صفحه 105 از 110 نخستنخست ... 5559596979899100101102103104105106107108109110 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,041 تا 1,050 , از مجموع 1096

موضوع: ریجکت در مصاحبه با بند ۲۱۴ (Social Tie): تجربیات و راهکارها

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ریجکت در مصاحبه با بند ۲۱۴ (Social Tie)

نقل قول نوشته اصلی توسط kamran11 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من دانشجوی ارشد شهرسازی در دانشگاه پلی تکنیک میلان ایتالیا هستم. میخوام به دیدن خالم در آمریکا جهت تفریح برم. آخر ماه سپتامبر در میلان وقت مصاحبه دارم. با توجه به این قانون جدید آمریکا خیلی نا امید هستم و اصلا میخواستم نرم اما چون 160 دلار پول دادم برای مصاحبه گفتم برم یه امتحانی بکنم. یکی از دوستانم به من گفت این موضوع شانسی هست و اینکه بهتره از طرف خالم هم دعوتنامه و هم مدارکی جهت نشون دادن وضع مالیشون ببرم. ممنون میشم اگه راهنماییم کنین چه مدارکی مهم هست من ببرم و به نظرتون چقدر شانس دارم. در ضمن من سفر هم در طول 5 سال گذشته در اروپا زیاد داشتم. ممنونم
    سلام
    حتما مدارکی ببرید که نشون بده شما قصد موندن ندارین و برای ادامه تحصیل یا کارتون برمیگردین (یه ارتباط قوی)، اعتماد به نفس داشته باشین و از همون ابتدا تایید کنین که فقط برای تفریح و دیدار میرین

پیش فرض پاسخ : ریجکت در مصاحبه با بند ۲۱۴ (Social Tie): تجربیات و راهکارها

دوست عزیز من اظهار تاسف میکنم برای رجکت شدنتون.منظور آفیسر از نداشتن فاند کافی چی بوده؟مگه شما bank statement نبرده بودین که نشون بدین هزینه ی تحصیلتون رو دارین؟

نقل قول نوشته اصلی توسط amir2323 نمایش پست ها
    با سلام
    من پذیرش مستر بدون فاند داشتم و سال پیش ابتدا از دبی بدون اوردن هیچ دلیلی و حتی چک کردن مدارک طبق بند 214b ریجکت شدم، تقریبا 3 ماه بعد در ارمنستان بعد از چک کردن مدارک توسط افیسر، دلیل رد رو نداشتن فاند کافی دونست و بهم گفت برو سال دیگه بیا.
    حالا من امسال تونستم مسترم رو دیفر کنم و میخوام برای ویزا اقدام کنم با این وضعیت که انکارا نمیشه رفت به نظرتون باز همون ارمنستان برم؟ یا نه برای باکو یا جای دیگه ای اقدام کنم؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط fiftycent021 نمایش پست ها
    دوست عزیز من اظهار تاسف میکنم برای رجکت شدنتون.منظور آفیسر از نداشتن فاند کافی چی بوده؟مگه شما bank statement نبرده بودین که نشون بدین هزینه ی تحصیلتون رو دارین؟
    ممنونم، من پذیرش 2 سال داشتم و BS رو به مبلغ 1 سال و 3 یا 4 ماه برده بودم به همراه دو سند یکی به نام خودم و یک به نام پدر، ولی در I20 من مدت تحصیل 3 سال ذکر شده بود و افیسر هم از همون ابتدا میگفت که هزینه سه سال رو از کجا میاری، که من چون پذیرش 2 سال رو داشتم اصلا به این 3 سال نوشته شده توجه نکرئه بودم و افیسر هم خب گفت فقط پول رو قبول میکنه و سند رو به عنوان پولی در دسترس نمیدونه.
    متاسفانه اصرار من بر 2 ساله بودن دوره ام هم تاثیری نداشت و فقط به I20 ارجاع میداد.
    اینسری من همراه با دیفر از دانشگاه خواستم که یه نامه اتچ کنه که بگه دوره من 2 سال است (3 سال طبق قانون دانشگاه زده میشه برای اینکه ممکنه بیمار شم و ...) و این رو برای افیسر توضیح بده (که مسلما در جریان هم هست) ولی بهتر دیگه بهانه ای نباشه چون مطمئننا برای اکثر دانشجو ها همینجوری I20 صادر میشه ولی خب اینبار شانس من حساس شدن.

