صفحه 50 از 110 نخستنخست ... 404142434445464748495051525354555657585960100 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 491 تا 500 , از مجموع 1096

موضوع: ریجکت در مصاحبه با بند ۲۱۴ (Social Tie): تجربیات و راهکارها

پیش فرض پاسخ : ریجکت در مصاحبه با بند ۲۱۴ (Social Tie): تجربیات و راهکارها

نقل قول نوشته اصلی توسط fati__h نمایش پست ها
    سلام.من 18 سالمه . دانشگاه هم نرفتم.از دانشگاه ایالت utah رشته ی general chemistry با سوابق تحصیلی و معدلم پذیرش گرفتم.اصلا فکر نمی کردم که ریچکت بشم .برای روز مصاحبه همه ی مدارک رو ترجمه کرده و آماده داشتم.ولی آفیسر فقط رشته ام رو پرسید و این که کی support میکنه که من حساب بانکی پدرم رو نشون دادم .باز هم مدرک داشتم که نشون بدم ولی گفت ok. sorry و برگه رو داد دستم.
    خب سوال دیگه ای نپرسید؟ این خیلی مهمه که از روی روند مصاحبت بفهمی که چی باعث شده ریجکت بشی!
    من با این اطلاعات کمی که الان از شما دارم حدس میزنم بخاطر ساپورت مالی که همراهت بوده ریجکت شده باشی. اگه این باشه باید بگم که در سفارت فقط پول نقد از شما میپذیرن و سند و ملک و این چیزا فقط برای تایید وجود خارجی اون پولیه که دارید نشونشون میدید. پی ساپورت مالی پدر شما باید به اندازه ای میبوده که کاملا هزینه های بر آورد شده در فرم I-20 ی شما رو کاور کنه و اگه ممکنه کمی هم بیشتر باشه. این مسئله خیلی مهمه و شوخی بردار هم نیست. حتی بهتره اینه که شما چون لیسانس هستی و به لیسانس ها فاند تعلق نمیگیره هزینه ی 4 سال رو به همره داشته باشیو ضمن اینکه بتونی مدارکی دال بر توانایی مالی پدرت نشون بدی مثلا بگی شرکتی داره که درآمدش خوبه اینم مدارک تاسیسش هست!
    و اما مورد بعد! شاید بخاطر رنک پایین دانشگاهت باشه. رنک دانشگاهت چنده؟ تو U.S News چکش کن ببین تو شیمی چطور دانشگاهیه. اگه خیلی ضعیف و پرت باشه دیده شده که ریجکت میکنن. اونم به این دلیل که شاید شما فقط می خوای بری آمریکا و خیلی هم درس خوندن هدفت نیست. و خب اگر غیر از اینه و بچه ی درس خونی هستی چرا دانشگاهای کشور خودت که بعضی هاشون بهتر از این دانشگاه که قبول شدی ، هستن رو قبول نمیکنی؟ پس اینم میتونه یه دلیل باشه
    ولی فقط خودت میتونی بفهمی مشکل چیه چون فقط خودت اونجا بودی. پیشنهادم اینه که تا خیلی از مصاحبت نگذشته یه ورق بردار و لحظه به لحظه مصاحبه رو با تمام گفته ها و حالات چهره ی آفیسر تو ذهنت بازسازی کن و بنویس. اینطوری بهتر میتونی بفهمی مشکل کجا بوده. بعدش بیا اینجا بگو
    خیلی ها هستن که میتونن کمکت کنن و راهکارهای خوبی بهت بدن
    موفق باشی

من فکر نکنم مشکل هیج کدوم این تزهای شما باشه نه دانشگاه (افیسر usnews چه میدونه چیه؟) مشکل داره نه ساپورت (میگه اصلا نخواسته ازم). مشکل یا رد کردن رندوم یه عده ای محض تفریح هست (که اتفاق میفته) یا هم دلیلی داره که ایشون نمی گن و خودشون هم می دونند مثلا یکیش داشتن فامیل اونجا.

