صفحه 1 از 6 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 51

موضوع: بررسی روش های ممکن انتقالی از دانشگاههای اتریش به دانشگاههای آلمان و سایر کشورها

Junior Member

Exclamation بررسی روش های ممکن انتقالی از دانشگاههای اتریش به دانشگاههای آلمان و سایر کشورها

با توجه به اینکه امکان دریافت فاند و کمک هزینه ی تحصیلی در اتریش کمه بنظرم تجربیات دوستان مطلع در این زمینه بسیار مفید خواهد بود.
    موافق یا مخالف با موضوع:
    دلیل موافقت یا مخالفت:
    در صورت موافقت
    کشور پیشنهادی:
    مزایای موجود:
    توضیح در مورد روش ممکن واسه رفتن:

Junior Member

پیش فرض پاسخ : بررسی روش های ممکن انتقالی از دانشگاههای اتریش به دانشگاههای آلمان و سایر کشور

امیدوارم دوستانی که اتریش هستن مثل سابق تجربیاتشونو به اشتراک بذارن و صفحه اتریش فعال تر بشه .البته از آقا مهدی بخاطر پست ها و پاسخ های جامع ممنونم.
    استاد زبانم یک روش رفتن از اتریش به آلمان در مقطع دکترا را اینطور گفتن:
    بعد نوشتن پروپوزال به کمک استاد راهنما تو اتریش و کمی کار روش بدنبال استادی در دپارتمان مربوطه تو چند دانشگاه آلمان باشم که تو همون زمینه کار میکنن و به این طریق بتونم آلمان برم.حالا سوال اینجاست که به مدرک B2 باز هم نیازه؟چون مدرک زبانم B1 و فکر نکنم تو اتریش وقت کلاس رفتن داشته باشم.

Moderator

پیش فرض پاسخ : بررسی روش های ممکن انتقالی از دانشگاههای اتریش به دانشگاههای آلمان و سایر کشور

نقل قول نوشته اصلی توسط bahereh نمایش پست ها
    امیدوارم دوستانی که اتریش هستن مثل سابق تجربیاتشونو به اشتراک بذارن و صفحه اتریش فعال تر بشه .البته از آقا مهدی بخاطر پست ها و پاسخ های جامع ممنونم.
    استاد زبانم یک روش رفتن از اتریش به آلمان در مقطع دکترا را اینطور گفتن:
    بعد نوشتن پروپوزال به کمک استاد راهنما تو اتریش و کمی کار روش بدنبال استادی در دپارتمان مربوطه تو چند دانشگاه آلمان باشم که تو همون زمینه کار میکنن و به این طریق بتونم آلمان برم.حالا سوال اینجاست که به مدرک B2 باز هم نیازه؟چون مدرک زبانم B1 و فکر نکنم تو اتریش وقت کلاس رفتن داشته باشم.
    ممنون از توجه شما. ببینید همه چیز خیلی به مقطع و رشته ای که دارید درس میخونید بستگی داره.
    برای دوره دکترا همونطوری که میدونید مهم ترین نکته در همه جای دنیا داشتن استاد راهنما هستش، حالا ممکنه بعضی از دانشگاهها
    ابتدا پذیرش رو به شما بدن، اما به هرحال مهمترین نکته در تصویب تز و جلو رفتن کار؛ داشتن استاد راهنما و تایید اون برای پروپوزال هست.
    اگر کسی که در اتریش پذیرش دکترا داره و درسش رو شروع کرده، بخواد بره آلمان قطعن در درجه اول مکاتبه با اساتید مرتبط در دانشگاههای
    آلمان مهمه، حتی میتونید از فرصت حضور در اروپا استفاده کنید و به شهرهای مورد نظر توی المان سفر کنید و حضورن با اساتید صحبت کنید.
    چون معمولن خیلی کم جواب ایمیل ها رو میدن، مخصوصن اگه ایمیل از خارج از اروپا باشه، خیلی نمیتونن روی اون دانشجو حساب کنن.
    از طرف دیگه اگه رشته تون طوریه که توی اتریش دوره دکتراش به زبان آلمانیه، خب شاید توی آلمان این شرط برای دوره دکترا وجود نداشته باشه.
    باید بررسی کنید ببینید اونجا هم همینطور هست یا نه. مثلن رشته های مهندسی که میدونم اکثرن دکترا به زبان انگلیسیه و مشکلی برای ارائه مدرک
    زبان آلمانی ندارن چه توی آلمان و چه توی اتریش.

