صفحه 2 از 88 نخستنخست 12345678910111252 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 874

موضوع: تجربیات مرتبط با مراکز برگزار کننده آزمون TOEFL iBT

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تجربیات طلائی من از آزمون تافل IBT

منم با خانم الهه (اسم خواهرمه) موافقم، اما اینم بگم من هم تو امیر بهادر رفتم و هم سنجش، بدون شک سنجش بهتره، شک نکنید
    اونجا تمرکز بیشتری خواهید داشت، امیر بهادر انگار رفتی سر کوچه تو یه کافی نت داری امتحان میدی اما تو سنجش انگار تو یه اتاقی که درش بسته است امتحان میدی
    اگه شک دارید برید ببینید،

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Tarbiat Modares University

نقل قول نوشته اصلی توسط zna نمایش پست ها
    منم با خانم الهه (اسم خواهرمه) موافقم، اما اینم بگم من هم تو امیر بهادر رفتم و هم سنجش، بدون شک سنجش بهتره، شک نکنید
    اونجا تمرکز بیشتری خواهید داشت، امیر بهادر انگار رفتی سر کوچه تو یه کافی نت داری امتحان میدی اما تو سنجش انگار تو یه اتاقی که درش بسته است امتحان میدی
    اگه شک دارید برید ببینید،
    ولی خوبی امیربهادر اینه که میتونی همون جا ازمون ازمایشی بدی که تا حده خیلی زیادی برای کاهش استرس در روز امتحان اصلی موثره

