صفحه 9 از 33 نخستنخست 12345678910111213141516171819 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 323

موضوع: مدارک چهار ساله دبیرستان و اصل تاییدیه تحصیلی (پست اول خوانده شود)

Member Garibaldi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics - SUT

پیش فرض پاسخ : مدارک چهار ساله دبیرستان

همونطوری که چند پست قبلتر گفتم،من مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی + ریزنمراتشون رو داشتم با مهر مدرسه و آموزش و پرورش ناحیه. خدا رو صد هزار مرتبه شکر که اینجا رو خوندم و البته با راهنمایی دوست بسیار خوب،آقا بهنام عزیز، فهمیدم باید مهر اداره کل آموزش و پرورش رو هم بگیرم، وگرنه الکی این همه راه رو میومدم تا تهران برای ترجمه و وقتم کلی هدر میشد.

و اما من امروز مهر اداره کل که یه مهر برجسته هست رو هم گرفتم و لازم دونستم که اینجا توضیح بدم تا قدر جزییات مسئله برای دوستانی که هنوز اینکارو نکردن روشن بشه.
    اول اینکه قبل از مراجعه به اداره کل باید دارالترجمه خودتون رو انتخاب کرذه باشید، و با مراجعه به یکی از دفاتر پیشخوان دولت تقاضا میکنید که برای دارالترجمه ی مورد نظر گواهی تایید تحصیلی(سرویس استعلام مدرک تحصیلی دفاتر پیشخوان) ارسال کنند. امسال توی سایت مدرسه نوشته که مدرسه هم این گواهی رو میخواد یعنی اگر بخواهید که برای مدرسه هم ارسال بشه باید یه 52000 تومان دیگه بپردازید(26 واسه هر مدرک) که من اینکارو نکردم و زنگ زدم دارالترجمه اونا هم گفتند که اگر دادگستری برش نداره گواهی رو بهتون میدیم.
    خلاصه از دفتر پیشخوان دو تا رسید میگیرید(هر مدرک یکی) و به اداره کل مراجعه میکنید.من اول صبح رفتم مهر بگیرم اما گفتند که حتما این رسید ها رو میخوان.بعد از 3 4 تا اتاق مختلف رفتن و امضا گرفتن، بالاخره توی دبیرخانه مهر رو روی مدارک میزنند و اینطوری مدارک آماده ی ترجمه میشن.

پس نکته مهم اینکه قبل از مراجعه به آموزش و پرورش کل اول به دفاتر پیشخوان رفته و استعلام مدارکتون رو به دارالترجمه ارسال کنید.

Junior Member

درسته.
    همینجوری که گفته، روندش اینه که پس از اداره ی آموزش و پرورشِ ناحیه،
    پیش از رفتن به اداره ی کل آموزش و پرورش، باید رفت از پیشخوان دولت (تنها برخی از دفترها انجام می دهند)، و درخواستِ تاییده ی تحصیلی کرد.

هزینه ی این کار هم دفاتر پیشخوان حدودا 22 تومن برا هر مدرک (پیش دانشگاهی و ریز نمراتش مثلا 22 تومن) می گیرند.

پس از اینکه پیشخوان دولت رفتید، پیشخوان رسید می ده که ثبت کرده اید.

سپس اداره ی کل تایید می کنه مدرکتون رو (رسیدِ دفترِ پیشخوان رو هم نمی خواد چون کامپیوتری چک می کنه) و دیگه می تونید ببرید بدید دارالترجمه، مدرکتونو ترجمه کنه.

Member dr_saeid آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    کامپیوتر - نرم افزار

دوستان رسید دفتر پیشخوان رو باید به آدرس دارالترجمه بفرستیم؟ راستش یکی از دارالترجمه هایی که خیلی وقته داره با سفارت ایتالیا کار میکنه به من گفت باید به آدرس اداره امور مترجمین قوه قضائیه دادگستری فرستاده بشه! کدومش درسته؟! من حسابی گیج شدم. ظاهراً این قوانین عجیب غریب تازه گذاشته شده (10-15 روزه)
    بعدش دارالترجمه جایی میشناسید که ترجمه ها رو سریع به من برسونه؟ 7 اسفند باید تحویل مدرسه بدیم. اگر به اون تاریخ نرسه، چکار باید کرد؟

