صفحه 6 از 61 نخستنخست 1234567891011121314151656 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 602

موضوع: گرفتن ريزنمرات، گواهي موقت و دانشنامه از دانشگاه آزاد

ApplyAbroad Champion

پیش فرض پاسخ : گرفتن ريزنمرات، گواهي موقت و دانشنامه از دانشگاه آزاد

نقل قول نوشته اصلی توسط AmiR_86
    سلام دوستان عزیز..
    اول اینکه یک مورد اینجا بگم که من از وزارت علوم پرسیدم وقتی معافیت تحصیلی صادر میشه که پذیرش شما unconditional باید باشه تا معافیت صادر بشه حالا که شما که اینجور گفتین در مورد اجازه خروج مطمئن هستین؟
    و سوال بعدیم اینکه آیا باید روابط بین المل دانشگاه آزاد مدارک رو بفرسته...یا میشه خودمون مدارک رو بفرستیم؟
    سلام
    این لینک ها رو ببینید:
    http://www.applyabroad.org/forum/ind...ic,6738.0.html
    http://www.applyabroad.org/forum/ind...ic,2034.0.html
    http://www.applyabroad.org/forum/ind...ic,5897.0.html
    و لینک های زیر از ویکی
    http://www.applyabroad.org/wiki/inde...8C.D9.84.DB.8C
    و
    http://www.applyabroad.org/wiki/inde...A7.D8.B1.DA.A9

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    UPM-Mechanical engineering

سلام
    منظورتونو متو جه نمی شم، مگه هر واحدی برای خودش سازمان مرکزی داره.
    سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی همه واحد های سراسر کشور یه دونس که اونم تو خیابان پاسداران تهرانه.
    نه می برین امور بین الملل دانشگاه آزاد seal کنه یعنی می ذاره تو پاکت و درشو می بنده و مهر می کنه و بعد با پست TNT می فرسته
    ممنون دوست عزیز بابت راهنمایی های مفیدت...
    پس با این وضعیتی که فهمیدم باید این کار را بکنیم:
    1-پذیرش با ریز نمراتی که ترجمه رسمی نشده
    2-وقتی پذیرش اومد کارهای فارق التحصیلیمون رو بکنیم و دانشمناممون رو بگیرم با ریز نمرات
    3-بریم سازمان مرکزی تهران اونجا seal کنن و بعد ما پستش کنیم

فقط یک سوال دارم اونم اینکه برای سوئد نامه پذیرش نمیاید و فقط توی پرفایلت هست که پرینت میگیری ازش آیا اونو دانشگاه آزاد به عنوان نامه پذیرش قبول میکنه یا نه؟

ApplyAbroad Champion

ممنون دوست عزیز بابت راهنمایی های مفیدت...
    پس با این وضعیتی که فهمیدم باید این کار را بکنیم:
    1-پذیرش با ریز نمراتی که ترجمه رسمی نشده
    2-وقتی پذیرش اومد کارهای فارق التحصیلیمون رو بکنیم و دانشمناممون رو بگیرم با ریز نمرات
    3-بریم سازمان مرکزی تهران اونجا seal کنن و بعد ما پستش کنیم

فقط یک سوال دارم اونم اینکه برای سوئد نامه پذیرش نمیاید و فقط توی پرفایلت هست که پرینت میگیری ازش آیا اونو دانشگاه آزاد به عنوان نامه پذیرش قبول میکنه یا نه؟
    1-تهیه ریز نمراتی که ترجمه رسمی نشده و سایر مدارک
    2- پست مدارک های مورد اول از طریق امور بین الملل دانشگاه آزاد ( در این مرحله مدارک seal میشه پست میشه
    3- مدارك مورد نياز برای ارائه به وزارت علوم جهت ايجاد پرونده برای نامه‌ی درخواست:

1. اصل و تصوير پذيرش
    2. اصل و تصوير نمره زبان
    3. اصل و تصوير گواهی فراغت از تحصيل
    4. تصویر كارت ملی
    5. تصویر شناسنامه

