صفحه 19 از 20 نخستنخست ... 91011121314151617181920 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 181 تا 190 , از مجموع 191

موضوع: پذیرش در رشته انیمیشن

پیش فرض پاسخ : پذیرش در رشته انیمیشن

سلام لطفا راهنماییم کنید🤗🤗
    من دیپلم تجربی با معدل کتبی ۱۹ دارم و به نرم افزار های انیمیشن تسلط کامل دارم و حرفه تخصصیم مدل سازی و ریگ هست و نمونه کار هم دارم .. زبانم هم خوبه و دارم واسه تافل گرفتن اقدام میکنم .. قصد ادامه تحصیل در موسسه هنری کالیفرنیا در رشته انیمیشن دارم .. میخواستم بدونم ک از دیپلم تجربی پذیرش واسه انیمیشن دارن ؟؟؟ و اینکه با این شرایط میتونم بورس شم یا برای بورس شدن باید دانشجو مثلا کارشناسی باشم؟؟

نقل قول نوشته اصلی توسط ravak نمایش پست ها
    سلام دوستان هنرمند!یکی از دوستام من ارشد کارگردانی انیمیشن داره از تربیت مدرس و کلا آدم معروفیه و کلی جایزه بین المللی داره و داوری جشنواره ها و ... همه ی هنری ها میشناسنش.از من کمک خواسته برای اپلای دکترا اطلاعات کسب کنم. من خودم رشته ام ریاضیه و برای آمریکا پذیرش دارم. اما انگار سیستم هنر یه مقدار متفاوته. یعنی من نمیتونم به راحتی دانشگاهی پیدا کنم که این رشته رو داشته باشه و نمیدونم کدوم دانشگاه ها واسه دکترا فول فاند میدن و ... خواستم بپرسم شانس فول فاند گرفتن واسه کسی که همچین رزومه ای داره چقدره؟ و شما پیشنهاد میکنید رو کدوم کشور ها زوم کنه؟یه سوال دیگه این MFA چیه؟
    سلام در مورد این دوستتون به چه نتیجه رسیدید این دقیقا سوال منم هست
    ممنون میشم جواب بدید

Junior Member

سلام،وقتتون بخیر
    من دانشجوی کارشناسی رشته سخت افزار دانشگاه نوشیروانی بابل هستم.و به انیمیشن خیلی علاقه دارم،و تازه دارم سعی میکنم اطلاعات جمع کنم برای تحصیل در رشته انیمیشن.من معدلم حدود ۱۳ و خوردی هست(اصلا خوب نیست😔)و سه ترم مونده تا کارشناسی رو تموم کنم(۱۰ ترمه میشم).و الان دارم در دوره استارتاپ انیمیشن یک شرکت نرم افزاری آموزش میبینم برای انیمیشن.
    نقاشیم بد نیست ولی تا حالا طراحی کاراکتر و یا کارای حرفه ای انجام ندادم .اما اگر تو این شرکت یکی دوتا پروژه تا یکی دوسال آینده انجام بدم،میتونه رزومه ام باشه.زبانم هم خوبه و میتونم تا یه سال آینده تافل یا آیلتس بگیرم.
    میخواستم بدونم تو کشور امریکا یا انگلستان دانشگاه های خوب که رشته انیمیشن دارن،میشه با شرایط من(اگه طی دو سال آینده بهترش کنم)برای بورسیه ارشد انیمیشن امیدی داشت؟
    یا حتی اگر ارشد کامپیوتر داشته باشیم،میشه برای دکترای انیمیشن تو آمریکا فاند گرفت؟
    شرط معدل چقدر تاثیر داره؟
    امید هست اگه تا سه سال آینده براش وقت گذاشت بشه آمریکا فاند گرفت؟
    میشه یکم راهنماییم کنید لطفا🙏اطلاعاتم خیلی کمه در این زمینه.

