نمایش نتایج: از شماره 1 تا 4 , از مجموع 4

موضوع: معافیت تحصیلی یا معافیت پزشکی !

Junior Member

پیش فرض معافیت تحصیلی یا معافیت پزشکی !

**سلام به همه دوستان عزیز انجمن**

من هم مثل بسیاری از دوستان دچار تردید در اقدام برای گرفتن معافیت شدم ولی با این تفاوت که من بین دو راهی معافیت پزشکی و معافیت تحصیلی قرار گرفتم . من تازه فارغ التحصیل شدم و برای سال 2015 قصد گرفتن پذیرش از یکی از دانشگاه های آلمان رو دارم . سابقه بیماری صرع رو دارم به دلیل اینکه معافیت پزشکی برای من 100% نیست و با توجه به تداخل زمانی که ممکن هست در پروسه گرفتن معافیت تحصیلی(وثیقه) و گرفتن پذیرش و ویزا به وجود بیاد دوستان چه راهی رو برای من پیشنهاد می کنند .(از طرفی اقدام برای معافیت پزشکی برای من یک ریسک بزرگه چون اگر نشه باید برم سربازی و از طرف دیگه مدارکم در وزارت علوم برای معافیت تحصیلی دیر تکمیل میشه )

Member

پیش فرض پاسخ : معافیت تحصیلی یا معافیت پزشکی !

سلام طبق بیماری که اعلام کردید با توجه به تعداد افرادی که دیدم که معاف شدند 100% معافی در پی داره بی برو برگرد مگه این که قانون رو عوض کرده باشند !
    البته یه موردی هست بستگی به نوع صرعتون داره ! اوضاعش حاد بودنش و خیلی موارد دیگه ولی تا اونجایی که می دونم کسانی که تشنج کرده اند و تحت درمان قرص هایی مثل کارمابازپین و ... هستند مثل 2 شخصی که میشناسم هر دو معاف شدند .
    به نظرم شما از معافیت تحصیلیت استفاده کن بعدا هم در حین تحصیل می تونی برای معافیت سربازیت اقدام کنی کارات که رو به راه شد راه زیاد هست بعدا که اقدام کنی برای معافیت تحصیلی .

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط MinaToo نمایش پست ها
    سلام طبق بیماری که اعلام کردید با توجه به تعداد افرادی که دیدم که معاف شدند 100% معافی در پی داره بی برو برگرد مگه این که قانون رو عوض کرده باشند !
    البته یه موردی هست بستگی به نوع صرعتون داره ! اوضاعش حاد بودنش و خیلی موارد دیگه ولی تا اونجایی که می دونم کسانی که تشنج کرده اند و تحت درمان قرص هایی مثل کارمابازپین و ... هستند مثل 2 شخصی که میشناسم هر دو معاف شدند .
    به نظرم شما از معافیت تحصیلیت استفاده کن بعدا هم در حین تحصیل می تونی برای معافیت سربازیت اقدام کنی کارات که رو به راه شد راه زیاد هست بعدا که اقدام کنی برای معافیت تحصیلی .
    من مدت 5 سال هست این بیماری رو دارم قرص والپراوات سدیم مصرف می کنم و بیماریم کنترل شده با این دارو و آخرین تشنج هم همون 5 سال پیش بود سابقه بستری هم ندارم اما تمام نسخه های پزشکی و نوار مغزی اون زمانم موجود هست هنوز هم به پزشک مراجعه می کنم و تحت درمانم اما با توجه به همه این موارد کمی ترس دارم که نتونم معافیت قطعی بگیرم

ممنون از راهنماییتون
    ویرایش توسط farhadya : July 24th, 2014 در ساعت 02:50 PM

سلام لطفا پاسخ بدید
    من برای معافیت پزشکی چشم مراجعه کردم در بیمارستان اینطور که خودم متوجه شدم نمره یک چشم من متروپی با دیوپتر5 و دیگری متروپی با دیوپتر4.5 داشته که مشکل آمبیلیوپی هم دارم بیرون که به پزشک مراجعه کردم گفتن تنبلی چشمم باعث معافیتم میشه اما طبق قانون های 93 نمیدونم چطوریه چون اصلا مجموع نداره.الان میخواستم بدونم تنبلی چشم و چه طوری در معافیت تاثیر میدن.یعنی با این نمره های چشم من معاف هستم یا خیر.مدرک تحصیلیمم دیپلم است ممنون میشم پاسخ بدید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)