صفحه 3 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 79

موضوع: تجربیات اخذ travel document از ترکیه جهت بازگشت به کانادا بدون کارت PR بعد اخذ اقامت

پیش فرض پاسخ : تجربیات اخذ travel document از ترکیه جهت بازگشت به کانادا بدون کارت PR بعد اخذ

سلام دوستان. من اواسط ژانویه 2016 لند میکنم . مجبورم ویزام داره اکسپایر میشه. میخوام دو هفته بمونم سین نامبر بگیرم و برای پی آر اقدام کنم و و به دلیل حساب کتابهای شغلی برگردم. یعنی بدون دریافت پی آر بر میگردم. حالا اگه یه موقع خواستم travel Document بگیرم و بدون پی آر برگردم کانادا الان وضعیت دریافتش چطوره؟ Travel Document راحت میدن؟ نمیگن دلیل خیلی خاص باید داشته باشی که بدون پی ار خاک کانادا را ترک کردی یا هر نوع اشکال یا گیر دیگه نمیدن؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

Senior Member

پیش فرض پاسخ : تجربیات اخذ travel document از ترکیه جهت بازگشت به کانادا بدون کارت PR بعد اخذ

نقل قول نوشته اصلی توسط siyak2013 نمایش پست ها
    سلام دوستان. من اواسط ژانویه 2016 لند میکنم . مجبورم ویزام داره اکسپایر میشه. میخوام دو هفته بمونم سین نامبر بگیرم و برای پی آر اقدام کنم و و به دلیل حساب کتابهای شغلی برگردم. یعنی بدون دریافت پی آر بر میگردم. حالا اگه یه موقع خواستم travel Document بگیرم و بدون پی آر برگردم کانادا الان وضعیت دریافتش چطوره؟ Travel Document راحت میدن؟ نمیگن دلیل خیلی خاص باید داشته باشی که بدون پی ار خاک کانادا را ترک کردی یا هر نوع اشکال یا گیر دیگه نمیدن؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
    سلام
    دلیل خاصی نمیخواد همین که بنویسی Personal Issue/Problem کافیه. اصل تتراو داکیومنت برای همین موارده و حساسیت خاصی نداره. فقط زمان میبره و مثلا اگه کمتر از 1 ماه میخواهید برگردید کانادا ممکنه نتونید در فاصله کم تراول داکیومنت بگیرید و اگه مطمئنید بعد صدور کارتتون به کانادا بر میگردید. منتظر باشید تا کارتتون بیاد و از طریق دوستی کارت رو در ایران دریافت کنید (براتون بیارن) و بعد با همون کارته برگردید کانادا. مطمئن باشید که CIC آدرس کانادا از شما در فایل داره والا کارت PR شما ارسال نمیشه.

سلام. این توضیحات در مورد تراول داکیومنت هست. داره میگه از تاریخ 15 مارچ 2016 به بعد از کشورهایی که نیاز به ویزا دارن حتی با تراول داکیومنت هم نمیتونن وارد خاک کانادا بشن و حتما باید PR کارت داشته باشند؟ یعنی از 15 مارچ به بعد برای ما تراول داکیومنت صادر نخواهد شد؟؟؟؟ یا من اشتباه برداشت کردم؟ منبع: http://www.cic.gc.ca/english/informa...st-pr-card.asp
    Apply for a permanent resident card

Canada’s entry requirements are changing
    Starting March 15, 2016, if you are a permanent resident of Canada and a citizen of a visa-exempt country, you will need to travel with your Canadian permanent resident (PR) card or PR travel document when flying to Canada. Otherwise, you may not be able to board your flight to Canada. PRs who are citizens of visa-required countries will continue to need to show their PR card when boarding a flight to Canada.
    If you are in Canada and do not have a PR card, find out how to apply for one.
    If you are outside Canada and do not have a PR card or your card is expired, find out how to apply for a permanent resident travel document.

