صفحه 78 از 110 نخستنخست ... 28686970717273747576777879808182838485868788 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 771 تا 780 , از مجموع 1096

موضوع: ریجکت در مصاحبه با بند ۲۱۴ (Social Tie): تجربیات و راهکارها

پیش فرض پاسخ : ریجکت در مصاحبه با بند ۲۱۴ (Social Tie): تجربیات و راهکارها

نقل قول نوشته اصلی توسط sunshine92 نمایش پست ها
    چه جالب ولی اون آژانسی که تماس گرفتم گفت ما روزی چند تا ویزای درجا داریمو الان دو تا خانم زنگ زدن اقامتشونو تمدید کنم....واقعا تو بد مخمصه ای گیر کردم...وقتی هم به شروع کلاسا نمونده...از خود آنکارا ریجکت شدم بخوام دوباره برم اونجا خیلی مسخرس به نظر خودم...کاش اگر کسی در مورد باکو تجربه ای داره هم بیاد بگه...من اصلن ایده ای ندارم برای تکرار مقطع کدوم سفارت خوش خیم تره
    شما تازه ریجکت شدید و بنظر من اگه بتونید دیفر کنید و به جای عجله کردن در گرفتن وقت سفارت، چند ماهی زمان بدید و بعد تو این مدت روی مدارک بیشتر و مصاحبه ی بهتر تمرکز کنید خیلی بهتر میشه.
    راستش تجربه میگه بهتره از سفارتی به جز سفارتهای اصلی مخصوصن در مواردی که ریجکت تو پرونده هست اقدام نشه.

Junior Member

سلام، من از تفلیس با 214b ریجکت شدم. من سوالهای مصاحبه رو خیلی کوتاه و راحت جواب دادم. پذیرش فول فاند دکتری مهندسی کامپیوتر- بعضی سوالهایی که بیشتر تو سفارتهای اصلی میپرسن مثل دلیل انتخاب دانشگاه، زمینه تحقیقاتی، تعداد پذیرش و در مورد شرکت محل کارم رو از من نپرسید. در مورد رشته، جزئیات فاند و شغل پدر و مادرم سوال کرد.

حالا هفته بعد دوباره از آنکارا وقت دارم. میخوام ببینم باید برای سوالها توضیح بیشتری بدم یا اینجا صرفا چون تفلیس بوده بیشتر ایرانیا رو رد میکنه؟ میتونم کلیت جوابهام رو تو مصاحبه بعدی تغییر بدم یا همون جوابای قبلی رو بگم؟

Junior Member

تجربه بنده ک 18 جون از ارمنستان با 214 رد شدم. ما رفتیم باجه 7 ک ی اقای مو خرمایی جوون چشم عسلی بود
    من متعهل هستم و از یک دانشگاه رنک126 جهانی پزیرش در مقطع ارشد برق بدون فاند دارم. متاسفانه امکان دریافت فاند ار دانشگاه برام نیس. 2 بار هم ویزام از ارمنستان و ترکمنستان با کد 214B رد شده. بار اول از ترکمنستان ک 3-4 تا سوال کردو زود گفت نمیتونم بهت ویزا بدم. بار دوم از ارمنستان به تازگی رد شدم. 10 دقیقه مصاحبه داشتیمو این سوالاتو پرسید:

1- چرا این دانشگاه بخوصوص؟ -چون این از بین بقیه دانشگاهایی که پزیرش داشتم بهتره و قویتره
    2-کی هزینههاتو میده؟ خودم-پدرخانمم- شرکتی ک توش کار میکنم و تعهد دارم ک بعد از تحصیل برگردمو همبنجا ( شرکتی ک کار مینم) به کارم ادامه بدم. از هر 3 تای اینام گردش حسابهای بالای 120 میلیونی برده بودم
    3-پولی ک تو حسلب خودته از کجا اووردی؟ من بعد از لیسانسم 4-5 سال کار کردمو پول جمع کردم.
    4-تو شرکت کارت چی بوده؟ در زمینه رشتم که برقه فعالییت میکردم. رعیس شرکتم تو دوران دانشجوییم استاد 2 تا از درسام بوده
    5-خدمت رفتی؟ اره -ارتش
    6-تو امریکا اقوامی دارین؟ نه اصلا
    7-بعد از تحصیلت میخوای چیکار کنی؟ بر میگردم ایران و تو شرکت فعلیم به کارم ادامه میدم.
    بعدش یهو گفت نمیتونم بهت ویزا بدم چون حس میکنم میخوای امریکا بمونی!!!!
    کمکم کنین نمیدونم ضعفم کجاستو چیکار کنم. من حتی از این شرکتم ی تعهد نامه محضری داشتم ک کفته بود 35% هزینه های بنده رو میدن و در عوض منم یک چک 200 میلیونی به عنوان ضمانت دادم بهشون ک مجبورم میکنه برگردمو براشون کار کنم.

