صفحه 109 از 110 نخستنخست ... 95999100101102103104105106107108109110 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,081 تا 1,090 , از مجموع 1096

موضوع: ریجکت در مصاحبه با بند ۲۱۴ (Social Tie): تجربیات و راهکارها

پیش فرض پاسخ : ریجکت در مصاحبه با بند ۲۱۴ (Social Tie): تجربیات و راهکارها

سلام ممنون میشم اگر کسی از دوستان میتونه منو راهنمایی کنه
    من چند روز پیش تو دبی برای اف وان (دوره آموزشی ۵ هفته ای-رشته غیر حساس) ریجکت با این بند شدم متاسفانه. سه سال پیش ویزای جی وان و یک دوره ۱۰ هفته ای رفتم و برگشتم (از همین دبی برگه زرد و دوماه کیلیر شدم). من پارسال دفاع کردم (دکتری) ولی تمام مدارکم گرو دانشگاه است و تا سه سال دیگه بهم نمیده و به صورت حق التدریس دانشگاه درس میدم (برای هر دو مورد هم نامه و ترچمه اش رو داشتم ولی ازم نپرسید اینارو و منم نشون ندادم)... آفیسر فقط بی اس من و پدرم دید و آی-۲۰ و گفت چند روز دبی می مونید؟ چرا میخوای بری؟ الان چیکار می کنی (گفتم دانشگاه درس میدم و پروزه تحقیقاتی با سازمان مخیط زیست انجام میدم ولی نگفت گوتهی یا مدرک بده)؟ کی دکتری رو گرفتی (گفتم پارسال ولی نگفتم هنوز فارغ التحصیل نشدم به خاطر وامام و مدرک ندارم)...خیلی استرس داشتم من روز مصاحبم دقیقا نود عوض کردم و با افراد دیگه ای که ویزا اف وان نبودن مصاحبمم بود و خود افیسر فقط برگه صورتی و سفید داشت...الان حیفم میاد کلاس نرم میخوام برای ارمنستان اقدام کنم به نظرتون ارمنستان برم؟ ممنون میشم اگر راهنمایی بفرمایید

نقل قول نوشته اصلی توسط k_najafian نمایش پست ها
    دوست عزیز،
    شما با بند 214 ریجکت شدی یعنی نداشتن سوشال تای و با بند مربوط به انتقال تکنولوژی یا تکنولوژی های حساس ریجکت نشدی پس ذهنت سمت سابقه کاری و فیلد کاری آینده و ... نره. شما گفتی سه سال هیچ کاری نمی کردی و داشتی تافل می خوندی و رزومه قوی می کردی. یعنی یک انسان مستاصل از شرایط مملکتت نشون دادی که فقط به فکر رفتن بودی. به نظرم دوباره برو مصاحبه و بگو در این سه سال داشتی روی یه سری فیلد های مرتبط با پذیرشت تحقیق می کردی و چون جایی پابلیش نشده، هیچ جای رزومت نیاوردی. بعلاوه یه نامه ای چیزی از استادی کسی ببر که حرفت رو ثابت کنی.
    بعلاوه بهت پیشنهاد می کنم در جواب سوال چرا این دانشگاه، نگو چون اولین جایی بود که بهم پذیرش داد ( این یعنی اولین جایی که بهم گفتن بیا و دری برای فرار از ایران و رفتن به آمریکا باز شد دعوتشون رو اجابت کردم. آفیسر هم با توجه به بند 214 باید ریجکتتون کنه.) اگر فروم ها رو بخونید متوجه میشید باید دلایل علمی و محکمه پسند مثل سابقه بالای استادی که میخواید باهاش کار کنید، رنکینگ خوب رشته در اون دانشگاه، امکانات دانشگاه و ... بیارید.
    موفق باشید
    خیلی ممنون از پاسختون. حق بات شماس من دفه اول خیلی بی تجربگی در آوردم. ولی بعد از دفعه اول من رفتم قبرس اونجا حدود نیم ساعت طول کشید مصاحبه من ولی دوباره 214 رجکش شدم. اینقد خوب ارائه کردم گفتم الان حتما اوکی میشه. فقط یه چیزی که نفهمیدم مربوط بود به کارت پایان خدمتم. چون ترجمه اون رو ازم گرفت و گفت این باید باشه پیش ما.
    البته من فک کنم یک سهل انگاری بزرگ داشتم چون از من پرسید این تاریخی که تو ترجمه کارتت هست درسته منم گفتم آره. (من چهار ماه خدمت ارتش رفتم بین لیسانس و فوق لیسانسم. بعد فوق لیسانسم هم پروژه گرفتم و دیگه خدمت نرفتم) حالا من تو فرم DS-160 زدم چهار ماه خدمت در حالی که روی کارتم خورده 3 روز خدمت. من اشتباه کردم مگه نه؟باید همون سه روز رو تو فرم DS-160 می زدم؟
    خلاصه فک کردم مشکل این بوده دوباره برای سومین بار وقت گرفتم ارمنستان و تاریخ کارت رو درست کردم زدم 3 روز توی فرم DS-160 خدمت رفتم. ولی سومین بار که رفتم کابین 7 بود یه افیسر لاغر چشم سبز با موهای کوتاه بود. با اعتماد بنفس بالا رفتم داخل بعدش نمی دونم چی تو صفحه دست تاپ چی دید گفتم رجکتم به خودم. همینم شد هیچ مدرکی نگرفت ازم یه دو سه سوال الکی پرسید عرض 2 دقیقه رد شدم. اعصابم بهم ریخت.
    حالا چیکار کنم بنظر دوستان؟

