صفحه 3 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 51

موضوع: بررسی روش های ممکن انتقالی از دانشگاههای اتریش به دانشگاههای آلمان و سایر کشورها

Banned
    رشته و دانشگاه
    IT Klagenfurt

پیش فرض پاسخ : بررسی روش های ممکن انتقالی از دانشگاههای اتریش به دانشگاههای آلمان و سایر کشور

نقل قول نوشته اصلی توسط milad_dante نمایش پست ها
    سلام و عرض احترام به همه دوستان.من دانشگاه گیلان ارشد خوندم ولی هنوز از پایان نامم دفاع نکردم.میخواستم ببینم میتونم برای دکتری تو اتریش اقدام کنم؟و اینکه من اصلا زبان آلمانی نمیدونم ولی زبان انگلیسیم خوبه اما مدرکی ندارم.با این شرایط میخواستم اگر امکانش هست من رو راهنماییی کنین.آیا کسی که اصلا آلمانی نمیدونه نهایت فشرده تو ایران چند ماه آلمانی بخونه میتونه اونجا زندگی کنه؟
    سلام
    اول اینکه دوست من شما نیاز به داشتن نامه اشتغال به تحصیل در یکی از دانشگاه های دولتی در مقطع دکتری دارید تا بتونید برای اتریش در مقطع دکتری اقدام کنید.
    برخی از رشته ها در مقطع دکتری از شما مدرک زبان انگلیسی می خوان ( 99% رشته ها در مقطع دکتری به زبان انگلیسی تدریس میشه و آلمانی نیاز ندارید )
    مدت زمان یادگیری هر زبانی بستگی به خود فرد داره و این سوال خودتونم می دونید خیلی کلی هست ولی خیلی فشرده بخونید می تونید بعد از یکسال تا سطحی که بتونید نسبتا مناسب صحبت کنید پیش برید.

پیش فرض پاسخ : بررسی روش های ممکن انتقالی از دانشگاههای اتریش به دانشگاههای آلمان و سایر کشور

نقل قول نوشته اصلی توسط HataMo نمایش پست ها
    سلام
    اول اینکه دوست من شما نیاز به داشتن نامه اشتغال به تحصیل در یکی از دانشگاه های دولتی در مقطع دکتری دارید تا بتونید برای اتریش در مقطع دکتری اقدام کنید.
    برخی از رشته ها در مقطع دکتری از شما مدرک زبان انگلیسی می خوان ( 99% رشته ها در مقطع دکتری به زبان انگلیسی تدریس میشه و آلمانی نیاز ندارید )
    مدت زمان یادگیری هر زبانی بستگی به خود فرد داره و این سوال خودتونم می دونید خیلی کلی هست ولی خیلی فشرده بخونید می تونید بعد از یکسال تا سطحی که بتونید نسبتا مناسب صحبت کنید پیش برید.
    خیلی ممنون که اینقدر سریع جواب دادین.من برای کسب اطلاعات با ی موسسه تماس گرفتم و حضوری رفتم.اونا گفتن که میشه برای دکتری مستقیم اقدام کرد فقط باید پروپوزال ارایه بدین و سوپروایزر انتخاب کنین و اونم قبو کنه.من مشمول خدمت سربازی هستم و از معافیت تحصیلی استفاده میکنم.با این شرایط میتونم اصلا کاری کنم؟

