صفحه 5 از 88 نخستنخست 12345678910111213141555 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 874

موضوع: تجربیات مرتبط با مراکز برگزار کننده آزمون TOEFL iBT

Senior Member

پیش فرض پاسخ : سوالات در مورد نحوه ثبت نام،تغییر زمان،لغو کردن امتحان TOEFL

جیرفت گزینه خوبی برای بچه های شیرازه و خیلی از کسایی که میرن جیرفت شیرازی هستن
    ویرایش توسط Matinking : July 26th, 2014 در ساعت 10:07 AM
    جواب اکثر سوالات با سرچ در باکس گوگل که در سایت هست، بدست میاد. مثلا:"عنوان تاپیک"+"کی ورد سرچ"

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Software Engineering

پیش فرض پاسخ : سوالات مرتبط با مراکز برگزار کننده آزمون iBT

دوستان، من باید 24 نوامبر یا 1 دسامبر امتحان بدم، بار قبل شمال آمل امتحان دادم که خیلی خوب بود ولی الان متاسفانه پر هست. اول اینکه آیا امیدی به خالی شدن هست برای اون تاریخ؟
    و دو اینکه تو تهران در مورد امیر بهادر بچه ها اینجا خیلی نظرات مثبتی نداشتن. من به شانس تو امتحان زیاد اعتقادی ندارم چون کسی که خونده شرایط امتحان شاید پایین 4-5 نمره تو کارش تاثیر بزاره نه یه دفعه 10-20 نمره! ولی آیا واقعا امیر بهادر مشکل جدی داره؟ یا اینکه اوکی هست و میشه از کاستی هاش چشم پوشی کرد. ممنون میشم یک راهنمایی بفرمایید چون باید هر چه زودتر ثبت نام کنم.
    ممنون
    (Effort is only effort when it begins to hurt. Jose Gasset (1883-1955

من امتحانم امیربهادر بود و چون جای دیگه ای قبلاً امتحان نداده بودم و اون روز هم قطعی برق کوتاه بود مشکلی نداشتم. اما اگر جای دیگه ای امتحان دادید و شرایطش خوب بوده امکان داره در مقایسه، ضعف های امیربهادر بیشتر به چشمتون بیاد. تنها چیزی که میتونه بیشتر از همه مشکل ایجاد کنه همون قطعی برقه که اگر 1 ساعت 2 ساعت طول بکشه روی عملکرد و شرایط روحیتون میتونه تاثیر بگذاره. مخصوصاً که هوا هم هنوز گرمه و نبود تهویه و ... اذیت کننده هست. به نظر من اگر گزینه های دیگه ای هم دارید اونها رو در نظر بگیرید ولی در نهایت اگر چاره ای نداشتین و جای دیگه هم نبود یا نمی تونید بیشتر امتحانتون رو به تعویق بندازید همونجا رو انتخاب کنید.
    موفق باشید
    ویرایش توسط Matinking : July 26th, 2014 در ساعت 10:06 AM
    .One day your life will flash before your eyes. Make sure it's worth watching

ApplyAbroad Hero OMID-313 آواتار ها

سلام دوستان
    من امروز در مرکز برگزاری آزمون تافل دانشگاه تبریز بودم.
    قبلا بین کامپیوترها از مقوا استفاده کرده بودن. ولی جدیدا کلی تغییرات ایجاد کردند و بین سیستم ها از پارتیشن های MDF استفاده کرده اند و شما هیچ کس را در حین آزمون نمیبینید.
    خواستم اطلاع بدم که اگه کسی خواست امتحان بده ، دانشگاه تبریز هم سنتر خوبی میتونه باشه.
    موفق باشید
    .You can either have results or excuses; not both

Member QUPHAS آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PHYSICS

سلام من امروز علامه سخن دادم!
    یک جای خیلی کوچیک ولی دوستانه! تو مقررات سختگیر و نمیذارن چیزی داخل ببرید! اگر ساعت معمولی دارید میتونه روی مچتون باشه نه روی میز! تو بریک به کیفتون دسترسی دارید و خودشون میان صداتون میزنن که برگردید!
    هدست ها بد نبودن اما با هدست خودم تو خونه راحتتر بودم هرچند اون بهتر بود! یه مقدار به گوشم فشار میومد و هر موقع میتونستم هدست رو برمیداشتم! البته مشکل بزرگی نبود. یک نکته اینکه کیبوردهاشون کامپکت هستن! یعنی کوچولو و جمع و جور! این تفاوت موقع تایپ اذیت کرد!تنها یک اتاق کوچولو بود در حدود 20 متر که 20 تا سیستم توش بود!!! میزها کوچیک بودن و خیلی خیلی به هم نزدیک! در دو ردیف رو به دیوار! یک پارتیشن نازک متحرک پلاستیکی بینشون بود که به راحتی تکون میخورد! برای نوت برداری لیسنینگ و اسپیکینگ مجبور شدم کیبورد رو بذارم یک جای دیگه تا جا باز بشه! کاغذ های آبی تفریباً پررنگ دادن اما اوکی بودن! روی پرینت certificate حساس نبودن و تنها با کارت ملی هم کار رو راه مینداختن!
    به نسبت پارسال که امیربهادر دادم خیلی استرسم کمتر بود! فکر می کنم هم به خاطر تعداد کم بچه ها و هم دوستانه تر بودن کارمندها!
    در کل تجربه ی خوبی بود! انشاا... که دیگه ریخت تافل رو نمی بینم! اگر تو عالم رویا خواستم دوباره تافل بدم احتمالاً همینجا میدم!
    ویرایش توسط QUPHAS : September 28th, 2013 در ساعت 06:07 PM

