صفحه 8 از 88 نخستنخست 12345678910111213141516171858 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 80 , از مجموع 874

موضوع: تجربیات مرتبط با مراکز برگزار کننده آزمون TOEFL iBT

پیش فرض پاسخ : سوالات مرتبط با مراکز برگزار کننده آزمون iBT

من امروز 16 آذر تو مرکز علامه سخن آزمون دادم. فقط این مطلبو مینویسم تا بقیه دوستانی که به مطالب اینجا اعتماد میکنن به روزگار من دچار نشن. باید بگم برخلاف تمام چیزهایی که اینجا راجع به علامه سخن نوشته مرکز فوق العاده عالی ای هست. موسسه در خیابان نگار چسبیده به برج نگار در ونک قرار داره . چون خیابان فرعی و مسکونی است بسیار ساکت و ارومه در حدی من در عرض 4 ساعت حتی صدای بوق هم نشنیدم. برگزارکننده های آزمون بسیار محترم و البته کمک کننده بودن. برخلاف چیزی که من اینجا خونده بودم که بداخلاقن و جواب نمیدن و کاغذ نمیدن و این حرفا همه چیز عالی بود. یکی دیگه از مزیت های این مرکز هم این هست که چون حداکثر 20 نفر شرکت کننده هستن بسیار سریع همه شروع میکنن و معطلی نداره در نتیجه تقریبا همه همزمان جلو میرن و صدای صحبت کردن کسی مزاحم بقیه نیست. سرعت اینترنت و سیستم ها هم عالی بود در ضمن.
    من به همه دوستان توصیه میکنم که به جای مراکز شلوغی مثل امیربهادر و سنجش برای علامه سخن نام نویسی کنن و به شایعات اینجا توجهی نکنن چون خود من به قدری تحت تاثیر مطالب اینجا خودمو باخته بودم که تصمیم داشتم ازمونم رو حتی کنسل کنم . نمیدونم واقعا هدف بعضی ها چیه که بی اطلاعی و اشتباهات خودشون رو به پای موسسه میزارن. موفق باشید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Software Engineering

منم تجربه خودم رو میگم
    مرکز آمل بسیار خوب و مناسب هست، من یه بار امتحان دادم تو آمل. دسامبر امسال هم میخواستم امتحان بدم که دوباره باز آمل رو انتخاب کردم (البته به دلیل مشکلاتی که برام پیش اومد امتحان رو عقب انداختم)
    تعداد افرادی که امتحان میداد خیلی زیاد نیست بنابراین مرکز نسبتا آرومی به حساب میاد، فاصله افراد از هم مناسبه (پارتیشن نداره)، برخورد مسولین واقعا خوب بود و به موقع کاغد اضافی میاوردن و مداد جدید میدادن
    صدای افراد موقع اسپیکینگ شاید یه خورده به گوش میرسید ولی آزار دهنده نبود و آدم اگه حواسش جمع کار خودش باشه هیچ مشکلی نیست
    در کل شما بهترین سنتر رو هم بری اگه بخوای به همه چیز توجه کنی و به اصطلاح گیر بدی! یه جورایی بیخود خودتون رو دارید اذیت میکنید و اگه بخوای اونجوری فکر کنی همیشه مورد برای گیر دادن وجود داره!
    در یک کلام، سنتر آمل خوبه و هیچ مشکلی برای امتحان دادن در آرامش نداره!
    باری...هر جا که امتحان میدید موفق باشید
    ویرایش توسط Matinking : July 26th, 2014 در ساعت 09:55 AM
    (Effort is only effort when it begins to hurt. Jose Gasset (1883-1955

Junior Member

من سعادت آباد امتحان دادم سنتر خوبه ولی نمره ام الان not available شده و خیلی های دیگه هم با این سنتر این مشکل و دارن...گویاETS به تخلف شک کرده...اینه که ترجیحا دیباگران امتحان بدین.