نقل قول نوشته اصلی توسط BenFranklin نمایش پست ها
    من فکر نکنم مشکل هیج کدوم این تزهای شما باشه نه دانشگاه (افیسر usnews چه میدونه چیه؟) مشکل داره نه ساپورت (میگه اصلا نخواسته ازم). مشکل یا رد کردن رندوم یه عده ای محض تفریح هست (که اتفاق میفته) یا هم دلیلی داره که ایشون نمی گن و خودشون هم می دونند مثلا یکیش داشتن فامیل اونجا.
    اگه این فرآیند تا این حد که شما میگی تصادفی باشه که هیچ آدم عاقلی نباید توش پا بذاره. سفارت آمریکا سفارت معقولیه. اینکه میگم نظر شخصیم نیست. نظر اهل فنه .معقوله چون براساس ضوابط و قوانین تصویب شدشون تصمیم میگیرن. حالا اینکه کسی میره ریجکت میشه به این خاطره که از اون قوانین اطلاعات درستی در دست نیست .بله هرجا که پای سنجش به وسیله ی انسان میاد وسط پای خطاهای انسانی هم به قضیه باز میشه و این هم بعید نیست که سلیقه ای تصمیم گرفته نشه. اما درستش اینه که قبل از این احتمال غیر قابل درمانی که شما میگید، بگردیم عامل مشکل ساز منطقی رو پیدا کنیم.
    من هم سابقه ی ریجکت دارم اون هم 2 بار! هنوز هم موفق نشدم. بنظرم دلیل ریجکتم اصلا منصفانه نبوده. اما دلیلش مشخصه و با همه ی اینها دارم سعی میکنم طبق سلیقه ی آفیسرها و سفارت مشکل رو حل کنم. وگرنه به صحبت شما کلا نباید عمر و پول زحمت کشیده رو هدر یه همیچین پروسه ی بی خود و بی منطقی میکردم.
    راستی برخلاف گفته ی شما آفیسر ها از رنک و ارزش مدرک دانشگاهها تا حد زیادی خبر دارن. نمونش که مصداق این حرفم باشه در همین اپلای ابرود زیاده. اطلاعات زیادی از خیلی از چیزایی که ما فکرشم نمیکنیم دارن اما نه تخصصی. بلکه سطحی و همین هم گاهی بلای جون بچه ها میشه.

ApplyAbroad Hero iman7 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical & Aerospace Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط payizan_2000 نمایش پست ها
    اگه این فرآیند تا این حد که شما میگی تصادفی باشه که هیچ آدم عاقلی نباید توش پا بذاره. سفارت آمریکا سفارت معقولیه. اینکه میگم نظر شخصیم نیست. نظر اهل فنه .معقوله چون براساس ضوابط و قوانین تصویب شدشون تصمیم میگیرن. حالا اینکه کسی میره ریجکت میشه به این خاطره که از اون قوانین اطلاعات درستی در دست نیست .بله هرجا که پای سنجش به وسیله ی انسان میاد وسط پای خطاهای انسانی هم به قضیه باز میشه و این هم بعید نیست که سلیقه ای تصمیم گرفته نشه. اما درستش اینه که قبل از این احتمال غیر قابل درمانی که شما میگید، بگردیم عامل مشکل ساز منطقی رو پیدا کنیم.
    من هم سابقه ی ریجکت دارم اون هم 2 بار! هنوز هم موفق نشدم. بنظرم دلیل ریجکتم اصلا منصفانه نبوده. اما دلیلش مشخصه و با همه ی اینها دارم سعی میکنم طبق سلیقه ی آفیسرها و سفارت مشکل رو حل کنم. وگرنه به صحبت شما کلا نباید عمر و پول زحمت کشیده رو هدر یه همیچین پروسه ی بی خود و بی منطقی میکردم.
    سفارت آمریکا سفارت معقولیه واقعا؟ من آدمی رو می شناسم کهترم قبل تو مقالاتش به کاربرد اون روش تو انرژی هسته ای هم اشاره کرده بود و کلیر شد. اونوقت یکی مدرک لیسانسش مکانیک سیالاته بهش می گن تو به خاطر مدرکت می ری تو صنایع نفت و گاز کار می کنی و ریجکتش می کنن! کل دنیا نامعقول تر از این حرفاس سفارت آمریکا که جای خود داره.

سلام دوستان
    من 19 نوامبر دبی وقت سفارت داشتم که متاسفانه با 214b ریجکت شدم.
    رشنه computer science
    واسه مستر
    بدون فاند
    به نظرتون چه زمانی دوباره وقت بگیرم و کی؟
    ممنون میشم کمکم کنید.

نقل قول نوشته اصلی توسط gono نمایش پست ها
    دوستان اگه لطف کنن نظرشون رو بدن ممنون میشم:
    واقعا می خواستید 2 سال اونجا تنها باشید؟ اگه می خواستید خانواده هم بعدن بیان پیشتون که کلا بهتر بود با هم اقدام میکردید. دیگه آفیسرها به هر چیز معمولی گیر میدن چه برسه به چیزای عجیب. درست نیست تو فاصله ی کم تغییر بزرگی بدید و با خانواده ای که ادعا کردید به صلاحشون بوده که بمونن، اینبار همه با هم اقدام کنید. این یعنی به هر قیمتی فقط می خواید برید! اگه میتونید دیفر کنید برای ترم بعد با خانواده اقدام کنید.

