دیگه درسی ندارم که پاس کنم) و نمره های کارنامه ام الان تو سایت دانشگاه تو پروفایل ام هست ! ولی هنوز ثبت نهایی نشده که کارای فارغالتحصیلی رو انجام بدم ،(خودمم تا کارای ترجمه امو انجام ندم دنبال کارای فارغ التحصیلی نمیرممممممممممممممممممممم مممممممممممممم!!!!!!!))

یه چیزی هست شما حتی اگه ترم مثلا 7 هم باشید میتونید ریز نمرات بگیرید بفرستید من خودم تو فروم خوندم که میشه این کارو کرد باید از بچه هایی که این کارو کردن بپرسی میدونم که پروسه اش دقیق مثل اینه ولی اینکه اون ترم اخرشو چکارش میکنی رو اطلاع ندارم ؟!

فقط یه نصیحت دوستانه از روی تجربه خودم و بقیه بچه ها بت میکنم که مخصوصا اگه پسری و مشکل خدمت داری مثل من یعنی مشمول میشی حتممممممممممممممممما قبل فارغ التحصیلیت مدارکتو (ریز نمراتتو) پست کن که اگه نکنی خیلیییییییییییییییییییییی یییی کارت مشکل میشه :
    مشکلش هم دقیقا اینه که (خودم از دانشگاه پرسیدم):
    بعد فارغ التحصیلی چون مشمولی بت دانش نامه اصلی نمیدن یه دانشنامه موقت بعد 2 هفته بت میدن که زیرش نوشته : ارزش ترجمه ندارد....................این یعنی هیچی!!!!!!!

حالا نظام وظیفه اومده یه بخش نامه زده ( این قسمتش مهمه !!) گفته مشمولا دفترچه خدمت شونو پست کنن (کارت سبز) بگیرن بعد حالا تازه بت داشنامه میدن که ببری ترجمه تازه اونم به خودت نه با اجازه دانش نامه دقیق اینه که تو دفترچه میفرستی(تو اون مهلت 6 ماهه) بعد که جواب دفترچه ات امدم میبری دانشگاه میگی مثلا من 4 ماهه دیگه سربازم (مثلا) حالا میتونی مدارکتو ترجمه کنی و........
    بنظر من که این اصلا بدرم نمیخوره به چند دلیل:
    1. اون موقع تو خدمتی که بخوای کاراتو بکنی .........خودت میدونی که کارا زیاده ......اوناهم میدونن!!!!!
    2.دیگه کار از کار گذشته و تو از مهلت 6 ماهت هنوز استفاده نکردی و شاید اصلا نتونی پذیرش بگیری !!!!!! معلون نیست !!!!! سربازی
    3. تو چه جوری میخوای هروز بشینی پای اینترنتو جواب استادا رو بدی هر روز!!! برای فاندو اینا ............ میدونم میشه ولی جدا واقع نگر باشیم خوب خیلی سخته یا اصلا تو اموزشی که نمیشه حتی!!!!!!!
    4............این قانون شون زمانی به درد میخوره که مثلا توش زده باشه که اقای X شما 11 ماه دیکه تشریف میبرید سرباز میشید( یا یه مدت طولانی که راحت به کارات برسی)....که اونم که تو اطلاع دقیق نداری که یه ماه دیگس یا 1 سال دیکه میری......

البته یه چیز بگم ها من خودم این پروسه نرفتم هر چی هم بگم مثل کسی که این رو رفته نمیشه و نضرات شخصیه و نه تجربه .............خب هر چی باشه تجربه یه چیز دیگه هست و خیلیییییی از بیان نظر قطعی تر هستش
    اگه تونستی یکی رو تو فروم پیدا کن که این کارو کرده باشه........
    من قبلنا یه چند نفری بودن بم گفتن که ما اینجوری کردیم ( و البته به درد هم نمیخوزه تو این کارو نکن !!!!) من هم به نصیحت اونا گوش کردم ....(راستش اسمشونو هم یادم رفته بت بگم)

اهان اینم بت بگم الان یکیشون پیام گذاشته بود که سربازه و داره خدمت مقدس نظام وظیفه انجام میده وووووووووووووو ...........

نگران نباش تا فارغ التحصیل نشدی سریع یه ریز نمرات بگیر مراحل بالا را برو و به کارات برس اینجوریه امن تره ..........
    موفق باشین همگی
    امیدوارم به دردتون خورده باشه..................
    واقعا ممنون از توضیحات خوبت دوست عزیز

راستش من با خوندن این همه مطلب گیج شدم. سوالم اینه که ریز نمرات و مدرک باید تایید بشن اما یکی رو میبری نیستان نهم و اون یکی رو باید ببری گلستان ؟ درست فهمیدم؟

همون مرحله گرفتن از دانشگاهش کلی دوندگی و امضا گرفتن داره ظاهرا. فکر کنم باید بذارم واسه ترم دیگه پذیرش بگیرم چون با وجود پایان نامه نمیرسم هی برم اینور اونور

Member ali_m4057 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Master of Transportation and Highway Engineering

پیش فرض پاسخ : ترجمه مدارک دانشگاه آزاد

واقعا ممنون از توضیحات خوبت دوست عزیز

راستش من با خوندن این همه مطلب گیج شدم. سوالم اینه که ریز نمرات و مدرک باید تایید بشن اما یکی رو میبری نیستان نهم و اون یکی رو باید ببری گلستان ؟ درست فهمیدم؟