Global Moderator

Simon آواتار ها

دوستان خوبم
    اميدوارم كه تجربيات من هم بتونه راهگشا باشه. من هم دو سنتر رو سنجيدم و آنچه برام پيش اومد رو اينجا مطرح ميكنم براي آيندگان.
    اولا بگم كه من دقيقا با تمام صحبتها موافقم. و برام جالبه كه همگي احساسي مشترك داشتيم.
    اول در مورد امير بهادر:
    اين سنتر يك آموزشگاه خصوصيه كه قطعا با دونستن اين قضيه نا خود آگاه در گوشه ي ذهن ما اين نكته منفي كاشته خواهد شد كه اينها انسانهاي سودجويي هستند و براي رضاي خدا تافل برگزار نميكنند. بگم كه با صحبت اون دوستي كه گفتن اونجا مثل يك كافي نت هست كاملا موافقم و دقيقا همين خاصيت محدود بودن فضا و احساس اينكه نفرات در اطاق تعدادشون كمه باعث شد من اونجا رو بعد از سنجش انتخاب كنم. متاسفانه متاسفانه هرچند كه هموطنان ما در اين سنتر يك سري خانوم و آقا هستند كه سعي ميكنند به شدت قانونمند برخورد كنند اما اين انرژيه منفيشون من نميدونم از كجا ناشي ميشه. ب بسم.. اون دربونشون همون پيرمردي كه آدم ازش انتظار داره مثل پدربزرگا مهربون باشه اما برعكس وقتي باهاش برخورد ميكني انگار ايشون هيچ بويي از محبت در زندگي نشنيده و شايدم ETS‌اين بندگان خدا رو ترسونده كه با شركت كننده مثل جزامي برخورد ميكنند. اول كه وارد ميشه منتظره يقه اتو بگيره. خدايي من كه ازش خيلي ترسيدم. مثلا اگر دفتر و بلد نباشي بري سمت پله اين احتمال ميره با عصا پاتو چلاق كنه بعد ميري داخل دفتر فرم پر كني اين خانومه كه عينك گربه اي زده. واقعا خانوم محترميه من نميدونم چرا ETS به اين گفته نخند بهت نمياد. همچين با غرولند نگاه ميكنه كه دلت ميخواد فرم و جاي پر كردن قورت بدي بري زودتر بيرون. تازه همه ي اينا به كنار. من جدا از اون پاركينگ مخوفشون با در كنترلي و دوربين مدار بسته ميترسم. كانهه و زندان آلكاتراس. اخيرا هم كه يكي با بي سيم قدم به قدم عين اسير عراقي دنبالتون ميكنه. من حالا به ايناشم كاري ندارم. نورپردازيه اين زيرزمين خيلي بد انجام شده و من حدس ميزنم اينها يك سري از لامپها رو يا عوض كردن و كم مصرف گذاشتن يا يك سريش خاموشه كلا. و قضيه ي آسانسور و اون راهروي باريك تا طبقات بالا هم خودش خيلي ايده آل نيست. خصوصا تو 10 دقيقه كه آسانسور يه طبقاتي باز نميشه يه طبقاتي رو بايد از پله بري واقعا اينها رو نميپسندم. و به نظرم ما بايد نظراتمون رو به ETS‌منعكس كنيم كه براي آيندگان شرايط بهبود پيدا كنه.
    حالا تو سالن ها هم شانس بياري حداقل يكيشون ، فقط يكيشون با روي باز بياد جلو . من شك ندارم اگر ETS اينها رو نترسونده از شركت كننده ، خود مدير مسئول اينكار و كرده. بعد تازه مرحله ي شناسايي. جلوي اسم شاگرداشون ستاره زدن باهاشون حال و احوالپرسي ميكنن كه اين زياد جالب نيست. بقيه چه گناهي كردن كه كلاس نرفتن. من به كل اين قضيه ي امنيتي بالاش و محيط ناهمگونش اصلا گله اي ندارم. ولي كاش كاركنان محترم اين سنتر كمي مهربونتر ، مثبت تر ، با علاقه ي بيشتر ،‌و در كل از اين فكر كه ما يه سري اسير جنگي هستيم كه تا ساعت 1 اسيرشونيم دست بر ميداشتن.
    حالا سنتر سنجش: خود اين قضيه كه سنجش يه سازماني بوده كه شما هميشه باهاش درگير بودي در دانشگاه در كنكور و در تمام مراحل مثل يك دوست كنارت بوده خودش اولين مثبت رو در ناخوداگاه شما ميكاره. بعد ميري اون ساختمون بلند و دلباز و اون كاركنان كه به علت داشتن سالها تجربه در برگزاري آزمون اصلا استرسي به شركت كننده وارد نميكنن هيچ خيلي هم قوت قلب ميدن. بعد تعداد بالاي نفرا ت خودش برات نويد دهنده هست كه قرار نيست تو يه زير زمين مخوف اسير بشي و احتمالا كسي پيدات نكنه. تنها نيستي رفيق نگران نباش . ما كلي هستيم. همه ي اينها واقعا عاليه. تازه تو راهرو برات آب ميوه و كيك هست و ميري 10 دقيقه كمي را ه ميري نياز نيست با آسانسور بري بالا از راه پله برگردي. اگر در آسانسور رو در طبقه ي اشتباه باز كني بهت حمله نميشه و بقيه ي ماجرا.
    خوب تا اينجا خدايي منم بودم ميرفتم سنجش. اصلا اميربهادر مديرانش اگر بدونن كه با تعويض پرسنل ممكنه شركت كننده هاشون 2 برابر بشن همين الان اونها رو عوض ميكنن.
    اينا همه فضا سازي بود اما بريم سر اصل ماجرا
    ميز آزمون
    تو امير بهادر تو يك اطلاق دو نفر كنارتن روت به ديوار قرار داره مونيتور جلوي چشمته . چون طبقات بالا هست نور كافي علاوه بر لامپها هست.و در كل اگر تا اينجا رسيدي مشكلي نبوده بقيه اش حله. زمان اسپيكينگ اگر بدنياري و استثنايي نباشه فوق العاده تمركز داري.
    تو سنجش ميز سوراخ شده مونيتور عين جنگ زده ها افتاده توش. نورپردازي سالن كم هست و چون تعداد زياد و سالن بزرگ وقتي نشستي با فاصله ي 1 متر از هر طرف حتي از پشت و جلو كسي نشسته. ديوراه ي كابينش كوتاهه و عملا بودنش بي معنيه. سالن بزرگه ممكنه تا كاغذ برسه كمي دير شه. چون بزرگه اگر كسي بلند حرف بزنه تا صدا به مراقب برسه و اون قصد قربت كنه طرف سكشن اسپيكينگش تموم شده و شما آزمونتو خراب كردي.
    اينها كه تشريح شد شايد در روز خاصي كه من تجربه كردم برخي از شرايط قابل تغيير باشه براي روزهاي آتي ولي بخي از اينها واقعا آزادهنده و قابل تغيير نيست.
    متاسفانه با اين اوصاف و با توجه به اينكه هر كسي آرامش رو در چيزي پيدا ميكنه من آرامش رو در سالن خلوت يا همون كافي نت اميربهادر پيدا كردم و اگر باز قرار بشه آزمون بدم با اينكه اصلا دلم نميخواد هيچكدوم از اون دوستان رو دوباره ببينم مجبورم براي اينكه اسپيكينگ خوبي داشته باشم اون 1 ساعت رو تحمل كنم و مثبت باشم. اون انرژي منفي كاركنان كه دوستان ميگن به عينه وجود داره و شديدا آزاردهنده است.
    اما در نتيجه گيري :
    دوستان خوبم از هر جا هستيد و با هر سطح زباني بايد خدا رو شكر كنيد كه امثال سنجش يا اميربهادرها در اينجا اين لطف رو خواهي نخواهي به حق ما كردن كه با همين 500 تومن بتونيم تافل بديم و استرس سفر هوايي مثلا به دوبي كرايه ي هتل براي يك شب. ويزاش، هزينه هاي جانبيش ، كشور غريب ، و .. خيلي موارد ديگه رو نداشته باشيم. من حاضرم اخمو تخم مسئولين اميربهادر و تحمل كنم اما براي يه تافل ناقابل مجبور نشم 2-3 ميليون پول هزينه كنم كه بعدم دست و دلم بلزره كه اگر خراب شد با اين همه هزينه كه شد آيا بازم ميتونم آزمون بدم يا خير.
    ببخشيد زياد شد و اصلا قصد جسارت به هيچ كسي نبوده. من فقط تجربياتم و براتون گفتم و شما با توجه به روحياتتون و شناختتون از خودتون ميتونيد تصميم بگيريد كدوم رو انتخاب كنيد. به هر حال ممكنه روز آزمون شما در امير بهادر به اون بدي كه من تجربه كردم( مواردي بود كه گفتنش لطفي نداشت)‌و يا سنجش به اون خوبي كه فكر ميكنيد نباشه و همه چيز به سرنوشت هم بستگي داره.من آدم قوي هستم و با اميربهادري ها كنار ميام شما چطور؟؟ براتون آرزوي موفقيت دارم
    شادزي
    ویرایش توسط Simon : August 27th, 2012 در ساعت 05:58 PM
    اطلاعیه مهم در بخش آمریکا
    اطلاعیه مهم در بخش کانادا

