صفحه 103 از 110 نخستنخست ... 35393949596979899100101102103104105106107108109110 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,021 تا 1,030 , از مجموع 1096

موضوع: ریجکت در مصاحبه با بند ۲۱۴ (Social Tie): تجربیات و راهکارها

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ریجکت در مصاحبه با بند ۲۱۴ (Social Tie): تجربیات و راهک

دمتون گرم ولی خوب وقتی من تویDS160 اطلاعاتم را وارد کردم و اونا دارنش چطور میتونم سانسورش کنم؟ یا توی رزومه ای که فرستادم دانشگاه؟ اگه همه چیز را دارن خوب من چکار کنم؟
    با یه دست بد خوب بازی کنید... در غیر این صورت آخر یه روز سر به بیابان می نهم

من مطمئنم که مشکل شما نداشتن ویزای شنکن بوده.و ربطی به حساسیت رشته ی شما نداشته.شما اگه اول میگفتین شنگن ندارین من بهتون حتما توصیه میکردم به سفارت آمریکا در قبرس نرین چون برای آفیسره ای سفارت آمریکا در قبرس بسیار مهمه این موضوع.ببینید در نظد آفیسر قزاقستان و ترکیه برای ایرانیا سفر خارجی محسوب نمیشه.البته روسیه چرا ولی خود این آفیسرها بسیار باخبر هستن که از کشور هایی مثل ایران کسی نمیره در روسیه بمونه.منظورم اینه که روسیه کشور مهاجر پذیری نیست .نه اینکه نباشه بلکه اقبال عمومی مردم به طرف روسیه نیست . داشتن ویزاهای کشور های مهاجرت پذیری مثل فرانسه آلمان دانمارک کانادا انگلیس و کشورهایی از این قبیل در پاسپورت برای گرفتن انواع ویزاهای آمریکا بسیار مهمه.اگر شما ویزاهایی از این قبیل میداشتین احتمال گرفتن ویزاتون بسیار بالا میرفت.چون خودتون فکر کنین شما به این کشور ها رفتین و برگشتین پس social tie خودتون رو به کشور ایران اعلام کردین.چون کشورهایی که گفتم فرق چندانی از نظر رفاه زندگی با آمریکا ندارن.آفیسر هم چنین چیزی رو درک میکنه و پیش خودش میگه اگه بخواد برنگرده از آمریکا پس از اون کشور هایی که مثال زدم هم بر نمیگشت.پس این میشه نکته ی بسیار مهم در نظر آفیسر.پیشنهاد من : حتما حداقل 2 تا شنگن برین و بار دیگه برای سفارت آمریکا در قبرس اقدام کنین. و حتما هم برای قبرس شمالی اقدام کنین.که با همین آفیسر مصاحبه داشته باشین.و اگه از شما پرسید شرایطتون نسبت به گذشته عوض شده یا نه؟ بهش بگین از دانشگاه دیگه ای پذیرش گرفتم و همچنین به اوپا رفتم و از نزدیک چند تا از دانشگاه های اونجا رو هم بررسی کردم و تصمیم گرفتم که بار دیگه از یک دانشگاه دیگه در آمریکا پذیرش بگیرم.اصلا و ابدا راجبه اطلاعاتی که قبلا در فرم DS160 گفتین دروغ نگین.چون من مطمئنم که گیر کار شما همین شنگن بوده.از طرفی با حرفایی که خدمتتون عرض کردم قصد تحصیلی خودتون رو بار دیگه به آفیسر اعلام میکنین که اینقدر شما جدی هستین برای تحصیل که حتی بخاطرش اروپا رفتین و دانشگاهاشون رو از نزدیک بررسی کردین.از طرفی غیر مستقیم دارین بهش میگین که من رفتم اروپا و برگشتم.بهتر از این مشاوره ای که من به شما گفتم توی دنیا کسی نمیتونه بهتون بگه

