سلام،
یکی از اعضای محترم سؤالی رو بصورت پیام خصوصی ارسال کردند، که پاسخشون رو به همین ترتیب براشون ارسال کردم، اما ظاهراً صندوق ارسال و دریافتشون تکمیل هست و پاسخ خصوصی به دستشون نمیرسه.
لذا من این مطالب رو در این تاپیک قرار میدم تا بتونند به پاسخشون برسند؛ از طرفی ممکن است سؤال اعضای محترم دیگری نیز باشد و بنوعی مفید واقع گردد. فقط نام کاربریشون رو حذف کردم، شاید علاقه مند نباشند عمومی باشد.
نقل قول نوشته اصلی توسط Me...
سلام وقتتون بخیر
من یه سوال داشتم و از اونجایی که نمیدونم توی چه تایپیکی بزارم خصوصی پیغام میدم. ممنون میشم جواب بدید
من از سپتامبر 2015 برای سال اول لیسانس جامعه شناسی اومدم فرانسه. متاسفانه به خاطر پایین بودن سطح زبان (A2) ترم اول که خوب مسلما درسی پاس نشد و البته این رو هم بگم که تو این مدت بیشتر کلاس ها رو شرکت نکردم! ولی سر جلسات امتحان رفتم و خوب صرفا اسم رو نوشتم و برگه خالی تحویل دادم.
البته این چند ماه رو به بطالت نگذروندم و تقریبا هر روز سر کلاسهای زبان فرانسه هستم. من شنیدم که برای ماه ژوئن که باید ویزام و تمدید کنم اوفی از دانشگاه استعلام میگیره. میخوام بدونم آیا در جریان هستید که این استعلام دقیق یا فقط صرفا میخوان مطمئن شن که ثبت نام توی دانشگاه و شرکت کردن توی امتحانات انجام شده یا نه؟

ممنون
سلام،
دوست عزیز ببینید، در دوران دانشجویی ما پروسه تمدید اقامت دانشجویی به این صورت بود که شما بایستی مدارکی مشابه زمان درخواست ویزا در ایران (گواهی تأمین مالی/همون موجودی حساب بانکی، اسکان و ...) رو به پرفکتور ارائه میکردید علاوه بر اون برای سال جدید تحصیلی مستندات تحصیلی که الزامی بود
ریز نمرات Bulletin des notes سال گذشته + گواهی پایان دوره با موفقیت Attestation de réussite سال پیشین + گواهی ثبت نام Attestation de scolarité شما برای سال تحصیلی پیش رو در پرونده لحاظ میگردید.
که قاعدتاً هنوز هم فرایند تمدید اقامت دانشجویی به همین ترتیب میباشد.
https://www.service-public.fr/partic...sdroits/F17279

Le renouvellement de votre titre de séjour étudiant suppose que vous :

• soyez assidu dans vos études, (شرط شرکت مستمر در کلاسهای درسی)
  • présentiez vos examens, (شرط حضور در آزمونهای پایان ترم)
  • progressiez dans vos études dans un même cursus (licence par exemple), (شرط پیشرفت و رشد با موفقیت دوره تحصیلی)
  • soyez cohérent dans votre parcours si vous changez d'orientation. (شرط مرتبط بودن رشته و گرایش تحصیلی شما در سالهای پیوسته)

Le caractère réel et sérieux de vos études est notamment vérifié au moyen : (معیار جدّیت و انگیزه تحصیلی شما با موارد زیر مورد بررسی قرار میگیرد)

• de votre assiduité aux travaux dirigés (si de tels cours sont prévus dans votre cursus), (حضور مستمر در دروس و تمرینات)
  • de vos résultats aux examens, (نتایج آزمونها)
  • des diplômes que vous obtenez, (دیپلم یا گواهی تحصیلی که دریافت کرده اید)
  • des explications que vous fournissez si vous changez de cursus. (دلایلی که از آن بابت احیاناً تغییر رشته/گرایش میدهید.)

Les justificatifs sur vos études vous sont demandés à l'occasion de chaque renouvellement (شرایط بالا با توجه به گواهی هایی که از دانشگاهتون برای تمدید اقامت به پرفکتور پلیس ارائه مینمایید مستدل میشوند.)

ضمناً شما برای تمدید، کاری با OFII ندارید و ازین پس Préfecture محل سکونتتون هست که برای شما کارت اقامت دانشجویی یکساله TS- (قابل تمدید با شرایط فوق) را میکند.
موفق باشید.