صفحه 7 از 29 نخستنخست 1234567891011121314151617 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 290

موضوع: بیمه مسافرتی

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    MS.c in mechanical Engineering (polytechnic university of turin)

پیش فرض پاسخ : بیمه مسافرتی

سلام به دوستان
    من امروز سفارت بودم. البته اصلا نمیزارن دانشجو بره داخل. وایسادم خانوم میر مطلبی اومد بیرون و ازش پرسیدم قضیه رو. ایشون گفتن که روز تحویل ویزا باید دانشجوها بیمه ی مسافرتیشون رو بیارن نشون بدن که این بیمه باید یکساله باشه و اگه نیارن ویزا بهشون داده نمیشه.
    تاریخ بیمه هم باید اینطور باشه که مثلا کسایی که رسید تحویل ویزاشون 18 اگوست 2014ست، باید از اون تاریخ تا تاریخ 18 اگست 2015 بیمه کنن.
    به نظر من امکان منحل کردن این قانون نیست اما شاید بشه مدت بیمه رو تغییر داد.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad_k66 نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    با توجه به اعلام کتبی سفارت بیمه 170 روزه باید بگیریم. من هم میدونم که پول زور هستش.ولی به نظر من نامه نوشتن و اعتراض کردن شاید منجر به دردسر برای همه بچه ها بشه و تو صدور ویزا مشل درست کنن.با توجه به غیر منظقی بودن گفته های سفارت در مورد بیمه قاعدتا از همون منطق برای ترتیب اثر دادن نامه استفاده میشه و مشکلی حل نمیشه و شاید مشکلی هم اضافه بشه.
    من خودم به شخصه اینگونه نامه رو امضا نمیکنم ولی دوستانی هم که میخوان این کارو بکنن در نگارش متن نامه دقت لازم رو داشته باشند که مشکلی ایجاد نشه.
    دوستان میتونن این هزینه بیمه بزار به حساب هزینه صدور ویزا!! همه سفارت خونه های به غیر ایتالیا برای ویزا دانشجویی پول میگیرن.نهایت قضیه اینه که انگار ما هم داریم این پول میدیم.
    دوست عزیز وقتی قراره از 800 هزار تومن پولی که میدید ،فقط 250 هزار تومنش منطقی باشه و البته شایدم نه چندان منطقی(چون شما اونجا بییمه هستید) ، و باقی پولتونو انگار ریخته باشید تو سطل اشغال،نمیدونم چطور میتونید خودتون رو توجیه کنید؟!؟نمیدونم شاید خیلی وضع مالیتون خوبه.ولی منی که به شخصه روی پولام برنامه ریزی کرده بودم،و حالا باید خرج یه همچین مسئله ای بکنم ،اونم یه مسئله مضخرف،واقعا برام زوره این پول.... .
    باز اگه بشه حتی مدت بیمه رو 90 روزه هم بکنیم منطقی تره نه دیگه 1 سال!!!

Member
    رشته و دانشگاه
    University of British Columbia - PhD of Civil Engineering

منم با محمد موافقم... درست حرف اونا غیرمنطقی هست اما شاید این کارا اوضاع رو بدتر کنه. طبق قانون همه سفارت ها ما باید بیمه 3 ماهه بگیریم و 60 یورو پول ویزا بیدم. خوب 200 تومان و 300 تومان میشد 500 تومان حالا قراره 650 بدیم... 150 ارزشش رو نداره. مگه اونهمه نامه نگاری برای تمدید نتیجه داد؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط NiLi1991 نمایش پست ها
    دوست عزیز وقتی قراره از 800 هزار تومن پولی که میدید ،فقط 250 هزار تومنش منطقی باشه و البته شایدم نه چندان منطقی(چون شما اونجا بییمه هستید) ، و باقی پولتونو انگار ریخته باشید تو سطل اشغال،نمیدونم چطور میتونید خودتون رو توجیه کنید؟!؟نمیدونم شاید خیلی وضع مالیتون خوبه.ولی منی که به شخصه روی پولام برنامه ریزی کرده بودم،و حالا باید خرج یه همچین مسئله ای بکنم ،اونم یه مسئله مضخرف،واقعا برام زوره این پول.... .
    باز اگه بشه حتی مدت بیمه رو 90 روزه هم بکنیم منطقی تره نه دیگه 1 سال!!!
    بنده هم مثل همه پولی که جمع کردم حاصل چند سال زحمت کشیدنم هستش و راحت بدست نیاوردم.
    ولی هدف من ارزشش بالاتر ا این مقدار پوله. واسه همین وقتی میبینم چاره ای نیست پول میدم تا کارم درست بشه.
    اگر وضع مالی خوبی داشتم صد در صد ایتالیا نمیرفتم. بیشتر بچه هایی که میرن ایتالیا وضع مالی متوسطی دارن وگرنه ایتالیا نمیرفتن.
    برای کاهش مدت بیمه به جای نامه زدن همه بیمه شش ماه که همون 170 روز میشه(با 10 روز تخفیف ) بگیرن . هیچ مشکلی هم پیش نمیاد.همه هم استناد کنن به نامه رسمی سفارت که نوشته
    الیته دوستان میخوان اعتراض کنن مختار هستن.فقط بازم تاکید میکنم نگارش نامه تند نباشه که واسه همه مشکل درست کنه

