صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 20

موضوع: شانس گرفتن پذیرش با توجه به درجه استاد

پیش فرض شانس گرفتن پذیرش با توجه به درجه استاد

دوستان عزیز، سلام.
    یکی از دانشگاه های آمریکا(Top 15)، استادی که همین امسال، استاد(Assistant Prof) شده است. مرا تشویق به اپلای کرد. من نیز Application form فرستادم.

سوال من این است که چقدر دانشجو شانس دارد در این موارد توسط استاد در دپارتمان مربوطه به کار گرفته شود و پذیرش بگیرد؟ (از لحاظ جوان بودن و تازه کار بودن استاد منظورم هست)

ممنون.

Member Garibaldi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics - SUT

پیش فرض پاسخ : شانس گرفتن پذیرش با توجه به درجه استاد

به نظر من خیلی به متن ایمیلی که به شما داده اند و همچنین سایر نامه نگاری های شما با استاد مرتبط است، معمولا دانشگاههای تاپ کمیته محور هستند و در موارد خاص ممکن است استادی که یک دانشجو را می خواهد قبل از اپلای به او قول پذیرش بدهد،که یا خودش در کمیته پذیرش هست و یا به نحوی دیگر آن دانشجو را ساپورت می کند برای دریافت آفر، اما اصولا فکر میکنم این مورد خاص با تشویق به اپلای فرق دارد، تشویق به اپلای جوابی است که همه ی دانشجویانی که مینیمم ها را دارند،(به ویژه در دانشگاههای کمیته محور) دریافت می کنند و حتما به معنی پذیرش و آفر نیست، مخصوصا اگر کل مکاتبات شما با آن استاد محدود به یکی دو ایمیل با محتواهای خیلی کلی است، اما باز هم میگویم این به نوع جواب و متن ایمیلی که شما دریافت کرده اید هم خیلی بستگی دارد و به نظر من بهترین کار این است از خود آن استاد سوال کنید اگر مطمئن نیستید.
    نقل قول نوشته اصلی توسط Plus_Energy نمایش پست ها
    دوستان عزیز، سلام.
    یکی از دانشگاه های آمریکا(Top 15)، استادی که همین امسال، استاد(Assistant Prof) شده است. مرا تشویق به اپلای کرد. من نیز Application form فرستادم.

سوال من این است که چقدر دانشجو شانس دارد در این موارد توسط استاد در دپارتمان مربوطه به کار گرفته شود و پذیرش بگیرد؟ (از لحاظ جوان بودن و تازه کار بودن استاد منظورم هست)

ممنون.
    6 9 nine or six
    It depends on how you look at it

نقل قول نوشته اصلی توسط Garibaldi نمایش پست ها
    به نظر من خیلی به متن ایمیلی که به شما داده اند و همچنین سایر نامه نگاری های شما با استاد مرتبط است، معمولا دانشگاههای تاپ کمیته محور هستند و در موارد خاص ممکن است استادی که یک دانشجو را می خواهد قبل از اپلای به او قول پذیرش بدهد،که یا خودش در کمیته پذیرش هست و یا به نحوی دیگر آن دانشجو را ساپورت می کند برای دریافت آفر، اما اصولا فکر میکنم این مورد خاص با تشویق به اپلای فرق دارد، تشویق به اپلای جوابی است که همه ی دانشجویانی که مینیمم ها را دارند،(به ویژه در دانشگاههای کمیته محور) دریافت می کنند و حتما به معنی پذیرش و آفر نیست، مخصوصا اگر کل مکاتبات شما با آن استاد محدود به یکی دو ایمیل با محتواهای خیلی کلی است، اما باز هم میگویم این به نوع جواب و متن ایمیلی که شما دریافت کرده اید هم خیلی بستگی دارد و به نظر من بهترین کار این است از خود آن استاد سوال کنید اگر مطمئن نیستید.
    ممنونم از شما. لطف کردین.

این متن ارسالی به بنده است:

Thank you for your interest and materials. I can see that you have a good background and I've pre-selected you to see your full application materials to be considered for the PhD.
    Can you please make your submission.
    For me to be able to find you easily, please include my name as faculty you’d like to work with in your application (statement and in the list of faculty).
    Please let me know once it's completed so I can look for your file. Feel free to let me know if you have any questions. I will reach out to you if I need anything else in the meantime.
    Thank you in advance for your interest.

و ایمیل دریافتی از سمت دپارتمان:

Thank you for your interest. Admissions decisions are still being finalized, and we will notify applicants when a decision is made.