حالا پشنهادی برای سفارت دارین؟ البته با همه اینها واقعا باید بگم که افیسر بسیار صبورانه و خوب برخورد کرد و من با اینکه رد شدم از ارمنستان نسبت به دبی خیلی راضی تر بودم.

نقل قول نوشته اصلی توسط manhasta نمایش پست ها
    اینکه یکبار با بند 214 رد بشیم رو باید در فرم دی اس 160 وارد کنیم ؟
    برای ویزای توریستی (کنفرانس) درخواست دادم 6 ماه پبش از دبی و ریجکت کردن
    الان برای دانشجویی می خوام درخواست بدم دو تا سوال دارم
    کدوم سفارت برم؟
    در فرم دی اس در جواب سوال
    have you ever refused a us visa or been refused admission to the US
    و سوال
    has your visa ever been canceled or revoked باید چی بگم؟
    من واقعا نمی دوم چرا دبی ردم کرد چون قبلا سابقه گرفتم ویزای توریستی از خودشون داشتم و برگشته بودم ایران. به من گفت پوتنشال مهاجری
    الان بپرسه چرا دبی رد کرد چی بگم ؟
    با سلام. من تجربه شما رو قبلن داشتم. تو فرم دی اس در مورد سابقه قبلی درخواست ویزاتون بنویسین درخواست ویزای بی من در تاریخ فلان، رد شد. دلیلش رو هم فقط همونی بنویسین که در برگه سفید بهتون روز مصاحبه دادن.
    My B1 visa application was denied........(date)........ under section 214(b .
    در مورد اون سوال دوم هم گزینه خیر رو بزنید. اون برا کسی هست که ویزاش صادر شده ولی بعد صدور کنسل میشه.
    نکته اخر اینکه چون کتگوری ویزا و کلن پرونده شما این دفعه با دفعه قبل متفاوته، قبلن توریستی بوده، الان تحصیلی شده، از شما سوالی در مورد ریجکت قبلی و کلن پرونده قبلی نمی پرسن. خیالتون راحت.

سفارت قبرس در نیکوزیا عالی هستش.من از آشنایان شنیدم خوب برخورد میکنن.شما راه کاری برای پرداخت هزینه ی تحصیلتون دارین؟منظورم اینه که دانشگاه فاند یا اسکالر شیپ بهتون میدن؟یا اینکه خرج با خودتونه؟من هم خیلی دوس دارم تحصیل کنم در مقطع فوق ولی خب هزینه ی یک سال رو بیشتر ندارم و نمیدونم باید برای هزینه ی سال دوم چکار کنم؟شما پیشنهادی برای من دارین؟

نقل قول نوشته اصلی توسط amir2323 نمایش پست ها
    ممنونم، من پذیرش 2 سال داشتم و BS رو به مبلغ 1 سال و 3 یا 4 ماه برده بودم به همراه دو سند یکی به نام خودم و یک به نام پدر، ولی در I20 من مدت تحصیل 3 سال ذکر شده بود و افیسر هم از همون ابتدا میگفت که هزینه سه سال رو از کجا میاری، که من چون پذیرش 2 سال رو داشتم اصلا به این 3 سال نوشته شده توجه نکرئه بودم و افیسر هم خب گفت فقط پول رو قبول میکنه و سند رو به عنوان پولی در دسترس نمیدونه.
    متاسفانه اصرار من بر 2 ساله بودن دوره ام هم تاثیری نداشت و فقط به I20 ارجاع میداد.
    اینسری من همراه با دیفر از دانشگاه خواستم که یه نامه اتچ کنه که بگه دوره من 2 سال است (3 سال طبق قانون دانشگاه زده میشه برای اینکه ممکنه بیمار شم و ...) و این رو برای افیسر توضیح بده (که مسلما در جریان هم هست) ولی بهتر دیگه بهانه ای نباشه چون مطمئننا برای اکثر دانشجو ها همینجوری I20 صادر میشه ولی خب اینبار شانس من حساس شدن.