ApplyAbroad Veteran
    tommy angelo آواتار ها

دوستان عزیز اول اعلام کنم که وقتی میگم نامه نوشته بشه نه اینکه این نامه قرار باشه لحن تندی داشته باشه یا توهین آمیز باشه ما فقط میخوایم نامه بدیم که قانون رو طبق رفتار درستش اجرا کنن بیمه یکساله گرفتن هزینه یکساله 651 هزارتومن و سه ماه 205 هزار تومن هست به نظر من 400 تومن اختلاف چیز کمی نیست واسه چشم پوشی کردن شما برای خرید بلیط هواپیما و ترجمه مدارکتون 200 تا پست مختلف اینجا میذاشتین که ارزون ترین راه رو پیدا کنین ولی الان دارین میگین 400 تومن که چیزی نیست؟! به نظر من نباید از حقمون کوتاه بیایم حالا شما خود دانید تازه همینجا هم عرض میکنم خدمت همتون که من واسه کار خودم نیست من راه حلش رو دارم و اگر بخوام میتونم بدون هزینه اینکار رو انجام بدم.
    "L'amor che move il sole e l'altre stelle"
    Dante Alighieri

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط tommy angelo نمایش پست ها
    دوستان عزیز اول اعلام کنم که وقتی میگم نامه نوشته بشه نه اینکه این نامه قرار باشه لحن تندی داشته باشه یا توهین آمیز باشه ما فقط میخوایم نامه بدیم که قانون رو طبق رفتار درستش اجرا کنن بیمه یکساله گرفتن هزینه یکساله 651 هزارتومن و سه ماه 205 هزار تومن هست به نظر من 400 تومن اختلاف چیز کمی نیست واسه چشم پوشی کردن شما برای خرید بلیط هواپیما و ترجمه مدارکتون 200 تا پست مختلف اینجا میذاشتین که ارزون ترین راه رو پیدا کنین ولی الان دارین میگین 400 تومن که چیزی نیست؟! به نظر من نباید از حقمون کوتاه بیایم حالا شما خود دانید تازه همینجا هم عرض میکنم خدمت همتون که من واسه کار خودم نیست من راه حلش رو دارم و اگر بخوام میتونم بدون هزینه اینکار رو انجام بدم.
    کاملا موافقم.کاش زودتر یک روز رو مشخص کنیم که همه امضا کنن نامه رو.واقعا به قول شما 400 تومن غیر قابل چشم پوشیه...

