صفحه 5 از 9 نخستنخست 123456789 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 89

موضوع: فرم درخواست روادید (فرم روادید پست اول)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : فرم درخواست روادید

نقل قول نوشته اصلی توسط man123123 نمایش پست ها
    دوستان سلام

من در حال پر کردن فرم ویزای دانشجویی هستم چون طی چند روز آینده وقت سفارت دارم برای تشکیل پرونده. قسمت هایی از فرم رو که بلد بودم پر کردم اما قسمت های دیگه رو شک دارم و واقعا نمیدونم باید چی بنویسم. ممنون میشم اگر دوستان تجربه ای در این زمینه دارن راهنمایی کنن.

بند 20: نشانی و تلفن کارفرما، جهت دانشجویان ذکر نام و نشانی موسسه محل تحصیل:
    من فارغ التحصیل ارشد در ایران هستم و برای دکترا از ایتالیا پذیرش گرفتم. حالا اینجا باید آدرس دانشگاهی که در ایتالیا برای مقطع دکترا پذیرش گرفتم رو بنویسم یا اینکه دانشگاهی که در مقطع ارشد ازش فارغ التحصیل شدم؟

بند 23: نخستین کشور عضو شنگن که مسافر وارد آن می شود:
    اینجا باید خود ایتالیا رو بنویسم؟؟؟ من پروازم از استانبول به ایتالیا هست بنابراین باید خود ایتالیا رو بنویسم؟؟؟ یا اینکه چون از هیچ کشور عضو شنگن واسطی رد نمیشم باید اینجا رو سفید بذارم؟

بند 25: مدت زمان اقامت با قید تعداد روزها (حداکثر 365 روز):
    من برای مقطع دکترا دارم میرم و توی نامه پذیرش نوشته که 3 سال طول میکشه مقطع دکترا. حالا من باید بند 25 رو چی بنویسم؟ اینطور که معلومه نمیتونم بنویسم 3 سال چون خودش گفته حداکثر 365 روز.

بند 29: تاریخ در نظر گرفته شده جهت ورود به حوزه شنگن:
    اینجا باید دقیقا همون تاریخی رو بنویسم که توی بلیت هواپیما که میبرم سفارت قیده شده؟؟ مثلا اگر تاریخ پرواز 20 فوریه 2016 هست، توی بند 29 باید همین تاریخو بنویسم درسته؟ اگر آره، چنان چه من بعدا بلیت جدیدی بگیرم که تاریخش چند روز بعد از بلیتی هست که با خودم میبرم سفارت، آیا مشکل ساز نمیشه؟

بند 30: تاریخ در نظر گرفته شده جهت خروج از حوزه شنگن: چون مقطع دکترای من 3 سال هست، اینجا مثلا باید تاریخ دسامبر 2018 رو وارد کنم؟ یعنی تاریخی که درسم تمام میشه؟

بند 31: نام و نام خانوادگی متقاضی الحاق خانوادگی یا کارفرما. در غیر این صورت برای روادید به منظور فرزند خواندگی، مذهبی، معالجات پزشکی، ورزشی، تحصیلی و ماموریت، آدرس در ایتالیا ذکر شود:
    اینجا چون من به منظور تحصیل میخوام وارد ایتالیا بشم باید چه آدرسی وارد کنم؟؟؟ آدرس همون هتلی که برگه رزروش رو روز تشکیل پرونده با خودم میبرم سفارت؟؟ آگر جواب آره هست، ممکنه من بعدا که ویزا اومد بخوام هتلم رو عوض کنم یا اصلا خونه اجاره کنم به صورت اینترنتی، ایرادی نداره که آدرس عوض میشه؟

بند 32: نام و نشانی شرکت/سازمان دعوت کننده: اینجا باید نام و آدرس دانشگاهی که به من پذیرش برای مقطع دکترا دارم رو بنویسم؟ یا این بند فقط برای کسانی هست که دارن از طریق کار میرن ایتالیا؟

33: هزینه های مربوط به سفر و اقامت درخواست کننده روادید بر عهده: اینجا باید چه گزینه رو تیک بزنم؟؟؟ من بورسیه ای 14 هزار یورویی در سال از دانشگاه دریافت کردم. حالا باید کدوم گزینه رو تیک بزنم؟

ببخشید دوستان میدونم سوال زیاد پرسیدم اما واقعا ممنون میشم اگر کسی تجربه ای داره راهنمایی کنه.

تشکر فراوان

اصلاً مهم نیست فکرتونو درگیر نکنید وقتی رفتید برای تحویل مدارک خودشون جاهایی که لازم هست رو میگن پر کنید. فقط صفحه اول اطلاعات شخصی رو پر کن بقیه رو همونجا مینویسی.
    ویرایش توسط behnamhg : December 25th, 2015 در ساعت 03:43 AM

سلام دوستان.

