صفحه 2 از 128 نخستنخست 12345678910111252102 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 1275

موضوع: آرشیو شده : تحصیل در کره جنوبی (تا پایان سال 2012)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تحصیل در کره جنوبی

سلام دوستان من الان تقریباً یک ساله که اومدم کره و دارم توی دانشگاه POSTECH دکترا می خونم. POSTECH بهمراه KAIST و Seoul National University بهترین دانشگاههای فنی کره محسوب می شن. از نظر بورس دانشگاه POSTECH نسبتاً خوب ارزیابی می شه چون از طرف شرکت فولادسازی POSCO تامین مالی می شه و دانشگاه کوچکی هم هست. اما منظور از خوب چیه؟ منظور تقریباً 1 میلیون وون در ساله که این روزها که ارزش وون در برابر دلار خیلی کم شده میشه تقریباً هفتصد هشتصد هزار تومن. وقتی من سال قبل اومدم کره و همچنین 3 سال قبل که برای کنفرانس اومده بودم، 1 میلیون وون میشد بیشتر از 1 میلیون تومن ولی این روزها ارزش وون در برابر دلار و لذا در برابر تومان خیلی کم شده. کلا وون در برابر دلار نوسانات زیاد داره. از 1 میلیون وونی که دانشگاه میده تقریباً 400-500 هزار وونش رو باید برای شهریه بدین و براتون تقریباً 500 هزار وون می مونه. اگر مجرد باشین می تونین از خوابگاههای مجردی استفاده کنین که باید ماهی 70-80 هزار وون براش بدین و اگر مثل من متاهل باشین از آپارتمانهای متاهلی که هزینش ماهی 210 هزار وونه. جهت اطلاع توی شهر پوهانگ اگر تنها باشین 300 هزار برای خورد و خوراک و پوشاک کافیه.

البته توی POSTECH یک استثنا هم وجود داره به اسم Graduate Institute of Ferrous Technology (GIFT) که از لحاظ هیات علمی، امکانات و بودجه شرایط بسیار مناسبی داره چون مستقیماً با شرکت POSCO در ارتباطه و به نوعی نقش R&D رو برای این شرکت فولادسازی بازی می کنه. توی GIFT دانشجوها شهریه نمی دن، زبان رسمی انگلیسیه و دانشجوهای ارشد ماهی 1 میلیون و دانشجوهای دکترا ماهی یک و نیم میلیون وون بورس می گیرند. من به عنوان دانشجوی دکترا ماهی یک و نیم میلیون وون از GIFT می گیرم که 210 هزارش رو برای آپارتمان دانشجوهای متاهل می دم و تقریباً 1300000 وون برام می مونه.

با توجه به اینکه کره دانشجوی ایرانی زیاد نداره زندگی برای دانشجوها مخصوصاً دانشجوهای مجرد ممکنه حداقل در ابتدا خشن بنظر بیاد ولی بعد از یک مدت با شناخت اخلاقیات کره ایها زندگی شیرین تر می شه. کولونی شدن ایرانیها توی کشوری مثل کره هم می تونه به شدت به سطح زندگی کمک کنه چون راه و چاه رو زودتر بلد می شین. مشکل دیگه اینه که طعم غذاهای کره ای خیلی متفاوت از غذاهای ایرانیه ولی اگر با غذاهای دریایی رابطه خوبی دارید مشکلاتتون کمتره. از اینکه زبان رسمی کلاسهای دانشگاه مقصدتون به انگلیسیه هم باید قبلاً اطمینان حاصل کنین و گرنه باید زبان کره ای هم یاد بگیرین.

برای شناخت بهتر POSTECH در آدرس زیر ابتدا زبان انگلیسی رو انتخاب کرده و سپس روی

Show Our PR Video کلیک کنید: http://www.postech.ac.kr

برای شناخت GIFT به آدرس مقابل رجوع کنید: http://www.postech.ac.kr/gift

و بالاخره این هم آدرس وب سایت گروه طراحی مواد (Materials Design Lab) در GIFT که من هم عضوی از اون هستم: http://mdl.webteem.co.kr

راستی این هم لیست دانشگاههای مورد تایید وزارت علوم ولی خیلی مضحکه که موسسه ای مثل Korea Advanced Institute of Science and Technology توی لیست نیست ولی معتقدم اگر کسی بره اونجا براحتی می تونه از وزارت علوم بخواد که KAIST رو به لیست اضافه کنه.