If you have offer deadlines coming up, you should make your decisions based on the offers you have received.

We wish you all the best with your graduate studies.

من با استاد در ارتباط بودم ولی از زمانی که به من گفت، Application under review ها هستند در ماه Feb، دیگه جواب من رو نداده(10 روز است). و اینکه می ترسم چون دانشگاه Top 15، در امریکا است، من زیاد Competitive محسوب نشم. اپلیکنت ها دانشگاه شریف رو هم ریجکت کرده این دانشگاه. من برق دانشگاه تربیت مدرس خوندم.
    ویرایش توسط Plus_Energy : April 4th, 2021 در ساعت 01:14 PM

ApplyAbroad Superstar

سلام دوست عزیز

از دید من کاملا مشخص است نه استاد و نه بخش اداری در شرایطی نیستند که بتوانند یا حتی بخواهند حواب قطعی بدهند. نامه بخشی اداری که خیلی از < سر سیری > تهیه شده است و با اشاره به اینکه بروید هر جای دیگر که افر دارید ثبت نام کنید مشخص است حتی نمیخواهند تاریخی را معین کنند.

در مورد استاد یک احتمال این است که ایشان انتظار دارند شما توجه داشته باشید که کار در اختیار ایشان نیست و هم شما و هم استاد باید منتظر نتیجه تصمیم کلی دانشگاه برای همه اپلیکنتها بمانید. و دیگر اینکه الان تعطیلات ایستر است و مکاتبات طبیعتا سرعت کمتری دارند.

HTH

Thank you for your interest and materials. I can see that you have a good background and I've pre-selected you to see your full application materials to be considered for the PhD.
    For me to be able to find you easily, please include my name as faculty you’d like to work with in your application (statement and in the list of faculty).
    Please let me know once it's completed so I can look for your file. Feel free to let me know if you have any questions. I will reach out to you if I need anything else in the meantime.

Thank you for your interest. Admissions decisions are still being finalized, and we will notify applicants when a decision is made.

If you have offer deadlines coming up, you should make your decisions based on the offers you have received.

من با استاد در ارتباط بودم ولی از زمانی که به من گفت، Application under review ها هستند در ماه Feb، دیگه جواب من رو نداده(10 روز است). و اینکه می ترسم چون دانشگاه Top 15، در امریکا است، من زیاد Competitive محسوب نشم. اپلیکنت ها دانشگاه شریف رو هم ریجکت کرده این دانشگاه. من برق دانشگاه تربیت مدرس خوندم.

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

نقل قول نوشته اصلی توسط susighton نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز

از دید من کاملا مشخص است نه استاد و نه بخش اداری در شرایطی نیستند که بتوانند یا حتی بخواهند حواب قطعی بدهند. نامه بخشی اداری که خیلی از < سر سیری > تهیه شده است و با اشاره به اینکه بروید هر جای دیگر که افر دارید ثبت نام کنید مشخص است حتی نمیخواهند تاریخی را معین کنند.

در مورد استاد یک احتمال این است که ایشان انتظار دارند شما توجه داشته باشید که کار در اختیار ایشان نیست و هم شما و هم استاد باید منتظر نتیجه تصمیم کلی دانشگاه برای همه اپلیکنتها بمانید. و دیگر اینکه الان تعطیلات ایستر است و مکاتبات طبیعتا سرعت کمتری دارند.

HTH
    مرسی از شما. خیلی ممنونم از نظرتون. بله، جواب Graduate Coordinator در ایمیل Follow up application بنده، سربالا به نظر می رسه و من از پیش فکر می کنم با این جواب ریجکت هستم و استاد Application من رو Competitive ندید و اپلیکنت های بهتر یافته است در این مدت.
    As a Mazani, I invite you to Enjoy & Get familiar with our vegetation, Hyrcanian forest, 1, 2, 3, 4, 5
    Others: a, b, c

ApplyAbroad Superstar

خواهش میکنم دوست عزیز کار مهمی نبود.

من البته واقعا نتیجه گیری از مکاتبات نمیتوانم بکنم. به نظر این روش تعامل روال معمول دانشگاه می آید نه اینکه با شخص شما متفاوت رفتار کرده باشند.

با اینحال حود شما بهتر از همه میدانید که دانشگاههای خوب همیشه متقاضی خیلی زیاد دارند و برای هر صندلی گاهی ۳۰ تا ۴۰ متقاضی هست که نصفشان دست کم خیلی خوب هستند. بنابراین اگر جواب مساعد نبود باید به حساب کیفیت بالای رقابت گذاشت.