Junior Member

لام دوستان
    می خواستم باهاتون یه مشورتی انجام بدم و نظرتون رو درباره کیس خودم بدونم
    من برای ویزای J-1 برای ویزیتینگ اسکولار اقدام کرده بودم و مصاحبه شدم توی سفارت آمریکا درکره جنوبی (بگذرد که کلی مصاحبه اول طول کشید و آفیسر با کیس من آشنا نبود). توی مصاحبه اول به من کلیرنس خورد و سوال اومد و سوال ها رو جواب دادم و چون تاریخ شروع دوره پست داک من نزدیک بود طی تماسی از سفارت برای مصاحبه دوم دعوت شدم و از من خواسته شده سوابق کاری و محل زندگی رو از سال 2010 تا 2015 براشون ببرم. که من هم آماده کردم و رفتم و متاسفانه به یک آفیسر جوان و بی تجربه خوردم. توی این مدت پنج سال من سربازی داشتم توی ارتش. گفت که مدرکی داری نشون دادم. بعد گفت کلمه ارتش کجاست چون گفته بودم توی فرم دی اس به انگلیسی Artesh. گفتم توی کارت جدید نمی زنن و درجه من نشون میده که من ارتش هستم. گفت من نمی بینم. بعد رفت و با یکی دیگه مشورت کرد و برگشت و شروع کرد به تایپ و ویزای من رو وفیوز زد با بند 214. بهش گفتم دلیلش رو می تونم بدونم. گفت که نمیشه گفت و خداحافظی کرد.
    به نظرتون دلیل رفیوز ویزا همین مدرک ناقص برای کارت سربازی بوده ؟ البته بگم من چند سال اخیر به دلایلی که استادم اجازه نمیداد. ایران نتونستم بیام و افیسر اول هم پرسید چرا ایران نرفتی؟ یا یه دلیل اثبات برنگشتن به ایران بوده به دلیل تای؟
    من می خوام دوباره برای سفارت آمریکا در کره اقدام کنم. با توجه به رفیوز 214 چه جوری به افیسر بگم این رفیوز رو. خودم مطرح کنم یا بزارم ببینم خودش چی می گه؟
    ممنون میشم نظرتون رو بگین و منو راهنمایی کنین چون چند روز دیگه وقت مصاحبه دارم. خیلی استرس دارم و نمیخوام این موقعیت رو از دست بدم چون واقعا بعد کلی زحمت این پوزیشن رو پیدا کردم و کلی هم هزینه کردن

Junior Member

سلام دوستان من 23 اکتبر وقت داشتم ارمنستان افیسر ازم یکسری سوال اولیه چرا این دانشگاهو غیره پرسید و نهایتا گفت کسیو تو امریکا داری؟منم سفت و با اعتماد بنفس گفتم نه!!!در صورتی که یک دوست که اینستاگرامشو فالو میکنم تو همون دانشگاه داشتم و ترم پیش رفته بود!!!نهایتا ریجکتم کرد!دلیلشو که پرسیدم گفت اخیرا ایرانیای زیادی تو اون دانشگاه اپلای کردن!!!!!توصیتون چیه؟ممنون که راهنمایی میکنید 27 نوامبر هم باز وقت دارم اگه ای20 دانشگاه جدیدم برسه چون تصمیم گرفتم پذیرشمو عوض کنم.

