صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 32

موضوع: University of Leeds

پیش فرض University of Leeds

با سلام

دوستانی که در حال حاضر در دانشگاه لیدز مشغول تحصیل هستند، لطف می کنند نظرشون رو راجع به کیفیت و سطح علمی دانشگاه، موقعیت علمی دانشگاه نسبت به دانشگاه های تاپ انگلیس و میزان دانشجویان بین الملل این دانشگاه بگن تا افرادی که قصد ادامه ادامه تحصیل در این دانشگاه رو دارند، بتونن با دید باز برای آیندشون تصمیم بگیرن.

پیشاپیش ممنون از همه دوستان

پیش فرض پاسخ : University of Leeds

نقل قول نوشته اصلی توسط Cpst نمایش پست ها
    با سلام

دوستانی که در حال حاضر در دانشگاه لیدز مشغول تحصیل هستند، لطف می کنند نظرشون رو راجع به کیفیت و سطح علمی دانشگاه، موقعیت علمی دانشگاه نسبت به دانشگاه های تاپ انگلیس و میزان دانشجویان بین الملل این دانشگاه بگن تا افرادی که قصد ادامه ادامه تحصیل در این دانشگاه رو دارند، بتونن با دید باز برای آیندشون تصمیم بگیرن.

پیشاپیش ممنون از همه دوستان
    من الان یه هفته نشده که لیدز هستم. در مورد سوالای اولتون خیلی چیزی نمیتونم بگم. ولی در مورد بین الملیی بودن خب خیالتون راحت باشه اینجا پر آدم غیر انگلیسی هست. نه تنها توی دانشگاه توی شهر هم همینطوره. مسجد که ماشاا... زیاد داره، عبادتگاه های مذاهب مختلف هم داره (من خودم یه عبادتگاه هندوها رو دیدم) و این نشون میده که کلا مهاجرا اینجا پذیرفته شده اند. ایرانی، خاور دور، پاکستانی، هندی، سیاه پوست، ساکنین شرق اروپا، عرب همه جور آدمی اینجا به راحتی پیدا میکنید.
    برخورد مردم انگلیسی شهر هم خیلی خوبه، و خیلی کمک کننده هستند.

Member caspain آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    ChE-PoLy, SUT

نقل قول نوشته اصلی توسط KSR نمایش پست ها
    من الان یه هفته نشده که لیدز هستم. در مورد سوالای اولتون خیلی چیزی نمیتونم بگم. ولی در مورد بین الملیی بودن خب خیالتون راحت باشه اینجا پر آدم غیر انگلیسی هست. نه تنها توی دانشگاه توی شهر هم همینطوره. مسجد که ماشاا... زیاد داره، عبادتگاه های مذاهب مختلف هم داره (من خودم یه عبادتگاه هندوها رو دیدم) و این نشون میده که کلا مهاجرا اینجا پذیرفته شده اند. ایرانی، خاور دور، پاکستانی، هندی، سیاه پوست، ساکنین شرق اروپا، عرب همه جور آدمی اینجا به راحتی پیدا میکنید.
    برخورد مردم انگلیسی شهر هم خیلی خوبه، و خیلی کمک کننده هستند.
    بنده هم قصد هم دارم طی چند ماه دیگه لیدز باشم ان شاا...توضیحات خوبی رو نسبت به وضعیت شهر از لحاظ اینترنشنال بودن ارائه دادید. پس بنظر میاد افراد انگلیسی قشر کم جمعیت شهر باشن تو این مدت که اونجا هستین، چه پارامتری از ویژگی های دانشگاه واستون بیشتر خوشایند بود و اینکه لطف کنید توضیحاتی مختصر در مورد اوضاع آب و هوای شهر بدید که الان چجوریه.

شاد و پیروز باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط caspain نمایش پست ها
    بنده هم قصد هم دارم طی چند ماه دیگه لیدز باشم ان شاا...توضیحات خوبی رو نسبت به وضعیت شهر از لحاظ اینترنشنال بودن ارائه دادید. پس بنظر میاد افراد انگلیسی قشر کم جمعیت شهر باشن تو این مدت که اونجا هستین، چه پارامتری از ویژگی های دانشگاه واستون بیشتر خوشایند بود و اینکه لطف کنید توضیحاتی مختصر در مورد اوضاع آب و هوای شهر بدید که الان چجوریه.

