صفحه 3 از 16 نخستنخست 12345678910111213 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 154

موضوع: مقایسه مراکز برگزار کننده آزمون GRE کامپیوتری در ایران

Member
    رشته و دانشگاه
    URBAN DESIGN

پیش فرض پاسخ : مرکز سنجش یا امیربهادر؟

دو تا از دوستان من امیر بهادر امتحان دادن و یگی شون می گفت شنیده که از سنجش بهتره.
    دو جاده در جنگلی از هم جدا می شدند و من آن را که مسافر کمتری عبور کرده بود برگزیدم،
    و همین تمام دگرگونی های زندگی ام را موجب شد.

ApplyAbroad Veteran

من مرکز سنجش امتحان دادم و هیچ دلیلی نمی بینم که کسی سنجش امتحان نده. همه چی منظم و قانونمند. کیک و ابمیوه هم میدن و مجازید که خودکار و اب معدنی داخل ببرید. مراقب ها هم به کاغذ حواسشون هست. در مجموع خیلی خوب بود،

Junior Member

سلام دوستان. من در هر دو جا امتحان دادم و هر دو مركز رو خيلي حرفه اي و استاندارد ميدونم ولي با اين حال تفاوتهايي به شرح زير وجود داره كه بايد هر كس متناسب با خودش ببينه كه اينها عوامل مثبت و يا منفي هستند.

1- در اميربهادر قوانين ئي تي اس صد در صد اجرا ميشه ولي در سنجش در اين مورد با تساهل و تسامح رفتار ميكنن.
    2- در سنجش ترمينال شما خيلي خصوصي تر از اميربهادره ولي شما 4 تا همسايه داريد. در اميربهادر فقط دو طرف شما آزمون دهنده وجود داره.
    3- در سنجش همه ي 70 يا 80 نفر آزمون دهنده در يك فضا قرار دارند ولي در اميربهادر در هر سالن حد اكثر 20 نفر امتحان ميدن و تعداد زياد داوطلبها در طبقات و سالنهاي مختلف پراكنده هستند.
    4- كيبوردهاي سنجش از نوع برجسته و صدا داره و با توجه به وجود 70 نفر در يك فضا در زمان Writing صداي زيادي توليد ميكنه كه ميتونه تمركز رو بهم بزنه. در اميربهادر هم كيبوردها از نوع لپ تاپي هستند و هم تعداد شركت كنندگان در يك سالن كمتر هستند كه منجر به توليد صدا نميشه.
    5- در سنجش در زمان برك به شما كيك و نوشيدني ميدن ولي در اميربهادر شما ميتونيد از خوراكي خودتون در زمان برك استفاده كنيد ويا از بوفه سنتر تهيه كنيد.
    6- در سنجش اگر كارت ملي شما اعتبارش گدشته باشه و كارت ديگري براي احراز هويت نداشته باشيد، شما رو از دادن آزمون محروم ميكنند ولي در اميربهادر از شما شماره تفلني ميگرن و به كساني كه دسترسي به كارتهاي معتبر شما دارند خودشون زنگ ميزنن كه تا پايان آزمون كارت رو بيارن و اگر در تا پايان آزمون كارت شناسائي معتبر آورده نشه اونوقت به ئي تي اس گزارش ميكنن كه كارت شناسائي معتبر ارائه نشده كه منجر به عدم دريافت جواب امتحان ميشه.
    7- در سنجش به شما اجازه ميدن كه خودكار خودتون رو ببريد در اميربهادر خودشون خودكار بهتون ميدن كه ميتونيد حتي اونو با خودتون ببريد ولي اجازه بردن هيچ خودكاري حتي بيك هم به شما داده نميشه.
    8- در سنجش طول ميزها كمتر از طول ميزها در اميربهادر هست كه اين خودش ميتونه براي چپ دستها كمي مشكل به وجود بياره.

پیش فرض پاسخ : مقایسه مراکز برگزار کننده آزمون GRE کامپیوتری در ایران

کسی موسسه آموزشی و فرهنگی معرفت GRE داده؟ چه جور مرکزی هست؟یا اصلا مهم نیست کجا امتحان بدیم GRE؟