Junior Member

سلام
    من تماام شرایطم عین شماست(دانشگاهمون. موضوع کاری اینده مون. فاند .تعداد سال گپ تحصیلی). جز اینکه دختر هستم و سربازی ندارم.. هفته پیش در ایروان ریجکت شدم و فکر کردم شاید دلیلش پرزنتیشن بد من بوده کم حرف زدنم و تو فکرم دوباره برم سفارت. میشه بگین اخرش چه کردین بعد از این سه بار ریجکتی؟ راهنمایی ای ندارین به من کنین؟ نکنه مشکل ما یه جای دیگه است و RP مون و موضوع کاری اینده مونه که مشکل داره؟!

نقل قول نوشته اصلی توسط Amirkhan_N30 نمایش پست ها
    سلام به همه گرفتاران پروسه گرفتن ویزا.من هفته پیش برای،گرفتن ویزا آمریکا رفتم ایروان.من فول فاند دکتری در رشته بیومکانیک از دانشگاه نورث داکوتای شمالی دارم. رشته تحقیقاتیم روی مغز انسانه و ابدا حساس نیست. وقتی رفتم سفارت خیلیا رو دیدم که فاند نداشتن یا شرایطشون جالب نبود برای،رفتن ولی ویزا گرفتن.منم خیلی خوشحال گفتم اینا گرفتن من حتما میگیرم. ولی با بند 214 رد شدم. ������������ از من پرسید CV بده دادم من سه سال پیش فارغ التحصیل شده بودم. گفت تا الان چیکار میکردی گفتم درگیر تافل و آزموناش بودم با دانشگاه هم برای قوی تر کردن رزومه خودم همکاری داشتم. گفت چرا این دانشگاه. گفتم چون اولین جایی هست که اوکی شده برام و اقدام کردم. کارت پایان خدمتم رو خواست گفت خدمت کردی گفتم 5 ماه بقیش رو با پروژه نخبگی معاف شدم. گفت چی بوده موضوعت گفتم روی پایان نامه خودم گرفتم معافیت رو. گفت موضوع کاریت چیه rp رو دادم و گفتم روی مغز قراره کار کنم. من قبلا روی توربین گاز صنعتی کار میکردم. ولی چند ساله کلا روی انرژی خورشیدی و انرژی های پاک کار میکنم. به صورت پاره وقتم کار میکنم ولی بهشون نگفتم چون بیمه رد نکردم اصلا تا حالا. حالا چیکار کنم؟
    ویرایش توسط azh815 : December 3rd, 2019 در ساعت 12:31 AM دلیل: جمله بندی بهتر

سلام دوستان
    خواستم ازتون کمک بگیرم من و همسرم هفته پیش از سفارت ایروان ریجکت شدیم با بند b214 در حالی که همسرم f1 بوده و من f2 و همسرم تمامی سوالات افیسرو با تسلط کامل جواب داد و رتبه دانشگاهی هم که پذیرش گرفته 90 هست و خود من هم تو سالهای 2014 و 2017 ویزای توریستی امریکا گرفته بودم و 20 روزه رفتم و برگشتم( کسی رو در امریکا نداشتم ) . ولی افیسر وقتی با همسرم صحبت کرد فقط از من bs خواست و بعدش گفت متاسفم امروز نمیتونم به شما ویزا بدیم. الان میخوام دوباره وقت بگیریم دوباره بریم . میخواستم ببینم کسی از دوستان هست که همچین تجربه ایی داشته باشه و نتیجه گرفته باشه .