راه دیگر برای انتقال به آلمان، پیدا کردن اسکالرشیپ یا پوزیشن دکترا توی سایتهایی مثل DAAD هستش که میتونید ازون طریق اقدام کنید
    و بسته به رشته تون، برای گرفتن پذیرش امیدوار باشید.

Junior Member

[QUOTE=mahdi2010;1696069]از پاسختون ممنونم.رشته ام به انگلیسی ست و متاسفانه انگار فاند در دکترای علوم پایه در اتریش محدوده

Moderator

[QUOTE=bahereh;1696085]
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi2010 نمایش پست ها
    از پاسختون ممنونم.رشته ام به انگلیسی ست و متاسفانه انگار فاند در دکترای علوم پایه در اتریش محدوده
    از محدود یه چیزی هم محدود تر. رشته تون چیه، بگید شاید من لینکی از اسکالرشیپ یا پوزیشن دیدم اینجا براتون بذارم.
    در هر صورت تنها راهش اینه که توی علوم پایه با قوی کردن رزومه امیدوار باشید به گرفتن پوزیشن چه توی همون دپارتمان خودتون
    و چه توی دانشگاههای دیگه اتریش و یا آلمان.
    یک راه دیگه هم که میتونه ممکن باشه، البته دستکم بعد از دو سه ترم، تلاش برای پیدا کردن فرصتهای تحقیقاتی کوتاه مدت
    توی دانشگاههای دیگه س. یعنی برای شش ماه یک فرصت مطالعاتی برای دانشجویان دکترا توی کشور آلمان پیدا بشه، و ازون طریق خودتون
    رو منتفل کنید اونجا. اما خب این چیزیه که خیلی بستگی به روند تحقیقاتی شما توی دوره دکترا داره و نمیشه از همین الان روش برنامه ریزی کرد.

Junior Member

[QUOTE=mahdi2010;1696091][QUOTE=bahereh;1696085]

ممنون دوست گرامی.رشته ام ریاضی محض(جبر)هستش

Moderator

[QUOTE=bahereh;1696096][QUOTE=mahdi2010;1696091]
    نقل قول نوشته اصلی توسط bahereh نمایش پست ها

ممنون دوست گرامی.رشته ام ریاضی محض(جبر)هستش

یه نگاهی به این سایت بندازید بد نیست. کافیه توش جستجو کنید. به عنوان post graduate و برای رشته mathematics .
    البته اینها اسکالرشیپهای خیلی زیادی نیستن،و مدت دار هم هستن. مثلن ممکنه فقط یک ترم یا یک سال تحصیلی اعطا بشه
    و معمولن رقابت براشون خیلی بالاس و همینطور بیشتر برای کسانیه که دانشجو هستن و مثلن
    یه سال اخر هستن یا کار تحقیقاتی خاصی کردن. ولی خب جستجو کردن ضرر نداره، شاید مفید بود
    http://www.grants.at/home/EN/

