نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: اگر قصد داشته باشید برای دکترا به دانشگاه Top دنیا برید ک

رأی دهندگان
59. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • شبانه دانشگاه تهران یا شریف

43 72.88%
  • روزانه دانشگاه های تهران(تربیت مدرس علم وصنعت و...)

11 18.64%
  • روزانه دانشگاه شهرستان

1 1.69%
  • اگه تهران قبول نشم سال دیگه شرکت میکنم و شانسم رو امسال دوباره برای اپلای امتحان میکنم

4 6.78%
  • پژوهشگاه های مواد وانرژی

0 0%
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 13

موضوع: کارشناسی ارشد شبانه در دانشگاه های تهران یا شریف یا روزانه شهرستان و یا .......

Member mohhhamad آواتار ها

پیش فرض کارشناسی ارشد شبانه در دانشگاه های تهران یا شریف یا روزانه شهرستان و یا .......

با سلام
    دوستان با توجه به اینکه در چند روز دیگه انتخاب رشته های برای فوق شروع میشه.ممنون میمش تجربیاتتون رو بیان کنید.
    با توجه به مشکلاتتون که داشتید.جیزهایی که دید در موقع استخدام واپلای ویزا و.مزایای که یک سری دانشگاه نسبت به بقیه دارند و.......
    من خودم نظرم تهران وشریفه حالا چه شبانه وچه روزانه.
    من اولا با توجه به امکاناتی که این دو دانشگاه دارند می گم.
    بعد اگه شما بخوای چند سال کار بکنی بعد اپلای شریف یا تهران بودن خیلی مهمه.واقعا تفاوت آشکاری بین فارغ التحصیل های این دو دانشگاه با بقیه قائل میشند.
    نظر من اینه در این دو دانشگاه امکانات زیادتره.بودجه تحقیقاتی بیشتره و......

این کاربر ،غیر فعال است.

Dark Knight
    Behrang آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UNR, Mining Engineering & MBA

پیش فرض پاسخ : کارشناسی ارشد شبانه در دانشگاه های تهران یا شریف یا روزانه شهرستان و یا .......

سلام
    بیشترین نکته ای وجود داره برای ادامه تحصیل برای دوستانی که از این دانشگاهها فارغ التحصیل می شوند نامهایشان است که بعضا برای خیلی از دانشگاههای آمریکایی و کانادایی شناخته شده است .(مثل شریف و تهران و...)بنابراین از این فرصت استفاده کنید.
    What Goes Around...Comes Around

پیش فرض پاسخ : کارشناسی ارشد شبانه در دانشگاه های تهران یا شریف یا روزانه شهرستان و یا .......

سلام. در زمینه امکانات و بودجه های پژوهشی که باید عرض کنم والله در هیچ جای ایران خبری نیست. در موارد خاصی هم که دکر شد مثل دانشگاه تهران والله ما که چیزی ندیدیم! اینجا وقتی رفتم به معاونت پژوهشی گفتم که واسه دانشجوهایی که مقاله در ژورنال های با ضریب تاثیر بالا (Hot Paper) با اسم دانشگاه تهران دارند، تشویقی در نظر می گیرید یا نه؟ خندید و گفت تا سال 1379 100 هزار تومان به دانشجو می دادیم ولی از این به بعد به دانشجو پولی نمی دیم و فقط اگه یک استاد هیئت علمی دانشگاه تهران با شما تو مقاله باشه 350 هزار تومان بهش می دیم و اون خودش میدونه که باید شمارو تشویق کنه یا نه!!!!
    ولی در زمینه اپلای کردن مثلا استرالیا نگاه می کنه ببینه سراسری هستی یا آزاد.. خیلی به اسم دانشگاه اونقدری که به مقاله، معدل و ... توجه دارند،نگاه نمی کنند...ولی خوب مثلا خوبی دانشگاه تهران بودن اینه که حداقل وقتی میشنون سریع می فهمن تو ایرانه (ولی مثلا اگه دانشگاه آزاد اسپهدان !! باشی طرف باید کله نقشه جهان و زیرو رو کنه تا بفهمه کجاست!! :P)
    اینارو گفتم تا با دیدی باز و منطقی انتخاب کنی و وارد این دانشگاهها بشی. خدای نکرده مثل ما نشه که با هزاران امید اومدیم و ...... ((...وقتی به آنجا می رسی می بینی که آنجایی وجود نداشته است...))
    و خداحافظ اپلای ابرود...هر چند انتظار نداشتم بعد از اینهمه مدت اینجور خداحافظی کنم....حیف که بعضی رنجش ها رو هیچ جور نمیشه نادیده گرفت...

Junior Member

سلام، این بستگی به خودت هم داره، اما کلا بودجه تهقیقتیو اینرو بی‌خیال شو اما جّو دانشگاه تهران برای apply و پذیرش خوب طبیعتا بهتره، اما ماسلن من اگر بودم به دانشکده هم نگاه می‌کردم ماسلن ممکن تو یک زمینه دانشگاه x از y بهتر باشه جفتشونم توی تهران اما y چون ظاهراً بالاتره شبنرو باید انتخاب کنی‌ خوب بدیهیه که y رو انتخاب کن. کلا اگر تهران روزانهٔ ۴-۵ جای اولش میتونی‌ بری همون روزانه‌رو برو و بیخودی پول نده که باری بالاتر، اما سعی‌ کن حتامان با یک استاد خوب کار کنی‌ اونجا
    موفق باشی‌