Senior Member

سلام. این توضیحات در مورد تراول داکیومنت هست. داره میگه از تاریخ 15 مارچ 2016 به بعد از کشورهایی که نیاز به ویزا دارن حتی با تراول داکیومنت هم نمیتونن وارد خاک کانادا بشن و حتما باید PR کارت داشته باشند؟ یعنی از 15 مارچ به بعد برای ما تراول داکیومنت صادر نخواهد شد؟؟؟؟ یا من اشتباه برداشت کردم؟ منبع: http://www.cic.gc.ca/english/informa...st-pr-card.asp
    Apply for a permanent resident card

Canada’s entry requirements are changing
    Starting March 15, 2016, if you are a permanent resident of Canada and a citizen of a visa-exempt country, you will need to travel with your Canadian permanent resident (PR) card or PR travel document when flying to Canada. Otherwise, you may not be able to board your flight to Canada. PRs who are citizens of visa-required countries will continue to need to show their PR card when boarding a flight to Canada.
    If you are in Canada and do not have a PR card, find out how to apply for one.
    If you are outside Canada and do not have a PR card or your card is expired, find out how to apply for a permanent resident travel document.

با سلام، جسارتا و خوشبختاته اينطوري كه فرموديد نيست و ميگه افراد سيتيزن كشورهايي كه نياز به ويزا براي سفر به كانادا ندارند (مثل خيلي از كشورهاي اروپايي) و PR كانادا هستند از ١٥ مارس ٢٠١٦ براي ورود به كانادا بايد كارت پي آر يا تراول داكيومنت داشته باشند (مثل حالتي كه براي ما الان برقرار است). مثلا يه آمريكايي مقيم كانادا حتما بايد كارت پي آر همراهش باشه و صرفا با پاس آمريكا نميتونه وارد كانادا بشه.
    ليست كشورهاي visa-exemp و كشورهايي كه شامل قانون فوق ميشوند را در لينك زير ببينيد :
    http://www.cic.gc.ca/english/visit/visas-all.asp

اميدوارم شاد و سربلند باشيد

نقل قول نوشته اصلی توسط esiwind نمایش پست ها
    با سلام، جسارتا و خوشبختاته اينطوري كه فرموديد نيست و ميگه افراد سيتيزن كشورهايي كه نياز به ويزا براي سفر به كانادا ندارند (مثل خيلي از كشورهاي اروپايي) و PR كانادا هستند از ١٥ مارس ٢٠١٦ براي ورود به كانادا بايد كارت پي آر يا تراول داكيومنت داشته باشند (مثل حالتي كه براي ما الان برقرار است). مثلا يه آمريكايي مقيم كانادا حتما بايد كارت پي آر همراهش باشه و صرفا با پاس آمريكا نميتونه وارد كانادا بشه.
    ليست كشورهاي visa-exemp و كشورهايي كه شامل قانون فوق ميشوند را در لينك زير ببينيد :

سپاسگزارم. ولی در این جمله که شامل ایران میشه صحبتی از تراول داکیومنت نیست و گفته شده باید هنگام ورودPR card داشته باشند!!!
    PRs who are citizens of visa-required countries will continue to need to show their PR card when boarding a flight to Canad

ApplyAbroad Veteran
    amirhbll آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط esiwind نمایش پست ها