نقل قول نوشته اصلی توسط Mani61 نمایش پست ها
    سلام،وقتتون بخیر
    من دانشجوی کارشناسی رشته سخت افزار دانشگاه نوشیروانی بابل هستم.و به انیمیشن خیلی علاقه دارم،و تازه دارم سعی میکنم اطلاعات جمع کنم برای تحصیل در رشته انیمیشن.من معدلم حدود ۱۳ و خوردی هست(اصلا خوب نیست)و سه ترم مونده تا کارشناسی رو تموم کنم(۱۰ ترمه میشم).و الان دارم در دوره استارتاپ انیمیشن یک شرکت نرم افزاری آموزش میبینم برای انیمیشن.
    نقاشیم بد نیست ولی تا حالا طراحی کاراکتر و یا کارای حرفه ای انجام ندادم .اما اگر تو این شرکت یکی دوتا پروژه تا یکی دوسال آینده انجام بدم،میتونه رزومه ام باشه.زبانم هم خوبه و میتونم تا یه سال آینده تافل یا آیلتس بگیرم.
    میخواستم بدونم تو کشور امریکا یا انگلستان دانشگاه های خوب که رشته انیمیشن دارن،میشه با شرایط من(اگه طی دو سال آینده بهترش کنم)برای بورسیه ارشد انیمیشن امیدی داشت؟
    یا حتی اگر ارشد کامپیوتر داشته باشیم،میشه برای دکترای انیمیشن تو آمریکا فاند گرفت؟
    شرط معدل چقدر تاثیر داره؟
    امید هست اگه تا سه سال آینده براش وقت گذاشت بشه آمریکا فاند گرفت؟
    میشه یکم راهنماییم کنید لطفا اطلاعاتم خیلی کمه در این زمینه.

دکترای انیمیشن تا جایی که من می دونم تو آمریکا و کانادا نداریم. فقط ژاپن دکترای مانگا داره.
    برای فاند گرفتن معمولن رشته های communication design و یا مولتی مدیا که از دانشگاه های دولتی هستند ارزونتر در می آن نسبت به موسسه ها، انیستیتو ها، کالج ها و آکادمی های هنری.
    موسسه ها حرفه ای تر انیمیشن درس میدن، ولی خوب بودجه اشون برای بورس کردن کمتره.
    می تونین یه رشته مرتبط بخونید که فاند قابل پرداخت تری داشته باشه، بعدش یکسال یه مدرک انیمیشن بگیرین.

فقط نرم افزار که یاد می گیرین، استاندارد باشه، وقتتون را با cinema 4D و بلندر هدر ندید. اول و آخر مایا.

نقل قول نوشته اصلی توسط ravak نمایش پست ها
    سلام دوستان هنرمند!یکی از دوستام من ارشد کارگردانی انیمیشن داره از تربیت مدرس و کلا آدم معروفیه و کلی جایزه بین المللی داره و داوری جشنواره ها و ... همه ی هنری ها میشناسنش.از من کمک خواسته برای اپلای دکترا اطلاعات کسب کنم. من خودم رشته ام ریاضیه و برای آمریکا پذیرش دارم. اما انگار سیستم هنر یه مقدار متفاوته. یعنی من نمیتونم به راحتی دانشگاهی پیدا کنم که این رشته رو داشته باشه و نمیدونم کدوم دانشگاه ها واسه دکترا فول فاند میدن و ... خواستم بپرسم شانس فول فاند گرفتن واسه کسی که همچین رزومه ای داره چقدره؟ و شما پیشنهاد میکنید رو کدوم کشور ها زوم کنه؟یه سوال دیگه این MFA چیه؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط alivaghefi نمایش پست ها
    سلام در مورد این دوستتون به چه نتیجه رسیدید این دقیقا سوال منم هست
    ممنون میشم جواب بدید
    MFA یعنی Master of Fine Arts
    دکترای انیمیشن نداریم. ببینید، استادهای انیمیشن خودشون دکتر نیستند، اگر هم باشند دکترای انیمیشن نیستند، پس چیزی تحت عنوان رشته دکترای انیمیشن وجود نداره.
    متوجه هستم که برای گرفتن فاند به مقاطع بالا فکر می کنید، اما در این مورد ....

برای کم کردن هزینه می تونید دوره های کوتاه مدت بگذرونید و یا مدارک مرتبط در رشته های دیگه بگیرین. مثلن ببینید استاد یا رییس موسسه ای که انیمیشن درس میده، خودش چی خونده. همون را بخونین با فاند.

