صفحه 84 از 88 نخستنخست ... 34747576777879808182838485868788 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 831 تا 840 , از مجموع 874

موضوع: تجربیات مرتبط با مراکز برگزار کننده آزمون TOEFL iBT

Member mohamadaliv آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mech Eng - BASU

پیش فرض پاسخ : تجربیات مرتبط با مراکز برگزار کننده آزمون TOEFL iBT

سلام به همه دوستان
    من 9 مارچ 2019 در مرکز سنجش آزمون دادم. دوستان خیلی مطالب را گفتند فقط چندتا نکته هست که فکر می کنم باید گفته بشه.
    اول - چون تعداد شرکت کننده تو این مرکز زیاده، مراحل چک کردن مدارک و گرفتن عکس و خواندن متن یه مقدار طولانی و خسته کننده هست.
    دوم - هیچ چیز نمی تونید با خودتون ببرید داخل به جز دو تا کارت شناسایی. همه وسایل رو باید داخل لاکرها بگذارید و فقط دو تا کارت شناسایی می تونید با خودتون داشته باشید. چون مراقب ها به کابین ها سرکشی می کنند بهتره چیز اضافی با خودتون نبرید که باعث به هم خوردن نظم جلسه و اضطراب خودتون و بقیه نشید. درواقع هیچ چیز دیگری هم نیاز ندارید که ببرید. کاغذ و مداد داده میشه. دو تا مداد و سه برگ آچار رنگی که اگر بیشتر هم نیاز داشته باشید در حین برگزاری آزمون بهتون داده میشه. خوراکی و آب رو هم می تونید قبل از شروع آزمون میل کنید و البته در حین برک 10 دقیقه ای هم آزادید که خوراکی و نوشیدنی داشته باشید.
    سوم - متأسفانه عوامل برگزاری آزمون در حین آزمون با همدیگه صحبت می کنند که باعث به هم خوردن تمرکز من در قسمت ریدینگ شد. شاید یکی از عواملی که نمره من تو ریدینگ کمتر از دفعه قبل شد همین باشه.
    چهارم - فاصله کابین ها نسبتاً خوبه. با اینکه صدای بقیه افراد در مرحله اسپیکینگ به گوش میرسه اما واسه من در حدی نبود که تمرکزم رو به هم بزنه.
    پنجم - کیبورد کامپیوترها قدیمیه و بهتره که از قبل تمرین کرده باشید. اگه فقط با کیبورد لپتاپ تمرین کرده اید ممکنه موقع رایتینگ سرعتتون کمتر از حد معمول بشه.
    با آرزوی موفقیت
    ...::: یه بغل آرامش، یه سیر دل خوش، همه خواسته من از زندگی :::...

Local Moderator
    pitbullirani آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Urmia state university, English Language and literature

من اواتاک ارومیه تافل دادم. سنترش زیرزمین ساختمان اواتاک هستش. از نظر صدا خوبه. پنجره هم نداره. ولی نور و تهویه اش خوبه. تنها چند مشکل داره کیبوردهاش کیبورد قدیمی هستن حتما قبلش با کیبورد مکانیکی کار کنید. کابین ها جدا نیستند. هر دوکابین روبروی هم هستند. البته سیکشن بندی شدند فقط موقعی که اون کسی که روبروی شما داره نوت برداری میکنه و با سرعت زیاد این کار رو انجام میده باعث میشه کل میز هم خودش هم میز مال شما میلرزه در حد زلزله. کاغذ برای چک نویس میدند ولی رنگی هستن. من صورتی بود و مداد با خودم برده بودم روی کاغذ نمی تونستم ببینم چی نوشتم. خودکار با خودتون ببرید. تغذیه و اب هم نمیدند. خودشون لاکر دارند تا خوراکی خودتون رو بذارید توش. اگه هر کارت شناسایی میبرید بدون پاسپورت،حتما و حتما تاریخ تولد خودتون رو به میلادی و شمسی حفظ کنید که ازتون میپرسند. ماوسش هم از اون قدیمیهاست. کلا ستاپش قدیمیه ولی جای نگرانی داره. اگر هم نگران میشید قبلا یه امتحانی با این نوع ستاپ ها بکنید که من مطمئنم هنوز خیلی کافی نت هستند که سیستمشون رو اپدیت نکردند. فاصله بین هر دو کابین خوبه. هدفونش هم خوب صدا رو میگیره. گاهی اوقات بچه ها یه اهی و اوی میکشن اگه ناراحت میشید هدفون رو بذاریدگوش تون حتی توی بخش ریدینگ هم. البته من نذاشتم. در کل سنتر خوبیه. به امید موفقیت بالای 115 همه تون.
    I am still here. I am alive.

