صفحه 102 از 110 نخستنخست ... 2529293949596979899100101102103104105106107108109110 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,011 تا 1,020 , از مجموع 1096

موضوع: ریجکت در مصاحبه با بند ۲۱۴ (Social Tie): تجربیات و راهکارها

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ریجکت در مصاحبه با بند ۲۱۴ (Social Tie): تجربیات و راهک

من امروز مصاحبه داشتم از سفارت امریکا در امستردام که چون در تاپیک دیگر کشورها چیز خاصی نبود خواستم تجربه ام رو اینجا بگم. نزدیک ۲۰ نفری که داخل سالن بودیم من رو نفر اخر مصاحبه کردن و اینکه یه خانم نسبتا جوون از همه مصاحبه کرد و نوبت من رسید یه اقای میان سال اومد که حتی جواب سلامم رو نداد شایدم نشنیده یا هرچی. من ۱ ساله که هلند درس می خونم و اقامت دانشجویی ۵ ساله دارم. اولین سوالی که ازم پرسید راجع به سربازی بود که گفتم نرفتم و وثیقه گذاشتم و مدرکم نشون دادم. سوال دوم راجعبه کار بود که گفنم تو یه بانک خصوصی بودم و در قسمت حسابداری ۴ سال کار کردم که ۳ سال اولش کاراموزی بوده و فقط سال اخر حقوق گرفتم و اونم تحت نیروی قراردادی. بعد یه چند دقیقه گفت وایسا و داشت تایپ می کرد و با هندسفری صحبت می کرد با یکی و بالاخره گفت تو مدرک کاریت نوشته که این ۴ سال قراردادی بودی یعنی حقوق گرفتی. و بعد یه برگه سفید داد و گفت این سوال ها رو جواب بده و ایمیل کن برامون هرچه زودتر بهتر و اینکه در حال حاضر جوابت منفی تا زمانی که سوال ها رو ایمیل کنی و چک کنیم بتونیم نظر نهایی و قطعی رو بدیم. بند 221 g
    سوال ها هم کلا راجع به ۱۵ سال اخیره که هرچی شماره تلفن و ایمیل و ادرس محل سکونت و اکانت های فضای مجازی و محل هایی که کار کردی با اسم کارفرما و شرح مختصری از کارهات و لیست سفرهای خارج از کشور و اسم خواهر و برادر و همسر اینا تو ۱۵ سال گذشته همه رو براشون بفرستم.
    به نظر شما این کار تاثیری داره؟ من خیلی از ایمیل و شماره تلفن و حساب های فیس بوک اینام تو ۵ ۶ سال پیش اصلا یادم نیست. کلی شماره موبایل داشتم که حتی یکیش به اسم خودم نبوده. بعدشم کلا ۲۲ سالمه ۱۵ سال پیش ۷ سالم بوده ) ممنون میشم راهنمایی کنید

پیش فرض پاسخ : ریجکت در مصاحبه با بند ۲۱۴ (Social Tie)

نقل قول نوشته اصلی توسط am93124550 نمایش پست ها
    سلام مجدد

من امروز هم مصاحبه تو انكارا رد شدم با 214b، بند راه فرار امريكا واسه پول چاپيدن
    كامل مسلط و قوي با تماس چشمي كافي و اعتماد به نفس عالي تمام دلايل رو گفتم و مدرك دادم حتي يه نامه دادم تحت عنوان قول نامه با امضا و تاريخ كه درصورت اتمام تحصيل كشور شمارو ترك ميكنم، چيزي كه دانشجوها شايد جرئت نوشتن ندارن. انگليسي خوب و بدون تپق، دركل همه چي خوب و عالي
    نكته جالب، ازم پرسيد نامه مالي ت كمه، گفتم دكترجون آي ٢٠ رو نگاه كن اسكالرشيب دارم به همراه حقوق، اگه نامه مالي دارم واسه صدقه سري توئه، گفت تو اين دو روز گرفتي گفتم نخي، همكارت ديد تو دوبي بعد گفت جديده چون نزدن برات!!! يعني همكار باهوشش تو دوبي نديده كه فول فاندم باز گفتم عزيز دلم من حقوق ماهيانه دارم كه بعد اي ٢٠ رو دقت كرد گفت اهان اره!
    خلاصه دونه دونه مدارك و چك كرد، سايت شركتهاي مدنظرمو چك كرد، اخرش گفت نميتونم بدم و برگه سفيد و داد اما مشخص بود مطمئن نيست خيلي هم با احترام و ادب بهم گفت و حتي با sir و اينا خطاب ميكرد.
    به سربازي هم گير نداد و چيزي نپرسيد