رشته و دانشگاه
    Physics - SUT

نقل قول نوشته اصلی توسط dr_saeid نمایش پست ها
    دوستان رسید دفتر پیشخوان رو باید به آدرس دارالترجمه بفرستیم؟ راستش یکی از دارالترجمه هایی که خیلی وقته داره با سفارت ایتالیا کار میکنه به من گفت باید به آدرس اداره امور مترجمین قوه قضائیه دادگستری فرستاده بشه! کدومش درسته؟! من حسابی گیج شدم. ظاهراً این قوانین عجیب غریب تازه گذاشته شده (10-15 روزه)
    بعدش دارالترجمه جایی میشناسید که ترجمه ها رو سریع به من برسونه؟ 7 اسفند باید تحویل مدرسه بدیم. اگر به اون تاریخ نرسه، چکار باید کرد؟
    بله درست گفتند. روزی که من درخواست میدادم باید به آدرس دارالترجمه پست میکردیم اما الان حدود 10 12 روز هست که تغییر کرده و وقتی که من مدارکم رو بردم دارالترجمه گفتند که باید به قوه ی قضاییه فرستاد.
    ویرایش توسط behnamhg : February 16th, 2016 در ساعت 05:14 PM

Junior Member

سلام خوبین ؟ این قضیه پیشخوان دولت چیه ؟ جدیده ؟ قبلا که پیشخوان دولت نمی خواست !!!! میشه یکی توضیح بده !!! ممنون

رشته و دانشگاه
    Physics - SUT

دوستان اون تایید تحصیلی که مدرسه گفته بود میخواد تقریبا الکی بود.من چهار روز پیش برای تحویل مدارک رفتم مدرسه و طرف که مدارک رو تحویل میگرفت تایید تحصیلی ها رو که به بقیه مدارک ترجمه شده منگنه شده بود رو جدا کرد و به من داد و گفت اینا برای خودتون!

Junior Member mht90 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Politecnico di Milano-Telecommunication Engineering

درود بر دوستان عزیز

1. من دیپلم هنرستان بودم، تکلیف مدرک پیش دانشگاهی که ندارم چی میشه؟؟؟ البته کاردانی و کارشناسی دارم و در حال حاضر واسه مستر اپلای میکنم
    2. داستان این تاییدیه تحصیلی چیه؟؟ آخه من تمامی مراحل تاییدات اموزش و پرورش رو طی کردم و بعدش دادم دارالترجمه و نیازی به تاییده تحصیلی نشد، آیا واقعا لازمه؟؟؟

پیشاپیش مرسی از پاسخ های شما

Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط mht90 نمایش پست ها
    درود بر دوستان عزیز

1. من دیپلم هنرستان بودم، تکلیف مدرک پیش دانشگاهی که ندارم چی میشه؟؟؟ البته کاردانی و کارشناسی دارم و در حال حاضر واسه مستر اپلای میکنم
    2. داستان این تاییدیه تحصیلی چیه؟؟ آخه من تمامی مراحل تاییدات اموزش و پرورش رو طی کردم و بعدش دادم دارالترجمه و نیازی به تاییده تحصیلی نشد، آیا واقعا لازمه؟؟؟

پیشاپیش مرسی از پاسخ های شما
    درود
    نیازی به تائیدیه تحصیلی نیست و مدرک کاردانی شما هم برای لیسانس هم برای پیش حساب میشه.(مشکلی نیست)
    موفق باشید
    Change your life today. Don't gamble on the future, act now, without delay.g
    تنها به پیام هایی که امکان گفته شدن در فروم نیست جواب داده خواهد شد و به جای پست ها و پیام های تشکر از اضافه کردن به امتیاز کاربر استفاده نمایید.

ببخشید این اموش و پرورش کل که میگید منظورتون آموزش و پرورش کل هر استانی که اونجا تحصیل کردیم؟

Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط proceso نمایش پست ها
    ببخشید این اموش و پرورش کل که میگید منظورتون آموزش و پرورش کل هر استانی که اونجا تحصیل کردیم؟
    درود
    بله دو تا مهر نیاز دارید ناحیه و کل استان.
    Change your life today. Don't gamble on the future, act now, without delay.g
    تنها به پیام هایی که امکان گفته شدن در فروم نیست جواب داده خواهد شد و به جای پست ها و پیام های تشکر از اضافه کردن به امتیاز کاربر استفاده نمایید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)