صفحه 4 از 88 نخستنخست 123456789101112131454 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 874

موضوع: تجربیات مرتبط با مراکز برگزار کننده آزمون TOEFL iBT

Senior Member

پیش فرض پاسخ : مشاوره به منظور آمادگی برای امتحان تافل iBT

من تجربه خوبی با موسسه معرفت نداشتم، قبلا در موردش نوشته بودم

نقل قول نوشته اصلی توسط fadaei2 نمایش پست ها
    من یه آزمایشی در امیربهادر دادم و دو تا امتحان تو سنتر معرفت و سنجش.

از امیربهادر و سنجش در مجموع راضی بودم و اگر الان بهم بگین کدومو برای امتحان ترجیح میدم میگم خیلی برام فرقی نمیکنه.

اما سنتر معرفت، برای من در مجموع سنتر خوبی نبود. قبل از امتحان هم کل اینترنت رو زیر و رو کردم بابت اطلاع پیدا کردن در مورد شرایط این سنتر ولی چیز خاصی پیدا نکردم پس اینجا یه سری موارد رو براتون مینویسم.

شرایط کلی:

همه با هم امتحان رو شروع نمیکنن و دو نفر دو نفر عکس میگیرن و وارد اتاق میشن، کلش یه اتاق تقریبا به عرض حدود 6 متر و به طول حدود 9 متر هست که حدود 12 نفر دور تا دور اتاق و رو به دیوار میشینن. یه خانمی مسئول برگزاری هست، یه خانم هم به عنوان مراقب. روی دیوار یونولیت کار کردن که صدا رو بگیره. آب و خوراکی نمیتونین با خودتون ببرین و البته در زمان برک هم به کیف و موبایل و غیره دسترسی دارین و هم کیک و شیر میدن.

مزایا:

شاید تعداد نفرات کم جز مزایاش باشه

معایب:

1-همینکه نشستم کامپیوترم خاموش شد و پشت یه کامپیوتر دیگه نشستم.

2-هدست من قابل تنظیم تا جلوی دهنم نبود و اعتراض هم که کردم گفتن استاندارد ets هست! در صورتیکه نوع دیگه هدست هم اونجا وجود داشت

3-بالای سرم یه مهتابی روی دیوار نصب بود و نورش به صورتی روی برگه چک نویسم تابیده میشد که برای اولین بار در عمرم معنی اینکه به خاطر تابش بد نور نشه نوشته رو خوند رو درک کردم!

4- برگه های چک نویس دو رنگ مختلف بود، تقریبا نارنجی و قرمز که رنگ پر رنگتر اصلا با اون تابش نور قابل خوندن نبود و شاید فکر کنین دارم غلو میکنم ولی حدود 30 درجه خودمو کج کرده بودم تا نوشته ها رو بخونم. بهشون گفتم از اون برگه های کم رنگ بدین، گفتن تموم شد! میگفتن استاندارد ets هست!

5- دو تا مداد داده بودن که حداقل اگر خودکار میدادن یه چیزی دیده میشد!

6- پارتیشن نداشت.

7- میزهای بسیار کوچکی داشت که جای کافی برای اینکه شما برگه چک نویس رو به صورت معمول برای نت برداشتن قرار بدین نداشت. باید کیبورد رو کاملا هل میدادین زیر پایه های مانیتور lcd بعد کاغذ رو با یه زاویه رو میز میزاشتین تا بشه کل کاغذ رو روی میز قرار داد.

8- صدا بیشتر از جاهای دیگه اذیت میکرد! با وجود اینکه تعداد کم بود!

خلاصه در مجموع من معرفت که امتحان دادم شدم 79، فقط 20 روز بعدش سنجش امتحان دادم شدم 93. که 10 روز اول هم تا نمره م بیاد خیلی جدی نخونده بودم.

اگر مجبور شدین معرفت امتحان بدین، بگین از هدستهایی بده که تا کنار دهن تنظیم میشه. مهتابی به دیوار نصب شده، ترجیحا بگین زیر مهتابی نمشینین (شاید هم اونجا قرار نبوده کسی بشینه ولی چون کامپیوترم خاموش شد به اجبار اونجا بردنم، نمیدونم) اگر هم مجبور شدین بشینین برگه چک نویس کم رنگ بگیرین

یه مورد دیگه که اون زمان ننوشته بودم این بود که اون خانمی که باید برگه چک نویس میداد، داشت زمین رو نگاه میکرد منم دستم بالا بود که کاغذ جدید بگیرم اصلا حواسش نبود!