مثلن اگر هنر و انیمیشن بورس نمی دن، برین معماری بخونین که خیلی شبیه هست به طراحی سه بعدی و بحث نور و مکان و نما .... داره و از ریاضی و تجربی به انیمیشن نزدیک تره.
    یا مثلن مهندسی طراحی صنعتی. هرچیزی که اجسام سه بعدی تو رشته اش زیاد طراحی کنن. فاند گرفتن تو این رشته ها آسونتره و دکترای انیمیشن نداریم!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط dv1397 نمایش پست ها
    دکترای انیمیشن تا جایی که من می دونم تو آمریکا و کانادا نداریم. فقط ژاپن دکترای مانگا داره.
    برای فاند گرفتن معمولن رشته های communication design و یا مولتی مدیا که از دانشگاه های دولتی هستند ارزونتر در می آن نسبت به موسسه ها، انیستیتو ها، کالج ها و آکادمی های هنری.
    موسسه ها حرفه ای تر انیمیشن درس میدن، ولی خوب بودجه اشون برای بورس کردن کمتره.
    می تونین یه رشته مرتبط بخونید که فاند قابل پرداخت تری داشته باشه، بعدش یکسال یه مدرک انیمیشن بگیرین.

فقط نرم افزار که یاد می گیرین، استاندارد باشه، وقتتون را با cinema 4D و بلندر هدر ندید. اول و آخر مایا.
    یعنی اگه فاند برای ارشد یکی از این رشته ها که گفتین اوکی بشه،بعد از گرفتن مدرکش میشه یه دوره ای تو یکی از موسسه های انیمیشن مدرک گرفت؟منظورم اینه که اگه فاند ارشد یه رشته مرتبط باشه مشکلی نداره؟مدرک از اون موسسه ها به صورت دوره های کارشناسی و ارشد نیست؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Mani61 نمایش پست ها
    یعنی اگه فاند برای ارشد یکی از این رشته ها که گفتین اوکی بشه،بعد از گرفتن مدرکش میشه یه دوره ای تو یکی از موسسه های انیمیشن مدرک گرفت؟منظورم اینه که اگه فاند ارشد یه رشته مرتبط باشه مشکلی نداره؟مدرک از اون موسسه ها به صورت دوره های کارشناسی و ارشد نیست؟
    بدون گرفتن اون مدرک هم میشه دوره کوتاه مدت گذروند.
    بعضی دوره ها احتیاج به بچلور دارن.
    چون گفتید می خواین ارشد انیمیشن بخونید، گفتم 2 سال گرون میشه و فاند آنچنانی نداره، بنابراین رشته مرتبط بخونین که ارزونتره. وگرنه برای دوره کوتاه مدت لزومی به اون ارشد مرتبط نیست. به خودتون بستگی داره که بخواین ویزای طولانی دانشجویی داشته باشید، یا کار پیدا کنید، یا اصلن برگردید ایران.

البته ممکنه اگر فقط برای دوره کوتاه می رین، ویزا ندن و فک کنن با صرف هزینه کم می خواین مهاجرت کنید و چون فاندش کمه، سفارت فکر می کنه پذیرش از جای دیگه نمی تونستید بگیرید و با این دوره می خواین راحت برین اونور و بعد غیر قانونی بمونین.
    اگه سوالتون این هست که موسسات پذیرش دوره کوتاه مدت انیمیشن میدن : بله. دوره ارشد و کارشناسی دارن: بله - ارشد و بچلورشون خیلی گرونتر از رشته مرتبط از دانشگاه های دولتی هست و فاند کمتر.