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi1363 نمایش پست ها
    دمتون گرم ولی خوب وقتی من تویDS160 اطلاعاتم را وارد کردم و اونا دارنش چطور میتونم سانسورش کنم؟ یا توی رزومه ای که فرستادم دانشگاه؟ اگه همه چیز را دارن خوب من چکار کنم؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط fiftycent021 نمایش پست ها
    من مطمئنم که مشکل شما نداشتن ویزای شنکن بوده.و ربطی به حساسیت رشته ی شما نداشته.شما اگه اول میگفتین شنگن ندارین من بهتون حتما توصیه میکردم به سفارت آمریکا در قبرس نرین چون برای آفیسره ای سفارت آمریکا در قبرس بسیار مهمه این موضوع.ببینید در نظد آفیسر قزاقستان و ترکیه برای ایرانیا سفر خارجی محسوب نمیشه.البته روسیه چرا ولی خود این آفیسرها بسیار باخبر هستن که از کشور هایی مثل ایران کسی نمیره در روسیه بمونه.منظورم اینه که روسیه کشور مهاجر پذیری نیست .نه اینکه نباشه بلکه اقبال عمومی مردم به طرف روسیه نیست . داشتن ویزاهای کشور های مهاجرت پذیری مثل فرانسه آلمان دانمارک کانادا انگلیس و کشورهایی از این قبیل در پاسپورت برای گرفتن انواع ویزاهای آمریکا بسیار مهمه.اگر شما ویزاهایی از این قبیل میداشتین احتمال گرفتن ویزاتون بسیار بالا میرفت.چون خودتون فکر کنین شما به این کشور ها رفتین و برگشتین پس social tie خودتون رو به کشور ایران اعلام کردین.چون کشورهایی که گفتم فرق چندانی از نظر رفاه زندگی با آمریکا ندارن.آفیسر هم چنین چیزی رو درک میکنه و پیش خودش میگه اگه بخواد برنگرده از آمریکا پس از اون کشور هایی که مثال زدم هم بر نمیگشت.پس این میشه نکته ی بسیار مهم در نظر آفیسر.پیشنهاد من : حتما حداقل 2 تا شنگن برین و بار دیگه برای سفارت آمریکا در قبرس اقدام کنین. و حتما هم برای قبرس شمالی اقدام کنین.که با همین آفیسر مصاحبه داشته باشین.و اگه از شما پرسید شرایطتون نسبت به گذشته عوض شده یا نه؟ بهش بگین از دانشگاه دیگه ای پذیرش گرفتم و همچنین به اوپا رفتم و از نزدیک چند تا از دانشگاه های اونجا رو هم بررسی کردم و تصمیم گرفتم که بار دیگه از یک دانشگاه دیگه در آمریکا پذیرش بگیرم.اصلا و ابدا راجبه اطلاعاتی که قبلا در فرم DS160 گفتین دروغ نگین.چون من مطمئنم که گیر کار شما همین شنگن بوده.از طرفی با حرفایی که خدمتتون عرض کردم قصد تحصیلی خودتون رو بار دیگه به آفیسر اعلام میکنین که اینقدر شما جدی هستین برای تحصیل که حتی بخاطرش اروپا رفتین و دانشگاهاشون رو از نزدیک بررسی کردین.از طرفی غیر مستقیم دارین بهش میگین که من رفتم اروپا و برگشتم.بهتر از این مشاوره ای که من به شما گفتم توی دنیا کسی نمیتونه بهتون بگه
    حرفت کاملن متینه...قبولت دارم....اصلن اونایی که شنگن داشتن را میدیدم که مصاحبه باهاشون ادامه پیدا میکنه و الکی یه گیری بهشون میداد بعد برطرف میشد و میرفتن تو کلیرنس...هرچی فکر میکنم میبینم هرکی ویزا گرفت اونجا شنگن داشت لامصب...ممنون از راهنماییت و این همه وقتی که گذاشتی و تایپ کردی
    با یه دست بد خوب بازی کنید... در غیر این صورت آخر یه روز سر به بیابان می نهم