Junior Member

سلام دوستان
    من هم 29 سپتامبر توی مجتمع فنی شعبه سعادت آباد امتحان دادم.
    من به شخصه توی این سنتر با مشکلی مواجه نشدم. به نظرم همه چی عالی بود.
    یک ساعت قبل از امتحان اونجا بودم. توی سالن انتظار تقریبا صندلی به تعداد همه هستش.
    برخورد مسئولین خیلی خوب بود. هیچ موردی که استرس بچه ها رو زیاد کنه وجود نداشت.
    پارتیشن بندی و سیستم هاش عالی بودن. کلا به هیچی گیر نمی دادن. به من اجازه دادن که مداد، خودکار، پوشه همراهم، خوراکی و ساعتم رو ببرم همراهم و اونارو کنار سیستم گذاشتم.
    همون اول شش تا برگه سفید کنار سیستم ها بود و هروقت که می خواستی میومدن و برات پر شده ها رو تعویض می کردن.
    من از وقت همه مراحل به صورت کامل استفاده کردم و موقع speaking اصلا به مشکلی بر نخوردم. صدای بقیه اذیت نمی کرد (البته به غیر از یک مورد که خیلی بلند حرف می زد. که البته من اون موقع هنوز تو قسمت listening بودم.)
    برای مدارک هم فقط یک مدرک کافی بود(یا کارت ملی یا شناسنامه و یا پاسپورت)
    نتیجه امتحانم با توجه به اینکه بار اولی بود که امتحان می دادم و آزمایشی هم نداده بودم، بد نشد(در کل 95).
    به نظرم اگه جای خالی برای این سنتر پیدا شد از دستش ندین.
    با آرزوی موفقیت برای همه دوستان

Banned

من فكر ميكردم طيق قوانين فروم نميشه قبل از 20 تا پست در مورد سنتري كامنت داد. پس حالا كه اامكانش هست منم اطلاعاتي در مورد تست سنتر آزمون خودم ميدم. 14 سپتامبر در اميربهادر آزمون دادم. با وجود اينكه تعداد حدود 100 نفر آزموندهنده بوديم ولي آنقدر نظم و ترتيب و مديريت كار بالا بود كه من واقعا لدت بردم. برخود مسئولين بسيار محترمانه ولي بدون اغماض از قواين ئي تي اس بود. سر ساعت 9 آزمون شروع شد. صندلي ها بسيار راحت بود. پارتيشن ها از نوع ام دي اف و فاصله ها هم در حد معقول بود. كليه مانيتورها از نوع LED 21 بودند. در زمان ورود به هر داوطلب يك كمد داده ميشد تا وسائلش توش بگذاره. در زنگ تفريح يكي از مسئولين نظارت ميكرد تا كسي به كمد خودش دسترسي پيدا نكنه ولي فقط يه اشكال كه بخاطر زيادبودن جمعيت بود اونم مشكل دستشوئي بود كه مسئول مربوطه با در اختيار گداشتن دستشوئي طبقات سعي در حل مشكل ميكرد. در داخل هر سالن آزمون يك دستشوئي براي حالت اظطراري بود. در مجموع استاندارد و جو خوبي در مركز حاكم بود و آزمون در شان يك آزمون بين المللي بود.
    موفق باشيد.

