صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 29

موضوع: تحصیل در علوم نانو | نانو تکنولوژی | نانو مواد و مسائل مرتبط

Member mohhhamad آواتار ها

پیش فرض تحصیل در علوم نانو | نانو تکنولوژی | نانو مواد و مسائل مرتبط

با سلام.
    در طی جستجو ها به این صفحه رسیدم.می تونید تو این صفحه دورهای فوق لیسانس در نانو که در اروپا برگزار میشه با جزئئیات ببینید.
    http://www.nano.org.uk/nanomasters/summarylist.php
    این کاربر ،غیر فعال است.

Member mohhhamad آواتار ها

پیش فرض تحصیل در علوم نانو | نانو تکنولوژی | نانو بیو تکنولوژی و مسائل مرتبط

سلام دوستان ظرفیت ها ومراکز ی که امسال دانشجوی فوق میگیرند اعلام شد.
    چند تا سوال دارم من به شدت علاقه مندم در مرود نانو کار بکنم به نظرتون مثلا من که مهندسی موادم
    1- ارشد مهندسی مواد بخونم وپروژم رو موضوع مرتبط با نانو انتخاب کنم؟
    2- برم نانو بخونم ارشد(نانو مواد)
    بببنید من اگه بخوام برم مواد بخونم میتونم برم شریف تهرا ن و.....
    واگه بخوام نانومواد بخونم باید برم تربیت مدرس وپژوهشگاه مواد وانرژی

شما فکر کنید من دکترا میخوام برم MIT نانو واین لازمش داشتن مقالات بالا وسطح علمی بالا و....(بغیر از تافل وجی آر ای بالاست).
    با رعایت تمام موارد مثل اساتید قوی امکانات وتجهیزات و........من رو برای انتخاب بهترین راهنمایی کنید؟
    این کاربر ،غیر فعال است.

پیش فرض پاسخ : best center for nanoictivity in iran

سلام

ببین از اونجایی که رشته نانو تو ایران خیلی نو پاست و از طرفی پسوند نانو یه جورایی تو دانشگاهها برای کلاس گذاشتن هم به کار میره، به نظر میرسه رشته ای به اسم نانو مواد فرق چندانی با مواد نداشته باشه. بهترین کار اینه که شما سیلابس درسی رشته ها رو بگیری و ببین تفاوت واقعیشون چیه.

از طرف دیگه از اونجایی که شما خودتون علاقه زیادی به نانو (احتمالا نانومواد) دارید به نظر من اولویتتون رو به استاد خوب و امکانات دانشگاه بدید تا به اسم رشته! من اگه جای شما میبودم جویا میشدم که تو این دانشگاهها کی داره کار درست حسابی تو زمینه نانو میکنه بعد اون دانشگاه رو انتخاب میکردم.
    میدونم که تو دانشگاه تهران یکی از آزمایشگاه ها دارن کارای خوبی تو زمینه نانومواد میکنن، توی شریف هم از دانشکده موادش اطلاعی ندارم ولی دانشکده فیزیکشون تو این زمینه فعاله. پژوهشگاه مواد هم یه سری آزمایشگاه خوب داره و دارن روی نانومواد کار میکنند.
    امیدوارم بچه هایی که اینجاها درس میخونن بهتر بتونن کمکت کنن.

«مسائلی که بدلیل سطح فعلی تفکر ما بوجود می‌آیند، نمی‌توانند با همان سطح تفکر حل گردند .» انشتین
    - تا حد ممکن پیغام خصوصی ندید، ولی اگه هم لازمه، لطفا لینک موضوع رو هم بفرستید.

Junior Member

مسلما مواد ( شناسایی) خیلی بهتر از نانومواده . اگه بتونید مواد شریف بخونید تویه پذیرشتون برای دکترا خیلی موثره . تازه با داشتن مدرک مواد کمتر احتمال clearance check براتون پیش می اد .

