صفحه 4 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 51

موضوع: بررسی روش های ممکن انتقالی از دانشگاههای اتریش به دانشگاههای آلمان و سایر کشورها

Moderator

پیش فرض پاسخ : بررسی روش های ممکن انتقالی از دانشگاههای اتریش به دانشگاههای آلمان و سایر کشور

نقل قول نوشته اصلی توسط hosein_j نمایش پست ها
    من الان ترم 2 مهندسي مكانيك (كارشناسي)هستم به نظر شما ميتونم تو اتريش از اول مكانيك بخونم (به دليل مشكلات شخصي نمره هام پايين هست)
    و بعد براي ارشد برم آلمان
    شدنش که میشه. منتها به نظر من الان شما تازه ترم 2 هستید. هنوز دستکم 6-7 ترم تا پایان کارشناسی وقت دارید، چجوری میگید نمره هاتون پایین هست؟
    اگر ازین به بعد خوب درس بخونید نمراتتون کاملن قابل جبران خواهد بود. ضمن اینکه باید در نظر داشته باشید که حدداقل 2 سال زمان لازم دارید که آلمانیتون رو
    به سطحی برسونید که بتونید کارشناسی مکانیک در اتریش رو شروع کنید. توی این مدت بیشتر از سه چهارم دوره مهندسی توی ایران رو تموم خواهید کرد.
    برای همین اگر مشکلتون فقط نمره های دو ترم تحصیلیه و میخواید بخاطرش از اول توی یک کشور دیگه چندسال وقت بذارید و زبان یادبگیرید و از اول شروع کنید،
    مطمئن باشید آسونتر از ایران نخواهد بود. اما اگر واقعن برنامه ادامه تحصیل در اتریش رو دارید، به نظرم زودتر آلمانی خوندن رو شروع کنید و برید دنبال کارای پذیرش.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : بررسی روش های ممکن انتقالی از دانشگاههای اتریش به دانشگاههای آلمان و سایر کشور

سلام.
    نمیدونم این سؤالم مناسب این تاپیک هست یا نه، ولی به هر حال میپرسم.
    من لیسانس کامپیوتر از دانشگاه آزاد دارم با معدل 14.5 . قصد دارم برای فوق لیسانس آلمان اپلای کنم. چند تا مؤسسه اعزام دانشجو هم رفتم، ولی تقریبا همشون متفق القول اتریش رو پیشنهاد میکنن و میگن باید لیسانس مجدد بگیرم! موضوع وقتی بدتر میشه که میگن بیشتر واحدها هم تطبیق نمیدن و یه جورایی باید از اول لیسانس بگیرم. کلا هم همش اتریش رو پیشنهاد میکنن، حتی برای کسی که دانشگاه دولتی با معدل بهتر باشه. به خاطر همین یه مقدار هم مشکوک شدم.
    به نظر شما اصلا این کار عقلانی هست؟ یا راه دیگه ای هم برای من وجود داره؟ شانسم برای آلمان چطوره؟ آیا با این معدل پذیرش میدن یا اونجا هم باید لیسانس مجدد بگیرم؟

Junior Member Gav1991 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    الکترونیک

نقل قول نوشته اصلی توسط Babk نمایش پست ها
    سلام.
    نمیدونم این سؤالم مناسب این تاپیک هست یا نه، ولی به هر حال میپرسم.
    من لیسانس کامپیوتر از دانشگاه آزاد دارم با معدل 14.5 . قصد دارم برای فوق لیسانس آلمان اپلای کنم. چند تا مؤسسه اعزام دانشجو هم رفتم، ولی تقریبا همشون متفق القول اتریش رو پیشنهاد میکنن و میگن باید لیسانس مجدد بگیرم! موضوع وقتی بدتر میشه که میگن بیشتر واحدها هم تطبیق نمیدن و یه جورایی باید از اول لیسانس بگیرم. کلا هم همش اتریش رو پیشنهاد میکنن، حتی برای کسی که دانشگاه دولتی با معدل بهتر باشه. به خاطر همین یه مقدار هم مشکوک شدم.
    به نظر شما اصلا این کار عقلانی هست؟ یا راه دیگه ای هم برای من وجود داره؟ شانسم برای آلمان چطوره؟ آیا با این معدل پذیرش میدن یا اونجا هم باید لیسانس مجدد بگیرم؟
    معمولاً این مؤسسات به همه اتریش رو پیشنهاد می کنن. شاید بخاطر پذیرش گرفتن و ویزای راحت تر باشه.
    در مورد شما هم بهتره در تاپیک شانس پذیرش از آلمان، شرایطتون رو بنویسید تا دوستان پاسخ بدن. به نظر من شانس گرفتن پذیرش از آلمان رو دارید.