سلام... من 18 دسامبر سنتر علامه سخن امتحان دادم. خواستم چند مورد و بگم شاید تجربم برا دوستانی که می خوان بعدا امتحان بدن مفید باشه.
    اولا امتحان با تاخیر خیلی زیاد شروع شد حدود نیم ساعت یا بیشتر. و نکته ای که جالب بود مثل سنتر های دیگه همه با هم شروع نمی کنند (پروسه عکس و ... 2 3 دقیقه برا هر نفر طول میکشه و این باعث میشد افراد تو زمان های مختلفی پا میشدن برا استراحت و ... و خیلی بی نظمی میشد.) کلا هیچ چیز نمیزاشتن داخل حتی آب !!!!!!
    فاصله ها به شدت کمه و در یک اتاق تقریبا کوچیکی همرو جمع می کنن و بینشون با یه چیز مقوایی جدا کردن که اصلا جالب نیس. مانیتور هم crt هست ولی اوکیه.
    نکته ای که منو اذیت کرد این بود که وسط امتحان چرک نویسم پر شد و بعد اینکه دستم 3 4 دقیقه بالا بود مسئولش دید و اومد چرک نویس و گرفت و رفت بعد چند دقیقه اومد گفت نمی تونم عوضش کنم کامل پرش کن ( انصافا هم خوب و ریز نوشته بودم و پر بود) کلا این قضیه ذهنمو به هم ریخت تا آخر امتحان و برا 1 سوال کوانت تو ست اول وقت نرسید و نتونستم 170 بشم متاسفانه.
    ظاهرا سیستم هاشون یا حداقل سیستمی که من پشتش بودم خیلی ضعیف بودن از لحاظ سخت افزاری چون تو تمامی بخش ها می خواستی بزنی سوال بعدی 4 5 ثانیه فریز می کرد و بعد می رفت سوال بعدی... حین امتحان هم 2 نفر سیستمشون ریست شد و ریخن سر نفر کناری من و سر و صدا و ....
    15 دقیقه آخر امتحان هم با توجه به اینکه همه با هم شروع نکرده بودن هرکی تموم میشد امتحانش میومدن پیشش و با صدای بلند در مورد ریپورت نمرات و اینا حرف می زدن که واقعا اذیت میکرد.

توصیه اکید من اینه که به هیچ وجه تو ایم سنتر امتحان ندین چون فقط اعصابتون خرد میشه به خاطر موارد بیشمار... ( حتی برید ترکیه و کشور های همسایه اگه مجبورید ولی اینجا امتحان ندید که دقیقا فاجعهست ) موقعی که من ثبت نام میکردم برا این تاریخ فقط این سنتر خالی بود

نمرم هم خدا رو شکر بد نشده که بخوام نمرمو با این مسائل توجیه کنم (سنتر های دیگه هم امتحان دادم تافل و .. کاملا راضی بودم ولی این خیلی داغونه ) فقط از این نارحتم که نتونستم 100% عملکرد خودمو بنابه دلایل مختلف از جمله سر و صدای بیش از حد اطراف و برخورد بد مسئولین امتحان ارائه بدم.

تنها نقطه مثبت : کیبورد بهتر نسبت به سنتر های دیگر

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    EE

من هم سنجش امتحان دادم و هم امیر بهادر.
    تنها بدیه سنجش که من دیدم شاید این باشه که امتحان 40 دقیقه با تاخیر شروع شد و همه چی خوب بود و سختگیری هم نمیکردن.
    اما..امیر بهادر...تو استراحت 10 دقیقه ای که پذیرایی نمیکردن و مجبور بودی توصف واستی وبری خرید کنی و یه دستشویی دارن که خیلی صف طولانی ایجاد میکنه و کلا باید بیخیال دستشویی رفتن بشید. اگه شانستون طبقه 5 بیفتید باید 5 طبقه برید پایین و بیاید بالا. و در نهایت اینکه خیلی سختگیری کردن و قبل امتحان باید حتی دستمال کاغذی و پولتون رو در بزارید تو سبد. نکته مثبتش برخورد خوب مسولاش بود.