من واسه قسمتی که تو فرم ویزا مربوط به کارفرما و آدرس و یا دانشگاه محل تحصیل اینا سوال دارم.

من در حال حاضر دانشجوی ترم دوم ارشد داخل ایران هستم. از طرفی از یکی از دانشگاههای ایتالیا برای همین مقطع ارشد پذیرش گرفتم ( برای سپتامبر). مشمول هستم و معافیت تحصیلی دارم الان.

راستش از اونجایی که زودتر از ماه آگوست وضعیت ویزا مشخص نمیشه؛ نمیخوام فعلا از دانشگاه اینجا انصراف بدم و میخوام ترم دوم رو هم کامل بگذرونم. از طرفی نمیخوام به سفارت اعلام کنم که درحال تحصیل هستم. سوال داشتم :

1. با فرض اینکه به سفارت نگم درحال تحصیلم؛ سفارت ممکنه گیر بده یا شک کنه که از یکسال معافیت تحصیلی گذشته ( چون من بهمن 93 فارغ التحصیل شدم) و من هنوز سربازی نرفتم؟ اصلا اطلاعات دقیقی مثه این مورد داره درباره شرایط معافیت تحصیلی ؟

2. سفارت با وزارت علوم در ارتباط نیس تا بتونه بفهمه من درحال تحصیل ام ؟

3. من الان 3 ماه هس بصورت پارت تایم تو یک شرکت مهندسی کار میکنم. ولی برام بیمه رد نشده. اگه به سفارت بگم کار میکنم؛ حتما باید نامه بیمه ببرم؟ یا همون جاب آفر کافیه ؟

4. کلا میتونم بگم نه کار میکنم نه درس میخونم ؟ آخه فقط 1 سال و نیم از فارغ التحصیلیم گذشته.

ممنون

Member Garibaldi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics - SUT

نقل قول نوشته اصلی توسط rzh نمایش پست ها
    سلام دوستان.

من واسه قسمتی که تو فرم ویزا مربوط به کارفرما و آدرس و یا دانشگاه محل تحصیل اینا سوال دارم.

من در حال حاضر دانشجوی ترم دوم ارشد داخل ایران هستم. از طرفی از یکی از دانشگاههای ایتالیا برای همین مقطع ارشد پذیرش گرفتم ( برای سپتامبر). مشمول هستم و معافیت تحصیلی دارم الان.

راستش از اونجایی که زودتر از ماه آگوست وضعیت ویزا مشخص نمیشه؛ نمیخوام فعلا از دانشگاه اینجا انصراف بدم و میخوام ترم دوم رو هم کامل بگذرونم. از طرفی نمیخوام به سفارت اعلام کنم که درحال تحصیل هستم. سوال داشتم :

1. با فرض اینکه به سفارت نگم درحال تحصیلم؛ سفارت ممکنه گیر بده یا شک کنه که از یکسال معافیت تحصیلی گذشته ( چون من بهمن 93 فارغ التحصیل شدم) و من هنوز سربازی نرفتم؟ اصلا اطلاعات دقیقی مثه این مورد داره درباره شرایط معافیت تحصیلی ؟

2. سفارت با وزارت علوم در ارتباط نیس تا بتونه بفهمه من درحال تحصیل ام ؟

3. من الان 3 ماه هس بصورت پارت تایم تو یک شرکت مهندسی کار میکنم. ولی برام بیمه رد نشده. اگه به سفارت بگم کار میکنم؛ حتما باید نامه بیمه ببرم؟ یا همون جاب آفر کافیه ؟

4. کلا میتونم بگم نه کار میکنم نه درس میخونم ؟ آخه فقط 1 سال و نیم از فارغ التحصیلیم گذشته.

ممنون
    اگر منظورتون بند 19 و 20 هست، در صورتی باید پر کنید که کار می کنید و یا دانشجو هستید، و اگر خالی بذارید یعنی بیکار هستید و فکر نمیکنم بیکار بودن مشکلی داشته باشه با توجه به اینکه فاصله ی فراغت از تحصیلتون هم زیاد نیست- با اینکه فکر نمیکنم تاثیری هم داشته باشه-.

رشته و دانشگاه
    Physics - SUT

دوستان کسی میدونه این فرم A که توی سایت اکثر دانشگاهها گفته شده برای پیش ثبت نام باید پر کنید ببرید سفارت، آیا واقعا لازمه، یا در ایران طوری دیگری عمل میشه و فرم A لازم نیست؟
    اگر لازم هست همون موقع که وقت داریم همراه مدارک دیگه ببریم یا بعدا ببریم قسمت تایید مدارک؟ چون مثلا آکادمی من(بولونیا) جزو مدارک لازم برای ثبت نامش نوشته دو تا عکس که روزی که فرم A رو میبرید سفارت برای پیش ثبت نام باید تایید شده باشن!