Junior Member

سلام
    تجربه من از یک مصاحبه موفق در آنکارا (سه هفته بعد از ریجکت شدن با بند 214b در ارمنستان):
    قبولی فول فاند دکترای مهندسی هستم با سه سال گپ تحصیلی.
    1. از روی چهره وسوال افیسر مصاحبه کننده ارمنستان متوجه شدم که شاخه کاری که سه سال در آن کار کردم رو خیلی متفاوت با شاخه ای که قراره در امریکا کار کنم میدونه و شاید به همین خاطر من را ریجکت کرده! به همین دلیل برای مصاحبه دوم یک نامه ی ریسرچ پلن دیگه از استاد امریکام گرفتم که کمتر تخصصی باشه و بیشتر در آن توضیح داد که بکگراند قدیم من چندان با کار جدیدی که قراره انجام بدم متفاوت نیست و اونا دقیقا به کسی با این تجربه نیاز دارن و اونو بردم ترکیه و افیسر دوم با دقت خوندش..
    2. در ارمنستان چندان نتونستم کار ابنده ام در ایران را توضیح بدم. این دفعه حسابی در مورد کار اینده ام در ایران تحقیق کردم و یه ارایه کامل راجع بهش داشتم.
    3. در پاسخ به اکثر سوالات افیسر ترکیه سعی میکردم اینو بگم که کاری که من در امریکا یاد میگیرم در ایران چه کاربردهایی داره و به همین خاطرهست که دارم میرم این شاخه..
    4. من در ارمنستان همش در یک جمله جواب افیسر رو میدادم (از استرس بود شاید..)، این دفعه در ترکیه سعی کردم همه سوالها رو کااامل وبلند جواب بدم تا حدی که قانعش کنم و خودش بگه خوبه توضیح دادن کافیه.
    در اخر اینو بگم که من برای تو باغ اومدن، فهمیدن دلیل ریجکتی ام و چطور برطرف کردنش سعی کردم تمام (یا اکثر!) تجربیاتی که بچه ها در مورد ریجکتی شون در اپلی ابراد نوشته بودن رو بخونم و شباهتهای کیس خودم یا اونا توجه کنم و نت برداری کنم خیلییی مفید بود!!
    سعی کنید چندبار مصاحبه رو برای خودتون شبیه سازی کنید و از قبل بدونید دقیقا چه چیزهایی رو میخواین به افیسر بگین و لابه لای جواب سوالها اونا رو جا بدین..
    فکر نکنید اگه شرایطتتون برای گرفتن ویزا خوبه مصاحبتون حتما خوب پیش میره. باید بدونین اونا دنبال شنیدن چی هستن و حرف اشتباهی نزنین!

با ارزوی موفقیت..

Junior Member

سلام
    همسر بنده سه ماهی هست که با ویزای j1 که از دوبی گرفتند امریکا هستند. و من و دوتا بچه هام که ۲ و ۳ ساله هستند دو هفته پیش نوبت سفارت دوبی داشتیم برای j2 که دو نفر یک خانم سیاه پوست و یک مرد سفید پوست با ما مصاحبه کردند.
    وقتی اطلاعات ds همسرم رو توی کامپیوتر زدند و نامه ای رو که استاد همسرم از دانشگاه برای من فرستاده بود مبنی بر اینکه ما به کار این اقا نیاز داریم و برای پیشرفت پروژه بسیار لازم هستند و اگر زن و بچه هاشون ویزا دریافت نکنند این اقا هم بر میگردند رو دیدند شروع کردند با هم به خندیدن و اعصاب منو به هم ریختن و اروم به هم یه چیزایی میگفتن و کلی به این نامه خندیدند و بعد هم کلی مدارک ازم خواست که همه رو دادم بهشون و بعد گفت پرینت حساب بدین که من فکر نمیکردم بخواد و نبرده بودم و بعد هم برگه سفید و برد یه جایی و بعد از یکی دو دقیقه برگشت و بهم گفت که متاسفانه ما نمیتونیم به شما ویزا بدیم.
    ازش که پرسیدم میتونم علتش رو بپرسم گفت نه تو برگه هست بخون و توی اونم نوشته بود که به خاطر ماده ۲۱۴ شما رد میشین.
    حالا از شما اساتید چندتا سوال داشتم :
    ۱.به نظر شما واقعا به خاطر نداشتن حساب بانکی رد شدیم ؟یا اینکه علتش نامه ی دانشگاه بوده که کلی بهش خندیدند و حساب بانکی رو بهانه ی این موضوع کردن؟
    ۲.شانس و احتمالی داریم که از یک کشور دیگه با حساب بانکی و سند ملک و ماشین و سند طلا و جواهراتی که دارم اقدام کنم و اینکه من تنها دختر خانواده ام و همسرم هم تنها پسر خانواده اش هست این مدارک رو هم ضمیمه کنم.
    ۳.اگه نظرتون در مورد سوال دوم اکی هست حساب بانکیم چقدر توش باشه کافیه؟
    ۴.اگه بخوام برای سفارت دیگه ای اقدام بکنم میتونم تنهایی برم وقت سفارت و برای دوتا بچه هام بگیرم اما نبرمشون و تنهایی برم؟به این علت میپرسم که اونا انگشت نگاری نداشتند.