شاد و پیروز باشید
    والا تو یه هفته که اصلا نمیشه راجع به دانشگاه نظری داد!!!! ولی آب و هوا خوبه. چند روز اول اومدم که آفتابی بود کاملا (به قول یه آقای بریتیش که تو اتوبوس دیدمش، میگفت آب و هوا این چند روز خیلی ایرانیه ) الانا ابری و نیمه ابری گه گاهی هم دو قطره بارون میزنه. کلا تو انگلیس جولای تقریبا بهترین آب و هوارو داره. حالا نمیدونم شما کی میخوای بیای و اونموقع چجوری باشه.

راستی یه انجمن ایرانیان داره دانشگاه که تو فیس بوک هم پیج دارن. برید عضو شید بچه هایی که اونجان قدیمی ترن و اطلاعات بهتری دارند. ازشون بپرسید و بیاید برا بقیه هم به اشتراک بزارید اینجا باشد که آیندگان نیز استفاده کنند

Member caspain آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    ChE-PoLy, SUT

نقل قول نوشته اصلی توسط KSR نمایش پست ها
    والا تو یه هفته که اصلا نمیشه راجع به دانشگاه نظری داد!!!! ولی آب و هوا خوبه. چند روز اول اومدم که آفتابی بود کاملا (به قول یه آقای بریتیش که تو اتوبوس دیدمش، میگفت آب و هوا این چند روز خیلی ایرانیه ) الانا ابری و نیمه ابری گه گاهی هم دو قطره بارون میزنه. کلا تو انگلیس جولای تقریبا بهترین آب و هوارو داره. حالا نمیدونم شما کی میخوای بیای و اونموقع چجوری باشه.

راستی یه انجمن ایرانیان داره دانشگاه که تو فیس بوک هم پیج دارن. برید عضو شید بچه هایی که اونجان قدیمی ترن و اطلاعات بهتری دارند. ازشون بپرسید و بیاید برا بقیه هم به اشتراک بزارید اینجا باشد که آیندگان نیز استفاده کنند
    خوب خدا رو شکر مثله اینکه لیدز از نظر آب و هوا روزگار خوبی رو داره پشت سر میزاره. امیدوارم کل سال هواش همینجوری بمونه
    این انجمن ایرانیان لیدز که گفتید من متاسفانه لینکی براش پیدا نکردم. لطف می کنید لینکشو اینجا امبد کنید تا سایر دوستان هم استفاده کنن و راهی باشه واسه زنده نگه داشتن فروم این دانشگاه

شاد باشید

یه چیزی هم بگم برای اونایی که اولین باره میان انگلیس و خب حتما یه خانواده نگران پشت سرشون هست که بهشون خبر بدن رسیدن و اینا:

- اگر میخواید بیاید بهتره که برای منچستر بلیط بگیرید بهد تا لیدز رو با قطار بیاید (همون فرودگاه ایستگاه قطار داره). اینجوری میتونید با شرکت هواپیمایی خارجی بیاید که 32 کیلو بار بزاره همراهتون بیارید (مثلا القطریه). اگر برید لندن ازونجا باید با British airwaysبیاید لیدز، که علاوه بر سختی ترمینال عوض کردن تو فرودگاه بزرگ هیترو، این مشکل هم دارید که این خط هوایی 23 کیلو بار بیشتر قبول نمیکنه، بعد یا مجبور میشین همین 23 کیلو رو بیارید و یا پول اضافه بارو اینجا بدید که اونم خیلی زیاده. تازه بسته به زمان رسیدنتون به فرودگاه هیترو ممکنه خیلی هم الاف بشید تا پرواز لیدز.