حالا پشنهادی برای سفارت دارین؟ البته با همه اینها واقعا باید بگم که افیسر بسیار صبورانه و خوب برخورد کرد و من با اینکه رد شدم از ارمنستان نسبت به دبی خیلی راضی تر بودم.

عالمان فروم بسیار ممنون خواهم شد اگه نظرات حرفه ای تون رو در مورد سوال من مکتوب بفرمایین.

من در ماه آگوست 2017 در نیکوزیا قبرس جنوبی مصاحبه داشتم برای ویزای B1 برای شرکت در مسابقه ی دو و میدانی ماده ی 5 کیلومتر استقامت.

از دو ایالت آمریکا دعوت نامه داشتم برای شرکت در مسابقات.در پاریس و شهر کلن آلمان هم مقام های قابل توجهی کسب کردم.

با اعتماد به نفس کامل روز مصاحبه حاضر شدم و آفیسر سیاه پوست بسیار با شخصیت و مودبی بودند.حول و هوش 7 دقیق با من صحبت کردند حتی مقام های من رو در پاریس و آلمان هم دیدند و خیلی تبریک گفتند.همه

چیز عالی بود. ( از شانس بد من, تاریخ مصاحبه ی من در اواسط اون 90 روز , ban 2 بود که ویزای من شامل executive order میشد , که من باید ثابت میکردم که یا فامیل در آمریکا دارم یا با یک سازمان یا نهاد ارتباط نزدیک و

قوی دارم ) تا اینکه آخرین سوال آفیسر از من این بود که آیا خویشاوندی در ایالات متحده دارین ؟ من گفتن نه و ایشان بعد از حول و هوش 17 , 18 ثانیه به من گفتن unfortunately .........................

به محض گفتن این کلمه من سریع پریدم تو حرفشون و با نهایت ادب گفتم.ممکنه به من وقت بدین صحبت کنم و من هم شروع کردم وخلاصه اونچه را که باد میگفتم گفتم.و ایشان گفتند من مطمئنم شما برای حضور در مسابقات میرین ولی این دست من نیست و شما شامل executive order میشید. و من رو با بند f 212 رجکت کرد .بند 212 f رجکتی ست با نام presidential order که همون برای executive order هستش.

با توجه به این که قاضی هاوایی ban رو برداشت.میخام یکبار دیگه اقدام کنم. حالا سوال من از عالمان فروم اینه که به نظرتون یک بار دیگه برم نیکوزیا یا اینکه سفارت رو عوض کنم؟

آفیسر نیکوزیا خوبی ای که داشت براش خیلی سفر های شنگن من مهم بود و مطمئنم برای همین منو با 214b رجکت نکرد.نکته ی دیگه اینه که الان اصلا travel ban وجود نداره و از بیخه و بن کنده شده.خب من برم پیش همون آفیسر قبلی و بهش بگم شما دفعه ی پیش با دستور ریاست جمهوری منو رجکت کردی ولی الان اصلا دستور اجرایی ای دیگه وجود نداره.پس باید ویزا رو بده. حتی این برای من خیلی مهمه که ایشون من رو با 214b یا همون social tie رجکت نکرد.پس اگه اینبار برم گزینه ای براش نمیمونه و منطقا باید ویزا رو بده.

از طرف دیگه اصلا من ندیدم آفیسر های اطراف ایران از مراجعه کننده ها بپرسن شما اروپا بودی یا نه. و احساس میکنم راه کار دیگری رو برای رد کردن با بند 214b مبنا قرار میدن.و نگرانی من هم روی همین مورد هستش که اگه سفارت دیگه ای برم , شانس من , این بار منو با 214b رجکت کنند. و رفار سفارت های دیگه اصلا برای من قابل پیش بینی نیست