Junior Member nima365 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical engineering

سلام
    از اونجایی که در بسیاری از موارد از تجربیات و راهنمایی های دوستان استفاده کردم. خواستم اطلاعاتم رو بنویسم برا بقیه. امیدوارم مفید باشه.
    ۱- دسامبر ۲۰۱۲ سنتر زنجان - ژانویه سنتر صنعتی اصفهان - آگوست امیر بهادر - ۱ دسامبر هم آمل امتحان دادم. خلاصه یه ایرانگردی به لطف تافل داشتم (ساکن مشهدم که متاسفانه مشهد سنتر نداره!!!!!)
    2-زنجان شهر کوچیک و آرومیه و شب که رسیدم برف میومد. سنتر یه موسسه کامپیوتر بود (وسط شهر)به نظرم که ۲ تا سایت داره (اتاق بزرگ) که هر کدوم ۱۰-۱۵ نفر هستن. رفت و آمد یکم اذیت میکنه اگه مثل من دمه در بیوفتید!! کامپیوترهاش خوب بود. برخورشونم خوب بود. آبمیوه و کیک هم میدادن. جو آروم و خوبی بود.
    3-سنتر اصفهان نسبتا دوره و صبح کاری با دربست هم ۲۰ دقیقه راهه. سایت ته کتابخونه مرکزیه. مسوولینشون ۲ نفر خانم بودن یکم بیخیال و یک سایت نسبتا بزرگ . ته سالن بودم و سر و صدا و رفت و آمدی نبود. آخرای لسنینگ برقا رفت. اومدن گفتن بشینید و کاری نکنید بعد از ۱۰ دقیقه حدودا برقا اومد از اول قسمت لسنینگ که قطع شده بود دوباره شروع کرد. برا من که مشکلی نبود یادداشت نوشتم برا اسپیکینگ.
    4-سنتر امیر بهادر به نطرم بیخودی و زیادی مقرراتیه! اما در مجموع همه چی خوب بود. مانیتور هاش تازه LED کرده. گفت شما اولین گروهین با مانیتورهای جدید امتحان میدید. یک آسانسور و ۲تا توالت برا اونهمه داوطلب واقعا غیر حرفه ایه! در مجموع خوب بود.
    5-سنتر آمل خیلی فضا دانشگاهش زیبا و قشنگه. کیف میکنید وقتی قدم میزنید. یک سایت بزرگه بدون پارتیشن بندی! کامپیوتر های کناری تون - چپ و راست خالیه- و با فاصله یک کامپیوتر نفر بعدیه. رفت و آمد و سر و صدا هم نبود. فقط مراقبه بعضی مواقع نبود!!! که بچه ها برگه میخواستن! البته وقتی اومد برا همه از دم برگه سفید اضافی گذاشت.
    اصولا تجربه میگه سنتر های کوچیک تر و البته مطمین بهتره! البته من از آمل نتیجه خوبی گرفتم ولی تمام سنترهایی که رفتم رو راضی بودم.
    در نهایت یه سنتر خوب انتخاب کنید و بقیه اش دانش و دقت و سرعت خودتونه.
    موفق باشید

من 7 دسامبر سنتر معرفت امتحان دادم اتفاقی برای من افتاد که شاید در تاریخ برگزاری تافل بی نظیر باشد زمانی که داشتم لیسینگ را تو ست سوم میزدم یک لحظه قصد جابجایی هدفن را داشتم یکدفعه دیدم شکست ! پس از ان سریع به مسئول سنتر گفتم و وی سریع رفت که هدفن عوض کند خلاصه من ست سوم را ازدست دادم ... پس بریک امد هدفن را تست کند هرکار کاری کرد هدفن جدید کار نمیکرد و لی با هر زروی بود تست گرفت ازش .. اومدم شروع کنم چون سیم ها رو اشتباه زده بود دیدم صدا نمی اید و تا سئوال 4 را ما صدا نداشتیم ... خلاصه این اتفاق کل امتحان را تحت تاثیر قرارا داد. نتیجه اخلاقی زیاد به هدفن دست نزنید . هرچی از ets پیگیری کردم هیچ نتیجه ای نرسیدم

تجربیات من از موسسه علامه سخن:

چون امیربهادر و سنجش پر بودن ناچار شدم در علامه سخن واقع در خیابان نگار بالای ونک ثبت نام کنم. اما تجربیات من:

1- در آزمون من 2 بار اینترنت قطع شد!

2- مانیتور ها قدیمی و CRT بودند.

3- ram کامپیوتر من 512 بود. برای هر next زدن حداقل 5 ثانیه مکس میکرد.

4- بسیار بسیار گرم بود. خانمی که کنار من نشسته بود بنده خدا از شدت گرما مجبور شد مقنعه رو در بیاره که مراقب بهش تذکر داد که سرش کنه.