- یه خط ایرانسل تو گوشیتون باشه و یه ده، بیست تومنی تومنی شارژ داشته باشید. رومینگشم فعال کنید. تو فرودگاه ترانزیت (دوحه یا استانبول یا هر جا دیگه) با یه اپراتور به ایرانسل وصل میشید و میتونید پیام بدید که رسیدید. پیشنهاد نمیکنم زنگ بزنید که همه شارژتون یه دفه خورده میشه تو فرودگاه منچستر هم همونجا که هواپیما نشست و روی باند بود من تونستم با O2یا Orange (فکر کنم) وصل کنم ایرانسلمو و یه پیام بدم که رسیدم. بعد که اومدم توی فرودگاه دیگه آنتن نداد کلا با هیچ اپراتور دیگه ای هم نتونستم وصل بشم.

- اگر ازین گوشی های هوشمند دارید و یا تبلت و لپ تاب که بهتره. البته من فرودگاه دوحه نتونستم به اینترنت وصل بشم ولی فرودگاه منچستر راحت به اینترنت وصل شدم و تماس گرفتم با وایبر.

- منچستر که وارد میشید و بارتون رو تحویل میگیرید اول چک کنید ببینید چمدونتون سالمه و بعد از سالن تحویل بار خارج بشید. اگر خارج بشید دیگه نمیتونید برگردید تو و اگر بارتون آسیب دیده باشه دیگه باید بگذرید و نمیتونید ریپورت کنید (البته میشه و لی سخته )

- از سالن تحویل بار که خارج شدید یه نگاه به دور و برتون بندازید میبینید تابلوها نوشته Train. تابلوهارو دنبال کنید و برید سمت ایستگاه قطار. اگر چمدون چهار چرخ دارید که اصلا نگران نباشید و عمودی حملش کنید اصلا وزنشو حس نمیکنید. اگرم دو چرخ هست نگران نباشید. اکثر مسیر ازین ریل های خودرو داره (نمیدونم بهش چی میگن والا ). چیزی نیست، یه ده دقیقه ای از تو یه راهرو طولانی شیشه ای باید برید. آخر مسیر هم یه جا باید سوار آسانسور شید و برید طبقه پایین تا برسید به ایستگاه قطار.

- به ایستگاه قطار که رسیدید تو صف وایمیسید و نوبتتون که شد میرید میگید یه بلیط non stop میخوام برای لیدز. فکر کنم 26 پوند و خورده ای شد. بعد میرید پایین و منتظر قطار York میشید. حدود یک ساعت و بیست دقیقه بعد از سوار شدن میرسید به لیدز.

- هر نیم ساعت یک قطار از منچستر به لیدز هست. البته یکی از قطار هارو مجبورید پیاده شیدو خط عوض کنید و چون بار همراهتون هست و سخته برای همین گفتم قطار non stop بگیرید. اینجوری فاصله اش میشه هر یک ساعت یک قطار. یعنی معطلی شما در ایستگاه قطار حداکثر یک ساعته.

- ایستگاه قطار هم وای فای مجانی دارید و میتونید وصل بشید و وقتتون رو بگذرونید.

- مردمان خیلی خوبه داره اینجا. اگر هر جا گیر کردید از انگلیسی ها بپرسید.. حداکثر سعی اشون رو میکنن که بهتون کمک کنن.

خب به لیدز خوش آمدید

- ایستگاه قطار که رسیدید تا دانشگاه پیاده نیم ساعت راه هست. یعنی نزدیکه کلا. با تاکسی میشه 5 دقیقه (اگر موقع شلوغی نباشید) و حدود پنج پوند هزینش میشه.

دانشگاه که اومدید حتما اول یه سر برید بخش International Student Office و بگید دانشجوی بین المللی جدید هستید اطلاعات اولیه ای دارند در اختیارتون بزارند یا نه. یه پک بهتون میدن که توش یه نقشه شهر هست. هندبوک دانشجوهای بین المللی که اطلاعات خوبی توش داره (البته پی دی افش توی سایتشون هست و میتونید از قبل دانلود کنید) و از همه مهمتر یه سیم کارت Lycamobile که شصت پنس هم اعتبار اولیه داره (اگر بخواید تو فرودگاه این سیم کارتو خودتون بخرید باید پنج وند از جیب بزارید )
    هزینه زنگ زدن به ایران با این سیم کارت خیلی گرون نیست. با تلفن ثابت هر دقیقه 7 پنس و با موبایل ایران هر دقیقه 12 پنس. پس اگر تا حالا به خونه خبر ندادید الان میتونید یه زنگ چند دقیقه ای به خونه بزنید و خبر بدید.