موفق باشید

I suggest you first read the web pages of MIT faculty members and then look who in Iran has similar research interests. Particularly, look for top school-educated profs who may write effective rec. letters on your behalf when the time comes. As far as I remmember, there was a MIT-educated professor at the Materials Department/Sharif U. who was also an affiliate member of MERC (Materials & Energy Research Center) in Karaj. Just make sure that their research has had good outputs. It could be a good choice for you
    ...زیرا که مردگان این سال عاشق ترین زندگان بوده اند.

Senior Member

I totally agree with others.
    You should look for the best group and advisor who work in your interest field, and be sure that you will be successful.
    Looking at the web pages of nominated schools in a really good and you 'll know what they are doing and what they are looking for.

سلام.
    شما چه گرایشی رو میتونی شریف قبول شی؟ جوش، شناسایی،شکل...
    تو ارشد گرایش تا حدودی مهمه. مثلا اگه سرامیک رو انتخاب کنی خب طبیعتا حوزه تخصصیت سرامیک میشه. ولی این به این معنی نیست که واسه دکترا خیلی محدود شی. مثلا یکی از دوستام ارشد سرامیک داشت و الان تو epfl داره رو نانوکامپوزیت کار میکنه. یا یکی دیگه گرایشش استخراجی بود و تزش نانو، الان دانشجوی دکترای نانو تو شریفه.
    به نظر من حالا که خیلی به نانو علاقه مندی تربیت مدرس میتونه گزینه خوبی باشه. دانشگاهش هم خوبه. اینکه بری شریف و فقط تزت نانو باشه خیلی کمکی بهت نمیکنه. چون وقتی واسه دکترا میخوای اقدام کنی باید یا تو حوزه گرایشت دنبال استاد بگردی یا حول و حوش موضوع تز.
    ولی کلن بگم که صرف نظر از اینکه کجا باشی اگه بتونی تو این مدت، رو معدل و مقاله کار کنی شانست واسه همه جا زیاده.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mparsa_1365
    س
    چند تا سوال دارم من به شدت علاقه مندم در مرود نانو کار بکنم به نظرتون مثلا من که مهندسی موادم
    1- ارشد مهندسی مواد بخونم وپروژم رو موضوع مرتبط با نانو انتخاب کنم؟
    2- برم نانو بخونم ارشد(نانو مواد)
    بببنید من اگه بخوام برم مواد بخونم میتونم برم شریف تهرا ن و.....
    واگه بخوام نانومواد بخونم باید برم تربیت مدرس وپژوهشگاه مواد وانرژی

شما فکر کنید من دکترا میخوام برم MIT نانو واین لازمش داشتن مقالات بالا وسطح علمی بالا و....(بغیر از تافل وجی آر ای بالاست).
    با رعایت تمام موارد مثل اساتید قوی امکانات وتجهیزات و........من رو برای انتخاب بهترین راهنمایی کنید؟
    I think it is a dream
    Suppose that you have been admitted at MIT at Nano, what will you do about your clearance?
    Before you choose your MS project search at TAL and be sure your project has not any problem.
    As I know Nano is the subject that prevent from your clearance.
    And I think it is not important that "Tarbiat Modares" is better than sharif. Sharif is doubtlessly most reputable Iran's university

I think you have to keep in mind two items:
    1. First I know your idealist and I personally admire you, because me myself am idealist too, but don't limit yourself just to one university like MIT.
    2. I think more than being admitted in sharif or tarbiat modarres, your scientific work is important; what you're gonna do in your ms project. your prospective papers and also your gpa will count.

ApplyAbroad Superstar Countdown آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical-Georgia Inst. of Technology

For MIT , keep the name and reputation of a univ at the top of the list, no matter u r doing a Nano as major or a major in Nano fileds
    Professors at MIT would be smart, and simply the name of a major cannot courage or discourage them to hire or reject somebody.
    So either case are identical, but what you learn and the name of univ are more effectual on your MIT concern.

through this ambition, even if MIT doesnt welcome you, you will again win the game; as they say:
    چو صد آمد نود هم بیش ماست (p=b)

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)