صفحه 1 از 7 1234567 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 61

موضوع: تحصیل در رشته فاینانس در مقطع فوق لیسانس

پیش فرض تحصیل در رشته فاینانس در مقطع فوق لیسانس

دوستان عزیز بعنوان کسی که می خواست بره فاینانس بخونه امسال برای اسکاندیناوی درخواست دادم . چند جایی جواب اومد ولی با خوندن این مقاله http://chaay.ghoddusi.com/2008/04/po....html#comments
    کمی از خوندن فاینانس پشیمان شدم و احتمالا برم بیزینس بخونم . نتیجه تجربیات خودم رو براتون تو فروم قرار می دم . (قسمتی از این مطالب از وبلاگ آقای قدوسی هست که توصیه می کنم حتما فایل ادامه تحصیل اقتصاد در اروپا رو بخونید و طبق اون عمل کنید ) http://ghoddusi.com/papers/Europ_econ.pdf

نکته مهم :

اگه می تونید برید آمریکا یا کانادا بدون تردید و دودلی این کار رو بکنید .
    اگه از اسپانیا تو فاینانس تو این دانشگاهها پذیرش گرفتید با کله برید .
    Universitat Aut.noma de Barcelona
    Universidad Carlos III de Madrid
    Pompeu Fabra University
    University of Alicante

حالا اگه تو بقیه کشور های اروپایی اسکاندیناوی رو انتخاب کردید ادامه مطلب رو بخونید . (کشورهایی با هوا و مردمانی سرد ولی مدرن و مرفه )

از الان بفکر GMAT باشید . بالا هم نباشه میشه . تافل 100 همه جا رو پوشش میده هرچند اکثر جاها با 80 یا 90 میشه . بورس برای فوق خیلی کم دارن ولی اگه خوب باشید بهتون میدن . هزینه تحصیل هم که ندارن . در نظر داشته باشید مردمان اسکاندیناوی مثل روبات هستن . برای نمونه اگه مودیگیلیانی برای فاینانس گوتبرگ درخواست میداد و نمره تافلش 99 بود . حتی با اینکه برنده نوبل بود درخواستش رد میشد . چون اونا 100 می خوان .

سوئد

تو سوئد برای فاینانس رقابت خیلی شدیده بویژه استکلهم ، بالای 1000 درخواست برای 12 جا .ولی دوستانی که پیشینه ریاضی خوبی دارند می تونند برای مهندسی مالی و .. درخواست بدن که احتمال قبولیش بیشتره چون طبق آمار مستند پذیرفته شدگانش از ظرفیتش خیلی کمتره !!!! جاهای دیگه مثل گوتبرگ و اومئا بسادگی میشه پذیرش گرفت . اینم تمامی رشته های فاینانس و مرتبط با اون تو سوئد .
    http://www.studyinsweden.se/template...h____5046.aspx

دانشگاههای پیشنهادی سوئد
    Stockholm School of Economics
    Stockholm University
    Lund University مدیر تیم انتخاب ایرانیه ولی هیچ کاری براتون نمی کنه!!!
    فنلاند

رقابت از سوئد کمتره ولی کیفیتش شاید بالاتر . (هزینه بیمه سالانه 600 یورو رو هم به هزینه ها تون اضافه کنید ) بورس برای فوق خیلی خیلی کم دارن ولی اگه خوب باشید شاید بهتون بدن .
    من مدرسه اقتصاد هلسینکی رو بیشتر از همه توصیه می کنم . (حداقل جون 4 یا 5 درجه گرمتره )
    http://www.hse.fi/EN/education/programs/p_11/finance
    ولی دوستانی که تحمل سرما رو دارن می تونن برن واسا یا هانکن . شاید باورتون نشه اونجا نزدیک خرسهای قطبی چه تیم علمی فاینانسی جمعند !!!
    http://www.hanken.fi/student/en/compfin
    اینم عکس مدیر گروهشه که اونطوری بهتون پوزخند میزنه ( می خواد با ریاضی پوست کلتون رو بکنه آخه اصلا ریاضی دانه ) اینو به نقل از آقای قدوسی می گم تو اروپا برای اقتصاد و فاینانس ریاضی دانانی پرورش میدن که اقتصاد و فاینانس هم بدونن ) http://www.hanken.fi/staff/jknif
    یک مسئله جالب فنلاند نظم دانشگاههاشه (درخواست و جواب و و سوال) اگه مورد مشابهی مثل فنلاند تو نظم هر جای دنیا پیدا کردید برای خودتون یه بشکن بزنید .
    اینم لینکه رشته های بیزینس فنلاند . فاینانس رو توش پیدا کنید .
    http://www.universityadmissions.fi/i...?page=database