نقل قول نوشته اصلی توسط Garibaldi نمایش پست ها
    دوستان کسی میدونه این فرم A که توی سایت اکثر دانشگاهها گفته شده برای پیش ثبت نام باید پر کنید ببرید سفارت، آیا واقعا لازمه، یا در ایران طوری دیگری عمل میشه و فرم A لازم نیست؟
    اگر لازم هست همون موقع که وقت داریم همراه مدارک دیگه ببریم یا بعدا ببریم قسمت تایید مدارک؟ چون مثلا آکادمی من(بولونیا) جزو مدارک لازم برای ثبت نامش نوشته دو تا عکس که روزی که فرم A رو میبرید سفارت برای پیش ثبت نام باید تایید شده باشن!
    سلام.
    ببین بستگی داره. من دانشگاه اولی که پذیرش گرفتم گفت این فرم رو ببر با خودت به سفارت. ولی دانشگاه دومی که پذیرش گرفتم ( همینو الان دارم میرم ) بهم گفت ببین سفارت ابران‌چه مدارکی میخواد، همونارو ببر. درواقع گفته بود بستگی به مدارک موردنیاز سفارت کشور دانشجو داره. و خب سفارت ایتالیا تو ایران، نیاز نداره اونو.

Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط rzh نمایش پست ها
    سلام.
    ببین بستگی داره. من دانشگاه اولی که پذیرش گرفتم گفت این فرم رو ببر با خودت به سفارت. ولی دانشگاه دومی که پذیرش گرفتم ( همینو الان دارم میرم ) بهم گفت ببین سفارت ابران‌چه مدارکی میخواد، همونارو ببر. درواقع گفته بود بستگی به مدارک موردنیاز سفارت کشور دانشجو داره. و خب سفارت ایتالیا تو ایران، نیاز نداره اونو.
    درود
    نیازی به این فرم برای هیچ کدوم نیست سفارت خودش تمام فرم های لازم برای دانشگاه و پلیس را خواهد داد.
    Change your life today. Don't gamble on the future, act now, without delay.g
    تنها به پیام هایی که امکان گفته شدن در فروم نیست جواب داده خواهد شد و به جای پست ها و پیام های تشکر از اضافه کردن به امتیاز کاربر استفاده نمایید.

Junior Member

با سلام
    فرم درخواست روادید در فرمت A4 رو که از سایت سفارت ایتالیا در ایران گرفته ام رو براتون میذارم. همونطور که ممکنه بدونید فرم قبلی که در همین تاپیک گذاشته شده در فرمت A3 می باشد.
    لینک صفحه مورد نظر هم اینه: http://www.ambteheran.esteri.it/Amba...e/Modulistica/
    تصاویر پیوست فایل‌های پیوست

Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط baran30073 نمایش پست ها
    با سلام
    فرم درخواست روادید در فرمت A4 رو که از سایت سفارت ایتالیا در ایران گرفته ام رو براتون میذارم. همونطور که ممکنه بدونید فرم قبلی که در همین تاپیک گذاشته شده در فرمت A3 می باشد.
    لینک صفحه مورد نظر هم اینه: http://www.ambteheran.esteri.it/Amba...e/Modulistica/
    درود
    دوست عزیز فرمت فرم هونطور که قبلا هم گفتم توی کاغذ A3 به طوری که پشت رو مثل دفترچه باشه و رنگی باید پرینت گرفته بشه.
    تنها به پیام هایی که امکان گفته شدن در فروم نیست جواب داده خواهد شد و به جای پست ها و پیام های تشکر از اضافه کردن به امتیاز کاربر استفاده نمایید.

رشته و دانشگاه
    Physics - SUT

نقل قول نوشته اصلی توسط behnamhg نمایش پست ها
    درود
    دوست عزیز فرمت فرم هونطور که قبلا هم گفتم توی کاغذ A3 به طوری که پشت رو مثل دفترچه باشه و رنگی باید پرینت گرفته بشه.
    از اونجایی که روی فرم شکل پرچم ایتالیا رو داره، آیا لازم هست حتمن پرینت رنگی گرفته بشه؟

Moderator

از اونجایی که روی فرم شکل پرچم ایتالیا رو داره، آیا لازم هست حتمن پرینت رنگی گرفته بشه؟
    خود سفارت هم این فرم را به صورتی که من گفتم براتون میده حالا شما میتونید با این کار دیگه سفارت وقتتون تلف نشه و راحت باشید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)