الف) دانشگاه‌هاي‌ گروه‌ يك‌ براي‌ كليه‌ دوره‌هاي‌ تحصيلي.

1- Chonbuk National University

2- Chung - Ju National University

3- Chungnam National University

4- Gyeongsang National University

5- Kangwon National University

6- Korea Maritime University Busan

7- Korea National University of Education

8- Korea National University of Physical Education

9- Kyungpook National University

10- Pukyong National University

11- Seoul National University

12- Yonsei University

13- Cheju National University (CNU)

14- Kyung Hee University (KHU)

15- Inha University

15- تامقطع کارشناسی ارشد در کليه رشته ها و در مقطع دکترا صرفا" در رشته سيستم اطلاعات جغرافيايي (GIS)

16- Information & Communications University (ICU)

17- Pohang University of Science & Technology (POSTECH)

Junior Member

دوستان با عرض پوزش در متن بنده در مورد تحصیل در کره جنوبی یک اشتباه وجود داره که تصحیح می کنم:

اما منظور از خوب چیه؟ منظور تقریباً 1 میلیون وون در "ماهه" که این روزها که ارزش وون در برابر دلار خیلی کم شده میشه تقریباً هفتصد هشتصد هزار تومن.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    PhD, Mechanical Engineering, UT/Netherlands

سلام

منم واسه master مکانیک ترم بهار 2009 دانشگاه SKKU اقدام کرده ام. البته قبلش با یه استادی که کاملا اتفاقی پیدا کردم هماهنگ کرده بودم (وگرنه من اصلا تو خط کره نبودم) که بهم گفت ماهی حداقل 550000 won میده با tuition waive. از SKKU بگم که به نظر که خیلی بزرگ میرسه، و تو دو تا شهر Seoul و Suwon شعبه داره که رشته های مهندسی اش تو Suwon هستن و منم قراره اگه جور شه برم اونجا (تو لیست وزارت علوم نیست). از نظر هزینه ها که نگاه میکردم از قرار 860000 wonدر ترم (دو ترم بهار و پاییز دارن) واسه خوابگاه میگیرن که صبحانه و ناهار هم به ازای همین پول داده میشه. از خود دانشگاه بگم که اولا شرکت Samsung باهاش همکاری زیادی داره، ثانیا در زمینه Nanotechnology که زمینه تحقیق من خواهد بود کره که جزو کشورهای بسیار فعال هست و این دانشگاه هم حالا خودش یه چاخان کرده که تو Nano، Top 5 هست که البته محاله امره ولی خوب معلومه که امکاناتشون خوبه. رنک دانشگاه رو هم من یه جا سیصد و خورده ای دیدم، و یه جا چهارصد و خورده ای، تو کره هم فکر کنم 4 ام باشه بین مهندسیا اگه استاده هم چاخان نکرده باشه. Jmust جان نظر شما چیه؟ شما اطلاعاتی راجع به این دانشگاه داری؟ وضعش چطوره؟ به نظرت پولی که میده چطوره (البته ممکنه بیشترش کنه)؟ ممنون میشم اگه یه PM بزنی و در صورت امکان شمارتو که بعدا یه تماسی داشته باشیم.

سلام من می خوام برای KAIST اپلای کنم ولی برای پرداخت Application fee (bank transfer or money order) از ایران مشکل دارم کسی می تونه به من کمک کنه؟

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط aj
    سلام
    دانشگاه کایست یا KAIST یکی از بهترین دانشگاه های علوم مهندسی تو کره محسوب میشه.(Korean advanced institute of science and technology) در زمینه ی تکنولوژی چند بار هم بهترین دانشگاه آسیا شناخته شده . اگر اشتباه نکنم رتبه ی زیر 200 جهانی داره.
    کمپ اصلی دانشگاه در "شهر داجون" هست که خیلی هم کمپ بزرگی داره . این یک شهر دانشگاهی هست و نسبت به سئول خیلی ارزون تره .
    معمولا برای بورسیه باید از طریق استاد اقدام کرد و اگر استاد برای تحقیقات دانشجو بخواد میشه گفت به راحتی میشه ازشون فاند گرفت . این طور که من اطلاع دارم بسته به استاد پول خوبی هم می دن ( معمولا ماهی600000 ون که راحت میشه باهاش زندگی کرد اگر خوش شانس باشی و 800 هزار ون بدن حتی میشه خوش گذرونی هم کرد)
    اما در مورد اینکه پرسیده بودید :
    وزرارت علوم ما که بسیار آدم های به روزی هستن هنوز متوجه نشدن که این دانشگاه هم هست. و مدرک کایت رو قبول نمی کنن و کسی که این مدرک رو داره باید برای مدرک معادل اقدام کنه. البته چند نفری داشتن سعی میکردن که اسم کایست رو در لیست وزارت علوم وارد کنن.