نميدونم ديگه چي ارائه كنم، گويا زن بايد بگيرم و نوه نتيجه بيارم كه بشه سوشيال تاي،
    سند ملك و زمين و اينا هم كه به نظر خودم فرماليتس چون راحت ميتونم نقد كنم بفرستم اونور.
    سلام
    دوست عزیز وقتی شما خودتون میگید سند ملکی و این قبل همش فرمالیته است من نمیدونم اون قولنامه ی امضا شده شما که دانشجوها جرات نوشتنشو ندارن برای اونا از چه نظر میتونه جذاب باشه این اولین نکته منفی

دوم اینکه وقتی اسرار داره بگه که مدارک مالیتو همین دو روز گرفتی یعنی اینکه باید بری بگردی تو ریجکت قبلیت چیزی رو پیدا کنی که از نظر اونا عمدا برای منحرف کردن ذهنشون استفاده شده و باعث شده دید مثبتی به کیس شما نداشته باشن

سوم اینکه برای یه نفر 25 ساله که تازه میخواد بره اونجا درسشو ادامه بده انگلیسی صاف و روان و بدون تپق زدن صحبت کردن ایجاد شک میکنه من خیلی از وکلارو دیدم که با جود اینکه موکلشون انگلیسی بلده بهش تاکید میکنن روز مصاحبه فارسی حرف بزنه
    بقیه نکات هم خودتون میتونید پیدا کنید
    موفق باشید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen_fj نمایش پست ها
    سلام
    دوست عزیز وقتی شما خودتون میگید سند ملکی و این قبل همش فرمالیته است من نمیدونم اون قولنامه ی امضا شده شما که دانشجوها جرات نوشتنشو ندارن برای اونا از چه نظر میتونه جذاب باشه این اولین نکته منفی

دوم اینکه وقتی اسرار داره بگه که مدارک مالیتو همین دو روز گرفتی یعنی اینکه باید بری بگردی تو ریجکت قبلیت چیزی رو پیدا کنی که از نظر اونا عمدا برای منحرف کردن ذهنشون استفاده شده و باعث شده دید مثبتی به کیس شما نداشته باشن

سوم اینکه برای یه نفر 25 ساله که تازه میخواد بره اونجا درسشو ادامه بده انگلیسی صاف و روان و بدون تپق زدن صحبت کردن ایجاد شک میکنه من خیلی از وکلارو دیدم که با جود اینکه موکلشون انگلیسی بلده بهش تاکید میکنن روز مصاحبه فارسی حرف بزنه
    بقیه نکات هم خودتون میتونید پیدا کنید
    موفق باشید
    سلام از بندست
    عارضم خدمت شما که مدرکی که گفتم قولنامه، درآن نوشته شده که بنده بعد از تحصیلاتم از کشور شما خارج میشم و حاضرم سفارت دیگه تمدید نکنه ویزای بنده رو، با امضا و تاریخ و میتونه اینو رکورد کنه و منو از کشورش به راحتی هرچه تمامتر دیپورت کنه، پس شاید خودش بتونه یه تای بسیار قوی باشه که طرف وطن پرسته و واقعا هم هستم.

نکته دوم درمورد نامه مالی، دراین خصوص هم باید بگم که چون عینا همون مدارکی که برای دبی دادم ، به آنکارا دادم ، پس جایی از مدرکی استفاده نکردم که جعل کنم، هم نامه آی20 توش خورده فاند و هم نامه فاند دانشگاه رو بردم و هم نامه مالی بانکی خودمو، که افسر آنکارا اول نامه بانکمو دید و گفت کمه، بعد من گفتم تو آی20 زده فاند دارم، بعد چک کرد (و بدون اینکه واقعا ذره ای حس کنم یه دستی میزنه) گفت اِاِاِاِ نخورده براتون، منم گفتم نامه دانشگاه هم هست، گفت کو، که من گفتم زیر مدارکیه که دادم، و بعد اون نامه رو دقیق خوند و تایید میکرد. مشخص بود یه چیزی هست که تو سیستم نخورده وگرنه منم مثل مابقی دانشجوها تو خودم دنبال مشکل میگردم و خودمو مقصر میدونم.

