صفحه 6 از 20 نخستنخست 12345678910111213141516 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 191

موضوع: پذیرش در رشته انیمیشن

Junior Member blizzardguy آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Academy of Art University ,Animation& Visual Effect

پیش فرض پاسخ : پذیرش در رشته انیمیشن

سلام دوستان
    بهترين دانشگاه ها براي انيميشن و ويژوال افكت به نظر من :
    Academy of art
    gnomon school
    savannah college of art كه بورس ميده و دوستانم راضين.
    Calartكه بيشتر 2dهست
    در ايالات متحده .
    در كانادا:
    ونكوور فيلم اسكوولvfs
    sheridan college
    بعدن برمي گردم اطلاعات بيشتري ميدم.

سلام
    من کارشناسی مهندسی پزشکی دارم از آزاد مشهد با معدل 17.3 و اما میخوام ارشدمو انیمیشن بخونم
    می خواستم بدونم که میشه این کار رو کرد با توجه به اینکه مدرکم بی ربطه ولی زبانم بد نیست
    دانشگاهها اینطوری پذیرش میدن؟ و کمکت میکنن ؟ یا باید حتما هنر خونده باشم و مدرکم مرتبط باشه
    ممنون

Junior Member

سلام
    به لطف دوستان نیاز دارم
    من کاردانی کامپیوتر از دانشگاه علمی کاربردی و کارشناسی تصویرسازی از دانشگاه آزاد (اشکذر – یزد) دارم.
    فعالیت حرفه ای در زمینه طراحی وب و اینترفیس، مالتی مدیا و انیمیشن دو بعدی، خصوصن موشن گرافیک تحت وب دارم.
    تصمیم دارم در رشته موشن گرافیک یا انیمیشن (مقطع فوق لیسانس) ادامه تحصیل بدم، البته نسبت به رشته های ویژوال افکت و مالتی مدیا (به دلیل داشتن سرفصلهای مشترک با انیمیشن) هم بی میل نیستم.

و اما مشکلات و اطلاعاتی که من دارم:

دانشگاه مورد نظرم رو نمیتونم پیدا کنم، بعد از کلی جستجو در نهایت اکثر نتایج Institute یا School هستن (شاید منظور از School همون دانشکده باشه، نمیدونم) خوبیه سیستم آموزشی انگلیس اینه که یه سایت داره به اسم UCAS و از طریق اون به بهترین شکل میشه جستجو کرد، اما از گرونی و احتمال عدم دریافت بورس از دانشگاهای انگلیس که بگذریم، من واقعن نمیدونم کدوم دانشگاه انگلیس خوبه.
    برای من تحصیل در یک دانشگاه خوب که کیفیت آموزشی بالا داشته باشه از هرچیزی مهمتره و اهمیتی به موقعیت جغرافیاییش نمیدم، اما نمیدونم چطور پی به خوب بودن دانشگاها ببرم.
    البته اینطور که من شنیدم دانشگاهای آسیایی کیفیت خوبی در زمینه Digital Art ندارن به همین دلیل تمرکز من روی اروپا، امریکا و کانادا هستش.
    من تا دو ماه دیگه باید از پایان نامه ام دفاع کنم، موضوعش موشن گرافیک هستش و با توجه به تلاشی که براش میکنم احتمال میدم نمره خیلی خوبی بگیرم و در اینصورت معدل کل من بالای 18 خواهد شد.
    مسائل مالی برای من مهم هست، میخوام بدونم معدل 18، نمره خوب در پایان نامه، داشتن توصیه نامه از استاد و شخصیت های سرشناس رشته تصویرسازی و انیمیشن و نمونه کار مرتبط، دریافت بورس رو تضمین میکنه؟ اگر نه، حداقل با چه مقدار پول باید وارد کشور مورد نظر شد؟ دانشجو چقدر اجازه کار داره؟ آیا خارج از مقدار مجاز یعنی به صورت غیر قانونی هم امکان کار هست؟ و در صورتیکه ارگانهای مربوطه متوجه بشن با متخلف چه برخوردی میکنن؟
    میخواستم در مورد کمک هزینه تحصیلی بدونم، همینطور Research Assistant و Teacher Assistant که چه شرایطی دارن؟
    و در آخر اینکه اگر سایت مرجعی مثل UCAS که اطلاعات دانشگاههای فرانسه و امریکا رو داشته باشه در اختیار دارید ممنون میشم بفرمایید.