سلام دوستان
    به نظر من اتریش تبعیدگاه افرادی هست که به هر نحوی نمیتونن برم آلمان من خودم وین بودم و در مدتی که بودم این استنباط را داشتم البته چند تا سفر به المان هم در طی مدت اقامتم در اتریش به المان هم داشتم از نظر بافت شهری هر دو مثل هم هستند المان یه مقدار مدرن تر هستش از نظر صنعتی هم که قابل مقایسه نیستن المان یه چیز دیگس در واقع اتریش یه دهات امروزی هستش و به نسبت المان و سوئد حرفی واسه گفتن نداره در صنعت.وضعیت کار در اتریش حتی با خوب صحبت کردن زبان المانی بسیار بد هستش ولی در شهرهای بزرگ المان فقط کافی هست شما زبان بلد باشید در حد a2 و بالاتر و از همه مهمتر کاری باشید کار میتونید پیدا کنید.هزینه مسکن در وین بسیار بالاتر از مونیخ و حتی کلن هستش.
    از نظر دانشگاهی هم اتریش به نظر من داره نهایت سو استفاده را از بچه های ایرانی به خصوص دانشگاه آزادیا میکنه و اگه شما لیسانس داشته باشی و دانشجو فوق نباشی باید دوباره لیسانس بخونی و در خوش بینانه ترین حالت طبیق واحد میده که ان چنان به درد نمیخوره چون نحوه طبیق اونا واقعا از قانون خاصی پیروی نمیکنه.کاملا دلخواه و شانسی هست.در صورتی که در المان دانشگاه هایی هستند که به راحتی با مدرک کارشناسی پذیرش ارشد هم میدهند.
    اتریش دو راه درامد داره 1.توریست2.دانشجو
    اگه برید وین یکم در کنار دانوب یا مراکز شهر قدم بزنید بسیار از هم وطنان را میبینید ولی روی هیچ کس حساب نکنید چون همه هشتشون گرو نهشون هست.
    کلا ایرانیا و مغولا ریختن تو اتریش در کلاس زبان حتما با چندین نفر مغول هم کلاس میشید
    من خودم شرایط را دیدم و از سفارت المان در وین درخواست ویزا دادم که افیسر بهم گفت اگه تو هدفت تحصیله همین جا بمون ادامه تحصیل بده و هر چقدر واسش صغری کبری چیدم ویزا نداد
    از چند نفری که مثل من ویزا نگرفته بودن هم پرسیدم دقیقا این را بهشون گفته بود.(سفارت المان و سفارت ایران خیلی بهم نزدیک اند)
    کلا فکر اینکه بخواید اتریش را پل المان کنید بیاید بیرون چون ویزای المان از وین سخت تر از تهران هستش.
    از کلاس زبان های ارینت هم که نگم بهتره فقط در یک کلمه فاجعه هستش.
    سعی کنید زبان المانی را در خود ایران یاد بگیرید
    اینها همش نظرات من در طی مدتی که اونجا بودم حالا شاید دوستان نظرات متفاوتی نسبت به من داشته باشند
    حیف یورو 4250 که در اتریش خرج کنید

Moderator

دوست عزیز، بخش زیادی از صحبتهای شما بیان یک سری واقعیت غیر قابل انکاره. اما این کاملن به رویکرد آدمها بستگی داره. من اسم این رو
    نمیذارم سواستفاده اتریش از دانشجو های ایرانی. این یک قانونیه که تازگی وضع نشده و از حداقل 14 سال قبل هست که پذیرش هیچ مقطعی رو
    (به جز گاهی وقتا دکترا) بدون اشتغال به تحصیل همون مقطع توی کشور خودتون نمیدن. این فقط شامل ایرانی ها نمیشه، اکثر کشورهای جهان سومی
    رو شامل میشه. البته من معتقدم این روند خیلی اشکال داره، هم برای دانشجو و هم برای خود سیستم مهاجرتی اتریش. بذارید یک مثال بزنم:
    به نظر من یک کسی که توی دانشگاه شریف یا پلی تکنیک تهران با نمرات خوب لیسانس فیزیک میگیره ولی اشتغال به تحصیل ارشد نداره، با اینکه
    به مراتب میتونه از نظر علمی قوی تر از یه دانشجوی اتریشیه که توی دانشگاه وین فیزیک خونده باشه، ولی نمیتونه بره برای ارشد اتریش. همین آدم ممکنه بره آلمان و بعدها جذب
    بازار کار و صنعت اون کشور بشه. یعنی این قانون که به مقاطع بالاتر بدون اشتغال به تحصیل پذیرش نمیدن، برای خود اتریش هم نتیجه خوبی نداره.
    چون باعث میشه نیروهای متخصص یا با پتانسیل بالا رو از دست بده. اونم برای یک همچین کشوری که مهاجرینش اکثرن به عنوان نیروی کار واردش شدن
    و درصد بالاییشون تحصیلات دانشگاهی هم ندارن. در نتیجه در بازار کار تخصصی و صنعت جای نیرو متخصص خالیه ولی توی کارهای معمولی و عادی پر از نیروی کار!
    این در دراز مدت اثرات منفی داره. خودشون هم به این نتیجه رسیدن و شاید در سالهای اتی این قانون رو کمی اصلاح کنن.