و اما نکته آخر که بنظرم از همه کمتر منطقیه، اینکه هیچوقت نشنیده بودم بگن دانشجوی ارشد و دکتری فارسی حرف بزنه، اما با احتمال اینکه فارسی هم حرف بزنم یا انگلیسی تپق دار و غلط صحبت کنم، طرف آیا پیش خودش نمیگه این بابا نمره اسپیکینگ تافلش 29 هست (من عذر میخوام نمره رو گفتم، صرفا جهت شفاف سازیه قصد دیگری ندارم) پس چرا ریپ میزنه؟ بعد نمیگه مدرک زبانت چیز دیگه ای میگه؟ قاعدتا ازونور هم جای گیر دادن داره. (ازطرفی در سفارت ارمنستان سه سال پیش، افسر پرسید که میدونید بعضی دانشجویان ایرانی امتحان تافل رو جای هم میدن!). با این حساب راه پس و پیش چیست؟

ApplyAbroad Hero iman7 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical & Aerospace Engineering

سلام از بندست
    عارضم خدمت شما که مدرکی که گفتم قولنامه، درآن نوشته شده که بنده بعد از تحصیلاتم از کشور شما خارج میشم و حاضرم سفارت دیگه تمدید نکنه ویزای بنده رو، با امضا و تاریخ و میتونه اینو رکورد کنه و منو از کشورش به راحتی هرچه تمامتر دیپورت کنه، پس شاید خودش بتونه یه تای بسیار قوی باشه که طرف وطن پرسته و واقعا هم هستم.

نکته دوم درمورد نامه مالی، دراین خصوص هم باید بگم که چون عینا همون مدارکی که برای دبی دادم ، به آنکارا دادم ، پس جایی از مدرکی استفاده نکردم که جعل کنم، هم نامه آی20 توش خورده فاند و هم نامه فاند دانشگاه رو بردم و هم نامه مالی بانکی خودمو، که افسر آنکارا اول نامه بانکمو دید و گفت کمه، بعد من گفتم تو آی20 زده فاند دارم، بعد چک کرد (و بدون اینکه واقعا ذره ای حس کنم یه دستی میزنه) گفت اِاِاِاِ نخورده براتون، منم گفتم نامه دانشگاه هم هست، گفت کو، که من گفتم زیر مدارکیه که دادم، و بعد اون نامه رو دقیق خوند و تایید میکرد. مشخص بود یه چیزی هست که تو سیستم نخورده وگرنه منم مثل مابقی دانشجوها تو خودم دنبال مشکل میگردم و خودمو مقصر میدونم.