5- فاصله سیستمها بسیار کم . بینشون یک نوع مقوا گذاشتن که اگر تکون میخوردی شروع میکرد لرزیدن. چندین بار حواسم با لرزش پرت شد.

6- به خاطر اینکه آدرس پستی رو علامه سخن زده بودم وقتی رفتم کارنامه بگیرم از من 5000 گرفتن. بدون هیچ هماهنگی قبلی! یعنی آدرس خونه میزدم لازم نبود پول بدم.

در کل برای منی که تجربه امیربهادر را هم داشتم بسیار وحشتناک بود شرایط علامه سخن. البته چون کلا کم استرس بودم و آمادگی نسبتا خوبی داشتم، نمره کافی رو آوردم. اما خیلی از کسایی که با من آزمون دادن به هیچ وجه و ابدا راضی نبودند.
    ویرایش توسط spaceboy : December 15th, 2013 در ساعت 03:15 PM

Member
    رشته و دانشگاه
    جامعه شناسی دانشگاه تهران

سلام
    اگر دختر هستید و تذکر نگهبانای چشم چرونی که وظیفشون گیر دادن به روسری آدما باشه اعصابتونو خرد میکنه متاسفانه باید بگم که بهتره سنتر سازمان سنجش نرید! یا اگه تو بین گزینه ها مجبور شدید برید اونجا آمادگی برخورد با همچین آدمایی رو قبل امتحانی که 190 دلار براش پول دادید داشته باشید! (میگن آدم اصولا از جایی میخوره که فکرشو هم نمیکنه! فکر می‌کردم سنجش دیگه عالیه، چون حتی با مانیتوراشم مشکل نداشتم!)
    دیروز موقع ورود از سالن انتظار به سالن امتحان (به صف)، یه سری نگهبان بودن و یکیشون خیلی دقیق مراقب همه بود و میگفت که گردونه رو هل بدید برید تو! یعنی کاملا متوجه بود که این آدما دارن میرن امتحان تافل بدن الان! این آقا که محاسن (!) زیادی هم داشتند به دو خانم جلویی من که مقنعه هم سرشون بود گف «مقنعتو بکش جلو!» یه همچین چیزی. اصلا خیلی تعجب کردم و اعصابم خرد شد! به من که رسید هم طبق معمول گف «روسریتو بکش جلو!» و خب من کاملا متوجه بودم که روسریم اصلا عقب نیست و اصولا هم نمیره عقب زیاد! خلاصه اومدم کلا توجهی نکنم که اعصابم خرد نشه، داشتم داخل گردونه میشدم که برگشت داد زد خانوم شما! نمیشه بری تو! بی بیرون! خلاصه که در این لحظه بیشتر اعصابم خرد شد و در حالی که مثلا دستم به سمت روسریم داشت میرفت، با عصبانیت گفتم که این چه گیریه که الان میدید؟؟ که یه آقای دیگه ای برگشت گفت «وظیفمونه خانم!» خلاصه که خواستم آمادگی این «انجام وظیفه» و در واقع «خودنمایی» و «اظهار وجود» نگهبانای ساختمون رو هم داشته باشید. من هر چی دارم تلاش میکنم نمیتونم با سازمان سنجش ارتباط برقرار کنم و از این قضیه شکایت کنم. چون سیستم پاسخگوییشون ظاهرا مشکل داره بخش تافلش وارد نمیشه. حالا دارم تلاشمو میکنم که بهشون بفهمونم همچین چیزایی نباید تکرار بشه دیگه چون واقعا اون نگهبانا هیچ کاره حسنند! و این کارشون واقعا اعصاب منو خورد کرد! (اگه کسی راه ارتباطی مکتوب سریعی میشناسه بگه لطفا)