نقل قول نوشته اصلی توسط saharnajafi نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من 19 نوامبر دبی وقت سفارت داشتم که متاسفانه با 214b ریجکت شدم.
    رشنه computer science
    واسه مستر
    بدون فاند
    به نظرتون چه زمانی دوباره وقت بگیرم و کی؟
    ممنون میشم کمکم کنید.
    توضیح ندادید که دلیل ریجکت چیه؟ فاند نداشتید BS خوب بردید؟ مستر دوم بودید؟ خیلی از تحصیلتون گذشته؟ فامیل نزدیک تو ایالت دانشگاهتون داشتید؟
    میگن باید یکی دو ماهی از ریجکت 214B بگذره و بعد دوباره اقدام بشه و اینظوری بهتر جواب میده. دیده شده که فاصله ی کم ببین دو مصاحبه رو افسر به عنوان دلیل ریجکت دوم اعلام کرده اما از طرفی بودن مواردی که به فاصله ی کمتر هم اقدام کردن وگرفتن. همین الانشم با احتساب کلیرنس به زور میشه به ترم رسید. اگه میتونید دیفر کنید و 2-3 ماه دیگه با مدارک محکمتر و بهتر اقدام کنید

Member amir_bozorgi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering-Power Electronics

سلام. کسی از دوستان موردی رو دیده که F1 (آقا) بتونه ویزا بگیره و F2 که با فاصله زمانی قصد داره برای ویزا اقدام کنه بهش ویزا ندن؟
    مجموعه کاملی از لغات GRE
    امکان پرداخت اپلیکیشن و امتحانات زبان (در صورت نیاز، پیام خصوصی بزنید)

نقل قول نوشته اصلی توسط amir_bozorgi نمایش پست ها
    سلام. کسی از دوستان موردی رو دیده که F1 (آقا) بتونه ویزا بگیره و F2 که با فاصله زمانی قصد داره برای ویزا اقدام کنه بهش ویزا ندن؟
    من شنیدم که درست نیست F1 , F2 به فاصله مصاحبه بدن و با اینکه برای F1 که تنها مصاحبه میره این یه tie خوب محسوب میشه و ممکنه راحتتر ویزا بگیره اما شانس ویزای F2 رو در مصاحبه بعد بسیار زیادکاهش میده و خیلی اختمالش زیاده که نتونه ویزا بگیره. 2 مورد هم از نزدیکان میشناسم که F2 جدا اقدام کرد و برخلاف F1 که بدون ریجکت ویزا گرفته بود ، ریجکت شد وخیلی به سختی تونست بره. خودم هم برای اینکه ریسک این قضیه رو کم کنم بخاطر مشکل همسرم مجبور شدم 1 ماه سفارت رفتنو عقب بندازم و با این که بعید میدونم بتونم به ترمم برسم اما حاضر نشدم جداگانه سفارت برم.

Member amir_bozorgi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering-Power Electronics

نقل قول نوشته اصلی توسط payizan_2000 نمایش پست ها
    من شنیدم که درست نیست F1 , F2 به فاصله مصاحبه بدن و با اینکه برای F1 که تنها مصاحبه میره این یه tie خوب محسوب میشه و ممکنه راحتتر ویزا بگیره اما شانس ویزای F2 رو در مصاحبه بعد بسیار زیادکاهش میده و خیلی اختمالش زیاده که نتونه ویزا بگیره. 2 مورد هم از نزدیکان میشناسم که F2 جدا اقدام کرد و برخلاف F1 که بدون ریجکت ویزا گرفته بود ، ریجکت شد وخیلی به سختی تونست بره. خودم هم برای اینکه ریسک این قضیه رو کم کنم بخاطر مشکل همسرم مجبور شدم 1 ماه سفارت رفتنو عقب بندازم و با این که بعید میدونم بتونم به ترمم برسم اما حاضر نشدم جداگانه سفارت برم.
    خیلی ممنون بابت پاسختون. خانم من به خاطر اینکه دانشجو هستن و تا درسش تموم نشه نمی تونن واسه ویزا اقدام کنن دارن جداگانه میان. در مصاحبه هم اصلا از من نپرسیدن که چرا خانومتون نیومده. میشه از شرایط اون نزدیکانتون که ریجکت شدن بفرمایید. آیا در روز مصاحبه حرف خاصی زدن که ریجکتشون کردن؟
    مجموعه کاملی از لغات GRE
    امکان پرداخت اپلیکیشن و امتحانات زبان (در صورت نیاز، پیام خصوصی بزنید)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)