سپاسگزارم. ولی در این جمله که شامل ایران میشه صحبتی از تراول داکیومنت نیست و گفته شده باید هنگام ورودPR card داشته باشند!!!
    PRs who are citizens of visa-required countries will continue to need to show their PR card when boarding a flight to Canad
    توضیحات دوستمون esiwind درسته و در توضیحات سایت CIC اون عبارت or travel document در حالت دوم (شهروند غیر معاف از ویزا) از قلم افتاده، اما چیزی عوض نشده. البته هر دوی شما باید به این نکته توجه کنید:
    این داستان ربطی به "حق ورود به کانادا" نداره و به "سوار شدن به وسیله ی نقلیه ی تجاری برای ورود به کانادا" مربوطه. یعنی کسی که مسافر رو از سفر باز میداره، خط هوایی یا شرکت اتوبوسرانی/کشتیرانی/قطاره؛ چون دولت کانادا اونا رو از مدت ها پیش مجاب کرده که تنها این دو مورد رو به عنوان مدرک بپذیرند. و الا اگه مسافر به هر ترتیبی خودش رو به کانادا برسونه (مثلن با اتوموبیل شخصی از آمریکا بیاد) حق ورود داره، مادامی که افسر مرز قانع بشه که وضعیتش در کانادا اقامت دایمه. برای مثال می تونه فتوکوپی مدرک لندینگ نشون بده یا حتا اگه مسافری مدارکش رو در راه گم کرده باشه می تونه صرفَن ادعا کنه که اقامت دایم داره و پلیس مرز مشخصاتش رو چک می کنه توی سیستم.
    لطفَن به جای فرستادنِ پیام خصوصی، پرسش ها یا نظراتتون رو در تاپیک های مربوط بیان کنید. در بخش کانادای ویکی این سایت اطلاعات تقریبن جامع و به روزی از شیوه ی درخواست ویزای دانشجویی و توریستی کانادا آورده شده. لطفَن پیش از ارسال پرسش این صفحه از ویکی را مطالعه کنید.

Junior Member

سلام جواب سوالاتی رو که از دوست خوبمون esiwind کردم و پاسخ دادند رو اینجا قرار میدم که اگه دیگران هم همین سوال رو اگه داشتند بدونن:
    نوشته اصلی توسط naeimi
    با سلام خدمت شما دوست عزیز
    اول از هرچیز تشکر میکنم بابت تاپیک خوبی که ایجاد کردید و توضیحات کاملتون. راستش یه چند تا سوال دارم که امیدوارم راهنماییم کنید. من چند روزه که پاس ریکووست شدم اما از اونجایی که ویزایی که صادر میکنند تا اوریل 2016 بیشتر اعتبار نخواهد داشت و من کلی کار نیمه تموم دارم و از طرفی یه ترم از تحصیل خانومم باقی مونده . احتمالا قصد داریم که فقط در کانادا لند کنیم و بعد از حدود 2_3 هفته اقامت تو کانادا برگردیم. حالا سوالای من ایناست:
    1_در بدو ورود باید برای پی ار در خواست بدیم درسته؟ حالا اگه ادرس یکی از دوستانمون رو که تو کانادا هست بدیم کارت پی ار ما رو به ادرس اونها میفرستن؟ که بعدا اونها کارت رو بعد از دریافت برای ما تو ایران پست کنن و ما بتونیم با اون کارت مجددا وارد کانادا بشیم؟
    2_کارت پی ار چقدر اعتبار داره ؟ ویا با داشتن کارت پی ار چه مدت میشه خارج از کانادا بود و دوباره برگشت؟
    3_سوال اخری که میخوام بپرسم راجع به این شرکتهای پیکاپ ویزاست کدوم شرکت رو پیشنهاد میکنید؟ همینطور اون شرکتی که کارای تراول داکیومنت رو با هاش انجام دادید رو هم به من معرفی کنید.
    یه دنیا سپاسگذارم از وقت و صبری که برای راهنماییهاتون میگذارید

سلام
    1- به همراه ویزای اقامت یک فرمی به شما داده میشه که در بدو ورود به کانادا اون فرم رو پر میکنید و به آفیسر میدید که در واقع اقدامتون میشه برای کارت پی آر. اگه آدرس رو قبول کنند میشه. ممکنه از شما بخوان اثبات کنید که اونجا اقامت دارید. ولی اگه قبول کنن آدرس رو به همون آدرس میفرستند. و میتونن دوستتون بعد دریافت بهتون ازسال کنند.
    2- اعتبارش معمولا حداقل 3 سال هست. میتونید هر موقع خواستید خارچ بشید. ولی برای اقامت برای سیتیزنی باید هر سال 6 ماه در کانادا باشید که بتونید برای سیتیزن شیپی اقدام کنید.
    3- در فروم زیر شرکتی رو معرفی کردم.