Member
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineer

سلام
    من 21 دسامبر در سازمان سنجش آزمون دادم
    سه نكته:
    1- به هيچ وجه از تيكت پرينت نگيريد، چون الكي كاغذ دور ميريزيد(حتي اجازه نداريد تيكت رو به داخل سالن ببريد)
    2- من يك مورد ديدم كه به يك خانم گفتند عكس كارت ملي شما واضح نيست و بايد يك كارت شناسايي ديگه بياريد كه اون خانم همراهش نبود و كلي ناراحت شد(البته در نهايت همون كارت رو ازش قبول كردند)
    3- نهايتا يك ربع تا نيم ساعت قبل از آزمون اونجا باشيد كافيه(البته اگر شما آدم محتاطي هستيد و يك ساعت زودتر اونجا بريد هم اشكالي نداره، توي سالن ميشينيد تا مراحل كار آغاز بشه)
    4- يك كوچولو Speaking بقيه دوستاني كه داشتند آزمون ميدادند ، من رو اذيت كرد(آخه مثلا من داشتم متن مربوط به speaking رو ميخوندم، نفر كناري من در حال speaking بود) توجه داشته باشيد كه خيلي طبيعي كه نفر كناري شما مثلا يك سوال از شما عقب تر يا جلو تر باشه.
    5- ظاهرا ميز براي افراد چپ دست كم بود(البته من اصلا نديدم ولي احتمالا وجود داشت) و اين مساله كمي من و ساير دوستان چپ دست رو اذيت كرد.
    6- نور كابين ، كيفيت هدفون خوب بود.
    7- مانيتور قديمي بود(LCD يا LED نبود ) ولي واقعا مشكلي ايجاد نميكرد.
    اميدوارم همه دوستان خوبم موفق باشند و به آرزوهاشون برسند.

Junior Member REZGAR1 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

من 28 دسامبر تو سنتر زنجان امتحان دادم. از یه روز قبلش به زنجان رفته بودم تا اینکه خوب استراحت کنم. ولی متاسفانه بخاطر استرس شب قبل از آزمون ساعت 3 خوابیدم و لغت مرور میکردم که کار فوق العاده اشتباهی بود و تاثیر بدش رو تو امتحان دیدم. ساعت 4.5 نیم صبح هم یه بار از خواب پاشدم فکر می کردم ساعت 7 شده ......
    بهر حال توصیه ای اگر داشته باشم اینه که خواب شب آزمون رو جدی جدی بگیرید چون این امتحان تمرکز 100 درصد میخواد....

ولی سنتر زنجان در کل خیلی خوب بود، کادر برگزار کننده آزمون خوش برخورد بودند، سیستم ها سرحال بودند ، سکشن ها فاصله زیادی از هم داشتند، و از نظر فنی هیچ مشکلی نداشتند. مرتب هم هوای ما رو داشتند و کاغذ های note رو مرتب در اختیارمون میزاشتن .تو بریک 10 دقیقه ای هم بیسکویت و چای رو برای پذیرایی داشتند (البته برای دونفر که دیر اومدند نمونده بود ...) دستشویی هم بود ولی فقط یه دونه که یکم باعث ترافیک شد ...

۲۸ دسامبر امیربهادر امتحان دادم

۱- پرینت برگه تیکت رو می‌خوان. افرادی که پرینت نکرده بودن تا نیم ساعت بعد امتحان وقت دارن که پرینت کنن بیارن. تو همون مرحله احراز هویت می‌گیرنش. همراه اون فرم تعهدی که باید پرکنین.

۲- به نظر من اینه که زودتر از ۸-۸:۱۵ اصلا نرسین... امتحان ما نیم ساعت دیر شروع شد چون هنوز یه عده کاراشون داشت انجام میشد. اون همه وقت پشت بیکار کامپیوتر نشستن فقط ایجاد خستگی و دلهره میکنه.

۳- هدفون خوبی بود، فقط مزاحم عینکم بود. اگه عادت دارین که همش به کامپیوتر با عینک نگاه کنین، یه مقدار بدون اون رو هم تمرین کنین. البته یه مقدار از سر دردم مال خستگی امتحان بود آخراش.

۴- دو تا کارت شناسایی می‌خوان. علاوه بر شناسنامه، پاسپورت و کارت ملی، گواهینامه رانندگی و کارت پایان خدمت هم قبوله. کارت دانشجویی رو نمی‌دونم،

۵- اگه لیسنینگ رو زود دارین تموم می‌کنین، مثلا ۶-۷ دقیقه، نظر من اینه که سوالای آخر رو یه مقدار طول بدین و یه ذره استراحت کنین. سر ۳-۴ دقیقه مثلا برین پایین. ولی اگه دستشویی میخواین برین همون ۴-۵ دقیقه جلوتر برین که ترافیکش زیاده.
    The Future you see is the Future you get.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)