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mm1mm2 نمایش پست ها
    سلام
    همسر بنده سه ماهی هست که با ویزای j1 که از دوبی گرفتند امریکا هستند. و من و دوتا بچه هام که ۲ و ۳ ساله هستند دو هفته پیش نوبت سفارت دوبی داشتیم برای j2 که دو نفر یک خانم سیاه پوست و یک مرد سفید پوست با ما مصاحبه کردند.
    وقتی اطلاعات ds همسرم رو توی کامپیوتر زدند و نامه ای رو که استاد همسرم از دانشگاه برای من فرستاده بود مبنی بر اینکه ما به کار این اقا نیاز داریم و برای پیشرفت پروژه بسیار لازم هستند و اگر زن و بچه هاشون ویزا دریافت نکنند این اقا هم بر میگردند رو دیدند شروع کردند با هم به خندیدن و اعصاب منو به هم ریختن و اروم به هم یه چیزایی میگفتن و کلی به این نامه خندیدند و بعد هم کلی مدارک ازم خواست که همه رو دادم بهشون و بعد گفت پرینت حساب بدین که من فکر نمیکردم بخواد و نبرده بودم و بعد هم برگه سفید و برد یه جایی و بعد از یکی دو دقیقه برگشت و بهم گفت که متاسفانه ما نمیتونیم به شما ویزا بدیم.
    ازش که پرسیدم میتونم علتش رو بپرسم گفت نه تو برگه هست بخون و توی اونم نوشته بود که به خاطر ماده ۲۱۴ شما رد میشین.
    حالا از شما اساتید چندتا سوال داشتم :
    ۱.به نظر شما واقعا به خاطر نداشتن حساب بانکی رد شدیم ؟یا اینکه علتش نامه ی دانشگاه بوده که کلی بهش خندیدند و حساب بانکی رو بهانه ی این موضوع کردن؟
    ۲.شانس و احتمالی داریم که از یک کشور دیگه با حساب بانکی و سند ملک و ماشین و سند طلا و جواهراتی که دارم اقدام کنم و اینکه من تنها دختر خانواده ام و همسرم هم تنها پسر خانواده اش هست این مدارک رو هم ضمیمه کنم.
    ۳.اگه نظرتون در مورد سوال دوم اکی هست حساب بانکیم چقدر توش باشه کافیه؟
    ۴.اگه بخوام برای سفارت دیگه ای اقدام بکنم میتونم تنهایی برم وقت سفارت و برای دوتا بچه هام بگیرم اما نبرمشون و تنهایی برم؟به این علت میپرسم که اونا انگشت نگاری نداشتند.
    من نمیدونم علتش چی بوده٬ بهرحال نباید تحت تاثیر رفتار آفیسر قرار بگیرید و تمام مدت با اعتماد به نفس باشید
    کسی نمیتونه به شما بگه شانستون چقدره٬ به خودتون بستگی داره که بخواید اقدام کنید یا نه٬ من خودم جای شما بودم یه بار دیگه شانسم را آنکارا امتحان میکردم

در مورد تمکن مالی این تاپیک سوال کنید ٬ اینجا گفتن که برای همسر شش هزار دلار در سال .

در مورد سوال ۴ چون ایرانی هستید باید بچه ها را ببرید
    https://tr.usembassy.gov/visas/nonimmigrant-visas/
    Note: Nationals of Iran, North Korea, Sudan, and Syria must appear in-person for an interview, regardless of age.
    امضا نامرئی

Junior Member

مرسی از راهنماییتون. فقط بیشتر به من ارمنستان و توصیه میکردند حالا انکارا بهتره یا ارمنستان؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط candid نمایش پست ها
    من نمیدونم علتش چی بوده٬ بهرحال نباید تحت تاثیر رفتار آفیسر قرار بگیرید و تمام مدت با اعتماد به نفس باشید
    کسی نمیتونه به شما بگه شانستون چقدره٬ به خودتون بستگی داره که بخواید اقدام کنید یا نه٬ من خودم جای شما بودم یه بار دیگه شانسم را آنکارا امتحان میکردم

در مورد تمکن مالی این تاپیک سوال کنید ٬ اینجا گفتن که برای همسر شش هزار دلار در سال .

در مورد سوال ۴ چون ایرانی هستید باید بچه ها را ببرید
    https://tr.usembassy.gov/visas/nonimmigrant-visas/
    Note: Nationals of Iran, North Korea, Sudan, and Syria must appear in-person for an interview, regardless of age.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)