با سپاس و احترام
    سهیل

نقل قول نوشته اصلی توسط Arvila نمایش پست ها
    سلام
    به لطف دوستان نیاز دارم
    من کاردانی کامپیوتر از دانشگاه علمی کاربردی و کارشناسی تصویرسازی از دانشگاه آزاد (اشکذر – یزد) دارم.
    فعالیت حرفه ای در زمینه طراحی وب و اینترفیس، مالتی مدیا و انیمیشن دو بعدی، خصوصن موشن گرافیک تحت وب دارم.
    تصمیم دارم در رشته موشن گرافیک یا انیمیشن (مقطع فوق لیسانس) ادامه تحصیل بدم، البته نسبت به رشته های ویژوال افکت و مالتی مدیا (به دلیل داشتن سرفصلهای مشترک با انیمیشن) هم بی میل نیستم.

و اما مشکلات و اطلاعاتی که من دارم:

دانشگاه مورد نظرم رو نمیتونم پیدا کنم، بعد از کلی جستجو در نهایت اکثر نتایج Institute یا School هستن (شاید منظور از School همون دانشکده باشه، نمیدونم) خوبیه سیستم آموزشی انگلیس اینه که یه سایت داره به اسم UCAS و از طریق اون به بهترین شکل میشه جستجو کرد، اما از گرونی و احتمال عدم دریافت بورس از دانشگاهای انگلیس که بگذریم، من واقعن نمیدونم کدوم دانشگاه انگلیس خوبه.
    برای من تحصیل در یک دانشگاه خوب که کیفیت آموزشی بالا داشته باشه از هرچیزی مهمتره و اهمیتی به موقعیت جغرافیاییش نمیدم، اما نمیدونم چطور پی به خوب بودن دانشگاها ببرم.
    البته اینطور که من شنیدم دانشگاهای آسیایی کیفیت خوبی در زمینه Digital Art ندارن به همین دلیل تمرکز من روی اروپا، امریکا و کانادا هستش.
    من تا دو ماه دیگه باید از پایان نامه ام دفاع کنم، موضوعش موشن گرافیک هستش و با توجه به تلاشی که براش میکنم احتمال میدم نمره خیلی خوبی بگیرم و در اینصورت معدل کل من بالای 18 خواهد شد.
    مسائل مالی برای من مهم هست، میخوام بدونم معدل 18، نمره خوب در پایان نامه، داشتن توصیه نامه از استاد و شخصیت های سرشناس رشته تصویرسازی و انیمیشن و نمونه کار مرتبط، دریافت بورس رو تضمین میکنه؟ اگر نه، حداقل با چه مقدار پول باید وارد کشور مورد نظر شد؟ دانشجو چقدر اجازه کار داره؟ آیا خارج از مقدار مجاز یعنی به صورت غیر قانونی هم امکان کار هست؟ و در صورتیکه ارگانهای مربوطه متوجه بشن با متخلف چه برخوردی میکنن؟
    میخواستم در مورد کمک هزینه تحصیلی بدونم، همینطور Research Assistant و Teacher Assistant که چه شرایطی دارن؟
    و در آخر اینکه اگر سایت مرجعی مثل UCAS که اطلاعات دانشگاههای فرانسه و امریکا رو داشته باشه در اختیار دارید ممنون میشم بفرمایید.

با سپاس و احترامتو
    سهیل

سلام.من خیلی کمک زیادی نمی تونم به شما بکنم چون اطلاعات خودم خیلی کم هست اما اگر شما می خواین از رنگینگ دانشگاه های انگلیس با خبر بشین خیلی راحت توی گوگل سرچ کنین مطمینم دانشگاههایی که بخواین رو پیدا می کنین!در مورده هزینه اش خوب مطمینن دانشگاه های بیرون لندن ارزون تر از داخل لندن هستند و این در مورد هزینه زندگی هم صدق می کنه!!!