و اما نکته آخر که بنظرم از همه کمتر منطقیه، اینکه هیچوقت نشنیده بودم بگن دانشجوی ارشد و دکتری فارسی حرف بزنه، اما با احتمال اینکه فارسی هم حرف بزنم یا انگلیسی تپق دار و غلط صحبت کنم، طرف آیا پیش خودش نمیگه این بابا نمره اسپیکینگ تافلش 29 هست (من عذر میخوام نمره رو گفتم، صرفا جهت شفاف سازیه قصد دیگری ندارم) پس چرا ریپ میزنه؟ بعد نمیگه مدرک زبانت چیز دیگه ای میگه؟ قاعدتا ازونور هم جای گیر دادن داره. (ازطرفی در سفارت ارمنستان سه سال پیش، افسر پرسید که میدونید بعضی دانشجویان ایرانی امتحان تافل رو جای هم میدن!). با این حساب راه پس و پیش چیست؟
    سلام
    تو پروندتون دنبال مشکل بگردین ولی اگه پیدا نکردین خیلی هم دنبال کشف منطق و فلسفه افیسر سفارت نباشین.
    حرفهایی که میزنن بیشتر برای رد گم کردنه تا راهنمایی. با دیدی که نسبت به ما دارن یه جورایی سیاستشون هست. وقتی به هر دلیلی به کسی اعتماد نمی کنن قرار نیست کسی بفمهه گیر واقعی چی بوده.
    اما برعکس اگه افیسر از کسی تو مصاحبه خوشش بیاد کلیرنسش هم می تونه فرمالیته بشه.
    4 یا 5 ماه پیش یکی از دوستان با داشتن مقالاتی در زمینه "کامپوزیت" از دبی کلیر شد برای ویزای j. حالا شما بری تو تاپیک ریجکت در کلیرنس با بند 211 (انتقال تکنولوژی حساس) نصف ریجکتی ها مال این بنده!!!
    این دوست ما با سابقه و مدرک مکانیک رفته برای استادش تو دانشکده پزشکی! خود من با همین افیسر بودم گیر داد تو از مکانیک و هوافضا می خوای بری مهندسی پزشکی داری رشته عوض می کنی و مشکوکه. حالا این مهندسی پزشکی بود حداقل!
    جالب اینکه مادرش هم بعد این مدت کوتاه رفته پیش همون افیسر بهش گفته یادمه خودم به پسرت ویزا دادم!! و به مادرش درجا ویزا داده. یعنی بعد 5 ماه یادش بوده و اینطوری نبوده که تو شلوغی از دستش در رفته باشه.
    «اگر می‌اندیشید که با کشتن من می‌توانید کسی را از نکوهش زندگی زیان‌آورتان بازدارید، سخت در اشتباهید. آسان‌ترین و شریف‌ترین راه، از پای درآوردن دیگران نیست؛ بلکه بهتر ساختن خویشتن است.»
    مرگ سقراط

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط iman7 نمایش پست ها
    سلام
    تو پروندتون دنبال مشکل بگردین ولی اگه پیدا نکردین خیلی هم دنبال کشف منطق و فلسفه افیسر سفارت نباشین.
    حرفهایی که میزنن بیشتر برای رد گم کردنه تا راهنمایی. با دیدی که نسبت به ما دارن یه جورایی سیاستشون هست. وقتی به هر دلیلی به کسی اعتماد نمی کنن قرار نیست کسی بفمهه گیر واقعی چی بوده.
    اما برعکس اگه افیسر از کسی تو مصاحبه خوشش بیاد کلیرنسش هم می تونه فرمالیته بشه.
    4 یا 5 ماه پیش یکی از دوستان با داشتن مقالاتی در زمینه "کامپوزیت" از دبی کلیر شد برای ویزای j. حالا شما بری تو تاپیک ریجکت در کلیرنس با بند 211 (انتقال تکنولوژی حساس) نصف ریجکتی ها مال این بنده!!!
    این دوست ما با سابقه و مدرک مکانیک رفته برای استادش تو دانشکده پزشکی! خود من با همین افیسر بودم گیر داد تو از مکانیک و هوافضا می خوای بری مهندسی پزشکی داری رشته عوض می کنی و مشکوکه. حالا این مهندسی پزشکی بود حداقل!
    جالب اینکه مادرش هم بعد این مدت کوتاه رفته پیش همون افیسر بهش گفته یادمه خودم به پسرت ویزا دادم!! و به مادرش درجا ویزا داده. یعنی بعد 5 ماه یادش بوده و اینطوری نبوده که تو شلوغی از دستش در رفته باشه.
    سلام و سپاس
    خيلي مفيد بود و واقعا همينطور كه ميفرماييد و ساده تر بايد به قضيه نگاه كرد تا فلسفي و تحليلي، كيس با كيس هم متفاوته البته بنده تغييراتي لحاظ كردم اين دفعه و با فاصله يه ماه اقدام خواهم كرد و تجربه را بازهم به اشتراك ميگذارم
    ممنون از وقتي كه گذاشتيد