البته در مجموع همینطور که میبینن سر جلسه امتجان من اتفاقات خیلی زیادی با هم افتاد، که بعیده همه این موارد با هم رخ بده.

در مجموع اگر جای من زیر مهتابی نبود و حتی اگر در همون شرایط هم برگه چک نویس کم رنگتر بود این همه مشکل برام ایجاد نمیشد. پس اگر جای نشستنتون زیر مهتابی بود به مسئول برگزاری جلسه بگین برگه جک نویس کم رنگ بهتون بده تا با توجه به بازتابش نور و اینکه با مداد نوت برمیدارین، مشکلی براتون پیش نیاد. همین یه مساله اگر برام درست میشد خیلی از مشکلاتم حل بود
    ویرایش توسط Matinking : July 26th, 2014 در ساعت 10:15 AM
    جواب اکثر سوالات با سرچ در باکس گوگل که در سایت هست، بدست میاد. مثلا:"عنوان تاپیک"+"کی ورد سرچ"

Member juliiii آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Environmental Management at Christian-Albrechts-Universität zu Kiel

پیش فرض پاسخ : سوالات مرتبط با مراکز برگزار کننده آزمون iBT

سنتر زنجان از نظر پارتیشن بندی اصلا خوب نیست و موقع اسپیکینگ صداهای بقیه به وضوح شنیده میشه، علاوه بر این نزدیک بودنش به خیابون اصلی خودش عامل دیگه ای برای پر سر و صدا بودنشه،
    از نظر من تنها مزیتش تعداد آزمون دهنده هاست که فکنم در حدود 15-20 نفره
    کارکنان خوش برخوردی هم داره
    ویرایش توسط Matinking : July 26th, 2014 در ساعت 10:15 AM

Member keivan68 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    برق شریف / کنترل

من دیروز (17 آگوست 2013) در مرکز دیباگران (خ ولیعصر عج-خ ابن سینا) آزمون دادم
    بسیار راضی بودم از شرایطش
    دستگاه ها همه لپ تاپ Acer بود و کار با صفحه کلیدهاشون خیلی راحت بود
    هدفون ها اما خیلی صدای اطراف رو نمیگرفتن
    صندلی ها راحت بود
    داخل مرکز آزمون و کابین ها نو و زیبا بود
    محیط حیاطش هم بسیار با صفا بود و استرس آدم رو کم میکرد
    رفتار کارکنانش هم خوب بود، البته میتونست در مواردی بهتر هم باشه

Senior Member

پیش فرض پاسخ : بهترین تجربه ی شخصیتان را که منجر به کسب نمره ی خوب تافل شده است را بیان کنید.

جیرفت بهتر از امیربهادره، امیربهادر آزمایشی دادم و جیرفت امتحان اصلی.

من چون در عرض دو ماه باید سریعا نمره میاوردم پشت سر هم امتحان دادم، آزمایشی امیربهادر-معرفت-سنجش و جیرفت

جیرفت بین اینها بهترین بود
    ویرایش توسط Matinking : July 26th, 2014 در ساعت 10:16 AM
    جواب اکثر سوالات با سرچ در باکس گوگل که در سایت هست، بدست میاد. مثلا:"عنوان تاپیک"+"کی ورد سرچ"

پیش فرض پاسخ : سوالات در مورد نحوه ثبت نام،تغییر زمان،لغو کردن امتحان TOEFL

یک نفر که هم امیربهادر امتحان داده بود و هم سنجش می گفت این دو سنتر اصلاً با هم قابل قیاس نیستند و سنجش بسیار بهتر هست. از برخورد و نحوه عملکرد کارکنان، نظم، سرعت عمل، توضیحاتی که قبل از امتحان ارائه میدهند گرفته تا سختگیری ها، پذیرایی وسط امتحان، و از همه مهمتر شرایط خود امتحان و کابین ها... بسیار بهتر، حرفه ای و استاندارد تر از امیربهادر هست. ضمن اینکه امیربهادر خیلی مشکل قطع برق داره...
    سنتر دیباگران و مجتمع فنی سعادت آباد هم بچه ها راضی بودند.
    ویرایش توسط Matinking : July 26th, 2014 در ساعت 10:12 AM
    .One day your life will flash before your eyes. Make sure it's worth watching

من امروز سنتر سنجش امتحان دادم...جای دیگه تا حالا امتحان نداده بودم اما سنتر سنجش خیلی خیلی خوب بود از هر لحاظ....