Moderator

خیلی ممنون که اینقدر سریع جواب دادین.من برای کسب اطلاعات با ی موسسه تماس گرفتم و حضوری رفتم.اونا گفتن که میشه برای دکتری مستقیم اقدام کرد فقط باید پروپوزال ارایه بدین و سوپروایزر انتخاب کنین و اونم قبو کنه.من مشمول خدمت سربازی هستم و از معافیت تحصیلی استفاده میکنم.با این شرایط میتونم اصلا کاری کنم؟
    دوست عزیز اینی که موسسات به شما گفتن کامل نیست. شما پروپوزال داشته باشید و سوپروایزر هم پیدا کرده باشید از بین اساتید، باز پذیرش نمیگیرید اگر گواهی اشتغال به تحصیل دکترا
    یا نامه عدم ممانعت از یک دانشگاه ایرانی نگرفته باشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi2010 نمایش پست ها
    دوست عزیز اینی که موسسات به شما گفتن کامل نیست. شما پروپوزال داشته باشید و سوپروایزر هم پیدا کرده باشید از بین اساتید، باز پذیرش نمیگیرید اگر گواهی اشتغال به تحصیل دکترا
    یا نامه عدم ممانعت از یک دانشگاه ایرانی نگرفته باشید.
    این نامه عدم ممانعت رو چطور میشه گرفت؟با استغال به تحصیل تفاوت داره؟

Banned
    رشته و دانشگاه
    IT Klagenfurt

این نامه عدم ممانعت رو چطور میشه گرفت؟با استغال به تحصیل تفاوت داره؟
    بله باهم فرق دارند :
    1. نامه اشتغال به تحصیل : نشون میده شما در یک دانشگاه دولتی در ترم جاری مشغول به تحصیل هستید که از طرف دانشگاهی که در اون در حال تحصیل هستید باید صادر بشه
    2. نامه عدم ممانعت به تحصیل : نشون میده شما برای ادامه تحصیل در مقطع مورد نظر و در ترم جاری یا آینده ممانعتی ندارید که این نامه معمولا از طرف سازمان سنجش صادر میشه و در بعضی موارد دوستان از دانشگاه هاشون هم گرفتند که خیلی به سختی ممکنه و البته تا جایی که بنده می دونم این نامه اگر توسط دانشگاه صادر نشه کارآمد نیست.

Junior Member

سلام
    ببخشید من پست های این فروم رو خوندم ولی متوجه نشدم که میشه از اتریش به آلمان رفت یا نه. تو یه پست گفته شده که ویزا نمیدن . تو پست دیگه گفته شده میشه.
    من لیسانس از دانشگاه سراسری دارم و مدرک B1 دارم و قبولی ارشد دانشگاه سراسری هم دارم. حالا سوالم اینه که می تونم واسه لیسانس پذیرش بگیرم و برم اتریش و یه سال زبان بخونم بعد واسه آلمان اپلای کنم و برم یا نه؟
    واسه اداره مهاجرت المان حتما باید ویزای المان تو پاسمون خورده باشه؟ من فکر می کردم با همون ویزای اتریش می شه این کارو کرد.

Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط yashel نمایش پست ها
    سلام
    ببخشید من پست های این فروم رو خوندم ولی متوجه نشدم که میشه از اتریش به آلمان رفت یا نه. تو یه پست گفته شده که ویزا نمیدن . تو پست دیگه گفته شده میشه.
    من لیسانس از دانشگاه سراسری دارم و مدرک B1 دارم و قبولی ارشد دانشگاه سراسری هم دارم. حالا سوالم اینه که می تونم واسه لیسانس پذیرش بگیرم و برم اتریش و یه سال زبان بخونم بعد واسه آلمان اپلای کنم و برم یا نه؟
    واسه اداره مهاجرت المان حتما باید ویزای المان تو پاسمون خورده باشه؟ من فکر می کردم با همون ویزای اتریش می شه این کارو کرد.