نظر شما دوستان محترم را میخاستم بدونم.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط fiftycent021 نمایش پست ها
    سفارت قبرس در نیکوزیا عالی هستش.من از آشنایان شنیدم خوب برخورد میکنن.شما راه کاری برای پرداخت هزینه ی تحصیلتون دارین؟منظورم اینه که دانشگاه فاند یا اسکالر شیپ بهتون میدن؟یا اینکه خرج با خودتونه؟من هم خیلی دوس دارم تحصیل کنم در مقطع فوق ولی خب هزینه ی یک سال رو بیشتر ندارم و نمیدونم باید برای هزینه ی سال دوم چکار کنم؟شما پیشنهادی برای من دارین؟
    سلام
    بله منم در مورد قبرس خیلی خوب شنیدم اما اینم شنیدم که بهتره اولین ویزا شینگن برای رفتن به اونجا نبوده باشه.
    میتونین با استاد یا رییس بخش نامه نگاری کنید و شرایط گرفتن کمک هزینه و احتمالش رو بعد از ورود به دانشگاه و گذروندن 1 یا 2 ترم بپرسید، اونها بهتون راهنمایی میکنن و اگه امید نباشه بهتون میگن که روی این مسئله حساب نکنین (در صورتی که نتونسته باشین که فاند بگیرید در ابتدا)
    ولی در هر صورت باید هزینه دو سال رو در سفارت ارائه بدید (در صورتی که فاند نداشته باشین) والا مثل خود من دچار مشکل میشین.

و در مورد سوال ویزاتون، درسته شما با این مورد رد شدین و حالا این مشکل رفع شده (یه دلیل خوب برای دوباره رفتن به سفارت و درخواست و شاید هم صدور ویزا) ولی باز هم باید سایر عوامل که باعث ریجکت میشن را در نظر بگیرین مثل کم بودن فاند، عدم نشون دادن وابسگی به کشور و ... . و نهایت تلاشتون رو کنین که دلیلی پیدا نکنن.
    با اینکه من به شخصه شرایطتون رو خوب میدونم چون اون فرمان برداشته شده و تمرکز افیسز هم روی اون بوده.

امیدوارم موفق باشین

Junior Member

سلام دوستان
    من 21 نوامبر 2017 از دوبی برای ویزای j1 با بند 214b در نهایت تعجب رد شدم. دانشجوی دکتری کشاورزی گرایش آب هستم. از دانشگاه رنک بالا با ریسرچ پلن برای یک سال پذیرش دارم. افیسر همان آقای جوان موبور بود. از من 5 تا سوال پرسید:
    1- هدفت از رفتن چیه؟ من درمورد تکمیل تزم صحبت کردم.
    2- تا حالا کجا سفر رفتی؟ گفتم عربستان صعودی
    3- شغل داری؟ گفتم دانشجوی تمام وقت هستم. (در فرم ds160 نوشته بودم که شاغل نیستم. در صورتی که در دوران تحصیل بصورت پاره وقت کار می کنم. ولی چون بیمه نداشتم ذکر نکردم. )
    4- مجردی یا متاهل؟ من مجردم.
    5- چه مدت دیگه از دکتری دفاع می کنی؟ گفتم 2 تا 3 سال دیگه.
    بعد برگه سفید داد. من شوکه شدم. ازش دلیل رو نپرسیدم و دقیقا نمی دونم به چه دلیل من رو رد کرد.

من برای ارمنستان دو ماه دیگه وقت گرفتم.
    1- فکر می کنید دلیل رد شدن من چیه؟
    2- آیا می تونم فرم ds رو تغییر بدم و درباره کار پاره وقت بنویسم یا اینکه برای آفیسر جدید توضیح بدم کافیه؟
    3- من می تونم بعد از فارغ التحصیلی با استادم کار کنم. اگه joboffer ببرم می تونه به نفع من باشه یا ممکنه آفیسر شک کنه که جعلیه؟

ممنون میشم جواب بدید.