http://www.applyabroad.org/forum/for...8C%D8%B1%D8%B4

<----- به منم یکم امتیاز بدید
    سفر به آنکارا برای بایومتریک کانادا

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Gav1991 نمایش پست ها
    معمولاً این مؤسسات به همه اتریش رو پیشنهاد می کنن. شاید بخاطر پذیرش گرفتن و ویزای راحت تر باشه.
    در مورد شما هم بهتره در تاپیک شانس پذیرش از آلمان، شرایطتون رو بنویسید تا دوستان پاسخ بدن. به نظر من شانس گرفتن پذیرش از آلمان رو دارید.

من هم فکر میکنم به خاطر راحتیش باشه، چون اینطور که من فهمیدم کسی که لیسانس داشته باشه و بخواد لیسانس مجدد بگیره به راحتی و با دو تا ایمیل و پست مدارک این کار رو میکنه. یعنی روند و قانونش خیلی سادست. در واقع اینا میخوان به راحت ترین شکل ممکن پوله رو به جیب بزنن.
    لیسانس مجدد هم بدی ها و خوبی های خودش رو داره. خوبیش اینه که لیسانس ایرانیت رو با لیسانس اتریشی از یه دانشگاه بسیار بهتر عوض میکنی. دوما پذیرش مستر از اتریش بدون مشکل میشه. ولی خُب از نظر بعضی ها شاید یه جور عقب گرد به حساب بیاد.
    هرچند من خودم هم بدم نمیاد لیسانس مجدد بخونم، ولی نه دیگه از اول! مثلا دو ترم باشه و بقیه اش تطبیق بخوره خیلی خوبه، ولی اینکه بشینم از اول بخونم.... نمیدونم.

البته اینا نظرای شخصی منه طبق اطلاعات مختصری که دارم. گفتم اینجا در میون بگذارم ببینم نظر بچه های اینجا که اطلاعاتشون بالاتره چیه.

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Bauingenieurwesen

من هم فکر میکنم به خاطر راحتیش باشه، چون اینطور که من فهمیدم کسی که لیسانس داشته باشه و بخواد لیسانس مجدد بگیره به راحتی و با دو تا ایمیل و پست مدارک این کار رو میکنه. یعنی روند و قانونش خیلی سادست. در واقع اینا میخوان به راحت ترین شکل ممکن پوله رو به جیب بزنن.
    لیسانس مجدد هم بدی ها و خوبی های خودش رو داره. خوبیش اینه که لیسانس ایرانیت رو با لیسانس اتریشی از یه دانشگاه بسیار بهتر عوض میکنی. دوما پذیرش مستر از اتریش بدون مشکل میشه. ولی خُب از نظر بعضی ها شاید یه جور عقب گرد به حساب بیاد.
    هرچند من خودم هم بدم نمیاد لیسانس مجدد بخونم، ولی نه دیگه از اول! مثلا دو ترم باشه و بقیه اش تطبیق بخوره خیلی خوبه، ولی اینکه بشینم از اول بخونم.... نمیدونم.

البته اینا نظرای شخصی منه طبق اطلاعات مختصری که دارم. گفتم اینجا در میون بگذارم ببینم نظر بچه های اینجا که اطلاعاتشون بالاتره چیه.
    اگه شما مدرک زبان المانی تست دف دارین و معدلتون هم بستگی به رشتتون و دانشگاه المان داره که انتخاب میکنید ولی برای المان شانس هم دارین کلا پذیرش گرفتن در المان به اتریش سختر هست ولی گرفتن ویزاش راحتر و زمان کمتری داری نسبت به اتریش
    پذیرش در المان وابسته به فاکتورهای زبان المانی معدل دانشگاهتون در سایت انابین داره کلا هرچی بهتر باشین شانستون بالاتر واسه المان
    Um etwas zu tun, muss man es sehr lieben. Um etwas sehr zu lieben, muss man bis zur Verrücktheit daran glauben.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط pym_hamidi نمایش پست ها
    اگه شما مدرک زبان المانی تست دف دارین و معدلتون هم بستگی به رشتتون و دانشگاه المان داره که انتخاب میکنید ولی برای المان شانس هم دارین کلا پذیرش گرفتن در المان به اتریش سختر هست ولی گرفتن ویزاش راحتر و زمان کمتری داری نسبت به اتریش
    پذیرش در المان وابسته به فاکتورهای زبان المانی معدل دانشگاهتون در سایت انابین داره کلا هرچی بهتر باشین شانستون بالاتر واسه المان
    عجیبه چون من دقیقا برعکسش رو شنیده بودم! اینطور که من تحقیق کردم ظاهرا ویزای آلمان خیلی خیلی سخت تر از اتریشه (گفته میشه یکی از سخت ترین ویزاهای تحصیلی رو میده تو ایران).
    یعنی یکی از دلایلی که من یه مقدار نسبت به آلمان سرد شدم همین بحث ویزاشه، وگرنه اگر بدونم که ویزا میگیرم که حتما میرم سراغ آلمان.