شبیه ساز آزمون تافل را از کجا دانلود کنیم؟
    از پاسخ دادن به پیام خصوصی یا پیام بازدید کننده ایی که در سطح انجمن قابل مطرح کردن است معذورم.

Global Moderator

Simon آواتار ها

پیش فرض پاسخ : آیا با وضعیت کنونی، خریدن ووچر برای امتحان تافل معقول است؟

نقل قول نوشته اصلی توسط mostafa2000 نمایش پست ها
    با سلام.
    بعضی دوستان پیشنهاد داده بودند با کارت اعتباری مجازی ثبت نام انجام شود، مثل این پست
    ظاهرا این روش هم مسدود شده (این پست)
    ما كه از اين لينكا چيزي دستگيرمون نشد برخي از اين شركتها اخيرا برخي از كارتهاشون بسته شده كه اگر كسي حرفشونو گوش كرده بوده و زياد تر از نياز شارژ نكرده بوده مشكلي نداشته. اما دوستان زيادي مبالغ 100 -150 و غيره توش داشتن كه بايكوت شده. اما اونها همچنان راه هايي براي ارتباط برقرا كردن با بانك هاي ديگه پيدا ميكنن. برخيشون هنوز دارن ويزا صادر ميكنن فقط نرخ دلار كمي ناعادلانه است. شادزي
    ویرایش توسط Simon : October 15th, 2014 در ساعت 02:43 PM

از پاسخ دادن به پیام خصوصی یا پیام بازدید کننده ایی که در سطح انجمن قابل مطرح کردن است معذورم.