- دفتر دانشجوهای بین المللی توی Marjorie and Arnold Ziff Building هست، Level 11. دم در ساختمون که رسیدید بگید کجا میخواید برید راهنماییتون میکنن. ساعت کار کلیه بخش های دانشگاهم 9 صبح تا پنج بعدازظهره. (از در وارد شید اگر نگهبان نبود توی اتاقش، یه در شیشه ای دیگه سمت راستتون هست. از اون باید برید داخل. یه راه پله ته اتاق سمت راست میبینید. برید بالا و بعد میرسید به آسانسور. برید طبقه 11. از یه در چوبی باید برید تو. بعد سمت راست انتهای سالن دفتر دانشجوهای بین المللی رو میبینید.)

- اینم لینک نقشه دانشگاه:
    http://www.leeds.ac.uk/site/custom_s...campus_map.php
    لینک رو که باز کردید روی نقشه کلیک کنید. یه نقشه Interactive باز میشه و میتونید ساختمون ها و اسماشون رو ببینید. از ایستگاه قطار که میاید جلو ساختمون پارکینسون (اون ساعت بزرگه) پیاده شید ورودی اصلی دانشگاه همون جاست.

- اینجا توی دانشگاه طبقه بندی ها یکمی عجیبه، مثل من قاطی نکنید مثلا این ساختمون طبقه همکفش level 9 هست و 11 یعنی دو طبقه بالاتر رفتید تو آسانسور تعجب نکنید چرا از نه شرو شده

- اینم لینک دانشجوهای بین المللی. یه سر بزنید بد نیست:
    http://www.internationalstudentsupport.leeds.ac.uk/

- اون سیم کارت Lycamobile هم Pay-as-you-go هست، یعنی همون اعتباری خودمون. بعدا اومدید میتونید از سوپر ماکت ها یه Top-up مثلا پنج پوندی بگیرید (همون کارت شارژ خودمونه) و شارژش کنید.
    ویرایش توسط KSR : July 19th, 2014 در ساعت 01:45 PM

Junior Member

سلام به همه دوستان
    احتمالن سوالی که میپرسم مستقیمن به تاپیک دانشگاه لیدز ریطی نداشته باشه اما خوب به لطف دوستان بزرگواری مثل ksr اینجا اگه نگم فعالترین باید بگم یکی از فعالترین قسمتهای بخش انگلستان است
    اما پرسشی که مدتهاسن ذهن منرو مشغول کرده فوق لیسانسهای اکثرن 1 ساله ای هستش که خیلی از هموطنان عزیزمون دارن درش تحصیل میکنن یعنی میدونید چیه طبق بررسی من معمولن شهریه این دانشگاهها حداقل 8هزار 9 هزار تایی هست با وضع پوند بیشتر از 5 تومن و یورو بیشتر از 4 تومن و هزینه های زندگی در انگلستان که معمولن از جاهای مشابهش بیشتره مثلن نسبت به المان و اینکه برا ایندوره ها عملن بهتره شانسی برا بورس قائل نشد با یه حساب سر انگشتی تقریبن پول یک دوره یکساله زندگی و تحصیل در انگلیس حداقل70 یا 80میلیون میشه خوب حالا یعنی همه اونهایی که میرن انگلیس ارشد(منظورم بیشتر 1ساله هستش) میخونن اینقدر خفن مایه دارن که یکساله اینهمه خرج کنن یا نه روشهای دیگه هم هست که بنده نمیدونم در رابطه با دوره های بدون شهریه هم علاوه بر هزینه ی همچنان بالای زندگی انگلیس باید به این نکته هم توجه کرد که این دانشگاههای بدون شهریه معمولن وتاکید مکینم معمولن نسبت به دانشگاههای شهریه دار رنک به شدن پایینتری دارن
    ممنون میشم من رو در این زمینه همچین اساسی روشت کنین
    ممنون از پاسختون
    سلامت باشین