بله مسلما معدل خوب دانشگاه معتبر توصیه نامه خوب از اساتید عالی این رشته همین طور سابقه کاری و از همه مهمتر پورتفولیو عالی و حرفه ای که مربوط به این رشته باشه خیلی تاثیر داره و ممکنه که بورس بگیرین البته دانشگاه های انگلیس توی مقطع مستر فاند کمی دارن دیگه چه برسه به رشته های هنری که همین جوریشم کلی خرج داره!!!!! در مورده کمک هزینه ها هم توی خود سایت دانشگاه هایی که انتخاب می کنین توضیحاتی دادن.
    من فکر نکنم که Research Assistant و Teacher Assistant دانشگاه های انگلیس به اون معنایی که واسه امریکا استفاده میشه باشه و بیشتر برای دکترا هستش اما شما باز باید پرس و جو کنین شاید بعضی از دانشگاها داشته داشته باشن!
    الان وضعیت برای پذیرش در انگلیس خیلی خرابه چون نه ارز دولتی و نه معافیت تحصیلی هست و امارات هم پرینت مالی بانک های ایران رو قبول نمی کنه پس انگلیس یک ریسکه به فکر کشور های دیگه هم باشین!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sby نمایش پست ها
    سلام.من خیلی کمک زیادی نمی تونم به شما بکنم چون اطلاعات خودم خیلی کم هست اما اگر شما می خواین از رنگینگ دانشگاه های انگلیس با خبر بشین خیلی راحت توی گوگل سرچ کنین مطمینم دانشگاههایی که بخواین رو پیدا می کنین!در مورده هزینه اش خوب مطمینن دانشگاه های بیرون لندن ارزون تر از داخل لندن هستند و این در مورد هزینه زندگی هم صدق می کنه!!!

بله مسلما معدل خوب دانشگاه معتبر توصیه نامه خوب از اساتید عالی این رشته همین طور سابقه کاری و از همه مهمتر پورتفولیو عالی و حرفه ای که مربوط به این رشته باشه خیلی تاثیر داره و ممکنه که بورس بگیرین البته دانشگاه های انگلیس توی مقطع مستر فاند کمی دارن دیگه چه برسه به رشته های هنری که همین جوریشم کلی خرج داره!!!!! در مورده کمک هزینه ها هم توی خود سایت دانشگاه هایی که انتخاب می کنین توضیحاتی دادن.
    من فکر نکنم که Research Assistant و Teacher Assistant دانشگاه های انگلیس به اون معنایی که واسه امریکا استفاده میشه باشه و بیشتر برای دکترا هستش اما شما باز باید پرس و جو کنین شاید بعضی از دانشگاها داشته داشته باشن!
    الان وضعیت برای پذیرش در انگلیس خیلی خرابه چون نه ارز دولتی و نه معافیت تحصیلی هست و امارات هم پرینت مالی بانک های ایران رو قبول نمی کنه پس انگلیس یک ریسکه به فکر کشور های دیگه هم باشین!
    خیلی ممنون از توضیحاتی که دادین، ار دانشگاهای انگلیس که بگذریم، در مورد دانشگاهای کشورای دیگه چطور؟ مثلن امریکا، کانادا یا فرانسه. از دانشگاهای معتبر این سه کشور در زمینه انیمیشن کدوم هاشون بهتره؟ یکی از دوستان چند مورد لینک گذاشته بودن که متاسفانه اونها انستیتو بودن، نه دانشگاه.
    متاسفانه در گوگل هم به نتیجه قابل قبولی نمیرسم