مساله اینجاس که شما در هرجای اروپا هم که زندگی کنید (ولی شهروند اروپایی نباشید) برای اقامت مدت دار به قصد تحصیل یا کار در هر کشوری بایستی
    اقامت مدت دار همون کشور رو درخواست بدید. مثلن شما با پذیرش از دانشگاههای اتریش و اومدن به این کشور، اقامت مدت دار اتریش ( کارت اقامت یکساله که هرسال باید تمدیدش کنید)
    رو میگیرید. با این کارت شما میتونید در تمام اروپا آزادانه به دفعات تردد کنید ولی به عنوان توریست. اگر بخواید در هریک از کشورهای دیگه ی اروپا اقامت داشته باشید
    و درس بخونید، باید مجددن درخواست اقامت مدت دار دانشجویی از اون کشور رو بدید. تنها تفاوتی که ایجاد میکنه اینه که وقتی از تهران میخواید اقدام کنید، میرید سفارت آلمان توی تهران.
    و وقتی از اتریش میخواید اقدام کنید، باید برید سفارت آلمان در وین. اینکه شما اقامت دانشجویی اتریش رو دارید، لزومن کمک خاصی برای گرفتن ویزای آلمان نمیکنه، ولی بی تاثیر هم نیست
    دستکم شما یکبار از صافی ویزای اتحادیه اروپا برای اخذ ویزا و ورود به اتریش رد شدید و ممکنه مسیر پرونده راحت تر طی بشه. ولی کاملن بستگی به مورد شما داره، واسه همینه که یه جا خوندید
    یک نفر ویزا گرفته، یکی دیگه نگرفته.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    رادیولوژی علوم پزشکی شهرکرد

سلام من لیسانس رادیولوژی دارم از دانشگاه دولتی و برای ارشد بیولوژی یا امثالهم میخوام برای اتریش اقدام کنم که موسسات گفتن کاملا شدنی هست و فقط باید تعدادی از واحدای کارشناسی رو اول بخونی که اگه قرار باشه کل کارشناسی رو هم بخونم مشکلی باهاش ندارم
    سوال اولم این هست که آیا اون دوره های زبانی که موسسات قول میدن جوری هست که پس از اتمامشون زبان رو واقعا یاد گرفت درحد خوب ؟
    دوم اینکه فرضا من ارشدم رو یا کارشناسیم رو با معدل خوب بگیرم مدرک زبان آلمانی و انگلیسی هم داشته باشم بازم گرفتن پذیرش و ویزا از کشوار آلمان سخت هست ؟
    اگه معدل خوب و مقاله و مدرک زبان انگلیسی نمره خوب داشته باشم استرالیا و کانادا برای دکتری شدنی هست ؟
    اینجوری که بقیه دوستان میگن به شکل یه بنبست توضیح دادن که نه جایی میتونی بری و نه اقامت بگیری آخه مگه میشه ؟! اصلا به فرض کارشناسی معدل خوب و مقاله داشته باشی و مدرک زبان انگلیسی هم داشته باشی از هیچ کشور اروپایی امثال انگلیس فرانسه سوئد نمیتونی پذیرش بگیری ؟ با عقل جور در نمیاد که بعضی بچه ها از دانشگاه دولتی شهرستان درجه دو ایران مدرک ارشد بگیرن و با مدرک زبان و مقاله و امثالهم راحت پذیرش دکتری بهترین کشورا رو بگیرن اونوقت اتریش بخونی و همه اونا رو هم داشته باشی بیخ گوشت آلمان یا سوئیس پذیرش نده ؟
    منظورم از پذیرش ، هم پذیرش و هم ویزا هست

بسیار ممنون

Junior Member

من الان ترم 2 مهندسي مكانيك (كارشناسي)هستم به نظر شما ميتونم تو اتريش از اول مكانيك بخونم (به دليل مشكلات شخصي نمره هام پايين هست)
    و بعد براي ارشد برم آلمان

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط hosein_j نمایش پست ها
    من الان ترم 2 مهندسي مكانيك (كارشناسي)هستم به نظر شما ميتونم تو اتريش از اول مكانيك بخونم (به دليل مشكلات شخصي نمره هام پايين هست)
    و بعد براي ارشد برم آلمان
    بله شما می تونین نامه اشتغال به تحصیل بگیرید و برای گذروندن مجدد کارشناسی اقدام کنید و در انتها برای کارشناسی ارشد برای آلمان اقدام کنید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)