کره برای زندگی خوبه اما به ژاپن نمیرسه و از چین بهتره. رشد و پیشرفت کره 50 یا 60 سال بیشتر نیشت و هنوز پیرمرد هاشون یه کم داهاتی فکر میکنن. بچه هایی که رفتن کره میگن غذا های افتضاحی دارن
    البته یادتون نره که کره ای ها به سیبیل حساسن (چون خودشون ندارن) و اگه جلوی استاد 3 تیغ نکنی معلوم نیست چه جوری باهات رفتار میکنه! چون برای کره ای ها کسی که سیبیل داره یه آدم بزرگتر و قابل احترام محسوب میشه !
    طبق آخرین رنکینگ موسسه تایمز، این دانشگاه رنکش تو تکنولوژی در دنیا زیر 20 اه!

Junior Member

سلام.کسی برای دکترای مهندسی شیمی کره میتونه کمک کنه؟

با سلام،
    من با یکی از اساتید دانشگاه Sungkyungkwan صحبت کردم و اون قول داده علاوه بر شهریه دانشگاه ماهانه مبلغه ۶۰۰$ بهم بده. میخواستم از کسی که تجربی اقامت تو کره رو داشته بپرسم با این پول چطور میشه زندگی کرد. باید اضافه کنم که ۳۰۰$ از این پول صرف خوابگاه و دو وعده غذا در روز میشه. در ضمن به نظرتون میتونم رو غذای دانشگاه حساب باز کنم یا غذا رو هم احتمالا خودم باید درست کنم؟(تو غذا جکو جونور میریزن؟)
    در ضمن میخام بدونم Suwon چه جور شهری؟ مردمش با فرهنگان؟امکانات تفریحی مناسب داره؟

ممنون از کمکتون

Junior Member

سلام چند تا سوال داشتم. برای رشته های پزشکی بورسیه تعلق می گیره ؟چه رشته ای از زیر شاخه ی رشته پزشکی برای ادامه تحصیل اونجابهتر است؟درچه مقطعی بورسیه قرار می گیره؟

Junior Member

سلام.ممنون از مطالب خوبتون.من دو بار اومدم كره.كشور باارزشيه واسه زندگي.تصميم گرفتم به اتفاق همسرم براي ادامه تحصيل بيايم كره.ميخوام بدونم اگه واسه همسرم پذيرش بگيرم ميتونيم براحتي با همديگه بريم اونجا يا اينكه منم بايد حتما پذيرش تحصيلي بگيرم ؟اين يه سوال حياتيه واسه من.ضمنا من آدرس ايميلتون رو ميخواستم اگه امكانش باشه.
    ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط i2010c نمایش پست ها
    سلام.ممنون از مطالب خوبتون.من دو بار اومدم كره.كشور باارزشيه واسه زندگي.تصميم گرفتم به اتفاق همسرم براي ادامه تحصيل بيايم كره.ميخوام بدونم اگه واسه همسرم پذيرش بگيرم ميتونيم براحتي با همديگه بريم اونجا يا اينكه منم بايد حتما پذيرش تحصيلي بگيرم ؟اين يه سوال حياتيه واسه من.ضمنا من آدرس ايميلتون رو ميخواستم اگه امكانش باشه.
    ممنون
    اینجا رو ببینید شاید به پاسخ سوالتون زودتر برسید.
    http://sharafdini.wordpress.com/

لطفا نتیجه اطلاعاتتون رو برای استفاده دیگران اینجا قرار بدید.
    دوستان عزیز برای DVD منابع TOEFL، IELTS، GRE به من پیغام خصوصی بزنند.