دانشگاههای پیشنهادی فنلاند

Helsinki School of Economics
    Helsinki University
    Hanken
    Vaasa University
    نروژ

فاینانس خیلی کم داره . ولی بعضی انتخابها بهش نزدیکند . شایدم سال بعد چیزایی اضافه کردن . عوضش جای خوبیه (اگه نپزاد پرستها اجازه بدن ) برای زندگی . نفتم که داره !!!( بالای 51000 دلار درآمد سرانه ) اینم لینک رشته های بیزینس نروژ
    http://www.studyinnorway.no/sn/vzt/s...hButton=Search
    دانشگاههای پیشنهادی نروژ
    BI Norwegian School of Management
    Norwegian School of Economics and Business Administration
    Oslo University
    دانمارک
    من تحقیق نکردم جون تازگی ها پولی شده . شنیدم خیلی خوب بورس میده تلاشتون رو بکنید .
    دانشگاههای پیشنهادی دانمارک
    University of Copenhagen
    University of Aarhus
    University of Aalborg

ربطی به اسکاندیناوی نداره ولی پایینی ها رو هم ببینید .
    هلند دانشگاههای اقتصادی خوبی داره به نظر من تیلبرگ عالیه .(بورس کم میده !!! )

Tilburg University
    University of Groningen
    تو سوئیس هم این دوتا رو چک کنید . من از فاینانس کمی سنت گالن خیلی خوشم اومد . (هم به خاطر مناظر و هم بخاطر بازار کار مالی سوئیس )

Universit.t Zürich
    University of St.Gallen
    آلمان رو هم ببینید . فاینانس زیاد داره . در نظر بگیرید برای تکرار فوق لیسانس آلمان ممکنه ازتون پول تحصیل بگیره . http://www.daad.de/deutschland/studi.../07535.en.html

لینکهایی که داده نشده تو فایل ادامه تحصیل اقتصاد تو اروپا هست .

arsalan
    Guest

پیش فرض پاسخ : تحصیل در رشته فاینانس در مقطع فوق لیسانس در اسکاندیناوی

سلام
    من تازه عضو شدم
    در حال حاضر سال اخر mater finance& control هستم در کشور هند
    والبته علاقمند به ادمه در مقطع دکتری فاینانس ترجیحا اروپا
    ممنون از لینکهایی که گذاشتید
    هفته گذشته ازطرف دانشگاههای کشورهای مختلف(امریکا. انگلیس. کانادا. هنگ کنکو استرالیا )برای جذب دانشجو اومده بودند که برای فاینانس بیرمنگام انگلیس بدنبود ولی گرون
    امیدوارم با کمک شما و دیگر دوستان بتونیم این تایپیک رو پیش ببریم
    والبته دوستان دیگه فاینانس خونده لطف کنند اطلاعاتشون رو اینجا بزارن
    ممنون از شما

Junior Member

سلام
    من واقعا گیج شدم . رشته من ریاضی کاربردی بوده و فوق لیسانس financial mathematics and finance قبول شده بودم . اما چون در زمینه فایننس نمی دونستم و ریاضی این رشته برام سخت بود برای economics دارم اقدام میکنم . کارم اشتباهه ؟!

Member
    رشته و دانشگاه
    MBA, Finance, Malaysia

نقل قول نوشته اصلی توسط negar_kh نمایش پست ها
    سلام
    من واقعا گیج شدم . رشته من ریاضی کاربردی بوده و فوق لیسانس financial mathematics and finance قبول شده بودم . اما چون در زمینه فایننس نمی دونستم و ریاضی این رشته برام سخت بود برای economics دارم اقدام میکنم . کارم اشتباهه ؟!
    سلام

ریاضی فایننس به هیچ وجه پیچیده تر و سخت تر از رشتهٔ ریاضی نیست، و در واقع می‌شه گفت که شما با بک گراند ریاضی قوی در این رشته به مشکل بر نمی‌‌خورید...اما اینکه انتخاب شما درست یا غلط بسته به علاقهٔ شخصی‌ خودتون داره. از بابت ریاضیت فایننس به هیچ وجه نگران نباشید.
    Vision without action is only a dream, action without vision is just passing time, Vision with Action can change the world.
    "Genius is one percent inspiration, ninety-nine percent perspiration."– Thomas Alva Edison

Senior Member 7para2x آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مکانیک(انرژی) - KTH, Sweden

سلام دوستان

سوال مهمی دارم و به شدت محتاج راهنمایی هستم

من مهندسی مکانیک خوندم و رزومه بسیار قوی دارم . ( البته معدل و نمره تافلم معمولی هست )

1)به نظر شما اگر من برای مقطع master رشته Financial Engineering اقدام کنم ، مشکلی برام به وجود نمیاد ؟ چون هیچ پیش زمینه ای ازش ندارم

دانشگاهی که در نظر دارم EPFL سوئیس هست .