Junior Member Gav1991 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    الکترونیک

عجیبه چون من دقیقا برعکسش رو شنیده بودم! اینطور که من تحقیق کردم ظاهرا ویزای آلمان خیلی خیلی سخت تر از اتریشه (گفته میشه یکی از سخت ترین ویزاهای تحصیلی رو میده تو ایران).
    یعنی یکی از دلایلی که من یه مقدار نسبت به آلمان سرد شدم همین بحث ویزاشه، وگرنه اگر بدونم که ویزا میگیرم که حتما میرم سراغ آلمان.
    تا اونجا که من می دونم گرفتن ویزای تحصیلی آلمان سخت تر از اتریشه، ولی نه اون طوری که شما می گید. اگه مسئله ی خاصی نباشه می تونید راحت ویزای آلمانو بگیرید.
    <----- به منم یکم امتیاز بدید
    سفر به آنکارا برای بایومتریک کانادا

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Bauingenieurwesen

انگیزه نامه شما و مقطع پذیرش شما داشتن مدرک زبان نداشتن مشکل خروج و همه بستگی به خوتون در روز مصاحبه شما داره که چقدر انگیزنامه شما قوی هست چقذر به زبان مسلط هستین اگه دقت کنید به متن من المان مقایسه کردم با اتریش در نهایت ویزا دانشچویی المان ماکسیمم 1 ماه میاد در بدترین حالتش ولی شما برای ویزا اتزیش 2-3 ماه باید صبر کنید تازه اگه نقص مالی نزنن بهتون وگزنه میرین تو 4 ماه به نظر من کسی که شرایطش داره و مدارک کامل و قویی داره ویزا المان راحتر و در کمترین زمان داده میشه
    Um etwas zu tun, muss man es sehr lieben. Um etwas sehr zu lieben, muss man bis zur Verrücktheit daran glauben.

ApplyAbroad Senior Veteran

رشته و دانشگاه
    University of Vienna

منظور از راحتی ویزای المان شانس پذیرفته شدن درخواست ویزا نیست. منظور بی درد سر تر بودن اومدن ویزاست در صورتی که بخوان ویزا بدن. بله المان بسیار در این امر سخت گیره و در واقع تا صد در صد قانع نشن وبزا نمیدن. ولی اگرم با درخواستتون موافقت بشه این همه دنگ و فنگ ترجمه ی مدارک مثل سوپیشینه شناسنامه و اجاره خوابگاه نداره و خیلی زود ویزاتون صادر میشه.
    لطفا مقررات فروم را مطالعه کنید.

Junior Member

سلام بچه ها لطفن کسی میدونه جواب منو بده خیلی برام مهمه
    من پذیرش تحصیلی دارم از اتریش و از اسپانیا
    هدفم رفتن به اسپانیاست ولی سفارتش همه را داره رجکت میکنه
    تصیمیم گرفتم که از طریق اتریش وارد اتحادیه بشم و بعدش برم اسپانیا بنابراین از طریق سفارت اتریش اقدام کردم و یکی دو هفته بعد وقت سفارت دارم.
    حالا سوالم اینه که بر فرض این که من رفتم اتریش و دو سه هفته هم طول کشید تا کارت اقامتم بیاد و کاراش را کردم آیا میتونم بعدش برم اسپانیا و توجه داشته باشید برم اونجا و ((((بمونم)))) مثلن دو سه سال برم دانشگاه اونجا؟ چقدر کار داره و باید چکار کنم؟ آیا پیچیدست؟ خاهشن جواب بدید نوکرتونم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)