سلام از بندست

دوست عزیز
    شما اشکال کارت اینه که با ذهنیت اینکه تصور اونا بر اینه که شما نمیخوای برگردی مدارکتو تنظیم کردی در صورتی که متقاضی وقتی درخواستشو ارائه میکنه حداقل روی کاغذ قراره شما برگردی به کشورت پس ارائه مدارک اضافه ای که سعی در اثبات برگشتن شماست خودش نکته ی منفیه اگه اینطوری بود همه میرفتن از این نامه ها جور میکردن میدادن سفارت ویزاشون اوکی میشد از نظر من بزرگترین ضربه رو اون نامه به کیس شما زده
    درمورد نامه ی مالیتون که گفتم منظورم اینه که اون بابا بجای اصل موضوع که مربوط به دانشگاهو رشته و پذیرشتون هست سعی کرده اون چند دقیقه وقت مصاحبه رو بیشتر با یه گیر الکی بگذرونه و اصلا وارد اصل موضوع نشده در صورتی که اکثر دانشجوهایی که ریجکت میشن از نظر رشته ای که انتخاب کردنو کدوم دانشگاهو این قبیل نتونستن طرفو قانع کنن ولی برای شما اصلا وارد موضوع اصلی که اونم خودش یه هفت خان رستمه نشده
    در مورد زبان هم بنده نگفتم فارسی حرف بزنید ولی دیگه با زبون انگلیسی وارد فاز کل کل باهاش تشید این حاضر جوابی به زبان انگلیسی یعنی دقیقا امادگی برای قصد اقامت دائم

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen_fj نمایش پست ها
    دوست عزیز
    شما اشکال کارت اینه که با ذهنیت اینکه تصور اونا بر اینه که شما نمیخوای برگردی مدارکتو تنظیم کردی در صورتی که متقاضی وقتی درخواستشو ارائه میکنه حداقل روی کاغذ قراره شما برگردی به کشورت پس ارائه مدارک اضافه ای که سعی در اثبات برگشتن شماست خودش نکته ی منفیه اگه اینطوری بود همه میرفتن از این نامه ها جور میکردن میدادن سفارت ویزاشون اوکی میشد از نظر من بزرگترین ضربه رو اون نامه به کیس شما زده
    درمورد نامه ی مالیتون که گفتم منظورم اینه که اون بابا بجای اصل موضوع که مربوط به دانشگاهو رشته و پذیرشتون هست سعی کرده اون چند دقیقه وقت مصاحبه رو بیشتر با یه گیر الکی بگذرونه و اصلا وارد اصل موضوع نشده در صورتی که اکثر دانشجوهایی که ریجکت میشن از نظر رشته ای که انتخاب کردنو کدوم دانشگاهو این قبیل نتونستن طرفو قانع کنن ولی برای شما اصلا وارد موضوع اصلی که اونم خودش یه هفت خان رستمه نشده
    در مورد زبان هم بنده نگفتم فارسی حرف بزنید ولی دیگه با زبون انگلیسی وارد فاز کل کل باهاش تشید این حاضر جوابی به زبان انگلیسی یعنی دقیقا امادگی برای قصد اقامت دائم
    سلام مجدد
    اون متنی که ابتدا نوشتم درمورد نحوه صحبتم نبود، اونجا اصلا حاضر جواب نبودم واقعا، این متن رو اینجا فقط جهت بیان ناراحتی گفتم وگرنه اونجا کاملا اروم و عادی بودم و جواب سوالاتشو سعی میکردم منطقی و به دور از حاشیه بدم، حتی ردم کرد بدون هیچ حرفی پذیرفتم.
    درهر صورت ممنونم و این دفعه با رعایت بهتر نکات بازهم تجربه رو قرار میدم تا همگی استفاده کنن.