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi1363 نمایش پست ها
    حرفت کاملن متینه...قبولت دارم....اصلن اونایی که شنگن داشتن را میدیدم که مصاحبه باهاشون ادامه پیدا میکنه و الکی یه گیری بهشون میداد بعد برطرف میشد و میرفتن تو کلیرنس...هرچی فکر میکنم میبینم هرکی ویزا گرفت اونجا شنگن داشت لامصب...ممنون از راهنماییت و این همه وقتی که گذاشتی و تایپ کردی
    دوست عزیز،
    اینطوری نمیشه نتیجه گیری کرد. حالا شما چهار نفر رو دیدین که شنگن داشتن و ویزا داشتن، دلیل نمیشه به هرکس شنگن داره ویزا بدن و به هر کس نداره ندن. من رو با 4 تا ویزای شنگن که 2تاش مالتی 6 ماهه بود و یکیش 5 ماه اعتبار هم داشت دفعه اول ریجکت کردن، در حالی که دوستای زیادی دارم اینجا که هیچ وقت شنگن نداشتن.
    ضمناً آفیسری که یک بار ریجکتتون کرده طبق قوانین DOS مجاز به مصاحبه مجدد با شما نیست و اگر به فرض به همون سفارت برید و همون آفیسر به شما بیفته، شما رو به یک آفیسر دیگه برای مصاحبه ارجاع میده.
    این رو هم اضافه کنم که سفارت هیچ اطلاعاتی از رزومه ای که شما به دانشگاه دادین نداره و اگر گاهاً ازتون می پرسه" این همون رزومه ای هستش که به دانشگاه دادین ؟! "، صرفاً داره آفیسر بلوف میزنه که اگر دروغی گفتین متوجه بشه. این رو هم از روی نمونه های زیادی که دیدم ( تفاوت بین دو رزومه ) میگم. مهم فقط اینه که اطلاعات دی اس 160 نباید عوض بشه و اگر میشه، حداقل یه دلیل منطقی براش باید بیارین که نشون بدین دفعه اول از کج فهمی، اشتباه داده ها رو وارد کرده بودم.
    موفق باشید

پیش فرض پاسخ : ریجکت در مصاحبه با بند ۲۱۴ (Social Tie)

نقل قول نوشته اصلی توسط am93124550 نمایش پست ها
    سلام از بندست
    عارضم خدمت شما که مدرکی که گفتم قولنامه، درآن نوشته شده که بنده بعد از تحصیلاتم از کشور شما خارج میشم و حاضرم سفارت دیگه تمدید نکنه ویزای بنده رو، با امضا و تاریخ و میتونه اینو رکورد کنه و منو از کشورش به راحتی هرچه تمامتر دیپورت کنه، پس شاید خودش بتونه یه تای بسیار قوی باشه که طرف وطن پرسته و واقعا هم هستم.

نکته دوم درمورد نامه مالی، دراین خصوص هم باید بگم که چون عینا همون مدارکی که برای دبی دادم ، به آنکارا دادم ، پس جایی از مدرکی استفاده نکردم که جعل کنم، هم نامه آی20 توش خورده فاند و هم نامه فاند دانشگاه رو بردم و هم نامه مالی بانکی خودمو، که افسر آنکارا اول نامه بانکمو دید و گفت کمه، بعد من گفتم تو آی20 زده فاند دارم، بعد چک کرد (و بدون اینکه واقعا ذره ای حس کنم یه دستی میزنه) گفت اِاِاِاِ نخورده براتون، منم گفتم نامه دانشگاه هم هست، گفت کو، که من گفتم زیر مدارکیه که دادم، و بعد اون نامه رو دقیق خوند و تایید میکرد. مشخص بود یه چیزی هست که تو سیستم نخورده وگرنه منم مثل مابقی دانشجوها تو خودم دنبال مشکل میگردم و خودمو مقصر میدونم.

