نقل قول نوشته اصلی توسط esiwind نمایش پست ها
1- به زمان صدور کارت در خود CIC مراجعه کنید. لیکن معمولا زیر 3 ماه صادر میشه. مگر اینکه اعتصابی یا مورد خاصی باشه.
2- بعیده، اصل وجود تراول داکیومنت برای مواقعی هست که کارت پی آر دستتون نیست.
3- اصولا اگر شما خارج کانادا باشید کارت پی آر براتون صادر نمیشه تا با تراول داکیومنت وارد کانادا بشید. البته اگر از راه زمینی (که صرفا از آمریکا امکان پذیر هست) وارد کانادا بشید با همون داکیومنت CPR که موقع لندینگ به همراه ویزای مهاجرت بهتون میدن میتونید وارد کانادا بشید.
4- تنها چیزی که من سراغ دارم بحث آدرس هست. حتما درستی آدرس در کانادا رو مطمئن بشید. گیچ بازی فراوان هست و با کوچکترین اشتباهی کارت رو نمیفرستند. ضمنا شما اگر برای تواول داکیومنت اقدام کنید روند صدور کارت پی آر متوقف میشه تا وارد کانادا بشید و آدرس کانادا بدید.
5- به هر صورت ریسک داره. اگه میتونید کارت رو بگیرید و با خیال راحت خارج بشید. هر روز شرایط رو سختتر میکنند و به هر دلیلی ممکنه ر ورودتون به کانادا تاخیر ایجاد بشه. ولی فکر کنم مرض هم ندارن که کسی که اقامت دائم داره رو نذارن وارد کانادا بشه.
ممنون از پاسختون
در مورد سوال سوم منظورم اینه که مثلاً من یه آدرس مطمئن تو کانادا دادم و از کانادا خارج شدم؛ ولی مثلاً به یه دلیلی لازم بدونن که خودم جایی حضور پیدا کنم و کارتم رو بگیرم. ایا اصلاً ممکنه یه همچین اتفاقی بیفته؟
و اینکه به نظر می رسه در این شرایط باید زود تراول داکیومنت بگیرم و برم کانادا.
درواقع می خواستم بدونم دریافت پی آر چقدر به حضور فرد وابسته است.
از طرفی با توضیحات شما متوجه شدم که به محض لند کردن، اقامت کانادا را گرفتم. کارت پی آر یه مدرک هستش برای تسهیل در ورود به کانادا و جایگزین ویزا هستش و اقامت فرد به کارت داشتن یا نداشتن نیست. به این هستش که با ویزای مهاجرت، لند کرده باشه. درست فهمیدم؟

ممنون