Junior Member

سلام دوستان
    ممنون به خاطر راهنمايي هايي كه كرديد، من مطالب رو مطالعه كردم ولي كيسي شبيه خودم پيدا نكردم، ممنون ميشم كمكم كنيد
    من ديروز از آنكارا ريجكت شدم براي دكتراي صنايع بدون فاند،اول ازم پرسيد چرا مي خواي بري كه گفتم براي دكترا بعد پرسيد چرا مي خواي بري گفتم براي دكترا بعد پرسيد چرا رشته ات رو عوض كردي كه بهش توضيح دادم رشته فوقم مديريت اجرايي بود بعد پرسيد چند تا دانشگاه اپلاي كردي گفتم دوتا كه در حقيقت كلا يه جا اپلاي كرده بودم چون به ددلاين ها نرسيده بودم روي اين سوال گير كرد گفت چرا دو تا منم گفتم چون پروگرمشون اينترستم بود ولي بعد پيش خودم فك كردم اگه حقيقت رو مي گفتم شايد منطقي تر بود بعد پرسيد خودت مي خواي هزينه ها رو ميدي گفتم پدرم ساپرتم مي كنه بانك استيتمنت هم برده بودم كه اصلا نگاه نكرد بعد گفت براي فاند اقدام كردي نمي دونم چرا به طرز احمقانه اي گفتم نه اصلا واقعا نمي دونم چرا، بعد در ادامه گفتم البته كردينتور بهم گفته از ترم دوم بهت ميديم كه در حقيقت بايد از اول مي گفتم بله اقدام كردم بعد از اين سوال يه چيزايي تايپ كرد و بعد گفت متاسفم. در كل خودم فك مي كنم خوب مصاحبه نكردم فاند نداشتم و فقط گفتم دو تا دانشگاه اپلاي كردم و اون نه احمقانه اي كه گفتم. من f1 بودم و همسرم f2 كه اصلا باهاش مصاحبه نكرد. ممنون ميشم راهنمايي كنيد و راهكار بديد

نقل قول نوشته اصلی توسط kassra_Sa نمایش پست ها
    تجربه بنده ک 18 جون از ارمنستان با 214 رد شدم. ما رفتیم باجه 7 ک ی اقای مو خرمایی جوون چشم عسلی بود
    من متعهل هستم و از یک دانشگاه رنک126 جهانی پزیرش در مقطع ارشد برق بدون فاند دارم. متاسفانه امکان دریافت فاند ار دانشگاه برام نیس. 2 بار هم ویزام از ارمنستان و ترکمنستان با کد 214B رد شده. بار اول از ترکمنستان ک 3-4 تا سوال کردو زود گفت نمیتونم بهت ویزا بدم. بار دوم از ارمنستان به تازگی رد شدم. 10 دقیقه مصاحبه داشتیمو این سوالاتو پرسید:

1- چرا این دانشگاه بخوصوص؟ -چون این از بین بقیه دانشگاهایی که پزیرش داشتم بهتره و قویتره
    2-کی هزینههاتو میده؟ خودم-پدرخانمم- شرکتی ک توش کار میکنم و تعهد دارم ک بعد از تحصیل برگردمو همبنجا ( شرکتی ک کار مینم) به کارم ادامه بدم. از هر 3 تای اینام گردش حسابهای بالای 120 میلیونی برده بودم
    3-پولی ک تو حسلب خودته از کجا اووردی؟ من بعد از لیسانسم 4-5 سال کار کردمو پول جمع کردم.
    4-تو شرکت کارت چی بوده؟ در زمینه رشتم که برقه فعالییت میکردم. رعیس شرکتم تو دوران دانشجوییم استاد 2 تا از درسام بوده
    5-خدمت رفتی؟ اره -ارتش
    6-تو امریکا اقوامی دارین؟ نه اصلا
    7-بعد از تحصیلت میخوای چیکار کنی؟ بر میگردم ایران و تو شرکت فعلیم به کارم ادامه میدم.
    بعدش یهو گفت نمیتونم بهت ویزا بدم چون حس میکنم میخوای امریکا بمونی!!!!
    کمکم کنین نمیدونم ضعفم کجاستو چیکار کنم. من حتی از این شرکتم ی تعهد نامه محضری داشتم ک کفته بود 35% هزینه های بنده رو میدن و در عوض منم یک چک 200 میلیونی به عنوان ضمانت دادم بهشون ک مجبورم میکنه برگردمو براشون کار کنم.
    من فکر میکنم سیر سوال ها مشخصه شک داشته خصوصا جواب سوال سه و چهارش < افسر ها اینقدر کیس اونجا میاد و میره که میفهن کی راست میگه کی دروغ .هر چی هم موضوع رو پیچیده تر کنیم بدتره.( این فقط نظر منه )