Junior Member

سلام دوستان حالم خیلی گرفتست ولی چه کنیم که زندگی همچنان ادامه دارد...
    روز 21 جون از نیکوزیای شمالی با بند 214b رجکت شدم
    پذیرش بدون فاند دکتری
    ارشد ژئوفیزیک دانشگاه تهران
    لیسانس فیزیک بوعلی
    5 سال سابقه کار در شرکت های نفتی بین المللی
    دومقاله داخلی و کنفرانس خارجی و بدون حساسیت
    با خانمم رفتیم و پرسید شغلت چیه گفتم پردازشگر داده های لرزه ای هستم. ویزا امریکا داشتی تا حالا؟ خیر. شنگن؟ خیر. خانوادت ایران هستن؟ بله همشون. کجاها سفر کردی؟ روسیه قزاقستان ترکیه و در محدوده آبی قطر و امارات هم بودم. رو سکو کار کردی؟ خیر روی کشتی. کی خرجت را میده؟ خودم و پدرم میخای باک استیتمنت را ببینی؟ خیر! بدون دیدن هیچ مدرکی بعد از 30 ثانیه ردم کرد. البته روز قبلش I20 و کانفرمیشن DS160 را بهشون داده بودم و مدارکم جلوش بود. همون روز با کسایی که شنگن داشتن کلی مصاحبه میکرد و میرفتن تو کلیرنس فول فاندا هم میرفتن تو کلیرنس. ولی ما...
    نکات منفی این بود که اولش اسم دانشگاه را پس و پیش گفتم و اینکه دو سه بار متوجه حرفاش نشدم و هی ازش میپرسیدم که اینو گفتی ؟! نمیدونم رفقا ولی خیلی ناراحت شدم تازه از همسرم هم هیچ سوالی نپرسید و کلن باهامون حال نکرد.
    نظرتان چیه شما؟
    با یه دست بد خوب بازی کنید... در غیر این صورت آخر یه روز سر به بیابان می نهم

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi1363 نمایش پست ها
    سلام دوستان حالم خیلی گرفتست ولی چه کنیم که زندگی همچنان ادامه دارد...
    روز 21 جون از نیکوزیای شمالی با بند 214b رجکت شدم
    پذیرش بدون فاند دکتری
    ارشد ژئوفیزیک دانشگاه تهران
    لیسانس فیزیک بوعلی
    5 سال سابقه کار در شرکت های نفتی بین المللی
    دومقاله داخلی و کنفرانس خارجی و بدون حساسیت
    با خانمم رفتیم و پرسید شغلت چیه گفتم پردازشگر داده های لرزه ای هستم. ویزا امریکا داشتی تا حالا؟ خیر. شنگن؟ خیر. خانوادت ایران هستن؟ بله همشون. کجاها سفر کردی؟ روسیه قزاقستان ترکیه و در محدوده آبی قطر و امارات هم بودم. رو سکو کار کردی؟ خیر روی کشتی. کی خرجت را میده؟ خودم و پدرم میخای باک استیتمنت را ببینی؟ خیر! بدون دیدن هیچ مدرکی بعد از 30 ثانیه ردم کرد. البته روز قبلش I20 و کانفرمیشن DS160 را بهشون داده بودم و مدارکم جلوش بود. همون روز با کسایی که شنگن داشتن کلی مصاحبه میکرد و میرفتن تو کلیرنس فول فاندا هم میرفتن تو کلیرنس. ولی ما...
    نکات منفی این بود که اولش اسم دانشگاه را پس و پیش گفتم و اینکه دو سه بار متوجه حرفاش نشدم و هی ازش میپرسیدم که اینو گفتی ؟! نمیدونم رفقا ولی خیلی ناراحت شدم تازه از همسرم هم هیچ سوالی نپرسید و کلن باهامون حال نکرد.
    نظرتان چیه شما؟
    من تجربه زیادی ندارم ولی موارد ریجکتی 214 زیادی بوده اند که دوباره اقدام کرده اند و ویزا گرفته اند. گفته میشه که بهتره بلافاصله دوباره نباید اقدام کرد هرچند مثال نقض هم هست ولی اگه فاصله بیفته و تغییری در شرایطت بوجود بیاد مثل فاند گرفتن، بهتره.
    به نظرم مشکل اون متوجه حرفاش نشدن و شنگن نبوده و مشکلت مساله فاند و اون که حس کرده هدفت آکادمیک نبوده؛ باید حتی اگه بپرسه چرا این دانشگاه و اینکه داری بدون فاند میری رو هم جواب منطقی براش داشته باشی و خودت رو خیلی مشتاق و آگاه از موضوع و ریسرچ آینده ات نشون میدادی. اون اسم دانشگاه رو گفتن ربطی به سطح زبان که نداشته و حس کرده روی دانشگاه هم شناخت نداری...
    اون شرکت نفتی به نظرم حساس بوده و همین که با بند بدتری ریجکت نشده ای خوبه و امید هست ولی کاش یه جوری اون سابقه کار رو قبل رفتن به سفارت و حتی اپلای سانسور میکردی که به نظرم حساس هست؛ حتی احتمال اینکه مشکل اصلی همون سابقه کار حساس باشه هم هست و میخواسته یه جوری با سوالای شنگن و تای و 214 بپیچونه... البته فکر نکنم عاقلانه باشه که برای سری بعد حذفش کنی چون به اطلاعات قبلی که دادی بهشون دسترسی دارن و عدم صداقت میشه که بدتره ولی بازم خودت میدونی...
    بازم دوستان نظر بدن، بهتره...
    موفق باشی
    قبل از ریپورت رسمی نمرات تافل و GRE، با دپارتمان مورد نظر مکاتبه کنید. برخی دانشکده ها ریپورت غیر رسمی تافل و GRE را برای بررسی اولیه قبول می کنند.
    متاسفانه این حساب کاربری فعال نمی باشد.