و اما نکته آخر که بنظرم از همه کمتر منطقیه، اینکه هیچوقت نشنیده بودم بگن دانشجوی ارشد و دکتری فارسی حرف بزنه، اما با احتمال اینکه فارسی هم حرف بزنم یا انگلیسی تپق دار و غلط صحبت کنم، طرف آیا پیش خودش نمیگه این بابا نمره اسپیکینگ تافلش 29 هست (من عذر میخوام نمره رو گفتم، صرفا جهت شفاف سازیه قصد دیگری ندارم) پس چرا ریپ میزنه؟ بعد نمیگه مدرک زبانت چیز دیگه ای میگه؟ قاعدتا ازونور هم جای گیر دادن داره. (ازطرفی در سفارت ارمنستان سه سال پیش، افسر پرسید که میدونید بعضی دانشجویان ایرانی امتحان تافل رو جای هم میدن!). با این حساب راه پس و پیش چیست؟
    دوست عزیز،
    شما وقتی وارد خاک آمریکا میشی خیلی مسائل فرق می کنه. شما رو می تونن به راحتی راه ندن، ولی به هیچ وجه نمی تونن به راحتی بندازن بیرون. اگر با یک همچین نامه ای می تونستن این کار رو بکنن، مطمئن باش از فردا خودشون یه قولنامه آماده می کردن، میذاشتن جلوی متقاضی می گفتن امضاء کنید و به همه ویزا میدادن، چون میگفتن هر موقع بخوایم می تونیم بندازیمش بیرون.
    در رابطه با نمره تافلتون هم عرض کنم کسی که تافل 120 هم داشته باشه، مثل یک آدم انگلیسی زبان نمی تونه صحبت کنه. TOEFL = test of english as a FOREIGN language. این رو آفیسر به خوبی می دونه، پس نگران این مسئله ها نباشید. علاوه بر آفیسر مردم هم اینجا می دونن که شمایی که زبان مادریت چیز دیگه ای هستش متفاوت و به قول خودت با تپق صحبت می کنی و اصلاً براشون چیز عجیبی نیست. به نظر من دلیل ریجکتتون خیلی کلیدی تر و واضح تر هستش. مثلاً همون مسئله شک فرار از خدمت که بهتون گفتم. به نظرم اگر دوباره رفتین مصاحبه حتماً این مسئله که بعد از فراغت از تحصیل می تونین از مزایای بنیاد ملی نخبگان استفاده کنید و اگر برگردید لازم نیست برید سربازی رو حتماً توی حرفهاتون به آفیسر بگید. بعلاوه اینجوری که من متوجه شدم شما از جوابهای کلیشه زیاد خوشتون نمیاد و میخواید متفاوت عمل کنید، ولی مسئله اینه که سوال ها و جوابهای دانشجوهای متقاضی PhD کلیشه هستش و وقتی کلیشه جواب نمی دید برای آفیسر شک ایجاد می کنید. امیدوارم مشکل رو رفعش کنید و ویزاتون رو بگیرید.
    موفق باشید

با سلام و عرض ادب
    دوستان من به كمك شما نياز دارم لطفا من رو راهنمايي بفرماييد
    من در امريكا هستم و دانشجوي سال اخر phd در يك دانشگاه با رنك كلي بسیار عالی و رنك دانشكده ٣ منظورم از اين جزيئات خوب بودن دانشگاه هست همچنين فول فاند هستم.
    و اما مشكل ما:
    خواهر من از همين دانشگاه من پذيرش فول فاند داشت براي رشته كاملا غير حساس براي فال ٢٠١٦ و هنوز هم داره
    پارسال 5 بار ريجكت شد البته با فاصله و فقط با همون يك اي بيست اقدام كرد
    به ترتيب ريجيكت از
    آنكارا آنكارا ارمنستان آنكارا قبرس
    دفعه اخر از قبرس بهش گفتن شما برو سال بعد با يه دانشگاه ديگه بيا
    خواهرم امسال براي فأل ٢٠١٧ با يكي از چهار پذيرش فول فاند از چهار دانشگاه بسيار عالي هم در رنك كلي هم در رنك دانشكده رفت مصاحبه در قبرس و متاسفانه باز هم ريجكت كرد
    بدون گفتن يا گير دادن به مسأله خاصي...
    نكات:
    در طول كليه مصاحبه ها تمام نكات رعايت شده از از طرز صحبت و بدون استرس بودن لبخند مدارك كامل حتي مدارك مالي و غيره...
    به جان خودم ما هيچ سابقه خانواده گي و غيره هم نداريم
    پدرم هم بازنشسته تأمين اجتماعي هست
    الان اصلا نمي دونيم چيكار كنيم
    به نظر شما اصلا اميدي هست؟
    كجا بره اين دفعه؟
    پيشاپيش از لطف و راهنمايي شما بي نهايت سپاسگزارم
    الهی.../نه من آنم که ز فیض نگهت چشم بپوشم/نه تو آنی که گدا را ننوازی به نگاهی/در اگر باز نگردد ، نروم باز به جایی/پشت دیوار نشینم ، چو گدا بر سر راهی/کس به غیر از تو نخواهم/چه بخواهی چه نخواهی/باز کن در ، که جز این خانه مرا نیست پناهی...