دوستان سلام
    من اقامت كانادا دارم( يعني كارت اقامت دارم و نه پاسپورت كانادايي). بعد از دريافت اقامت كانادا برگشتم ايران و با نامزدم ازدواج كردم و همسرم از يك دانشگاهي در امريكا پذيرش دكتراي مكانيك داره و از يك دانشگاهي پذيرش مستر MBA. كلا هم 9 تا دانشگاه اپلاي كرده بوده كه 7 تا دكتراي مكانيك و 2 تا هم مستر MBA. خيلي اقتصاد و كاراي مديريتي و مالي دوست داره و منبع درامدشم الان همين كاراس اما 2 تا مقاله ISI كه داره براي مكانيكه.

همسرم يكبار با I20 مكانيك رفت مصاحبه انكارا و ريجكت شد اونموقع من باهاش نرفتم مصاحبه، چون فكر كرديم كه من ميرم كانادا و از اونجا ميرم امريكا .دليل ريجكت بند 214. الان ميخواد با I20 مستر MBA بره مصاحبه. چون ما فكرامون رو كرديم كه دكترا 4 ساله و ما از اقامتمون در كانادا باز ميمونيم و اگه يك مدرك مستر از امريكا داشته باشه توي كانادا راحتتر كار گير مياره. در مدتي كه من كارهاي اقامتش در كانادا رو انجام ميدم اون هم درسش رو ميخونه و به هم نزديك هم هستيم(يك پرواز 1/5 ساعتي راه هست بين شهرهامون) و من ميتونم حداقل ماهي يا دو ماهي يكبار برم و ببينمش. واقعا بعدش ميخايم بريم كانادا زندگي كنيم اينبار منم ميخام باهاش برم مصاحبه براي F2. چجوري اينا رو به افيسر بگيم كه بهمون ويزا بده.رفتن من همراهش تاثير مثبت داره بگيم كه من ميرم اونجا كاراي كاناداشو رديف ميكنم ؟ لطفا اگر راهنمايي داريد بفرماييد.همسرم چجوري بحث رو به اينجا بكشونه كه ما ميخايم بريم كانادا زندگي كنيم؟ اون يه بار كه رفته انكارا ريجكت شده افسر هيچي نپرسيده كه درست تموم شد چي كار ميخاي بكني و همسرم هم هيچي نگفته.

با سلام و عرض ادب

دوستان باتجربه کسی که از انکارا با 214 بی ریجیکت میشه به نظر شما باید از همون انکارا اقدام کنه؟
    شرایط:
    رشته کاملا غیر حساس
    بدون گپ
    فول فاند
    دختر
    سن 22
    مستر
    بی اس خوب وکافی در صورت نیاز
    رنک عالی دانشگاه در امریکا
    نمرات عالی زبان و دانشگاه

فقط چون برادرش درهمون دانشگاه (برای دکترا در رشته دیگه و کاملا غیر حساس) هست احتمالا ریجکت شده.

از دوستان باتجربه ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
    الهی.../نه من آنم که ز فیض نگهت چشم بپوشم/نه تو آنی که گدا را ننوازی به نگاهی/در اگر باز نگردد ، نروم باز به جایی/پشت دیوار نشینم ، چو گدا بر سر راهی/کس به غیر از تو نخواهم/چه بخواهی چه نخواهی/باز کن در ، که جز این خانه مرا نیست پناهی...

نقل قول نوشته اصلی توسط Midya نمایش پست ها
    با سلام و عرض ادب

دوستان باتجربه کسی که از انکارا با 214 بی ریجیکت میشه به نظر شما باید از همون انکارا اقدام کنه؟
    شرایط:
    رشته کاملا غیر حساس
    بدون گپ
    فول فاند
    دختر
    سن 22
    مستر
    بی اس خوب وکافی در صورت نیاز
    رنک عالی دانشگاه در امریکا
    نمرات عالی زبان و دانشگاه

فقط چون برادرش درهمون دانشگاه (برای دکترا در رشته دیگه و کاملا غیر حساس) هست احتمالا ریجکت شده.