Senior Member

فکر میکنم خلاصه بحث این میشه که هر کسی PR کانادا هست از مارس 2016 برای ورود به کانادا باید کارت PR همراه داشته باشه. در عین حال کارکرد تراول داکیومنت برای مواقعی که کارت PR گم شده یا به هر دلیلی در دسترس نیست پا برجاست و به عنوان جایگزین کارت PR برای ورود یکبار لازمه.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی نرم افزار- آزاد، تهران جنوب

سلام
    من 11 مارچ دارم میرم تورنتو و به دلایل کاری و خانوادگی مجبورم یک ماه بعد برگردم، بدون دریافت کارت پی آر.
    طبق اطلاعات سایت سی آی سی و توضیحات این سایت تا قبل از دریافت پی آر میشه فقط یکبار با تراول داکیومنت وارد کانادا شد.
    چندتا سوال به شرح زیر دارم که ممنون میشم راهنمائی کنید.
    1- طولانی ترین زمان برای دریافت کارت پی آر چقدره؟ شش ماه؟ یکسال؟
    2- آیا تا کنون کسی درخواست تراول داکیومنت داده و درخواستش رد شده باشه؟
    3- آیا ممکنه در روند صدور کارت پی آر مشکلی پیش بیاد که نیاز به حضور متقاضی کارت داشته باشه؟
    4- اشکالاتی که پیش بیاد ممکنه چه چیزایی باشه؟
    5- در کل آیا تصمیم بر خروج از کانادا بدون دریافت کارت پی آر، تصمیم پر ریسکیه؟

از توجهتون بسیار سپاسگزارم.

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط LeilaAs نمایش پست ها
    سلام
    من 11 مارچ دارم میرم تورنتو و به دلایل کاری و خانوادگی مجبورم یک ماه بعد برگردم، بدون دریافت کارت پی آر.
    طبق اطلاعات سایت سی آی سی و توضیحات این سایت تا قبل از دریافت پی آر میشه فقط یکبار با تراول داکیومنت وارد کانادا شد.
    چندتا سوال به شرح زیر دارم که ممنون میشم راهنمائی کنید.
    1- طولانی ترین زمان برای دریافت کارت پی آر چقدره؟ شش ماه؟ یکسال؟
    2- آیا تا کنون کسی درخواست تراول داکیومنت داده و درخواستش رد شده باشه؟
    3- آیا ممکنه در روند صدور کارت پی آر مشکلی پیش بیاد که نیاز به حضور متقاضی کارت داشته باشه؟
    4- اشکالاتی که پیش بیاد ممکنه چه چیزایی باشه؟
    5- در کل آیا تصمیم بر خروج از کانادا بدون دریافت کارت پی آر، تصمیم پر ریسکیه؟

از توجهتون بسیار سپاسگزارم.
    1- به زمان صدور کارت در خود CIC مراجعه کنید. لیکن معمولا زیر 3 ماه صادر میشه. مگر اینکه اعتصابی یا مورد خاصی باشه.
    2- بعیده، اصل وجود تراول داکیومنت برای مواقعی هست که کارت پی آر دستتون نیست.
    3- اصولا اگر شما خارج کانادا باشید کارت پی آر براتون صادر نمیشه تا با تراول داکیومنت وارد کانادا بشید. البته اگر از راه زمینی (که صرفا از آمریکا امکان پذیر هست) وارد کانادا بشید با همون داکیومنت CPR که موقع لندینگ به همراه ویزای مهاجرت بهتون میدن میتونید وارد کانادا بشید.
    4- تنها چیزی که من سراغ دارم بحث آدرس هست. حتما درستی آدرس در کانادا رو مطمئن بشید. گیچ بازی فراوان هست و با کوچکترین اشتباهی کارت رو نمیفرستند. ضمنا شما اگر برای تواول داکیومنت اقدام کنید روند صدور کارت پی آر متوقف میشه تا وارد کانادا بشید و آدرس کانادا بدید.
    5- به هر صورت ریسک داره. اگه میتونید کارت رو بگیرید و با خیال راحت خارج بشید. هر روز شرایط رو سختتر میکنند و به هر دلیلی ممکنه ر ورودتون به کانادا تاخیر ایجاد بشه. ولی فکر کنم مرض هم ندارن که کسی که اقامت دائم داره رو نذارن وارد کانادا بشه.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)