نقل قول نوشته اصلی توسط Midya نمایش پست ها
    با سلام و عرض ادب
    دوستان من به كمك شما نياز دارم لطفا من رو راهنمايي بفرماييد
    من در امريكا هستم و دانشجوي سال اخر phd در يك دانشگاه با رنك كلي بسیار عالی و رنك دانشكده ٣ منظورم از اين جزيئات خوب بودن دانشگاه هست همچنين فول فاند هستم.
    و اما مشكل ما:
    خواهر من از همين دانشگاه من پذيرش فول فاند داشت براي رشته كاملا غير حساس براي فال ٢٠١٦ و هنوز هم داره
    پارسال 5 بار ريجكت شد البته با فاصله و فقط با همون يك اي بيست اقدام كرد
    به ترتيب ريجيكت از
    آنكارا آنكارا ارمنستان آنكارا قبرس
    دفعه اخر از قبرس بهش گفتن شما برو سال بعد با يه دانشگاه ديگه بيا
    خواهرم امسال براي فأل ٢٠١٧ با يكي از چهار پذيرش فول فاند از چهار دانشگاه بسيار عالي هم در رنك كلي هم در رنك دانشكده رفت مصاحبه در قبرس و متاسفانه باز هم ريجكت كرد
    بدون گفتن يا گير دادن به مسأله خاصي...
    نكات:
    در طول كليه مصاحبه ها تمام نكات رعايت شده از از طرز صحبت و بدون استرس بودن لبخند مدارك كامل حتي مدارك مالي و غيره...
    به جان خودم ما هيچ سابقه خانواده گي و غيره هم نداريم
    پدرم هم بازنشسته تأمين اجتماعي هست
    الان اصلا نمي دونيم چيكار كنيم
    به نظر شما اصلا اميدي هست؟
    كجا بره اين دفعه؟
    پيشاپيش از لطف و راهنمايي شما بي نهايت سپاسگزارم
    دوست عزیز،
    متاسفانه این اطلاعاتی که شما دادی اصلاً برای راهنمایی کردن مناسب نیست. شما بعد از این چند سال باید خوب بدونی که شاید پذیرش از دانشگاه با رنک بالا و فاند کامل تا حدی نکته مثبتی باشه ولی دلیل نمیشه به هر کس که پذیرش خوبی داره ویزا بدن. همونطوری که خودتون می بینید خیلی از دوستانی که دانشگاهشون رنک خیلی پائینی داره و رزومه خیلی ضعیفی داشتن بدون کلیرنس ویزای مالتی گرفتن و اومدن آمریکا!
    این مسئله مشخصه که خواهرتون اگر هزار بار دیگه هم با همون وضعیت و مدارک برن مصاحبه، باز هم ریجکت میشن. بار اول آفیسر یک مورد رو کامنت کرده که باید برطرفش کنید. اون نکته هم می تونه هرچیزی باشه و خودتون بهتر بهش واقف هستید. ممکنه زمینه تحقیقاتی حساس باشه، ممکنه عدم وابستگی به خانواده باشه ( مثلاً خواهرتون فقط همین یک برادرر رو داشته باشه که به هر زحمتی از دانشگاه خودش براشون پذیرش گرفته تا برن پیششون و به این وسیله خانواده خودشون رو ببرن آمریکا ). ممکنه گپ تحصیلی باشه، ممکنه عدم همخوانی در اطلاعات وارد شده در دی اس 160 باشه و خیلی احتمالات دیگه که باید اطلاعات دقیق تر بدید تا دوستان بتونن راهنماییتون کنن.
    با توجه به تجربه من آفیسر وقتی اون حرف رو میزنه یا شک کرده که شما براشون پذیرش رو جور کردید، یا متقاعد نشده که ایشون واقعاً هدفشون تحصیل در اون رشته هستش و با این پذیرش میخوان فقط برسن آمریکا. لطفاً با جزئیات رشته و دانشگاه و موضوعی که میخوان روش کار کنن رو بگید، شاید بتونیم کمکی بکنیم.
    موفق باشید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط k_najafian نمایش پست ها
    دوست عزیز،
    شما وقتی وارد خاک آمریکا میشی خیلی مسائل فرق می کنه. شما رو می تونن به راحتی راه ندن، ولی به هیچ وجه نمی تونن به راحتی بندازن بیرون. اگر با یک همچین نامه ای می تونستن این کار رو بکنن، مطمئن باش از فردا خودشون یه قولنامه آماده می کردن، میذاشتن جلوی متقاضی می گفتن امضاء کنید و به همه ویزا میدادن، چون میگفتن هر موقع بخوایم می تونیم بندازیمش بیرون.
    در رابطه با نمره تافلتون هم عرض کنم کسی که تافل 120 هم داشته باشه، مثل یک آدم انگلیسی زبان نمی تونه صحبت کنه. TOEFL = test of english as a FOREIGN language. این رو آفیسر به خوبی می دونه، پس نگران این مسئله ها نباشید. علاوه بر آفیسر مردم هم اینجا می دونن که شمایی که زبان مادریت چیز دیگه ای هستش متفاوت و به قول خودت با تپق صحبت می کنی و اصلاً براشون چیز عجیبی نیست. به نظر من دلیل ریجکتتون خیلی کلیدی تر و واضح تر هستش. مثلاً همون مسئله شک فرار از خدمت که بهتون گفتم. به نظرم اگر دوباره رفتین مصاحبه حتماً این مسئله که بعد از فراغت از تحصیل می تونین از مزایای بنیاد ملی نخبگان استفاده کنید و اگر برگردید لازم نیست برید سربازی رو حتماً توی حرفهاتون به آفیسر بگید. بعلاوه اینجوری که من متوجه شدم شما از جوابهای کلیشه زیاد خوشتون نمیاد و میخواید متفاوت عمل کنید، ولی مسئله اینه که سوال ها و جوابهای دانشجوهای متقاضی PhD کلیشه هستش و وقتی کلیشه جواب نمی دید برای آفیسر شک ایجاد می کنید. امیدوارم مشکل رو رفعش کنید و ویزاتون رو بگیرید.
    موفق باشید
    سلام و سپاس
    بسیارعالی بود؛ البته بنده یک نامه ی خوب از استاد مقصد و یک نامه از استاد مبدا جهت تدریس در ایران آماده کردم و همینطور مبحث سربازی که شک خودم هم بوده. کلیشه ای بودن داستان هم نکته ی ارزشمندی بود که به نظرم باید رعایت بشه.
    حتما تجریه را دراختیار دوستان قرار خواهم داد. امیدوار هستم با توجه به دو ریجکتی اخیر و همینطور فرمان ترامپ که نصفه نیمه لحاظ شده، با ذهنیت منفی از بنده مصاحبه نگیرن.

