صفحه 1 از 29 1234567891011 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 290

موضوع: بیمه مسافرتی

Member
    رشته و دانشگاه
    University of British Columbia - PhD of Civil Engineering

پیش فرض بیمه مسافرتی

همونطور که همه اطلاع دارید سایت مدرسه 2 3 روز پیش اعلام کرده که از امسال برای گرفتن ویزا باید بیمه مسافرتی 170 روزه نشون داده بشه. طی تماسی که امروز با سفارت داشتم، بهم گفتن که برای دوره های فوق لیسانس چه ایتالیایی و چه انگلیسی باید برای مدت ویزا یعنی 1 سال بیمه داشته باشید! لازم به ذکره که بیمه 1 سال 800 هزار تومان میشه و جالبتر اینه که برای هر بار ورود به هر کشوری میتونید 90 روز اونجا بمونید یعنی برای ما عملا 3 ماه اعتبار داره و از طرفی ما همون ماه اول باید اونجا خودمون رو بیمه کنیم. حتی بیمه سه ماه 250 هزار تومان یعنی ما باید 550 هزار تومان بریزیم دور! وقتی هم که اعتراض کردم فرمودن کسی میره ایتالیا که پول داشته باشه! به نظرتون چه کنیم؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : بیمه مسافرتی

نقل قول نوشته اصلی توسط bardiakabiri نمایش پست ها
    همونطور که همه اطلاع دارید سایت مدرسه 2 3 روز پیش اعلام کرده که از امسال برای گرفتن ویزا باید بیمه مسافرتی 170 روزه نشون داده بشه. طی تماسی که امروز با سفارت داشتم، بهم گفتن که برای دوره های فوق لیسانس چه ایتالیایی و چه انگلیسی باید برای مدت ویزا یعنی 1 سال بیمه داشته باشید! لازم به ذکره که بیمه 1 سال 800 هزار تومان میشه و جالبتر اینه که برای هر بار ورود به هر کشوری میتونید 90 روز اونجا بمونید یعنی برای ما عملا 3 ماه اعتبار داره و از طرفی ما همون ماه اول باید اونجا خودمون رو بیمه کنیم. حتی بیمه سه ماه 250 هزار تومان یعنی ما باید 550 هزار تومان بریزیم دور! وقتی هم که اعتراض کردم فرمودن کسی میره ایتالیا که پول داشته باشه! به نظرتون چه کنیم؟
    منظورتون چیه که عملا سه ماه اعتبار داره؟؟؟ مگه ویزا یکساله نمیگیرین؟؟

Junior Member

حالا این بیمه چه چیزهایی رو پوشش میده؟؟
    خدماتی که میدن با این بیمه چیه؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Petroleum Engineering

بابا این چه بازی که دوباره در آوردن
    آخرش نفهمیدیم 170 روزه یا 1 ساله کسی آمار دقیق نداره.
    آیا باید ترجمه هم بشه یا نه
    چطور میشه از این بیمه استفاده کرد؟

با تشکر

Member
    رشته و دانشگاه
    University of British Columbia - PhD of Civil Engineering

آمار دقیق رو عرض کردم خدمتتون! به مدت ویزایی که میگیرید یعنی 1 ساله!
    دو نوع داره تا سقف 50000 و 30000 یورو پوشش میده اما احتمال 99 درصد اونجا دوباره باید بیمه کنیم. نحوه استفاده در اونجا رو نمیدونم. بیمه ترجمه نمیخواد خودش لاتینه!
    فقط همونطور که گفتم این بیمه اینطوریه که شما در یکسال به ازای هر خروج از کشورتون میتونید 90 روز خارج بمونید یعنی عملا وقتی 1 سال رو پوشش میده که 4 بار در سال هر 3 ماه یکبار بری و بیای! عملا برای ما در نقش بیمه 3 ماهه هست که البته هزینش 250 تومانه!

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad_k66 نمایش پست ها
    منظورتون چیه که عملا سه ماه اعتبار داره؟؟؟ مگه ویزا یکساله نمیگیرین؟؟
    این بیمه از ایران صادر میشه و برای مسافرته نه مهاجرت! شرطش اینه که هر خروج از کشور باید زیره 3 ماه باشه!
    ویرایش توسط tommy angelo : July 13th, 2014 در ساعت 12:48 PM دلیل: 2 پست دنباله یکدیگرند