همون مرحله گرفتن از دانشگاهش کلی دوندگی و امضا گرفتن داره ظاهرا. فکر کنم باید بذارم واسه ترم دیگه پذیرش بگیرم چون با وجود پایان نامه نمیرسم هی برم اینور اونور
    با سلام
    برای تایید ریز نمرات ( مهر و امضاهاش ) باید بری سازمان مرکزی دانشگاه ازاد .(ادرسشم که قبلا گفتم و تمام پروسه ای که باید طی کنی هم توش مو به مو هست ). شما همون از اول برو اونجا بقیه مراحل رو گام به گام بت میگن چکار کنی .نگران اون نباش . این از تایید ریز نمراتت!
    گرفتن ریز نمرات از دانشگاهت کلا کمتر از 1 روز وقتتو میگیره ، یعنی اگه همه کارمندها باشن و سریع کارت راه بیافته 2 ساعته تمامه.
    اون تاییدش از سازمان مرکزی هم مثل همینه ، زیاد وقت گیر نیست.
    ( ضمنا من قبلا تو توضیحاتم گفته بودم که مقدار تقریبیش چقدر وقت میگیره ، ).
    موفق باشین.
    (در ضمن من الان دیگه فارغ التحصیل شدم_من اینکارا رو کردم به هیچ مشکلی هم بر نخوردم مطمئن باشید پروسش همینه ،البته من کارشناسی بودم نه فوق لیسانس! )

ApplyAbroad Veteran
    silence scream آواتار ها

به kazhal:
    فقط امیدوارم که قبلا مدرک اصلی قابل ترجمه (و نه مدرک موقت) رو بدست آورده باشید. ضمن اینکه روال کار گرفتن ریز نمرات بدین صورت هست که ابتدا باید دانشنامه ی اصلی حاضر شده باشد، سپس درخواست ریز نمره را از طریق واحد دانشگاهی بدهید و باز هم طبق روال باید خودشون بفرستند تهران و برگرده دانشگاه و شما تشریف ببرید و تحویل بگیرید.
    البته شما تلاشتون رو انجام بدید تا این روالها رو کوتاه کنید! هر چند خود بنده هم توفیق آنچنانی نداشتم در این زمینه، اما خوشحالم که پیگیریهام باعث اندکی تسریع شد و انشاءا..........تا 10 روز دیگه مدرکم میرسه دانشگاه و ایکاش دیگه ریز نمره رو - مثل خیلی از واحدهای دیگه - بدن دست خودم، هر چند امید چندانی ندارم
    اراده ی مصممی که آرزوی بزرگی را همراهی می کند و ذهنی که شکست را نمی پذیرد، راه خود را از میان مشکلات پیدا خواهد نمود
    با دادن امتیاز + به دوستانی که به ما کمک میکنند ، روحیه همکاری و دوستی را در فروم ترویج کنیم
    آیا می دانستید می توانید حتی بصورت ناشناس، نتایج پذیرش خود را وارد نمایید!؟ دریغ نفرمایید که از شما دریغ نکردند

Member kazhal آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    معماری

نقل قول نوشته اصلی توسط silence scream نمایش پست ها
    به kazhal:
    فقط امیدوارم که قبلا مدرک اصلی قابل ترجمه (و نه مدرک موقت) رو بدست آورده باشید. ضمن اینکه روال کار گرفتن ریز نمرات بدین صورت هست که ابتدا باید دانشنامه ی اصلی حاضر شده باشد، سپس درخواست ریز نمره را از طریق واحد دانشگاهی بدهید و باز هم طبق روال باید خودشون بفرستند تهران و برگرده دانشگاه و شما تشریف ببرید و تحویل بگیرید.
    البته شما تلاشتون رو انجام بدید تا این روالها رو کوتاه کنید! هر چند خود بنده هم توفیق آنچنانی نداشتم در این زمینه، اما خوشحالم که پیگیریهام باعث اندکی تسریع شد و انشاءا..........تا 10 روز دیگه مدرکم میرسه دانشگاه و ایکاش دیگه ریز نمره رو - مثل خیلی از واحدهای دیگه - بدن دست خودم، هر چند امید چندانی ندارم
    بله من مدرک اصلیمو خیلی وقته گرفتم اما اونم الان دست دانشگاهیه که دارم توش فوق میگیرم! اما اگه برم بگم لازمش دارم با تعهد یه مدتی بهم میدنش. واسه اپلای کردن به اصلش که نیاز ندارم؟ چون دوباره باید پسش بدم

در ضمن این مراحله ریزنمره گرفتن و اینا چقدر زمان میبره؟

Junior Member

بچه ها من به يه مشكل بزرگي برخوردم
    بعد از 2 ماه دوندگي كه مرسولم از شيراز فرستاده بشه تهران ( مسئول فارغ التحصيلان 1 ماه مرخصي بوده و يه روز در ميان مياد سر كار ) با شماره پيگيري رفتم تهران ميگن مرسوله شما برگشت خورده ! الان 2هفته هست كه هنوز دست امور فارغ التحصيلان شيراز نرسيده ...تهران ميگه مشكل از شيراز هست .شيراز ميگه ما اطلاع نداريم. كسي تا حالا به اين مشكل بر خورده ؟؟؟؟؟

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)