Senior Member km7 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط mkan نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان
    احتمالن سوالی که میپرسم مستقیمن به تاپیک دانشگاه لیدز ریطی نداشته باشه اما خوب به لطف دوستان بزرگواری مثل ksr اینجا اگه نگم فعالترین باید بگم یکی از فعالترین قسمتهای بخش انگلستان است
    اما پرسشی که مدتهاسن ذهن منرو مشغول کرده فوق لیسانسهای اکثرن 1 ساله ای هستش که خیلی از هموطنان عزیزمون دارن درش تحصیل میکنن یعنی میدونید چیه طبق بررسی من معمولن شهریه این دانشگاهها حداقل 8هزار 9 هزار تایی هست با وضع پوند بیشتر از 5 تومن و یورو بیشتر از 4 تومن و هزینه های زندگی در انگلستان که معمولن از جاهای مشابهش بیشتره مثلن نسبت به المان و اینکه برا ایندوره ها عملن بهتره شانسی برا بورس قائل نشد با یه حساب سر انگشتی تقریبن پول یک دوره یکساله زندگی و تحصیل در انگلیس حداقل70 یا 80میلیون میشه خوب حالا یعنی همه اونهایی که میرن انگلیس ارشد(منظورم بیشتر 1ساله هستش) میخونن اینقدر خفن مایه دارن که یکساله اینهمه خرج کنن یا نه روشهای دیگه هم هست که بنده نمیدونم در رابطه با دوره های بدون شهریه هم علاوه بر هزینه ی همچنان بالای زندگی انگلیس باید به این نکته هم توجه کرد که این دانشگاههای بدون شهریه معمولن وتاکید مکینم معمولن نسبت به دانشگاههای شهریه دار رنک به شدن پایینتری دارن
    ممنون میشم من رو در این زمینه همچین اساسی روشت کنین
    ممنون از پاسختون
    سلامت باشین
    من بعید میدونم شما در انگلیس دانشگاه معتبر یا حتی نیمه معتبر بدون شهریه ای پیدا کنید. کلاس زبان ساده هم میخواید اینجا برید باید کلی شهریه بدید. اصولا یکی از منابع درآمد همین دانشگاه ها و شهریه هاشون هست. مخصوصا با پذیرش دانشجویان بین المللی که شهریه سه برابر دانشجوهای انگلیسی و اروپایی میپردازن. برای دوره مستر یک سری فاند وجود داره اما بسیار محدوده و معمولا باید شرایط خیلی فوق العاده ای داشته باشید که به شما تعلق بگیره. بنابراین اکثر با هزینه شخصی میان و این دوره ها رو میگذرونن. داستان دکتری متفاوته اما تا جایی که من میدونم و دوستان دیگه هم تجربیاتشون رو گفتن، برای دوره مستر به این راحتیا نمیتونید فاند بگیرید. اما بعضی دانشگاه ها به دانشجویان بعضی کشورها یه تخفیفی در حد 1000 یا 2000 پوند در شهریه میدن که یادمه یکیش شفیلد بود.
    لطفا قبل از طرح پرسش، از تاپیک سوالات متداول بازدید کنید
    چنانچه پاسخ خود را نیافتید، صفحات تاپیک مرتبط را مطالعه کنید
    به جای تشکر در پست ها، از گزینه اضافه کردن به امتیاز کاربر استفاده کنید

Junior Member

باتوجه به توضیح شما دوست خوبم فکر میکنم که اکثر دوستانی که تو انگلیس مستر میخونن عجیب مایه دارنچون 70 یا 80 میلیون رنج تغییرش در واقع همون 1000 یا 2000 پونده وکسی که تونسته برا 1 سال 70 یا 80 میلیون بپردازه دیگه اون 1000 یا 2000 پوند رو هم میتونه یه جوری جور کنه البته میدونم که تو شرایط زندگی دانشجویی 100 پوند هم خیلی پوله
    امیدوارم سایر دوستان هم در تنویر ذهن بنده و احتمالن سایر دوستان کمک کننده باشن
    ممنون از راهنماییاتون
    سلامت باشین

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)