ApplyAbroad Veteran
    tommy angelo آواتار ها

دوستان عزیز من دیروز این تاپیک رو پاک کردم چون فکر کردم شایعه هست ولی متاسفانه طی پیگیری هایی که دیروز و امروز انجام دادم مثل اینکه این مدرک رو اضافه کردن و متاسفانه اینکه از قانونش هم بی اطلاع هستن حالا با توجه به این شرایط چند نکته هست که من خدمتتون عرض میکنم
    اولا اینکه میتونیم همه با هم یه نامه بنویسیم و اعتراض کنیم که چرا این مدرک رو در مدارک اولیه اعلام نکردن حتی هنوز هم با هیچ کسی نه تماس گرفتن نه خبری در وبسایتشون نوشته شده خوده مدرسه هم به من گفت که 2 روز پیش این رو سفارت به ما اعلام کرده
    ثانیا اینکه متاسفانه مثل همه کارهای سفارت ایتالیا که با بی اطلاعی از اجرای صحیحش انجامش میدن گفتن که این بیمه باید 170 روزه باشه و از 15 آگوست هم بیمه خورده شده باشه نکته اینجاست که تعداد روزهای بیمه رو با توجه به تعداد روزهای اعتبار ویزا میزنن که معمولا ویزا رو 93 روزه میزنن پس اصلا 170 روزه اش کاملا غلط هست همین قانون الان در سفارت آلمان داره اجرا میشه به تعداد روزهایی که شما بیمه تحویلشون بدین براتون تو ویزا اعتبار میزنن یعنی حتی میشه یک ماهه گرفت بیمه رو و اعتبار ویزا رو هم 1 ماهه بزنن
    پس به نظر من بهتره که همه با هم یه حرکتی انجام بدیم که حداقل اگه میخوان بیمه بگیرن قانونش رو درست انجام بدن
    در ضمن بیمه 170 روزه در شرکت های مختلف هزینه متفاوتی داره و با توجه به استعلامی که من گرفتم از 420 هزار تا 480 هزار تومان متغیره در مورد بیمه 3 ماه این هزینه از 240 تا 280 هزار تومان برای هر نفر متغیره
    نکته آخر اینکه خدمتتون عرض کنه که سفارت آلمان همه شرکتهای بیمه ای ایران رو قبول میکنه به جز بیمه ایران ممکنه اینا هم همینکار رو بکنن
    "L'amor che move il sole e l'altre stelle"
    Dante Alighieri

Junior Member pooya_ww آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط bardiakabiri نمایش پست ها
    بیمه مسافرتی با بیمه کسی که داره اقامت 1 ساله یا 2 ساله دانشجویی می گیری فرق داره.. ابنا به شما گفتن بیمه 1 ساله، درست دانشجو باید حداقل 1 سال بیمه داشته باشه اما نه بیمه مسافرتی! اصلا مگه قرار ما بریم مسافرت!؟ تا الان اینجوری بوده که داشنجو میرفته کشور مورد نظر برای دو ماه هم بیمه مسافرتی می گرفته تا زمانی که اجازه اقامت رو بگیره و برای بیمه اصلی اقدام کنه.
    جایی مثل آلمان 2 یا 3 ماه مهلت میده که پس از رسیدن به مقصد برای ویزای 1 یا 2 ساله اقدام کنید پس بیمه مسافرتی 2،3 ماه میخواد.
    اما مگه ایتالیا اینجوری نیست که طی 10 روز باید برای اجازه افامت Permisso اقدام کرد؟! پس این صحبت ها چیه؟ حتی 170 روز هم 160 روزش زیاده!
    لینک خبر در سایت مدرسه.

ApplyAbroad Veteran
    tommy angelo آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط pooya_ww نمایش پست ها
    بیمه مسافرتی با بیمه کسی که داره اقامت 1 ساله یا 2 ساله دانشجویی می گیری فرق داره.. ابنا به شما گفتن بیمه 1 ساله، درست دانشجو باید حداقل 1 سال بیمه داشته باشه اما نه بیمه مسافرتی! اصلا مگه قرار ما بریم مسافرت!؟ تا الان اینجوری بوده که داشنجو میرفته کشور مورد نظر برای دو ماه هم بیمه مسافرتی می گرفته تا زمانی که اجازه اقامت رو بگیره و برای بیمه اصلی اقدام کنه.
    جایی مثل آلمان 2 یا 3 ماه مهلت میده که پس از رسیدن به مقصد برای ویزای 1 یا 2 ساله اقدام کنید پس بیمه مسافرتی 2،3 ماه میخواد.
    اما مگه ایتالیا اینجوری نیست که طی 10 روز باید برای اجازه افامت Permisso اقدام کرد؟! پس این صحبت ها چیه؟ حتی 170 روز هم 160 روزش زیاده!
    لینک خبر در سایت مدرسه.
    دوست عزیزم اشتباه متوجه شدین ببین شما ویزایی که از سفارت ایتالیا میگیری 90 روزه هستش یعنی شما 90 روز وقت داری وارد ایتالیا بشی بعد از اینکه وارد ایتالیا شدین از اون تاریخی که وارد ایتالیا میشین 8 روز مهلت دارین واسه پرمیسو اقدام کنین پس شما ویزاتون 90 روزه هست در مورد این بیمه همون بیمه مسافرتی هست و اصولا کار درستی هم هست چون شما تا اونجا بیمه نگیرین در واقع بدون بیمه هستین و در صورتیکه مشکلی براتون پیش بیاد دردسرش زیاد میشه حتی برای اون کشور، اصل این کار درست هست یا باید اعتراض کنیم که حداقل از امسال نگیرین یا اگر میخوان بگیرن حتما قوانین رو رعایت کنن البته واسه اون 170 روز هم من یه دلیلی رو مدنظر دارم که ممکنه دلیلشون اون باشه حالا آمارشو که دقیق بگیرم به دوستان اطلاع رسانی میکنم
    Dante Alighieri