سلام
    اول اظهار تاسف میکنم برای رد شدنتون. ولی در عوض به شما انرژی میدم و میگم که حتما یک بار دیگه اقدام کنید و کوتاه نیاید
    دلیل رد شدنتون رو من احساس میکنم نداشتن ویزای شنگن باشه. با توجه به این که پرسیده و حتما براش مهم بوده. و با توجه به نوع بندی که شما رو رجکت کرده.البته نمیدونم چرا دبی رفتین.چون دبی بدترین انتخاب برای رفتن به سفارت آمریکاست که اکثر بچه ها رو با همین بند رجکت میکنه.
    ds رو تغییر اساسی ندید ولی میتونید زیرکانه اشاره ی کوچکی به کار داشته باشید. به آفیسر حتما توضیح بدید. در نوبت جدید سفارت منتظر نمونید ازتون توضیح بخوان. این شما هستین که میخاین ویزا بگیرین پس باید بلد باشین در عین اینکه پر حرفی نمیکنید سمت مصاحبه رو به جهتی که میخواین و توش قوی هستین ببرین
    و شرایط خودتون رو به نحو عالی ارائه بدین.
    always remember : talk nice and slow
    job offer رو حتما ببرین . منطقی بر مبنای جعلی بودن وجود نداره. شما موظف هستین با مدارک کامل در سفارت حاضر باشین و جوری در سفارت رفتار کنید که تمام مدارکی که ارائه میدین رو بهشون اعتماد داشته باشین. و درباره ی مدارکتون با انگیزه حرف بزنید . شما مسئول اینکه آفیسر ممکنه چه فکری بکنه نیستین.
    اگر آفیسر جدید درباره ی رجکت قبلی پرسید حتما بگین که دفعه ی قبلی شما با مدارک کامل حاضر شده بودین ولی آفیسر قبلی حتی به شما فرصت اینکه درباره ی پروندتون صحبت کنید رو به شما نداد و نذاشت شما مدارکتون رو ارائه بدین. شما این بار تمایل دارید که آفیسر به مدارک شما و خصوصا job offer تون نگاه کنه.
    خودتون رو درباره ی تحصیل مشتاق نشون بدین. کمی از تحصیلات خودتون تعرف کنید . کوتاه ولی با کلمات بسیار محکم و گیرا
    چندین بار مصاحبه رو با خودتون تمرین کنید
    توصیه ی اکید دارم شبها قبل از خواب به مدت کمی مثلا 5 دقیقه meditation کنید و دقیقا صحنه ی مصاحبه ی جدیدتون که خواهید رفت رو در ذهنتون تجسم کنید و با ذهنتون ّبه آفیسر بفهمونید که باید به شما ویزا بده.
    اگر وقت یاری میکنه به یک سفر کوچک اروپا بروید و برگردید تا از گیر رد شدن با این بند نامرد یعنی 214b در بیاید
    برای فعلا ارمنستان بروید و نه ترکیه.

موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط elahehgh نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من 21 نوامبر 2017 از دوبی برای ویزای j1 با بند 214b در نهایت تعجب رد شدم. دانشجوی دکتری کشاورزی گرایش آب هستم. از دانشگاه رنک بالا با ریسرچ پلن برای یک سال پذیرش دارم. افیسر همان آقای جوان موبور بود. از من 5 تا سوال پرسید:
    3- شغل داری؟ گفتم دانشجوی تمام وقت هستم. (در فرم ds160 نوشته بودم که شاغل نیستم. در صورتی که در دوران تحصیل بصورت پاره وقت کار می کنم. ولی چون بیمه نداشتم ذکر نکردم. )
    بعد برگه سفید داد. من شوکه شدم. ازش دلیل رو نپرسیدم و دقیقا نمی دونم به چه دلیل من رو رد کرد.

2- آیا می تونم فرم ds رو تغییر بدم و درباره کار پاره وقت بنویسم یا اینکه برای آفیسر جدید توضیح بدم کافیه؟
    3- من می تونم بعد از فارغ التحصیلی با استادم کار کنم. اگه joboffer ببرم می تونه به نفع من باشه یا ممکنه آفیسر شک کنه که جعلیه؟

ممنون میشم جواب بدید.

نقل قول نوشته اصلی توسط elahehgh نمایش پست ها
    سلام دوستان

ممنون میشم جواب بدید.
    درود بر شما
    بطور قاطع و 100% مى تونم بگم دليل ريجكت شما سفر به عربستان بوده. هركس كه به كشور هاى عربى تندرو از جمله عراق و سوريه و عربستان سفر داشته باشه درجا ريجكت ميشه و هيچ ربطى هم به نداشتن ويزا هاى معتبر نداره.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)