اگر در رشته مرتبط فاند بگیرید، اون فاند هزینه دوره کوتاه مدت انیمیشن را شامل نمی شه و هیچ ربطی به هم ندارن. و پذیرش هیچ کدوم به دیگری بستگی نداره. این فقط آپشنی برای طولانی کردن مدت ویزای شماست و جایگزینی ارزونتر برای مثلن ارشد انیمیشن. خیلی از کسانی که انیماتور میشن انیمیشن نخوندن، مثلن رییس پیکسار دکترای فیزیک داره از دانشگاه یوتا و Andrew Witkin لیسانس روانشناسی و دکترای روانشناسی داشته و آخرش سیستم طراحی موهای کارتون Brave را درست کرده و استاد computer graphic دانشگاه cmu بوده. دانشگاه cmu تحقیقات motion capture خیلی خوبی داره که برای حرکت دادن کاراکتر ها و rig کردن استفاده میشه. احتمالن اگر آموزش ریگ ببینید، اسم این دانشگاه و فایل های موکپش را شنیدید. فکر کن بری جلو دانشگاه cmu بگی روانشناسی خوندی و می خوای پروفسور گرافیکشون بشی. یا مثلن این همه هنرمند را ول کنن برن یه دکتر فیزیک را رییس پیکسار کنن. البته اون خییییییلی هنرمنده و وقتی جوان بود رشته های هنری زیاد نبود. اگر از subdivision surface تو مایا استفاده می کنید اسم catmull را شنیدید. اون یارو دکتر فیزیک داره. مثلن اگر شما در اون دانشگاه رشته کامپیوتر بخونید امکان رفتن به پیسکار نیست. قطعا هست. البته خیلی دروس مایایی نداره و مثل موسسات هنری نیستند. ولی خوب فاندشون و عمرا ویزاتون ریجکت بشه.

Junior Member

سلام میشه راجب پرتوفولیو ی انیمیشن بگین حتما باید یه کلیپ داشته باشم؟!من دنبال بورسیه انیمیشن واسه ژاپنم لطفا راهنماییم کنین

Junior Member

سلاااااام امیدوارم حال و احوالتون عالی باشه
    من ۲۶سالمه و دیپلم تجربی دارم با معدل کتبی ۱۱/۷۷ و معدل کل ۱۴/۲۱(میدونم افتضاحه😅)
    بخاطر شرایط خاص زندگیم بعداز دیپلم تا الان دیگه نتونستم درس بخونم و چند سالی فاصله گرفتم حالا خیلی علاقه دارم برای لیسانس انیمیشن بخونم در دانشگاه شریدان کانادا یا گابلینز فرانسه
    شنیدم که سفارت کانادا تا ۲۲یا۲۳سال ویزا میدن و سن بالاتر رو سختگیری میکنن و احتمالش زیاده ریجکت بشم
    میخواستم اگه کسی تجربه داره لطف کنین بگین واقعا همینطوره؟
    فعلا مدرک زبان ندارم اگه بتونم نمره خوبه ایلتس بگیرم و دوره زبان فرانسه بگذرونم و تا فرصت هست اینجا نمونه کار انیمیشن اماده کنم ایا امیدی هست سفارت بهم ویزا بده یا باید به فکر کشور دیگه ای باشم؟
    ممنون میشم کمکم کنین هر اطلاعات و راهنمایی بهم بدین هرچند کم لطف بزرگی به من کردین🌸

Junior Member

سلام
    من انیمیشن دانشگاهscad جرجیا درس خوندم اون موقع که دلار ارزون بود. الان والا من می گم با جیب خال دانشگاه گرون نرین. ولی نا امید نشید راه هست.
    درباره دکترای انیمیشن ، ما یه استاد داشتیم دکترا داشت که نمی دونم از کجا گرفته بود ولی من جایی دکترای انیمیشن ندیدم. قضیه دکترای هنر اینه که معمولا عنوانش کلی هست وقتی درس می خونی خودت شاخه رو انتخاب میکنی. پس هر دکترایی که در زمینه fine art یا دیزاین باشه احتمالا خوبه. از کجا می شه فهمید؟ میرید تو وبسایت قسمت ریسیرچ و یا پس زمینه استاد هارو نگاه کنید.
    https://www.profellow.com/fellowship...nd-visual-art/
    اینجا یه سری دانشگاه های فول فاند واسه هنر هست.
    من پیشنهاد می کنم اروپا یا کانادا برین. اروپا هزینه ها کمه و حتی جایی مثل ایتالیا م شه مجانی بشه. کشورهایی هم هستند 5 سال بمونید پاسپورت می گیرید حتی اگه 5 سال رو درس بخونید. فکر می کنم سوئد این طوریه. اگه هم اصلا ساپورت مالی ندارین. یه پرتفولیو عالی ببندیدن برین ترکیه . و از اونجا سعی کنید واسه اروپا جاب بگیرید.

همیشه یه راهی هست

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)