Junior Member hazba آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مکانیک

تاریخ هشت تیر، آزمون تافل تو مرکز سنجش باز هست. اما این تاریخ تعطیل رسمی به تقویم ایران هست.
    کسی تجربه مشابه داشته؟ مشکلی پیش نمیاد که روز تعطیل ثبت نام کنیم؟

Junior Member

سلام دوستان

آیا امکان داره سنتر های جدید باز بشن برای June؟ من با یکی از سنترها که قبلا اونجا امتحان داده بودم تماس گرفتم و گفتن که برای دو تا تاریخ تو June تافل رو برگزار میکنن ولی توی ETS هیچ تاریخی برای June برای اون مرکز باز نیست، آیا میشه نتیجه گرفت که هر دو باز شدن و بلافاصله پر شدن یا اینکه هنوز باز نشدن اصلا؟

من خیلی می ترسم که الان ثبت نام نکنم و تاریخ متناسب خودم رو از دست بدم، من حتما باید 15 یا 1 June امتحان بدم. الان 15 june برا تهران فقط دانشگاه البرز بازه!!! ( کسی راجع به این مرکز چیزی میدونه؟)

کلا سوالم اینه که معمولا در این بازه، میشه ثبت نام امتحان رو عقب انداخت؟ ( که شاید مرکز جدید باز بشه؟) پر نمیشن؟

Junior Member muogen آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط nasrin17 نمایش پست ها
    سلام دوستان

آیا امکان داره سنتر های جدید باز بشن برای June؟ من با یکی از سنترها که قبلا اونجا امتحان داده بودم تماس گرفتم و گفتن که برای دو تا تاریخ تو June تافل رو برگزار میکنن ولی توی ETS هیچ تاریخی برای June برای اون مرکز باز نیست، آیا میشه نتیجه گرفت که هر دو باز شدن و بلافاصله پر شدن یا اینکه هنوز باز نشدن اصلا؟

من خیلی می ترسم که الان ثبت نام نکنم و تاریخ متناسب خودم رو از دست بدم، من حتما باید 15 یا 1 June امتحان بدم. الان 15 june برا تهران فقط دانشگاه البرز بازه!!! ( کسی راجع به این مرکز چیزی میدونه؟)

کلا سوالم اینه که معمولا در این بازه، میشه ثبت نام امتحان رو عقب انداخت؟ ( که شاید مرکز جدید باز بشه؟) پر نمیشن؟

این ریسکش با خودتون هست. ولی من طبق تجربه پنج شش ماه قبل میگم که معمولا سنتر سنجش باز میشد سه هفته مونده به تاریخ امتحان. منتهی مراتب من این رو نمیتونم بسط بدم و قانون کلی ازش در بیارم. این ریسک رو باید خودتون بپذیرید. اگر براتون سنتر خیلی مهمه، به نظرم صبر کنید و اگر پر شد نهایتا میرید سنترهای دیگه امتحان میدید. من راجع به سنتر زنجان و ارومیه خیلی خوب شنیدم.

موفق باشید
    Don't worry, don't be afraid, ever, because this is Just A Ride

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط muogen نمایش پست ها
    این ریسکش با خودتون هست. ولی من طبق تجربه پنج شش ماه قبل میگم که معمولا سنتر سنجش باز میشد سه هفته مونده به تاریخ امتحان. منتهی مراتب من این رو نمیتونم بسط بدم و قانون کلی ازش در بیارم. این ریسک رو باید خودتون بپذیرید. اگر براتون سنتر خیلی مهمه، به نظرم صبر کنید و اگر پر شد نهایتا میرید سنترهای دیگه امتحان میدید. من راجع به سنتر زنجان و ارومیه خیلی خوب شنیدم.

موفق باشید

ممنون از اینکه جواب دادین. من یه سوال دیگه هم دارم. آیا ثبت نام با کمک این شرکت های پرداختی بهتره یا میشه آدم از یکی از دوستاش که کارت داره بخواد براش پرداخت ets رو انجام بدن؟
    چون من دیدم که این شرکت ها مابه التفاوت هزینه رو در صورت تغییر قیمت ارز تو بازار قبل از آزمون از داوطلب میگیرن.