با تحویل این مدارک به "واحد اعزام به خارج با هزینه شخصی" واقع در طبقه سوم وزارت علوم، پرونده شما تشکیل شده و پس از بررسی به شما نامه به نظام وظیفه داده میشه و می رید وثیقه می گذارید و بعد دوباره به واحد اعزام به خارج با هزینه شخصی وزارت علوم ارجاع می شوید و در وزارت علوم به شما دو تا نامه داده می شه، یه نامه برای اداره گذرنامه تا اگه پاسپورت ندارین بگیرین و توی پاستون مهر خروج بزنن و یه نامه برای دانشگاه داده میشه تا بتونید مدارک فارغ التحصیلی تو یعنی دانشنامه تون رو بگیرید. ( مورد 3 برای کسانی است که مشمول هستند )
    4- حالا می تونید برید واحدتون و دانشنامه تون رو بگیرید و ریز نمرات فارغ التحصیلی رو که اگر پذیرشتون مشروط به دادن مدارک فارغ التحصیلی بود ترجمه مدارک فارغ التحصیلی رو به دانشگاه پذیرش شدید می فرستید تا نامه پذیرش غیر مشروط بیاد.
    5- می تونید با نامه پذیرش غیر مشروط و سایر مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای دانشجویی، برای اخذ ویزا اقدام کنید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط BLUE SKY
    1-تهیه ریز نمراتی که ترجمه رسمی نشده و سایر مدارک
    2- پست مدارک های مورد اول از طریق امور بین الملل دانشگاه آزاد ( در این مرحله مدارک seal میشه پست میشه
    3- مدارك مورد نياز برای ارائه به وزارت علوم جهت ايجاد پرونده برای نامه‌ی درخواست:

1. اصل و تصوير پذيرش
    2. اصل و تصوير نمره زبان
    3. اصل و تصوير گواهی فراغت از تحصيل
    4. تصویر كارت ملی
    5. تصویر شناسنامه

با تحویل این مدارک به "واحد اعزام به خارج با هزینه شخصی" واقع در طبقه سوم وزارت علوم، پرونده شما تشکیل شده و پس از بررسی به شما نامه به نظام وظیفه داده میشه و می رید وثیقه می گذارید و بعد دوباره به واحد اعزام به خارج با هزینه شخصی وزارت علوم ارجاع می شوید و در وزارت علوم به شما دو تا نامه داده می شه، یه نامه برای اداره گذرنامه تا اگه پاسپورت ندارین بگیرین و توی پاستون مهر خروج بزنن و یه نامه برای دانشگاه داده میشه تا بتونید مدارک فارغ التحصیلی تو یعنی دانشنامه تون رو بگیرید. ( مورد 3 برای کسانی است که مشمول هستند )
    4- حالا می تونید برید واحدتون و دانشنامه تون رو بگیرید و ریز نمرات فارغ التحصیلی رو که اگر پذیرشتون مشروط به دادن مدارک فارغ التحصیلی بود ترجمه مدارک فارغ التحصیلی رو به دانشگاه پذیرش شدید می فرستید تا نامه پذیرش غیر مشروط بیاد.
    5- می تونید با نامه پذیرش غیر مشروط و سایر مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای دانشجویی، برای اخذ ویزا اقدام کنید.
    دستت درد نکنه راهنماییت عالی بود...
    اگر ترجمه غیر رسمی رو ببریم روابط بین المل دانشگاه آزاد چه جوری Seal میشه...آیا باید کار خاصی بکنم؟
    سوال کوچیک دیگه هم دارم..منی که میخوام واسه سوئد اقدام کنم وقتی که به امید خدا پذیرش مشروطم اومد از دانشگاه مورد نظرم بعد که مدارکم رو گرفتم بازم لازمه دانشگاه آزاد پست کنه یا نه خودمم میتونم پست کنم؟
    یک سوال دیگه دارم که شاید جاش اینجا نباشه ولی اگر جواب بدین ممنون میشم...برای سوئد مدارک رو که ترجمه رسمی کردم (یعنی بعد از پذیرش موقت) باید به دانشگاه بفرستم یا نه باید به آدرس STUDERA.nu بفرستم!
    ممنون میشم بازم کمکم کنید...

