صفحه 3 از 3 نخستنخست 123
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 29 , از مجموع 29

موضوع: معرفی سیستم نمره دهی دانشگاهی ایران برای اپلای

Junior Member

پیش فرض پاسخ : یک پیشنهاد برای معرفی سیستم نمره دهی ایران

از یکی ازدانشگاه های اتریش پذیرش گرفته ام .منتهی در نامه پذیرش قید شده است که باید سیستم نمره دهی ایران را برایمان ارسال کنید..دوستان کسی میدونه چطوری و از کجا باید تهیه کنم..با سپاسَ

دوستان کسی می دونه چه جوری باید واحدهای درسی ایران رو به ECTS اتریش تبدیل کرد؟

دوستان کسی می دونه چه جوری باید واحدهای درسی ایران رو به ECTS اتریش تبدیل کرد؟ من 142 واحد لیسانس پاس کردم. آیا باید این عدد رو ضربدر 1.5 بکنم تا ECTS بدست بیاد؟ ممنون میشم راهنمایی کنین. واقعا نیاز دارم سریع بدونم.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Marketing

دوستان من هم تجربه ام رو بگم شاید به درد کسی بخوره. من یه دانشگاه توی اسکاتلند اپلای کردم که بعد از یه مدت گیر داد که سیستم نمره دهی کشورت رو برامون بفرس. حالا کلی ایرانی توی اون دانشگاه دارن درس میخونن. اول برای دوستم رو فرستادم که دانشگاه آزادیه. چون دانشگاه آزاد توی ریزنمراتش توضیح کامل داده. که بعد دوباره دانشگاه گفت نمیتونم قبول کنم باید دانشگاه خودت باشه! خلاصه رفتم دانشگاه خودم (علامه طباطبائی) بهم نداد! رفتم وزارت علوم شهرک غرب (میدون فردوسی نرید که مثل من وقتتون تلف میشه). اونجا هم کلی بالا پایین کردن، یه نامه بهم دادن مجموعا 2 خط که سیستم نمره دهی در وزارت علوم از 0 تا 20 میباشد. 2 روز هم وقتم رو گرفت.

خلاصه که اگر خواستید برید وزارت علوم شهرک غرب، اول میرید طبقه 15 که مخصوص ارتبطات بین الملل و اینجور کاراس. درخواستتون رو مینویسید. بعد دیگه خودشون راهنمایی میکنن. یه 4-5 تا امضا دیگه باید بعدش بگیرید. در نهایت هم میرید اتاق «امور روادید» طبقه 9. و بعد هم خلاص. دبیرخونه طبقه 9 که مخصوص امور بین الملل هست نامه رو بتون میده. مهر وزارت علوم هم میزنه. یه مهر برجسته هم میزنه که برای دارالترجمه مشکلی نباشه.

بنظرم باید یه همچین نامه ای آماده کنید بدید دانشگاه مهر و امضا کنه
    من از سایت دانشگاه فردوسی پیدا کردم

Educational regulations

General Courses: All Bacchelor students are required to take 10 courses (21 units in all) from the Department of
    Islamic Studies. They are included in the minimum 10 grade point average required in the major for graduation. The
    courses are: Physical Training 1 & 2 (half a unit each), Persian Language & Literature (3 units), English (3 units), Islamic
    Thought 1 & 2 (2 units each), History of Islam (2 units), Islamic Revolution (2 units) Moral Teachings (2 units), Family
    planning (half a unit).

Fundamentals: Set of courses that have to be completed before taking up Basic Courses in each department.

Basics: Set of required courses from one or more departments designed to provide students with the knowledge, skills
    and experiences necessary to pursue a career and/or an advanced study.

Option: Set of required units within a major.

Units: A credit or semester unit represents 50 minutes of class work per week for one semester (16 weeks).

Grade Point Average (GPA): The GPA is a measure of academic scholarship and performance which is completed by
    dividing units registered into grade points earned. Two separate GPAs are counted: GPA for each semester points and
    Cumulative GPA for total units taken, whether passed or failed.

Grading System: The grading system is 1-20. The passing grade for all courses is 10 (for the undergraduates) and 12
    (for the Master), provided that the GPA is 12 and 14, respectively). Students who end a semester with a GPA under 12
    or 14 are placed on academic probation for the next semester. The students on probation cannot choose more that 17
    units. Should this happen in three successive semesters or in any four semesters, the student is disqualified and his
    studies are terminated.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مدرکی برای نشان دادن نحوه نمره دهی در ایران

سلام دوستان

من یه دانشگاهی اپلای کردم و اونا بهم گفتن که به دانشگاهت بگو که نمرات a-b-c-d دار بفرسته برامون... خلاصه به هزار بدبختی اینو از دانشگاه گرفتم.... الان بهم میگن بر چه مبنایی اینا نمرتو a-b-c اینا کردن؟..منم گفتم wes منبع من و خیلی های دیگه هست.. امروز بهم ایمیل زدن که نه! این افیشیال نیس. یه کاغذ افیشیال به ما بده که نشون بده نحوه a-b-c کردن نمراتتونو توضیح بده!.. دوستان تا حالا کسی به همچین مشکلی خورده؟ چون دانشگاه ما (علم و صنعت) یه سیستم کامپوتری دارن. که نمرات رو رنک بندی میکنه! این کاغذی که اینا میخان و از کجا گیر بیارم؟
    ممنون میشم

Junior Member fn7fn آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی شیمی دانشگاه آزاد اسلامی

پیش فرض پاسخ : مدرکی برای نشان دادن نحوه نمره دهی در ایران

من یه چیزی پیدا کردم که شاید کمک کنه. مثل اینکه باید به اینجا مراجعه کنید.

http://18karaj.ir/index.php/fa/2015-...01-18-09-01-38

پیش فرض پاسخ : معرفی سیستم نمره دهی دانشگاهی ایران برای اپلای

برای گواهی سیستم نمره دهی به این سایت مراجعه کنید خیلی ساده است. بعد از ثبت نام و وارد کردن اطلاعات بلافاصله فایل پی دی اف رو میتونید به فارسی دانلود کنید. موفق باشد

https://cisc-fm.msrt.ir/graduated/

پیش فرض پاسخ : معرفی سیستم نمره دهی دانشگاهی ایران برای اپلای

نقل قول نوشته اصلی توسط yaserbah نمایش پست ها
    برای گواهی سیستم نمره دهی به این سایت مراجعه کنید خیلی ساده است. بعد از ثبت نام و وارد کردن اطلاعات بلافاصله فایل پی دی اف رو میتونید به فارسی دانلود کنید. موفق باشد

https://cisc-fm.msrt.ir/graduated/
    از این سایت ها بیشتر معرفی کنید
    این سایت ها به خیلی از دانشجویانی که قصد تحصیل در خارج از کشور را دارند ، کمک قابل توجهی می کند.
صفحه 3 از 3 نخستنخست 123

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)