نقل قول نوشته اصلی توسط simon نمایش پست ها
    ما كه از اين لينكا چيزي دستگيرمون نشد برخي از اين شركتها اخيرا برخي از كارتهاشون بسته شده كه اگر كسي حرفشونو گوش كرده بوده و زياد تر از نياز شارژ نكرده بوده مشكلي نداشته. اما دوستان زيادي مبالغ 100 -150 و غيره توش داشتن كه بايكوت شده. اما اونها همچنان راه هايي براي ارتباط برقرا كردن با بانك هاي ديگه پيدا ميكنن. برخيشون هنوز دارن ويزا صادر ميكنن فقط نرخ دلار كمي ناعادلانه است. شادزي
    بنابراین خوب شد ریسک نکرده و سراغ کارت اعتباری مجازی نریم. ما که آخر سر نفهمیدیم چیکار باید کرد تا با ثبت نام از طریق کارت مجازی متضرر نشویم و اعتبار اون نپره؟!
    ویرایش توسط Simon : October 15th, 2014 در ساعت 02:42 PM

Global Moderator

Simon آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط mostafa2000 نمایش پست ها
    بنابراین خوب شد ریسک نکرده و سراغ کارت اعتباری مجازی نریم. ما که آخر سر نفهمیدیم چیکار باید کرد تا با ثبت نام از طریق کارت مجازی متضرر نشویم و اعتبار اون نپره؟!
    فكر نميكنم تو كل اين فارم كسي ضامن مراودات ماليه شما بشه.هر كاري ميخواي انجام بدي با مسئوليت شخص خودتونه. فقط همون لحظه كه داري خرج ميكني به همون ميزان كه قراره خرج كني شارژ كن. به همين راحتي. شادزي
    ویرایش توسط Simon : October 15th, 2014 در ساعت 02:42 PM

Junior Member c_feanor آواتار ها

پیش فرض پاسخ : سوالات مرتبط با مراکز برگزار کننده آزمون iBT

من با مسئول امیربهادر که تماس گرفتم گفت اینکه ووچر نمیدن معنیش این نیست که جاها پر شده فقط "فعلا قصد فروش ووچر نداریم و معلوم هم نیست کِی این رویه عوض میشه"!

Global Moderator

Simon آواتار ها

پیش فرض پاسخ : سوالات مرتبط با مراکز برگزار کننده آزمون iBT

نقل قول نوشته اصلی توسط c_feanor نمایش پست ها
    من با مسئول امیربهادر که تماس گرفتم گفت اینکه ووچر نمیدن معنیش این نیست که جاها پر شده فقط "فعلا قصد فروش ووچر نداریم و معلوم هم نیست کِی این رویه عوض میشه"!
    پر شدن جاها رو فقط از سايت ETS چك كن نه با مشاوره با مسئولين سنترها. ووچرم اگر نفروشن يعني خودشون الان نخواستن بيشتر از ETS‌بخرن. شادزي

Junior Member

پیش فرض پاسخ : راهنمایی از بچه هایی که وجه تافل را از طریق voucher دادن

دوستان کسی میدونه اگر بخوایم ووچر رو خودمون با استفاده از کردیت کارت کسی مستقیما بخریم چیکار باید کرد؟منظورم اینه که دقیقا به کدوم قسمت سایت ETS باید رجوع کنیم؟ توی ایران میشه این کار رو کرد؟

ApplyAbroad Senior Veteran
    nilo0far آواتار ها

پیش فرض پاسخ : راهنمایی از بچه هایی که وجه تافل را از طریق voucher دادن

نقل قول نوشته اصلی توسط parnian26 نمایش پست ها
    دوستان کسی میدونه اگر بخوایم ووچر رو خودمون با استفاده از کردیت کارت کسی مستقیما بخریم چیکار باید کرد؟منظورم اینه که دقیقا به کدوم قسمت سایت ETS باید رجوع کنیم؟ توی ایران میشه این کار رو کرد؟
    اگه کردیت کارت داشته باشید که دیگه نیازی به ووچر ندارید و تو پروفایلتون بعد از انتخاب روز و سنتر امتحان می تونید مستقیم و با کارتتون هزینه اش رو پرداخت کنید.
    تولستوی: همه می خواهند بشریت را عوض کنند، دریغا که هیچ کس در این اندیشه نیست که خود را عوض کند ...

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)