بهترین دانشگاه ها در زمینه انیمیشن اول امریکاست و بعد کاناداست.اگه به کارهای بچه های لیسانس انیمیشن دانشگاه های کانادا نگاه کنین اصلا قابل قیاس با اروپا نیستش و سطحشون خیلی بالاست چه برسه به امریکا که خودش سردمداره.اگه می خوایین برای کانادا و امریکا اقدام کنین که مطمینا با فاند هم می خوایین باید حتما پرتفولییویی در سطح بچه های لیسانس اونجا داشته باشین.من خودم قید کانادا و امریکا رو زدم چون بیشتر نرم افزار های سه بعدی مثل مایا کار می کنن من دنبال کانسپت بودم!!!!
    در مورده فرانسه اگه زبان فرانسوی رو کامل یاد بگیرین .دانشگاه های فرانسوی زبان عالی حتما بهتون فول فاند می دن و هزینه هاتون خیلی کم میشه!
    دانشگاه های که واسه انیمیشن توی فرانسه و امریکا هست توی پست های اول همین تاپیک بچه ها نوشتن و بهترین دانشگاه های کانادا هم اول شرایدن و مدرسه فیلم ونکووره!

Junior Member

بهترین دانشگاه ها در زمینه انیمیشن اول امریکاست و بعد کاناداست.اگه به کارهای بچه های لیسانس انیمیشن دانشگاه های کانادا نگاه کنین اصلا قابل قیاس با اروپا نیستش و سطحشون خیلی بالاست چه برسه به امریکا که خودش سردمداره.اگه می خوایین برای کانادا و امریکا اقدام کنین که مطمینا با فاند هم می خوایین باید حتما پرتفولییویی در سطح بچه های لیسانس اونجا داشته باشین.من خودم قید کانادا و امریکا رو زدم چون بیشتر نرم افزار های سه بعدی مثل مایا کار می کنن من دنبال کانسپت بودم!!!!
    در مورده فرانسه اگه زبان فرانسوی رو کامل یاد بگیرین .دانشگاه های فرانسوی زبان عالی حتما بهتون فول فاند می دن و هزینه هاتون خیلی کم میشه!
    دانشگاه های که واسه انیمیشن توی فرانسه و امریکا هست توی پست های اول همین تاپیک بچه ها نوشتن و بهترین دانشگاه های کانادا هم اول شرایدن و مدرسه فیلم ونکووره!
    اتفاقن من هم خیلی دنبال 3D نیستم، بیشتر میل به یادگیری تکنیکهای دو بعدی دارم، همینطور اصول طراحی (فضاسازی، کاراکتر و... که مربوط به دو بعدی میشن) اما خوب سه بعدی رو هم یک امتیاز میدونم و اینکه امروزه در رشته انیمیشن قطعن تمرکز زیادی روی بحث سه بعدی است.

یکی از دوستان دانشگاهای زیر رو معرفی کردن و گفتن که بهترین های امریکا و کانادا هستن، من هم بررسی مختصری انجام دادم.
    بعضی افراد میگن مراقب باش یه وقت کالج، مدرسه یا اموزشگاه نری، حتمن بری دانشگاه، من نمیتونم بفهمم فرقش چیه و مدرک کارشناسی ارشدی که دانشگاه صادر میکنه با کارشناسی ارشد کالج و موسسه ها چه فرقی داره؟؟؟

آمریکا - دانشگاه SCAD - The University for Creative Careers:

- با عنوان Savannah College of Art and Design
    - ارائه مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد

لیست رشته های دانشکده School of Film, Digital Media and Performing Arts:
    http://www.scad.edu/programs/film-digital-performing

آمریکا - آکادمی هنر Academy of Art:

- ارائه مدرک کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد

لیست کامل رشته ها:
    http://www.academyart.edu

کانادا - مدرسه فیلم ونکوور VFS:

- فارغ التحصیلای این موسسه در بسیاری از پروژه های هالیوود حضور داشته اند
    - به عنوان مدرسه سال از سوی Computer Graphic Student Award – 2010 و 2011
    - به عنوان بهترین دوره یک ساله انیمیشن و جلوه های ویژه در جهان از سوی 3D World Magazine
    - برگزاری دوره های یک ساله و ارائه مدرک دیپلم در رشته های مرتبط با انیمیشن

لیست کامل دوره ها:
    http://www.vfs.com/programs

کانادا - کالج Sheridan:

- ارائه مدرک کارشناسی در رشته انیمیشن Animation - Bachelor of Applied Arts
    - برای مابقی دوره ها، دیپلم و سرتیفیکیت صادر میشود