دوستان من امروز تافل داشتم در مرکز دانشگاه شیراز
    من تجربه ی دوستان رو که خوندم اینجا به نظرم راجع به این مرکز یه مقدار بد قضاوت کرده بودند
    بسیار عالی بود , ظاهرا مراکز تافل دیگه پارتیشن بندی دارن ولی این نداشت ولی در کل من خیلی زیاد قابل قبول دونستم
    من توی یه اتاق بودم که چهار تا میز و کامپیوتر یه طرف اتاق و چهار تا هم اون طرف , شلوغ نبود , کامپیوتر ها هم خیلی خوب بودن و نزدیک , خیلی راحت هم میشد نت نوشت , هد فون هاشم خیلی خوب بود اصلا صدا از بیرون نمیومد فقط موقع اسپیکیکنگ که دیگه همه داشتن با هم حرف میزدن یه صدای کوچیک میومد که اصلا اذیت کننده نبود , دیگه طبیعیه یه صدایی بیاد
    نکته ی بسیار مثبت اینجا مراقبش بودن که جو کاملا مثبت و عالی بود , گفتن میشه با خودکار بنویسیم لزومی نداره حتما از مدادی که دادن استفاده کنیم , گفتن توی ده دقیقه هر کاری دوست دارید بکنید فقط تو سالن با هم حرف نزنید که اونایی که دارن امتحان میدن اذیت کنند , بسیار بسیار ادمای خوبی بودن و در طول امتحان اصلا توی اتاق نبودن یعنی در اتاق بسته بود همه داشتن انتحان میدادن هر از گاهی یه سر کوچیک میزدن , در ضمن گفتن هر چه قدر چرک نویس هم میخوایم میتونیم داشته باشیم , اصلا هم عجله ای نداشتن بین بخش اول و دوم امتحان فکر کنم من در حدود 20 دقیقه استراحت کردم
    در کل من اینجا رو مرکز بدی نمیبینم , جو بسیار مثبت و بدون استرسی داشت و به اندازه ی کافی هم نظم داشت , من از تجربیات دوستان که میخوندم اینجا به نظرم نسبت به مراکز دیگه خیلی ریلکس تر هستن کار کنانش

Junior Member pooryaaa آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    International Trade Law

سلام دوستان. من الان چند ساعته که از آزمون اومدم. آزمون 20 اکتبر... مجتمع فنی دیباگران بودم. میخوام آزمون دادنم توی این سنتر رو کامل واستون توضیح بدم.
    ساعت 9 شروع میشد. من یک ربع به 8 اونجا بودم. نشستم روی صندلی های راهرو تا ساعت 8 بشه. پرسنل خانوم بودن. یکیشون گفت که اگه خوراکی داری نمیشه ببری چون سر وصدا میشه. آب هم نمیشه ببری. چون یه وقت میریزه روی سیستم هم امتحانت خراب میشه هم خود سیستم. راست هم میگفت بنده خدا! منم شکلاتایی که داشتمو پوستشون رو باز کردم و ریختم توی جیب پیرهنم. دیگه هر چی همراهم بود مثل کیف و بقیه خوراکی ها رو هم گذاشتم توی یه کمد که تو راهرو روبروی میز خانمه بود. مدارک شناسایی از من فقط یک مورد میخواستن منم کارت ملی رو نشونشون دادم. بعد از احراز هویت یکی یکی گفتن بریم تو. رفتم تو یه خانمه دیگه مودب و با لبخند گفت که بشین روی این صندلی. با وبکم ازم عکس گرفت و فرم تعهد ETS رو بهم داد گفت برو استیشن شماره فلان بشین فرمت رو پر کن تا بعد بیام بگیرم ازت. منم رفتم نشستم سرجام .استیشن ها با پارتیشن جدا شده بودن و سیستم ها لپتاپ بودن. 3 تا برگه چکنویس با یک مداد سمت چپ میز بود. موس و هدست سمت راست. خلاصه بعدش که فرم رو نوشتم خانومه اومد گرفتش و گفت دست به سیستم نزن تا ساعت 9 بشه بعد بیام یوزر و پسوورد رو بزنم تا شروع کنی. همگی باید باهم شروع میکردیم. یه بیست دقیقه علاف نشستم. دیدم بیکارم یکی از برگه هامو برداشتم از وسط تا زدم بعد 5 تا ستون کشیدم تا پایین برگه تا واسه یادداشت برداری لیسنینگ آماده باشه. شما هم این کارو بکنین. بازهم وقت مونده بود... دیگه یکم هم دعا کردم که استرسم کم بشه و امتحانم خوب بشه. بالاخره ساعت 9 شد و خانومه اومد یوزر و پسوورد رو زد و با نام خدا شروع کردم.
    هدست رو گذاشتم رو سرم. بعد از اینکه ریدینگ و لیسنینگ تموم شد ده دقیقه برک(استراحت)شروع شد. پاشدم بدوووووو مثل فشنگ پریدم ( گلاب به روتون) رفتم دستشویی. به شما هم توصیه میکنم حتما برین. خیلی تاثیر میذاره توی کم شدن استرستون. بعد زود اومدم تا برک تموم نشده استراکچر نوت فول واسه اسپیکینگ رو توی چکنویس ها بنویسم که خانومه گفت نمیشه بری تو. باید تا آخر برک بیرون باشی. خیلی حالم گرفته شد. دیگه برک تموم شد و رفتم تو. بعد خانومه اومد چکنویس های قبلیمو که استفاده کرده بودم برداشت و چندتا جدید گذاشت روی میز. continue رو زدم و شروع شد. تا داشت دیرکشن اسپیکینگ رو میخوند شروع کردم استراکچر نوت فول رو نوشتن. خدا رو شکر تا یه حدی شو تونستم بنویسم. بعدشم که اسپیکینگ تموم شد دیدم خودش رو صفحه نوشته که اگه تا یک دقیقه continue رو نزنی خود به خود میره واسه شروع رایتینگ. منم از این یک دقیقه استفاده کردم و یکم نفس عمیق کشیدم و یه شکلات خوردم... و دیگه رایتینگ شروع شد. 50 دقیقه بعدش که رایتینگ تموم شد روی صفحه یه چیزی میاد که میگه آیا موافقی ETS از result تو واسه تحقیقاتش استفاده کنه (یه چیزی تو همین مایه ها. درست یادم نمیاد!) که منم yes رو زدم. بعدش میگه که میخوای نمراتت ریپورت بشه به اونجا هایی که گفتی؟ باز هم من yes رو زدم. بعد نوشت Thank you و تموم شد. خلاص!