از دوستان باتجربه ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
    سلام.
    خیلی تعجبی هست که ریجکت کرده اند. آنکارا تا مدتی پیش خیلی منطقی رفتار میکرد و همه را میفرستاد کلیرنس و تازگی ها افیسری چاق پیداش شده که بی دلیل ریجکت میکنه و البته هر روز نیستش...
    فکر نکنم به خاطر برادر ریجکت کرده باشند مگر اینکه گفته باشی که فقط همونجا اپلای کرده ای که بعیده گفته باشی؛ شاید تغییر رشته شدید داده باشی و نتونستی آفیسر را متقاعد کنی. روزی که من مصاحبه داشتم دو دختر با تغییر رشته شدید و البته بدون فاند از آفیسر مهربون معروف (خانم بلوند و لاغر) ریجکت شدند؛ دانشگاه هاشون خوب و رشته هاشون هم بسیار سیف بود و انسانی بود...
    من باشم ایروان میرفتم چون الان وقت گیر نمیاد و باید جایی بری که شانس درجا بالا باشه که ایروان برای رشته های غیرحساس خیلی خوب بوده و کلی درجا داده. آنکارا روی ریجکت قبلی حساس نیست ولی احتمال زیاد بری برای کلیرنس و به ترم نرسی با این اوضاع وقت...
    دوستان باتجربه تر هم نظر بدند بهتره...
    موفق باشی
    قبل از ریپورت رسمی نمرات تافل و GRE، با دپارتمان مورد نظر مکاتبه کنید. برخی دانشکده ها ریپورت غیر رسمی تافل و GRE را برای بررسی اولیه قبول می کنند.
    متاسفانه این حساب کاربری فعال نمی باشد.

سلام دوستان، من 22 جون انکارا با 214B ، ریجکت شدم.مستر برق دارم از شریف و الان پذیرش MBA پارشیال فاند داشتم.افسر فقط راجب اینکه چرا یه فوق دیگه و MBA میخوام پرسید وسربازی و بعد ریجکت کرد. با توجه به اینکه اکثر مستر مجددها امسال ریجکت شدن ، ایا نشون دادن یک پرینت حساب بسیار زیاد از خانواده و نشون دادن اینکه اینجا بیزینس خانوادگی داریم میتونه مفید باشه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط mehran4iut نمایش پست ها
    سلام.
    خیلی تعجبی هست که ریجکت کرده اند. آنکارا تا مدتی پیش خیلی منطقی رفتار میکرد و همه را میفرستاد کلیرنس و تازگی ها افیسری چاق پیداش شده که بی دلیل ریجکت میکنه و البته هر روز نیستش...
    فکر نکنم به خاطر برادر ریجکت کرده باشند مگر اینکه گفته باشی که فقط همونجا اپلای کرده ای که بعیده گفته باشی؛ شاید تغییر رشته شدید داده باشی و نتونستی آفیسر را متقاعد کنی. روزی که من مصاحبه داشتم دو دختر با تغییر رشته شدید و البته بدون فاند از آفیسر مهربون معروف (خانم بلوند و لاغر) ریجکت شدند؛ دانشگاه هاشون خوب و رشته هاشون هم بسیار سیف بود و انسانی بود...
    من باشم ایروان میرفتم چون الان وقت گیر نمیاد و باید جایی بری که شانس درجا بالا باشه که ایروان برای رشته های غیرحساس خیلی خوب بوده و کلی درجا داده. آنکارا روی ریجکت قبلی حساس نیست ولی احتمال زیاد بری برای کلیرنس و به ترم نرسی با این اوضاع وقت...
    دوستان باتجربه تر هم نظر بدند بهتره...
    موفق باشی
    با سلام وعرض ادب
    متاسفانه همین افیسر چاق به پست دوست من خورده بود. اتفاقا گفته بود چندتا و کجاها اپلای کردی؟ که دوست من جواب داده بود 3 جا که از دوتاش فول فاند هستم و...
    رشته مستر هم با لیسانس یکی هست حتی گرایش!
    دوستان واقعا مواظب این افسیر باشند(( والا زمان ما یه افیسر مو بور خوشتِپ بود که بسیار منطقی و سوالات درست حسابی می کرد اخرشم در کل گوگل شیت سال 2014 فقط 2 نفر ریجکت شدند که خودشون هم نوشتن مشکل از کیس خودشون بوده!

پیروز و سعادمند باشید
    الهی.../نه من آنم که ز فیض نگهت چشم بپوشم/نه تو آنی که گدا را ننوازی به نگاهی/در اگر باز نگردد ، نروم باز به جایی/پشت دیوار نشینم ، چو گدا بر سر راهی/کس به غیر از تو نخواهم/چه بخواهی چه نخواهی/باز کن در ، که جز این خانه مرا نیست پناهی...

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)