2) اصلا کار درستی هست که از رشته مکانیک بیام fincance بخونم ؟ ( جدای از علاقه اینو می پرسم )

پیشاپیش ممنون از راهنمایی همه دوستان اقتصاد دان
    در صورت گرفتن پذیرش لطفاً اطلاعات خودتان را بخش "نتایج پذیرش" وارد کنید
    فرقی نمی كند كه گودال كوچك آبی باشی یا دریای بیكران ، زلال كه باشی ، آسمان در توست

Junior Member

پیش فرض پاسخ : لیسانس اقتصاد یا فاینانس ؟؟

سلام .
    راستش من مثل خیلی ها اینقدر خوب و عالی نیستم ولی فایننس و خیلی دوست دارم ادامه بدم در مقطع فوق لیسانس . در حال حاضر هم لیسانس کامپیوتر / نرم افزار دارم و فوق لیسانس EMBA با معدل حدود 17 .تجربه کاری در مارکتینگ و planning دارم.
    سوالی که درام تو کدوم دانشگاه شروع کنم و بجز تافل دیگه چه مدارکی لازم هست.
    در ضمن من از طریق skill worker quebec اقدام کردم و چند ماه دیگه لند میکنم

Senior Member Gclub آواتار ها

پیش فرض پاسخ : لیسانس اقتصاد یا فاینانس ؟؟

نقل قول نوشته اصلی توسط monaNV نمایش پست ها
    سلام .
    راستش من مثل خیلی ها اینقدر خوب و عالی نیستم ولی فایننس و خیلی دوست دارم ادامه بدم در مقطع فوق لیسانس . در حال حاضر هم لیسانس کامپیوتر / نرم افزار دارم و فوق لیسانس EMBA با معدل حدود 17 .تجربه کاری در مارکتینگ و planning دارم.
    سوالی که درام تو کدوم دانشگاه شروع کنم و بجز تافل دیگه چه مدارکی لازم هست.
    در ضمن من از طریق skill worker quebec اقدام کردم و چند ماه دیگه لند میکنم
    شما دنبال فوق لیسانس با گرایش Corporate Fınance باش...

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تحصیل در رشته فاینانس در مقطع فوق لیسانس

سلام دوستان گویا اینجا خیلی سوت و کور تو فروم اگه کسی اومد جواب بده لطفا!در حال حاظر به طور تخصصی دانشکده های کمتری تو دنیا رشته ی finance ارائه میدن و اکثرا executive mba or mba ارائه میشه برای کسی که میخواد finance بگیره بهتره که مستقیما بره finance یا mba به تنهایی پاسخگوش هست؟با توجه به اینکه واحدهای مربوط به finance در mba هم ارائه میشن!

Member apocalypse2022 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Finance

سلام دوستان. من برای مستر فایننس در یکی از بیزینس اسکولهای خوب کانادا پذیرش فول فاند گرفتم. سوالی داشتید در خدمتم. در ضمن رزومه من:

تافل: 96

جی آرای: کوانت 167، وربال 145

مقاله چاپ شده: 6 مقاله چاپ شده تو نشریات الزویر، اشپرینگر و ... (از سال 2010 تا کنون)

سابقه کار: حدود 5 سال (2 سال تو حوزه بازار سرمایه)

توضیحات: من مستر مجدد پذیرش گرفتم و ارشد مدیریت صنعتی دارم.
    * و من یتوکل علی الله فهو حسبه *

The problem with the world is that the intelligent people are full of doubt while the stupid one's are full of confidence

Senior Member MAHAN7 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط apocalypse2022 نمایش پست ها
    سلام دوستان. من برای مستر فایننس در یکی از بیزینس اسکولهای خوب کانادا پذیرش فول فاند گرفتم. سوالی داشتید در خدمتم. در ضمن رزومه من:

تافل: 96

جی آرای: کوانت 167، وربال 145

مقاله چاپ شده: 6 مقاله چاپ شده تو نشریات الزویر، اشپرینگر و ... (از سال 2010 تا کنون)

سابقه کار: حدود 5 سال (2 سال تو حوزه بازار سرمایه)

توضیحات: من مستر مجدد پذیرش گرفتم و ارشد مدیریت صنعتی دارم.
    تبریک میگم. فکر کنم دانشگاه منچستر پذیرش گرفتین، که آقای عبدو تبریزیم اونجا فوق گرفتن.
    شما چند سالتونه؟ سربازی رفتین؟

صفحه 1 از 7 1234567 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)