ApplyAbroad Champion

دستت درد نکنه راهنماییت عالی بود...
    اگر ترجمه غیر رسمی رو ببریم روابط بین المل دانشگاه آزاد چه جوری Seal میشه...آیا باید کار خاصی بکنم؟
    سوال کوچیک دیگه هم دارم..منی که میخوام واسه سوئد اقدام کنم وقتی که به امید خدا پذیرش مشروطم اومد از دانشگاه مورد نظرم بعد که مدارکم رو گرفتم بازم لازمه دانشگاه آزاد پست کنه یا نه خودمم میتونم پست کنم؟
    یک سوال دیگه دارم که شاید جاش اینجا نباشه ولی اگر جواب بدین ممنون میشم...برای سوئد مدارک رو که ترجمه رسمی کردم (یعنی بعد از پذیرش موقت) باید به دانشگاه بفرستم یا نه باید به آدرس STUDERA.nu بفرستم!
    ممنون میشم بازم کمکم کنید...
    سلام
    خوبی؟
    خواهش می کنم
    فکر نمی کنم مشکلی در امور بین الملل ایجاد ولی باز برید سوال کنید، آدرس هست پاسداران گلستان چهارم.البته نزدیک خونمونه خودم سه شنبه می رم بپرسم ببینم چی میگن.
    نه دیگه خودتونم می تونید بفرستید
    من درباره سوئد اطلاعی ندارم

Junior Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط BLUE SKY
    سلام
    خوبی؟
    خواهش می کنم
    فکر نمی کنم مشکلی در امور بین الملل ایجاد ولی باز برید سوال کنید، آدرس هست پاسداران گلستان چهارم.البته نزدیک خونمونه خودم سه شنبه می رم بپرسم ببینم چی میگن.
    نه دیگه خودتونم می تونید بفرستید
    من درباره سوئد اطلاعی ندارم
    سلام..
    چطوری؟
    من تهران نیستم..دانشجو دانشگاه آزاد مشهدم...پس اگر پرسیدی ممنون میشم نتیجه اش رو هم به من بگی...

Junior Member

سلام

(در مورد ریز نمرات)
    بچه ها من دیروز (شنبه) تهران بودم ، رفتم پاسداران دفتر مرکزی اونجا یه خانمی گفت که روند کار این شکلیه:

- قبل از فارغ التحصیلی از دانشگاه خودتون درخواست ریز نمرات می دین و امضاهای مربوطه رو می گیرین.
    - بعد می برین تهران - پاسداران - نیستان نهم دفتر دانشگاه آزاد خانم علیقلی و آقای مایلی امضا کنند.

این ریز نمره رو ک نشون دارالترجمه دادم، گفتن که مشکلی نداره و ترجمه(رسمی) میشه.

از آقا امیر و Blue sky هم تشکر می کنم که با ما همدردن! و اطلاعات مفیدی اینجا می دن.
    اگه ممکنه بچه ها روند کارشونو اینجا ذکر کنن تا دیگران هم استفاده کنن.
    موفق باشید.
    Do not hesitate, check the manual |

Junior Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط Regeta2003
    سلام

(در مورد ریز نمرات)
    بچه ها من دیروز (شنبه) تهران بودم ، رفتم پاسداران دفتر مرکزی اونجا یه خانمی گفت که روند کار این شکلیه:

- قبل از فارغ التحصیلی از دانشگاه خودتون درخواست ریز نمرات می دین و امضاهای مربوطه رو می گیرین.
    - بعد می برین تهران - پاسداران - نیستان نهم دفتر دانشگاه آزاد خانم علیقلی و آقای مایلی امضا کنند.