امید که جوابهای خوب به زودی به دستتان برسند و امید به خدا حرکت بفرمایید برای مراحل بعدی این هفت خان شیرین و پر ماجرای ادامه تحصیل

اگر هم خدای نکرده پاسخ خوب نبود...

Keep Calm and APPLY ON

پایدار باشید

مرسی از شما. خیلی ممنونم از نظرتون. بله، جواب Graduate Coordinator در ایمیل Follow up application بنده، سربالا به نظر می رسه و من از پیش فکر می کنم با این جواب ریجکت هستم و استاد Application من رو Competitive ندید و اپلیکنت های بهتر یافته است در این مدت.

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

Member Garibaldi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics - SUT

خواهش میکنم
    به نظر من حداقلش این هست در ارتباط با استاد یک مرحله پیشرفت کرده اید و آن مورد تایید و مطلوب بودن ریز نمرات و رزومه شما(یا مدارک دیگری که برای استاد ارسال کرده اید) از نظر استاد بوده است، و در مرحله بعد از شما خواسته که مثل بقیه اپلیکنت ها کل مدارک خود را سابمیت کنید که احتمالا بتوانید تایید کمیته را بگیرید و در مرحله بعد استاد بتواند شما را با سایر اپلیکنت های تایید شده و با توجه به همه مدارک مقایسه کند.
    اما من فکر می کنم تا اینجای کار علیرغم تایید اولیه استاد مورد خاصی در مورد پرونده شما که نشان از پذیرش قطعی بوده باشد نبوده وگرنه شاید خود استاد درخواست میکرد که مدارک دیگر مثل ریکام را به طور شخصی برای خودش ارسال کنید، البته این مورد درخواست ارسال ریکام را من همینجا دیده ام که دوستان دیگری گزارش داده اند،در هر صورت از روی این پاسخ نمیتوان نتیجه گیری کرد و نا امید کننده هم نیست و باید صبر کنید.امید که خبرهایی خوبی دریافت کنید.
    اما حقیقتش در پاسخ دپارتمان رنگی از نا امیدی دیده می شود که البته من فکر می کنم حتما به دلیل جواب منفی نیست و اصولا آنها اطلاعی ندارند و شاید به خاطر ایمیل قبلی شما بوده باشد که مثلا درخواست کرده بودید که اگر امکانش هست زودتر از نتیجه با خبر شوید چرا که آفرهای دیگری هم دارید، نمیدونم فقط حدس میزنم.
    به هرحال خیلی براتون آرزوی موفقیت میکنم و همینطور که گفتم همین که یک استاد در یک دانشگاه رنگ 15 شما را pre-selected کرده است نشان از توانایی بالای شما دارد و امید است که حتما دیر یا زود خبرهای خوبی دریافت کنید.

6 9 nine or six
    It depends on how you look at it

متاسفانه استاد مورد نظر بنده، سه تا دانشجو PhD گرفت برای امسال و الان هرچی ایمیل و ریماندر می زنم جواب نمی دهد...
    As a Mazani, I invite you to Enjoy & Get familiar with our vegetation, Hyrcanian forest, 1, 2, 3, 4, 5

استادی که به من گفت که pre-select ات کردم که application ات رو ببینم. تا حالا 3 تا دانشجو PhD گرفته. دوتاش از US.یکی اش فاند اش از NSF است. پذیرش اون سه نفر اومده برای اونا ولی برای من دو روز پیش دپارتمان مکانیک ایمیل زد:

به نظر شما چجوری می تونم استاد رو به دادن پذیرش به من هم تمایل پیدا کنه؟ مرسی

استادی که به من گفت که pre-select ات کردم که application ات رو ببینم. تا حالا 3 تا دانشجو PhD گرفته. دوتاش از US.یکی اش فاند اش از NSF است. پذیرش اون سه نفر اومده برای اونا ولی برای من دو روز پیش دپارتمان مکانیک ایمیل زد:

به نظر شما چجوری می تونم استاد رو به دادن پذیرش به من هم تمایل پیدا کنه؟ مرسی

به نظر من مستقیم سوال نپرس. به استاد ایمیل بزن بگو دیدی میمونه با مغزش پانگ بازی می کرد، بهش شیر موز دادن؟
    هوی جو یه سوال بپرس بهشت زهرا کدوم سمته، ببین یادش می آد.

NSF چیه؟ نید فور اسپیده؟
    برای خواندن مقاله به چه گوش دهیم Link

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)