لیست کامل دوره ها و رشته ها:
    http://www.sheridancollege.ca/progra...a-z index.aspx

آمریکا - مدرسه جلوه های ویژه Gnomon:

- برگذاری دوره های یک تا ده جلسه ای با موضوعات زیر:

2D - 3D - Acting - Advanced - Animation - Character - Cinematography - Color - Compositing - Creature - Design - Drawing - Effects - Environment - Figure - Filmmaking - Foundational - Games - History - Intermediate - Introductory - Lecture - Lighting and Rendering - MatchMoving - Modeling - Painting - Photography - Product - Scripting - Sculpting - Texturing – Vehicle

لیست کامل دوره ها:
    http://courses.gnomonschool.com/courses

آمریکا - انستیتو CalArts:

- ارائه مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد در رشته های زیر:

Film and Video - BFA, MFA
    Experimental Animation - BFA, MFA
    Character Animation - BFA only
    Film Directing Program - MFA only

توضیحات مربوط به رشته ها:
    http://filmvideo.calarts.edu/programs

نقل قول نوشته اصلی توسط Arvila نمایش پست ها
    اتفاقن من هم خیلی دنبال 3D نیستم، بیشتر میل به یادگیری تکنیکهای دو بعدی دارم، همینطور اصول طراحی (فضاسازی، کاراکتر و... که مربوط به دو بعدی میشن) اما خوب سه بعدی رو هم یک امتیاز میدونم و اینکه امروزه در رشته انیمیشن قطعن تمرکز زیادی روی بحث سه بعدی است.

یکی از دوستان دانشگاهای زیر رو معرفی کردن و گفتن که بهترین های امریکا و کانادا هستن، من هم بررسی مختصری انجام دادم.
    بعضی افراد میگن مراقب باش یه وقت کالج، مدرسه یا اموزشگاه نری، حتمن بری دانشگاه، من نمیتونم بفهمم فرقش چیه و مدرک کارشناسی ارشدی که دانشگاه صادر میکنه با کارشناسی ارشد کالج و موسسه ها چه فرقی داره؟؟؟

آمریکا - دانشگاه SCAD - The University for Creative Careers:

- با عنوان Savannah College of Art and Design
    - ارائه مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد

لیست رشته های دانشکده School of Film, Digital Media and Performing Arts:
    http://www.scad.edu/programs/film-digital-performing

آمریکا - آکادمی هنر Academy of Art:

- ارائه مدرک کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد

لیست کامل رشته ها:
    http://www.academyart.edu

کانادا - مدرسه فیلم ونکوور VFS:

- فارغ التحصیلای این موسسه در بسیاری از پروژه های هالیوود حضور داشته اند
    - به عنوان مدرسه سال از سوی Computer Graphic Student Award – 2010 و 2011
    - به عنوان بهترین دوره یک ساله انیمیشن و جلوه های ویژه در جهان از سوی 3D World Magazine
    - برگزاری دوره های یک ساله و ارائه مدرک دیپلم در رشته های مرتبط با انیمیشن

لیست کامل دوره ها:
    http://www.vfs.com/programs

کانادا - کالج Sheridan:

- ارائه مدرک کارشناسی در رشته انیمیشن Animation - Bachelor of Applied Arts
    - برای مابقی دوره ها، دیپلم و سرتیفیکیت صادر میشود

لیست کامل دوره ها و رشته ها:
    http://www.sheridancollege.ca/progra...a-z index.aspx

آمریکا - مدرسه جلوه های ویژه Gnomon:

- برگذاری دوره های یک تا ده جلسه ای با موضوعات زیر:

2D - 3D - Acting - Advanced - Animation - Character - Cinematography - Color - Compositing - Creature - Design - Drawing - Effects - Environment - Figure - Filmmaking - Foundational - Games - History - Intermediate - Introductory - Lecture - Lighting and Rendering - MatchMoving - Modeling - Painting - Photography - Product - Scripting - Sculpting - Texturing – Vehicle

لیست کامل دوره ها:
    http://courses.gnomonschool.com/courses

آمریکا - انستیتو CalArts

- ارائه مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد در رشته های زیر:

Film and Video - BFA, MFA
    Experimental Animation - BFA, MFA
    Character Animation - BFA only
    Film Directing Program - MFA only

توضیحات مربوط به رشته ها:
    http://filmvideo.calarts.edu/programs

ببینید این لیستی که شما نوشتید بهترین دانشگاه ها و موسسات در زمینه انیمیشن هستند و به خاطر رنگینگ بالا فرقی نمیکنه که کالج هستند یا دانشگاه!چون پذیرش گرفتن با فاند از این دانشگاه ها اسون نیست هر چند SCAD - The University for Creative Careers و Academy of Art راحت تر پذیرش میدن و SCAD هم به قوال یکی از بچه ها اگه از مرحله پرت نباشین حتما بورس می کنه شما رو!البته این 2 تا کالج و مدرسه که تو کانادا هستند بیشتر 3 بعدیه اما واقعا معتبره ان تو دنیا و هیچ کس نمی تونه انکار کنه بخصوص شرایدن که قبلا گفتم!اما به نظر من شما با توجه به توانایی و کار تون و اون چیزی که از انیمیشن میخواین میتونین دانشگاه یا موسسه که بخوایینو پیدا کنین.مثلا من دنبال بیشتر 2 بعدی طراحی و کانسپت کارکترها هستم پس رشته Character Animation رو انتخاب کردم!

Junior Member

ببینید این لیستی که شما نوشتید بهترین دانشگاه ها و موسسات در زمینه انیمیشن هستند و به خاطر رنگینگ بالا فرقی نمیکنه که کالج هستند یا دانشگاه!چون پذیرش گرفتن با فاند از این دانشگاه ها اسون نیست هر چند SCAD - The University for Creative Careers و Academy of Art راحت تر پذیرش میدن و SCAD هم به قوال یکی از بچه ها اگه از مرحله پرت نباشین حتما بورس می کنه شما رو!البته این 2 تا کالج و مدرسه که تو کانادا هستند بیشتر 3 بعدیه اما واقعا معتبره ان تو دنیا و هیچ کس نمی تونه انکار کنه بخصوص شرایدن که قبلا گفتم!اما به نظر من شما با توجه به توانایی و کار تون و اون چیزی که از انیمیشن میخواین میتونین دانشگاه یا موسسه که بخوایینو پیدا کنین.مثلا من دنبال بیشتر 2 بعدی طراحی و کانسپت کارکترها هستم پس رشته Character Animation رو انتخاب کردم!
    طبق گفته شما به لحاظ کیفیت آموزشی و اعتبار این دانشگاه ها جایگاه ویژه ای دارن، اما خوب برای من مهمه که در نهایت مدرک کارشناسی ارشد بگیرم، نه یک Certificate. پس با توجه به توضیحات شما فکر میکنم SCAD و Academy گزینه های مناسبی باشن، اما یک مسئله هست، ظاهرن این دانشگاها هیچکدوم در لیست دانشگاهای مورد تایید وزارت علوم نیستن
    ممکنه دانشگاهای معتبر فرانسه رو معرفی کنید
    ممنون که وقت میگذارید و پاسخ میدید

اگر شما می خواهید بعد درستون به ایران برگردید حرف شما کاملا منطقیه!هر چند باید توجه داشته باشید برای رشته های هنری به خصوص انیمیشن کارفرماها اصلا به مدرک شما نگاه نمی کنند و فقط کار شما رو می بینند.برای یک کارگردان گمنام یک شرکت خصوصی انیمیشن چه اهمییتی داره که مدرک شما مورد تایید وزارت علوم هست یا نه؟این حرف بیشتر برای بچه های مهندسی وغیره است که میخوان تو ادارات دولتی و موسسات معتبر کار کنن!

این لینکا رو ببینید (به خصوص دومی) امیدوارم کمکتون کرده باشم
    http://www.ensad.fr/
    http://www.saatchi-gallery.co.uk/artcolleges/
    http://www.learn4good.com/great_scho...ols_france.htm
    http://www.canterbury.ac.uk/news/new...asp?newsPk=124
    http://en.wikipedia.org/wiki/List_of...ties_in_France

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)