Junior Member

من به جاي شما بودم به جاي پول مفت دادن به شبانه دانشگاه شريف و يا تهران و بعد يدك كشيدن نام "شبانه"،‌ يكي از دانشگاههاي ديگر تهران مثل امير كبير تربيت مدرس و .. را مي زدم. البته كار كردن در ارشد هم مهم است. شريفي بودن كافي نيست. البته اگر روزانه اينها رابياوريد البته!
    "اگر تنهاترين تنهايان شوم، باز هم خدا هست!" دكتر علي شريعتي

Junior Member

مگه الان تو مدرک میزنن شبانه؟! قبلا که نمیزدن!
    اگه من بودم در هر شرایطی و با هر هدفی می‌رفتم دانشگاه رنک بالاتر . نه فقط اپلای بلکه موقع استخدام تو هر شرکت دولتی یا خصوصی واقعا اسم دانشگاه مهمه. من خودم امتحان کردم اینو که ببینم واسه استخدام چقدر شانس دارم. واقعا به هر شرکتی اسم دانشگاهمو میگفتم یه جور دیگه میشد برخوردش. کسیم اول کار به ذهنش نمیرسه از آدم بپرسه شبانه بودی یا روزانه! بعدم مگه مدرسه است که ضایع باشه آدم بگه شبانه میرم؟!!

سلام

نه تنها سعی کنید که برید دانشگاههای سطح اول، سعی کنید اون دانشگاه حتما شریف باشه. صرف فارغ التحصیل شریف بودن برای خیلی دانشگاههای شناخته شده آمریکا و کانادا خیلی مهمه. این رو توی این چند سال از روی تجربیات خودم و دوستانم دیدم که با رزومه های یکسان و حتی یک مقدار پایین تر بچه های شریف خیلی راحتتر از بچه های هم سطح/مقداری قویتر جاهای دیگه (مثل امیرکبیر و تهران) پذیرش و بورس میدن. توی مکاتباتم با اساتید، چند نفر از اساتید دانشگاههای مطرح، توی میل از شریف نام میبردند، از کیفیت فارغ التحصیلهاش تعریف میکردند و به این اعتبار کارهای آدمو خیلی خوب پیگیری میکردند.

اینها رو فقط برای این گفتم که بدونید اعتبار آکادمیک شریف (به خاطر بچه های سالهای پیشش) توی امریکا/کانادا خیلی بالاست،(بقیه کشورها رو مطمین نیستم، یکی از اساتید Delft هلند حتی شریف رو نمی شناخت!) اصلا منظورم این نیست که کیفیت بقیه دانشگاهها پایینه (حتی منظورم این نیست که کیفیت آموزشی/تحقیقاتی شریف بالاست) بچه های جاهای دیگه هم بودند که توی اپلای موفق بودند. ولی از دید آماری، شریف تفاوت معناداری با بقیه دانشگاههای ایران داره.

اگر قصدتون اپلای هست، با اولویت بالا شریف رو اول بذارید. موفق باشید.

ApplyAbroad Champion

پیش فرض پاسخ : کارشناسی ارشد شبانه در دانشگاه های تهران یا شریف یا روزانه شهرستان و یا .

به طور کلی به نظر من فوق لیسانس خوندن تو ایران کار اشتباهیه. البته من حدود ۱۰ سال پیش در شریف فوق لیسانس می‌خوندم و بر اساس تجربیات اون موقع دارم صحبت می‌کنم.
    به هر حال، با توجه به شرایطی که شما گفتید، من اگر بودم وقت و انرژی‌ام رو می‌ذاشتم روی TOEFL و GRE و اپلای می‌کردم و برای فوق ایران نمی‌موندم. گرفتن فوق از یک دانشگاه با رنک معمولی (حدود ۵۰ الی ۱۰۰) در آمریکا برای گرفتن پذیرش دکترا از دانشگاه‌های تاپ آمریکا خیلی بهتر از داشتن فوق از بهترین دانشگاه‌های ایرانه. اگر واقعا به دلایلی مجبورید ایران بمونید، بهتره که در دانشگاه‌هایی مثل شریف یا تهران تحصیل کنید. همون طور که بقیه گفتند اسم این دانشگاه‌ها چه در ایران و چه موقع گرفتن پذیرش می‌تونه بهتون کمک کنه.

Junior Member

درود به شما
    من پس از اعلام نتایج ارشد سراسری رتبه ی 168 گرایش کارآفرینی رو کسب کردم، مجموع پذیرش های این رشته (روزانه و شبانه) در تهران و شهرستانها 177 نفر است. این در حالی است که دانشگاه های تهران بر اساس ظرفیت های اعلام شده امکان پذیرش 149 نفر را ( روزانه و شبانه > دانشگاههای تهران، علامه و بهشتی) دارند. حال با توجه به این توضیحات و این نکته که دروس این رشته با 6 رشته ی دیگر "مدیریت" همپوشانی دارد، آیا این شانس را محتمل می دانید که 18 نفر که در این گرایش از نظر رتبه بالاتر از من قرار گرفته اند، رشته های دیگر را انتخاب کنند و من امکان قبولی در تهران را به دست آورم؟ ( با توجه به اینکه ساکن تهران هستم.)

Member mohhhamad آواتار ها

ببنی مسئله این نیست که قبول میشه یا احتمال داره یا نه وو......
    شما باید انتخاب بکنی وکار دیگه هم نمی تونی بکنی دیگه.
    احتمالش خیلی زیاده که قبول بشی.
    یاد بزنی وببینی نتیجه چی میشه.
    ان شا.... که قبول بشی
    این کاربر ،غیر فعال است.

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)