سلام
    من تافل و جی آر ای سابجکت رو سنجش امتحان دادم و جنرال رو 18 دسامبر امیربهادر
    سنجش از امیربهادر بهتره
    محیط بهتر
    برخورد بهتر
    همه چی توی یک طبقه است
    تشریفات کمتر
    کیبوردهای واقعا بهتر
    من تو امیربهادر خیلی لغت ها رو اشتباه میزدم چون روی کیبوردها فارسی هم چاپ شده بود و به طرز مسخره ای باعث گیجی من شد
    تو امیربهادر من طبقه چهارم بودم تو وقت استراحت باید میرفتیم زیرزمین و تو برگشت 5 طبقه رو دویدم که تا چند دقیقه نفسم بالا نمیومد!!!!!
    تو امیربهادر پذیرایی نداره و باید کلی وقت صرف کنی که یا خوراکی خودت رو بگیری ازشون و بخوری یا خرید کنی که وقت گیره
    ولی سنجش پذیرایی سریع و راحتی داره مثل کنکورای خودمون
    خودت برمیداری از جعبه و میخوری (تافل)یا همون اول بهت میدن تا ببری سر جلسه(جی آر ای سابجکت)
    اونی که کنارت میشینه تو امیربهادر به خاطر دیوارهای بزرگش مزاحمتی نداره البته من تافل ندادم اینجا که بدونم موقع اسپیکینگ چجوریه
    تو سنجش هم که فاصله ها زیاده و بهتره
    ولی صندلی های سنجش از امیربهادر بهتره
    این که تو سنجش خودمون وسایل رو میزاریم تو کمد تا امیربهادر که باید کلی منتظر بشی که یکی وسایلت رو بزاره و بعد بده سنجش بهتره
    در مورد تاخیر امتحان هم تو هر دو حوزه امتحان با تاخیر شروع شد
    با این تفاوت که تو سنجش بچه ها همه اومده بودند و سنجش دیر اعلام کرد بریم تو حوزه
    ولی امیربهادر یک عده کاراشون رو زودتر انجام داده بودند و نشسته بودند سرجاشون و منتظر عده ای که خوشحال و شاد دیر تشریف اوردند
    پس سیستم تشریفات سنجش سریعتر از امیربهادر کار میکنه
    با این که تو هر دو حوزه با دستگاه شما رو میگردند
    ولی امیربهادر مجبور شدیم همه وسایل فلزی از جمله گوشواره و گردنبند و ساعت رو در بیاریم و حتی جیب هامون رو خالی کنیم
    در حالی که سنجش هیچ کدوم از این کارها انجام نشد و با همون دستگاه همه رو گشتند که به نظرم منطقی تر بود
    محیط سنجش و سالن امتحاناتش هم کلا جاییه که سروصدا بهش نفوذ نمیکنه
    ولی امیربهادر پنجره داشت که ممکن بود گاهی از بیرون صدا بیاد
    هر چند که برای من اذیت کننده نبود چون عادت کرده بودم به محیط های پرسروصدا و تو سایت دانشگاه درس میخوندم گاهی ولی اجازه دادن تو امتحان جی آر ای که به هدست نیازی نیست از هدستها استفاده کنیم
    در کل با وجودیکه من قبلا از امیربهادر چیزای بد زیادی شنیده بودم
    خیلی خودتون رو درگیر نکنید
    فقط مدارک شناسایی کامل همراهتون باشه
    و عکس مدرک هم جدید باشه
    چون رو این یکی خیلی حساسند برخلاف سنجش
    اینکه نوشتند یک ساعت زودتر بیایید و اگه دیر بیایید ازتون امتحان نمیگیرند هم الکیه چون روزی که من امتحان دادم یک نفر حدود ساعت ده پرسید کی امتحان شروع میشه
    و یکی از مسئولا جواب داد هر وقت همه بیان!!!!
    در مورد کاغذ چک نویس و خودکار هم مشکلی نیست تو هر دو تست سنتر
    هر وقت دست بالا کنید ازتون برگه های اضاقی رو میگیرند و برگه جدید میدن
    در کل امیدوارم که دیگه احتیاج نباشه آزمون بدم ولی سنجش رو ترجیح میدم

Junior Member

سلام دوستان
    کسی سنتر کرمان امتحان داده؟ اگر امتحان دادید لطفا شرایطش را تشریح کنید.

نقل قول نوشته اصلی توسط afs_mrf نمایش پست ها
    سلام دوستان
    کسی سنتر کرمان امتحان داده؟ اگر امتحان دادید لطفا شرایطش را تشریح کنید.
    سلام،من تافل رو اونجايي دادم.كه به نظر من ضعيف بود.هيچي نمي تنوين داخل ببرين.و بهتون فقط مداد ميدن.و اينكه شما خيلي راحت به مانيتور شخص جلوييتون تسلط دارين... و اينكه فاصله ي بين أفراد خيلي كمه يه جوراب أصلا وجود نداره.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mohpeiv نمایش پست ها
    من هم سنجش امتحان دادم و هم امیر بهادر.
    تنها بدیه سنجش که من دیدم شاید این باشه که امتحان 40 دقیقه با تاخیر شروع شد و همه چی خوب بود و سختگیری هم نمیکردن.
    اما..امیر بهادر...تو استراحت 10 دقیقه ای که پذیرایی نمیکردن و مجبور بودی توصف واستی وبری خرید کنی و یه دستشویی دارن که خیلی صف طولانی ایجاد میکنه و کلا باید بیخیال دستشویی رفتن بشید. اگه شانستون طبقه 5 بیفتید باید 5 طبقه برید پایین و بیاید بالا. و در نهایت اینکه خیلی سختگیری کردن و قبل امتحان باید حتی دستمال کاغذی و پولتون رو در بزارید تو سبد. نکته مثبتش برخورد خوب مسولاش بود.
    از دوستان کسی میدونه تو امیربهادر کدوم استیشن (A,B,C,...) در پایینترین طبقه قرار داره که همونو انتخاب کنیم موقع ثبت نام؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)