Junior Member muogen آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط nasrin17 نمایش پست ها
    ممنون از اینکه جواب دادین. من یه سوال دیگه هم دارم. آیا ثبت نام با کمک این شرکت های پرداختی بهتره یا میشه آدم از یکی از دوستاش که کارت داره بخواد براش پرداخت ets رو انجام بدن؟
    چون من دیدم که این شرکت ها مابه التفاوت هزینه رو در صورت تغییر قیمت ارز تو بازار قبل از آزمون از داوطلب میگیرن.
    من شنیدم آیلتس چنین کاری انجام میشه چون مبلغ رو ریالی پرداخت میکنید. ولی تافل چنین چیزی ممکن نیست چرا که شما باید دلار بپردازید. امثال شریف ویزا و پرگار و امثالهم این کارا رو انجام میدن ولی نمیدونم ۷ یا ۸ درصد کارمزد میگیرن. اگر دوستی دارید میتونید بشون ریال بدید. خیلی بهتره که ریال بدید و اون کارمزد رو ندید تا به صرفه بشه.
    موفق باشید
    Don't worry, don't be afraid, ever, because this is Just A Ride

Junior Member

سلام بچه‌ها. منم خواستم تجربه‌ی مرکز سنجش رو بگم شاید به درد کسی خورد.
    من آزمون 21 اردیبهشت بود، با اینکه ماه رمضون بود، مشکلی از لحاظ خوردن خوراکی تو زمان break یا خوردن آب وجود نداشت. من فکر میکردم که میتونم دو سه‌تا لیوان آب تو کابین با خودم ببرم، اما نمیشد و فقط دم آبسردکن می‌شد آب خورد.
    نکته‌ی بعدی این بود که اجازه دادن با خودم اتود و مداد نوکی ببرم. من برای محکم‌کاری مداد و تراش هم برده بودم، اما نذاشتن که تراش رو تو ببرم.
    به‌نظرم این سنتر نورش خیلی کم بود و کلا یه خرده گرفته بود چون اصلا نور طبیعی نداشت. بعدش هم روزی که ما امتحان دادیم، هوای سالن وحشتناک گرم بود متاسفانه، با اینکه کولر گازی‌ها روشن بودند، اما خیلی هوا دم‌کرده و گرم بود.
    به‌نظرم مسئولینی که اونجا بودن، به کاری که داشتن می‌کردن خیلی مسلط بودن و سعی می‌کردن تمرکز بچه‌ها رو بهم نزنند، از این لحاظ خیلی حرفه‌ای بودند.‌
    تایم break خیلی کوتاه بود از نظر من. من یه دستشویی رفتم و تند تند دوتا بیسکوییت خوردم که قند خونم بره بالا، وقتی برگشتم پشت سیستم، فقط یه دیقه از وقتم مونده بود.
    فاصله‌ی کابین‌ها هم مناسب بودند و با اینکه صدای اسپیکینگ و تایپ بچه‌های دیگه می‌اومد، خیلی اذیت‌کننده نبود و باعث نمی‌شد که تمرکز به‌هم بریزه.
    نکته‌ی دیگه هم این که لازم نبود اون برگه که ETS موقع ثبتنام می‌ده رو ببریم. اسم‌ها و لبی که هر کسی قرار بود توش امتحان بده رو برد زده بودن و شما می‌تونستید ببینید که کدوم لب هستید.

یه خانومی موقع ثبتنام تو سایت ETS زده بود که برای احراز هویت پاسپورت میاره اما روز امتحان پاسپورت همراهش نبود و مسئولها اجازه نمی‌دادن که بره داخل. حواستون باشه که همه‌ی مدارکی که موقع ثبتنام گفتید رو همراهتون باشه چون دردسر می‌شه.

همین دیگه، موفق باشید!

Junior Member samanwqv آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Software Engineering , IAU - Central Tehran Branch

پیش فرض تست سنتر سازمان سنجش

سلام دوستان. من 28 اردیبهشت در سازمان سنجش تافل دادم سعی میکنم برای کاهش استرس و آشنایی شما تمام نکته ها رو توضیح بدم.