Junior Member

سلام مجدد
    دوستان یه سوال
    آیا اینکه بنده هنوز از مقطع ارشد فارغ التحصیل نشدم و با گواهی اشتغال به تحصیل ارشد بجای نامه وزارت علوم برای دکتری به سفارت میرم، تاثیری در گرفتن برگه سفید 214ب داره؟ ربطی داره اصلا؟
    منظور من اینه که از وزارت علوم برای دوره دکتری که پذیرفته شدم هنوز معافیت تحصیلی ندارم بلکه با معافیت تحصیلی ارشدم از کشور برای سفارت خارج میشم. ممنون میشم توضیح بدید.

Junior Member

دوستان من سيتيزن هستم و برادرم با ويزاي دانشجويي دو سال هست كه امريكاست. ديروز پدر و مادر من مه براي مصاحبه به دبي رفته بودن رو بخاطر اينكه برادرم و من اينجا خستيم رد كردن و گفتن قانع نشدن كه اينا بر ميگردن و با اينكه مادرم عنوان كردن كه اينا اگه قصد مهاجرت داشتن من خيلي وقت هست كه ميتونستم براشون گرين كارت اقدام كنم و اينقدر درگير گرفتن وقت سفارت نباشن. حالا بنظر شما من مجدد براشون از يه سفارت ديگه وقت مصاحبه بگيرم يا بيخيال بشم و براشون گرين كارت اقدام كنم؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)