نقل قول نوشته اصلی توسط mehran4iut نمایش پست ها
    سلام. خیلی متاسفم.
    من تجربه زیادی ندارم ولی موارد ریجکتی 214 زیادی بوده اند که دوباره اقدام کرده اند و ویزا گرفته اند. گفته میشه که بهتره بلافاصله دوباره نباید اقدام کرد هرچند مثال نقض هم هست ولی اگه فاصله بیفته و تغییری در شرایطت بوجود بیاد مثل فاند گرفتن، بهتره.
    به نظرم مشکل اون متوجه حرفاش نشدن و شنگن نبوده و مشکلت مساله فاند و اون که حس کرده هدفت آکادمیک نبوده؛ باید حتی اگه بپرسه چرا این دانشگاه و اینکه داری بدون فاند میری رو هم جواب منطقی براش داشته باشی و خودت رو خیلی مشتاق و آگاه از موضوع و ریسرچ آینده ات نشون میدادی. اون اسم دانشگاه رو گفتن ربطی به سطح زبان که نداشته و حس کرده روی دانشگاه هم شناخت نداری...
    اون شرکت نفتی به نظرم حساس بوده و همین که با بند بدتری ریجکت نشده ای خوبه و امید هست ولی کاش یه جوری اون سابقه کار رو قبل رفتن به سفارت و حتی اپلای سانسور میکردی که به نظرم حساس هست؛ حتی احتمال اینکه مشکل اصلی همون سابقه کار حساس باشه هم هست و میخواسته یه جوری با سوالای شنگن و تای و 214 بپیچونه... البته فکر نکنم عاقلانه باشه که برای سری بعد حذفش کنی چون به اطلاعات قبلی که دادی بهشون دسترسی دارن و عدم صداقت میشه که بدتره ولی بازم خودت میدونی...
    بازم دوستان نظر بدن، بهتره...
    موفق باشی
    سلام
    واقعا متاسفم که شما رو رد کردن. من با حرفای آقا مهران موافقم کاملا. و به نظرم اینکه اسم دانشگاه رو پس و پیش گفتی زیاد مهم نیس چون چون اون اسم رو تو ای 20 دیده قبلا. به نظرم پوینت های منفی در مورد کیس شما یکی اش همین عدم داشتن فاند هست و دیگری کلمه نفت نو سوابق کاری شماس. ولی خوشبختانه با بند خوبی رد کردن و میشه دوباره رفت برا مصاحبه. به نظرم برا سری بعد اگه می تونی فاند هر چن جزیی جور کنی خوبه اگه نشد دلایل بسیار قوی که واقعا تو علاقه به اون رشته و زمینه کاری و ریسرچت داری و کاملا هدفمند هس همه چی. و کاش اون کلمه نفت رو تو پرونده های فبلی ات نمی نوشتی. حالا سعی کن اگه می ری برا مصاحبه تا جایی که امکان داره اون کار تو نفت رو کم اهمیت جلوه بدی. رو جوابا برا سوالاتی که ممکنه ازت بپرسه خوب کار کن.

موفق باشی

تا جایی که می تونی سعی کن اضلا نفت رو بسیار کم اهمیت نشون بد

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)