1 - حتما زودتر از موقع به ساختمون برسید. این کار به خودتون کمک میکنه با محیط آشنا بشید و استرس ترافیک و تاخیر نداشته باشید. مثلا اگر امتحان راس 9 شروع میشه سعی کنید 7 و نیم تا حداکثر 8 اونجا باشید.

2 - هیچ چیزی به جز دو عدد مداد نمیذارن داخل ببرید (حتی تراش و پاک کن) . پس وسیله به جز پاسپورت و کارت ملی سعی کنید نیارید.

3 - ابتدا یک لاکر انتخاب میکنید که وسایل اضافیتون رو داخلش می ذارید. سایز لاکرها متوسط هست و یک کوله پشتی به راحتی درش جا میشه.

4 - بعد مرحله چک کردن پاسپورت و کارت ملی هست . (اگر نداشته باشید اجازه ی ورود به سالن به شما داده نمیشه)

5 - بعد دو عدد مداد نوک تیز به شما میدهند که ببرید داخل

6 - بعد از شما عکس میگیرند و یک متن تعهد هست که باید به انگلیسی بخونید تا صداتون ضبط بشه.

7 - بعد کابین به شما اختصاص داده میشه و سر جایگاهتون قرار میگیرید.

8 - کابین تک نفره هست. سایز میز به راحتی یک کیبورد و جایی برای یاد داشت برداری رو داره. سه کاغذ A4 رنگی روی میز هست. و یک فرم.

9 - فرم رو باید قبل امتحان پر کنید. اگر هم کاغذ بیشتر خواستید در طول امتحان بهتون داده میشه اما بیشتر از سه کاغذ نمیتونه روی میزتون باشه. یعنی یک کاغذ پرشده رو از شما میگیرند یک سفید بهتون میدن.

10 - فرم رو پر کنید تا باقی شرکت کننده ها مستقر بشن.

-------------------------------------

در طول امتحان :

1 - هدست رو همیشه زده باشید تا صدای محیط کمتر مزاحمتون بشه. اما سکوت نسبتا خوبی تو سالن موقع Reading و Listening هست.
    2 - هدست قبلا تست شده و جای نگرانی نیست که هدست شما خراب باشه.

-------------------------------------
    استراحت اجباری:
    1 - دو سرویس بهداشتی و یک آبسرد کن در سالن هست.
    2 - همینطور برای پذیرایی به شما آب نبات، بیسکویت و کیک داده میشه که میتونید میل کنید.
    ------------------------------------
    برای آزمون اسپیکینگ صدای شرکت کننده ها میاد اما اگر از قبل تمرین کرده باشید صدا آزار دهنده براتون نیست و میتونید راحت صحبت کنید.
    برای تمرین ، در خانه با گوشی آهنگ پخش کنید و سعی کنید به سوالات Speaking در TPO پاسخ دهید. اولش سخته اما رفته رفته کامل میتونید تمرکز کنید.
    مسئولان برگزاری سازمان سنجش بسیار حرفه ای و مقرراتی هستند. سعی کنید اگر موضوعی از شما خواستند با آنان وارد بحث نشید تا در نتیجه استرس شما بیشتر نشه.

من سعی کردم همه ی موضوعاتی که فکر میکردم رو عنوان کنم. امیدوارم تو آزمون موفق باشید.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مشاوره به منظور آمادگی برای امتحان تافل iBT

من امیربهادر امتحان دادم، خیلی بد بود! به هیچکس توصیه نمیکنم واقعا! میزها نزدیک هم در یک اتاق کوچیک که پشت سرم یه رخت اویز گذاشته بودن که باعث شده بود همش رفت و امد باشه پشت سرم. رفتار مراقب ها هم جالب نبود. خلاصه نمیشد تمرکز کرد بدتر از همه این مراقبها مثل داروغه هم در حال رفت امد بودن که این هم تمرکز رو به هم میزنه، انگار تو آزمون تافل کسی وقت کار دیگه ای داره. نویز توی لتاق خیلی بود. البته در کل به نظرم اگه کسی خوب به ازمون تسلط داشته باشه اینا نمیتونن امتحان رو خیلی خراب کنن ولی در کل باید کمی هم در شرایط بد تست آزمایشی بدید تا عادت کنید. البته شنیدم سازمان سنجش بهتر هست و میزها با فاصله تر.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)