Junior Member

• سلام من امروز سنتر امیر بهادر امتحان دادم و یده اتفاق جالب وسط امتحان افتاد اونم این بود که برق قطع شد دوستان حتما به این گونه مسائل پیش بینی نشده توجه کنید

سنتر امیر بهادر واقعا سختگیره امروز من 10 دقیقه دیر کردم مسئول اونجا اجازه امتحان نمیداد با التماس و خواهش آخرش قبول کرد. یه نکته منفی دیگه اینه تو اسپیکینگ اگه صداتون یه ذره بلند باشه وسط آزمون بهتون تذکر میده که باعث به هم ریختن تمرکز میشه. البته هوای اتاقا گرم بود.

Senior Member

حقیقتش به عنوان کسی که امیربهادر و سنجش رو جفتشو امتحان کردم، اگه ازم بپرسن الان جاضری کجا امتجان بدی، نمیتونم با قاطعیت یکی رو انتخاب کنم. هر کدوم یه سری خوبیها دارن و یه سری نقظه ضعف. برای من اگر قرار بود به سنترها امتیاز میدادیم، من به این دو تا سنتر امتیاز مشابه میدادم
    ویرایش توسط Matinking : July 26th, 2014 در ساعت 10:12 AM

Member
    رشته و دانشگاه
    ریاضی

من تو جفتش امتحان دادم. (1بار سنجش، 1بار امیربهادر و مجددن 1بارسنجش) جفتشون یه سری خوبی دارن و یه کمی هم ایراد. بنظر من تاریک بودن سنجش مزیته (برای من دست کم) چون باعث شد تمرکزم بیشتر بشه، توی امیربهادر روشنه و نور مانیتور کمتره و این برای من مشکل ساز بود. عیب سنجش برای من این بود که من چپ دستم و جای نوشتنش بده حتی اگه رو صندلی ای میشستم که مخصوص چپ دستا بود(فاصله داشت صندلیش)، برای همین من ازشون زیردستی گرفتم و اینطوری مشکلمو حل کردم. بقیه موارد ایرادای جزئیه (مثل بداخلاقیه بعضی از کارمندای امیربهادر یا فاصله طبقات بالا... یا ایراد مانیتورای سنجش) که نباید گندش کرد چون اگه زیادی بخواید حساس باشین همیشه یه چیزی هست که بره رو مخ. در کل فکر میکنم امیر بهادر و سنجش هردو خوبن و سلیقه ما هاست که فرق میکنه.
    ویرایش توسط Matinking : July 26th, 2014 در ساعت 10:11 AM

پیش فرض پاسخ : سؤالات خود را در ارتباط با مركز سازمان سنجش در این تاپیک مطرح نمایید

در سنجش شما میتونید از خودکار یا مدادی که با اون راحتتر کار میکنید و نت برمیدارید رو استفاده کنید،ولی در کل روی میزی که امتحان میدید یک خودکار موجود هست ولی مثلا خودم از خودکاری که باهاش راحتتر نت برمیداشتم استفاده کردم. درمورد کاغذ هم به اندازه کافی روی میز شما موجود هست ولی هنگامی که در جای خودت قرار گرفتی دیدی کمه بهتره همون موقع از مسئولینش درخواست برگ اضافه کنی تا اینکه بزاری وسط امتحان که برگت تموم شد ازشون این درخواست رو داشته باشی چون در نهایت این شمایی که مطالب و همچنین وقت رو از دست میدی. ولی من خودم به شخصه به برگه زیادتری احتیاج پیدا نکردم چون هم برگه هاش از A4یکم بزرگتر بود و هم اینکه تعدادش زیاد بود. در نهایت جای نگرانی نیست.
    ویرایش توسط Matinking : July 26th, 2014 در ساعت 12:16 PM
    " پر بکش سوی دل روشنی ها که شاید از پس تیرگی ، آفتابی در آید "
    "Your pain never goes away, You cannot get over it, You just learn how to deal with it"

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)