از آقا امیر و Blue sky هم تشکر می کنم که با ما همدردن! و اطلاعات مفیدی اینجا می دن.
    موفق باشید.
    سلام دوست عزیز...
    بابت اطلاعاتت دستت درد نکنه!
    این حرف شما یعنی اینکه میشه ریز نمراتی گرفت که بشه ترجمه رسمی بشه....ولی اگر پست های قبلی رو بخونید گفتن که در حین تحصیل دیگه ریز نمرات فابل ترجمه نمیدن...اگر شما این روال رو طی کردین پس میشه گفت باز میشه ریز نمراتی گرفت که بشه ترجمه رسمی کرد...
    اگر این روال رو طی کردین ممنون میشم بگی بعد از اینکه ریز نرات رو گرفتین و امضاهای مورد نیاز رو هم از واحد خودت گرفتی...توی تهران پروسه کاری به چه شکلی بود؟
    مثلا آیا باز مبلغ خاصی پرداخت میکردی؟ یا اینکه باید تشکیل پرونده ای چیزی میدادی؟
    ممنون میشم که جواب این سوال ها رو بدید
    موفق باشی.

ApplyAbroad Champion

نقل قول نوشته اصلی توسط Regeta2003
    سلام

(در مورد ریز نمرات)

موفق باشید.
    سلام
    من رفتم از اداره فارغ التحصیلان دانشگاه خودمون پرسیدم گفتن ریز نمره قابل ترجمه رو به شرط تحویل تصویر دانشنامه میدیم.
    خوب این کاری که شما کردی همون کاریه که خیلی از بچه های دانشگاه ازاد پارسال کردن و آقای مایل ریزنمره کسانی رو که هنوز در حال تحصیل هستند رو امضا می کنه.
    خدا خیرت بده اطلاع رسانیت خیلی خوب بود.
    پس دیگه دردی در کار نیست و دیگه ترجمه رسمی میشه کرد.
    انگار این موضوع و درد توی این موضوع از اونجا شروع شد که بچه ها گفتن آقای صامت ریز نمرات رو امضا نمی کنه خوب آقای مایلی امضا می کنه دالترجمه هم امضای سازمان مرکزی رو می خواد

شما چند تا واحد رو دادی دالترجمه ترجمه کنه؟

Junior Member

سلام

ببینید من با یکی از دوستام رفتیم تهران -- من هنوز ریزنمره ها مو از دانشگاه نگرفتم ولی اون گرفته بود.
    روال کار این شکلیه :
    1. گرفتن ریز نمرات حین تحصیل از دانشگاه محل تحصیل و اخذ امضاهای مربوطه
    2. بردن ریزنمرات به نهران - پاسداران - نیستان نهم و اخذ دو امضا (یکی خانم علیقلی - دیگری آقای مایلی ) (البته این وسط شما رو با اتاق 14 هم می فرستند که اونجا زحمت می گشن و یه چسب روی نمرات می زنن!)
    3. بردن نمران به دارالترجمه
    4. اخذ پذیرش مشروط از دانشگاه مورد نظر
    5. ارائه پذیرش مشروط به سازمان مرکزی دانشگاه آزاد تا برای شما نمرات رسمی و مدرک صادر شود.
    6. ارائه این مدارک به دانشگاه مورد نظرو اخذ پذیرش نهایی
    7. انجام مراحل اداری نهایی برای اخذ پاس و ...

قابل توجه آقا امیر و Blue Sky :
    ما برای دوستم تا مرجله 3 رو انجام دادیم و تو دارالترجمه هم گفتن که مشکلی نیست این نمرات رو میشه برای ترجمه فرستاد (چون امضاهای مربوطه رو داره - البته هنوز صحت این صحبت به اثبات نرسیده) هیچ مبلغی هم تا مرحله 2 لازم نیست. (یعنی دانشگاه مبلغی برای این کارها نمی گیره!)
    در صورت ادامه پروسه شما رو در جریان می ذارم (شما هم اگه ممکنه یه صورت وضعیت از خودتون اینجا بنویسین!)
    برای اخذ ریز نمرات حین تحصیل ما تو واحد تبریز هیچ مشکلی نداریم(البته اینجا هم مسئولین محترم! اداره فارغ التحصیلان ما رو مورد عنایت اخلاق حسنه شون قرار می دن و انگار ارث بابشونو داریم می دزدیم!) ولی تو آموزش و سایت کامپیوتر خیلی به ما کمک و احترام می کنن.

به امید روزی که همه پذیرش هامنو بگیریم و به سمت هدف ها مون حرکت کنیم.
    Do not hesitate, check the manual |

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)