نقل قول نوشته اصلی توسط saeed_oroomy نمایش پست ها
دوست عزیز من فکر میکنم که دانشگاهایی که رنکشون خوبه و متقاضیشون زیاده...Admission committee تصمیم گیرندش که دلیلش به خاطر استقبال زیاد دانشجو هستش که اینجوری تصمیم گیری راحتتر میشه...ولی در دانشگاهای ضعیف به دلیل تعداد کم متقاضی...استاد نقش موثری داره و تقریبا به تنهایی تصمیم میگیره....البته اینو از بعضی با تجربه ها هم شنیدم
نه نمیشه این قدر راحت دسته بندی کرد. شما می تونی دانشگاه های خیلی خوبی و پیدا کنی که استاد توش همه کاره هست، و بالعکس. بسته به سیستم تصمیم گیری داره. همون طور که گفتم اروپا بیشتر استاد محور هست. به عنوان مثال شما اگهر بخوای از ETH پذیرش بگیری باید استاد و دریابی و همون طور که می دونید این دانشگاه رتبه زیر 15 داره و خیلی هم قوی هست.
نکته دیگه ای هم که وجود داره (البته واسه PhD) این که تو اروپا بیشتر به شکل یک job هست و مسئولیت دانشجوی دکتری بیشتر با استاد هست. اما تو سیستم بیشتر دانشگاه های آمریکا، سیستم دانش
گاهی هست، یعنی بر خلاف اروپا دانشگاه هر سال یک تعداد معینی دانشجو می گیره و کاری به داشتن تعداد فاندها و ... ندارن، واسه همین تصمیم گیری مشکلتر خواهد بود و از کمیته استفاده می کنن.