Member alireza83 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    ریاضی کاربردی آزاد تهران مرکز

نقل قول نوشته اصلی توسط tommy angelo نمایش پست ها
    کاملا درسته نباید زیر بار هر درخواست غیرمنطقی بریم. خیلی محترمانه نامه تهیه بشه و وضعیت را توضیح بدیم. امیدوارم که نتیجه بده اگر هم بی نتیجه بود حداقلش اینه که ما بدون چون چرا زیربار حرف زور نرفتیم.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering-imam khomeini international university

سلام دوستان.
    با توجه به اعلام کتبی سفارت بیمه 170 روزه باید بگیریم. من هم میدونم که پول زور هستش.ولی به نظر من نامه نوشتن و اعتراض کردن شاید منجر به دردسر برای همه بچه ها بشه و تو صدور ویزا مشل درست کنن.با توجه به غیر منظقی بودن گفته های سفارت در مورد بیمه قاعدتا از همون منطق برای ترتیب اثر دادن نامه استفاده میشه و مشکلی حل نمیشه و شاید مشکلی هم اضافه بشه.
    من خودم به شخصه اینگونه نامه رو امضا نمیکنم ولی دوستانی هم که میخوان این کارو بکنن در نگارش متن نامه دقت لازم رو داشته باشند که مشکلی ایجاد نشه.
    دوستان میتونن این هزینه بیمه بزار به حساب هزینه صدور ویزا!! همه سفارت خونه های به غیر ایتالیا برای ویزا دانشجویی پول میگیرن.نهایت قضیه اینه که انگار ما هم داریم این پول میدیم.
    دوست عزیز و گرانقدرم
    امثالی مثل شما هستند که همیشه با سکوتشون کار بقیه رو خراب میکنن دیگه .برادر من عزیز من, پول مفت دادن زوره هیچ ترسی هم نیست میخوان چیکار کنن مگه به کسی ویزا ندن خب ندن.به خدا حاضرم شرط ببندم روز ویزا همه بیمه دستشون میرن تو صف آخه میدوونین تقصیر ما نیست .ایرانی هستیم و فقط به خودمون فکر میکنیم که ای وای نکنه یه وقت منافعمون در خطر بیوفته و اصلا با بقیه کاری نداریم.همین کارارو کردیم که مملکت به اینجا رسیده که هرطور شده میخوایم فرار کنیم هیچ وقت مصرانه پای اهدافمون و حقمون ایستادگی نکردیم و همیشه بله قربان گوی بقیه بودیم.
    خواهشا یه کم به خودمون بیایم حرف زور رو قبول نکنیم.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mahyarkn1989 نمایش پست ها
    دوست عزیز و گرانقدرم
    امثالی مثل شما هستند که همیشه با سکوتشون کار بقیه رو خراب میکنن دیگه .برادر من عزیز من, پول مفت دادن زوره هیچ ترسی هم نیست میخوان چیکار کنن مگه به کسی ویزا ندن خب ندن.به خدا حاضرم شرط ببندم روز ویزا همه بیمه دستشون میرن تو صف آخه میدوونین تقصیر ما نیست .ایرانی هستیم و فقط به خودمون فکر میکنیم که ای وای نکنه یه وقت منافعمون در خطر بیوفته و اصلا با بقیه کاری نداریم.همین کارارو کردیم که مملکت به اینجا رسیده که هرطور شده میخوایم فرار کنیم هیچ وقت مصرانه پای اهدافمون و حقمون ایستادگی نکردیم و همیشه بله قربان گوی بقیه بودیم.
    سلام از بنده هستش.
    بله بنده فکر منافع خودم هستم مثل همه .
    بله بنده کاری به کار سفارت ندارم و سکوت میکنم مثل همه
    شما هم مختارید برید اعتراض کنید.انشااله موفق باشید

Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط mahyarkn1989 نمایش پست ها
    دوست عزیز و گرانقدرم
    سلام از بنده هستش.
    بله بنده فکر منافع خودم هستم مثل همه .
    بله بنده کاری به کار سفارت ندارم و سکوت میکنم مثل همه
    شما هم مختارید برید اعتراض کنید.انشااله موفق باشید

دوستان به جای اینکه این همه با هم بحث کنید به فکر این باشید که چه جوری این موضوع رو به بهترین نحو حل کنید اینجا نه جای بحث هست نه دعوا.
    همه هم خود مختارن که هر کاری رو دوس دارن انجام بدن.
    پس به نظرات هم دیگه احترام بزارید.
    Change your life today. Don't gamble on the future, act now, without delay.g
    تنها به پیام هایی که امکان گفته شدن در فروم نیست جواب داده خواهد شد و به جای پست ها و پیام های تشکر از اضافه کردن به امتیاز کاربر استفاده نمایید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)