در نتیجه برعکس شما، من اتریش رو تبعید گاه نمیدونم، بلکه کاملن به رویکرد آدمها بستگی داره. زمانی که بخشی از دانشجوهای ایرانی، یا بهتر بگم
    این موسسات اعزام دانشجو، با دادن اطلاعات غلط و استفاده از سیستم پذیرش مشروط (که در اون به دانشجو فرصت میدن بیاد اتریش و اول دوره زبان بگذرونه)
    کلی مشتری جذب میکنن و بخش زیادی از دانشجوهای ایرانی صرفن چون میدونن اگه لیسانس داشته باشن میتونن بدون مدرک زبان مجددن پذیرش لیسانس بگیرن
    و بیان اروپا که ازون طرف پل بشه برای کشورهای دیگه، و بعد میان و به هر دلیلی این اتفاق نمیفته، نظرشون در مورد سیستم اموزشی اتریش تغییر میکنه.
    اما دانشجوهای زیادی هم هستن که با علم به این موضوع از اول تصمیم میگیرن که بیان اتریش و میان و با اینکه سخته، اما مجددن لیسانس میگیرن و بعد فوق و حتی دکترا
    و خیلی هاشون هم جذب بازار کار میشن.
    همونطوری که گفتم این کاملن به دیدگاه افراد بستگی داره که زمانی که اپلای میکنن واسه اتریش، هدف گذاری هاشون چجوریه. به قول شما کلاسهی زبان وین
    پر شده از ایرانی و مغولی و ... که کبفیت کلاسها هم خوب نیست و واقعن بهتره همه آلمانی رو توی ایران یاد بگیرن. اما واقعن چندنفر رو میشناسید که آلمانی رو
    تا B2 توی ایران یاد بگیرن و بعد بیان؟ تعدادشون خیلی کمتر از اوناییه که همینجوری میان. و در نتیجه مشکلات زیادی ممکنه براشون پیش بیاد.
    اما خب از طرفی خیلی هم سخته که یک نفر 2 سال اول وقت بذاره توی ایران و فقط زبان بخونه و بعد تازه بیاد درسش رو شروع کنه. اینا همه واقعیته
    منتها در مجموع من نظرم اینه.

Junior Member

ممنون از اینکه تجربیات و نظراتتون را به اشتراک میذارید.من یکسال بخاطر فرزندم و یادگیری نسبیه زبان آلمانی دیفر کرذم با اینکه رشته ی من به انگلیسی ارائه میشه و من اصلا قصد کارهای جانبی ندارم و هزینه ی 4 سال را بهمراه میبرم و اما فقط به مسئله ی اتمام درس و اقامت و اینکه دیگه به ایران برنگردم می اندیشم.واقعا در اهمیت یادگیری زبان تو ایران شکی نیست ولی همزمان با دوره ی دانشجویی.چون اتریش با گپ تحصیلی مشکل داره و تو یکسال دیفر هم حداکثر B1 و اندکی از B2 را میشه گذروند.کلا وضعیت علوم پایه تو مقاطع کمتر از دکترا تو خیلی جاها بده.مثلا داییم سوئد زندگی میکنه و این مسئله را در آنجا تایید میکنه . هزینه ی زندگی تو استکهلم بالا و پذیرش در مقطع دکترا بسیار دشواره و واسه من که آیلتس 6 دارم و حوصله ی تکنیک های آیلس را ندارم از محالات.پس مجبور شدم اتریش را انتخاب کنم که البته به همراه هم خوب ویزا میده.اینکه اتریش صنعتی نداره اشتباست چون همسرم که توسکوی نفتی کار میکنه تایید میکنه که یکسری از قطعات ساخت اتریشه و شرکت نفت ا ام فا شرکت معروفی تو دنیاست.حالا دوستان مطلع سوال اینجاست که اگر نتونستم واسه رفتن به آلمان راهی پیدا کنم و تو اتریش موندگار شدم و تو مقطع دکترا نتونستم فاند بگیرم آیا ارزشش را داره که ارشد ریاضی یه گرایش کاربردی تر بخونم تا تو دکترا بتونم فاند بگیرم و اینکه آیا یک دانشجوی دکترا اگر بخواد ارشد رشته اش را مجددا بخونه مراحل گرفتن پذیرش مجددا بایست طی بشه؟

صفحه 1 از 6 123456 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)