Junior Member pooya_ww آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط tommy angelo نمایش پست ها
    دوست عزیزم اشتباه متوجه شدین ببین شما ویزایی که از سفارت ایتالیا میگیری 90 روزه هستش یعنی شما 90 روز وقت داری وارد ایتالیا بشی بعد از اینکه وارد ایتالیا شدین از اون تاریخی که وارد ایتالیا میشین 8 روز مهلت دارین واسه پرمیسو اقدام کنین پس شما ویزاتون 90 روزه هست در مورد این بیمه همون بیمه مسافرتی هست و اصولا کار درستی هم هست چون شما تا اونجا بیمه نگیرین در واقع بدون بیمه هستین و در صورتیکه مشکلی براتون پیش بیاد دردسرش زیاد میشه حتی برای اون کشور، اصل این کار درست هست یا باید اعتراض کنیم که حداقل از امسال نگیرین یا اگر میخوان بگیرن حتما قوانین رو رعایت کنن البته واسه اون 170 روز هم من یه دلیلی رو مدنظر دارم که ممکنه دلیلشون اون باشه حالا آمارشو که دقیق بگیرم به دوستان اطلاع رسانی میکنم
    جناب تامی اطلاع نداشتم که ویزا 90 روزه است.. با توضیحات شما بیمه ی مسافرتی 90 روزه کاملا منطقی هستش. اما به این دوستمون Bardiakabiri که راجع به بیمه مسافرتی از سفارت سوال کرده گفتن باید 1 سال بیمه داشته باشید! چنین چیزی کاملا مسخره است! اگر فرض بگیریم که سفارت پاسخ صحیح نداده و همون 170 روز داخل PDF درسته باز هم فقط 90 روزش قابل توجیه هست ، دلیل 80 روز دیگه چی میشه! در حالی که این 80 روز به احتمال زیاد با بیمه ای که شما داخل ایتالیا میگیرید همپوشانی پیدا می کنه..

ApplyAbroad Veteran
    tommy angelo آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط pooya_ww نمایش پست ها
    جناب تامی اطلاع نداشتم که ویزا 90 روزه است.. با توضیحات شما بیمه ی مسافرتی 90 روزه کاملا منطقی هستش. اما به این دوستمون Bardiakabiri که راجع به بیمه مسافرتی از سفارت سوال کرده گفتن باید 1 سال بیمه داشته باشید! چنین چیزی کاملا مسخره است! اگر فرض بگیریم که سفارت پاسخ صحیح نداده و همون 170 روز داخل PDF درسته باز هم فقط 90 روزش قابل توجیه هست ، دلیل 80 روز دیگه چی میشه! در حالی که این 80 روز به احتمال زیاد با بیمه ای که شما داخل ایتالیا میگیرید همپوشانی پیدا می کنه..
    دوست عزیزم دقت کنین وقتی شما وارد ایتالیا میشین 2 مدل بیمه دارن یه مدلش که شما 100 یورو میدین 1 سال بیمه تون میکنن و آنچنان خدمات بدرد بخوری نداره (کلا فقط خدمات بیمارستانی داره نه پزشکی و دندانپزشکی) یه بیمه دیگه هم دارن که فکر کنم حدودا 200 یورو در سال هست که خیلی خدمات گسترده ای داره منتها این دومی یه مشکلی داره اینکه شما از بدو ورودتون به ایتالیا که بیمه کنین خودتون رو تا اول ژانویه سال بعد اعتبار داره یعنی شما باید 200 یورو پول بیمه برای 3.5 ماه بدین و دوباره اول ژانویه 200 یورو بدین که برای سال بعد شما رو بیمه کنن حالا ممکنه سفارت برای این 170 روزه از دانشجویان بیمه بخواد که تا اول ژانویه 2015 بیمه داشته باشن و از اول ژانویه برای اون بیمه خوبه بتونن اقدام کنن که اگه اینجوری باشه در واقع به نفع دانشجویان هست حالا من این رو باید مستقیم از مسئولین سفارت بپرسم چون متاسفانه تلفن سفارت رو یه آقای بی شخصیتی جواب میدن!!!
    Dante Alighieri

صفحه 1 از 29 1234567891011 ... آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)