چند نکته: دوستان اصلا نگران هیچ چیز نباشین. محیط آرومه. پرسنل خیلی با اخلاق و مهربون و مودب هستند. خودشون چند وقت یکبار یه نگاهی یواش به میزتون میندازن که اگه چکنویس تموم کردین یا دارین تموم میکنین بهتون بدن. سیستم ها لپتاپ و عالی بود. هدست ها نو و کیفیتش خوب بود. صدای بیرون رو هم خوب میگرفت. البته سر و صدای بچه های دیگه هم کم بود. من که زیاد متوجه نشدم حتی واسه اسپیکینگ هیچ کس داد نمیزد. سالن هم شلوغ نبود. حدود 30 تا استیشن داشت. در کل همه چی خوب بود.
    امیدوارم همه چیزو گفته باشم و مفید باشه براتون.
    همگی موفق باشین.

راستی دوستان عزیز یادتون باشه اون اول که میخوان ازتون عکس بگیرن با وبکم..شکلک در نیارین یا نخندین..مثل من! یه جوری بشینین که عکستون قشنگ دربیاد و صورتتون واضح بیفته. چون این عکس قراره ضمیمه بشه به نمرتون که ریپورت میشه به دانشگاه ها!!! پس حواستون باشه.

Junior Member

سلام
    من امروز امیر بهادر امتحان داشتم. یه چیزی بود تو مایه های افتضاح!!
    امتحان ساعت 9 شروع میشد. من 7:45 اونجا بودم که وقتی دیر رسیدم در و بسته بودن و گفتن که باید 7:30 اونجا میبودید!!!
    بعد از 10 دقیقه گفتن بیاید تو. که خوب الکی انرژی منفی دادن و یه ذره اعصاب خوردی!
    بعد که امتحان شروع شد، زنگ اون طبقه ای که ما امتحان داشتیم، خودش خود به خود خوده میشد هر چند دقیقه! و حواس پرتی ایجاد میکرد.
    مهم ترین علل عدم تمرکز، رژه رفتن مراقب ها پشت سر شماس!! و بیشتر از همه زمانی رو مختونه که دارین لیسنینگ هارو گوش میدید! تفریبا هر 20 ثانیه خانمه راه از اول تا آخر سالن رو طی میکرد!

اما نکته طلایی:
    بعد از writing اول و وسط های writing دوم، سیستم اررور داد و ارتباط 8-9 تا از سیستم ها قطع شد!!!! و کللللللللا برنامه امتحان ما بسته شد!!!!
    و ما 25 دقیقه سرگردون مونده بودیم که اگه محتویات امتحان ما پاک شده باشه چی میشه یعنی؟؟؟
    که خوشبختانه مسولین اونجا، خودشون هییچ اطلاعی نداشتن که چرا اینجوری شده و "" امیدوار"" بودن که برنامه، داده های امتحان مارو ذخیره کرده باشه.
    بعد از این 25 دقیقه، برنامه به حالت عادی برگشت ولی من سه خط آخری که نوشته بودم، ذخیره نشده بود و از اول نوشتم!!
    در ضمن وقتی بعضی کاربرا بلند بلند صحبت میکردن، هیچ گونه تذکری از طرف مراقبین داده نمیشد! حتی وقتی که من خودم گفتم به پشت سریم تذکر بدین!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)