صفحه 106 از 110 نخستنخست ... 65696979899100101102103104105106107108109110 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,051 تا 1,060 , از مجموع 1096

موضوع: ریجکت در مصاحبه با بند ۲۱۴ (Social Tie): تجربیات و راهکارها

پیش فرض پاسخ : ریجکت در مصاحبه با بند ۲۱۴ (Social Tie): تجربیات و راهکارها

نقل قول نوشته اصلی توسط kamranmadadi نمایش پست ها
    درود بر شما
    بطور قاطع و 100% مى تونم بگم دليل ريجكت شما سفر به عربستان بوده. هركس كه به كشور هاى عربى تندرو از جمله عراق و سوريه و عربستان سفر داشته باشه درجا ريجكت ميشه و هيچ ربطى هم به نداشتن ويزا هاى معتبر نداره.
    بطور قاطع و صد در صد بنده هم می گویم که حرف شما کاملا نادرست است! نمونه اش خودم که به عراق سفر داشتم و کلیرنس خوردم و نیز دوستی که درجا ویزا گرفت! چرا که خود عربستانی ها براحتی ویزا می گیرند و در ضمن خود آفیسر هم می داند که برای چه مسلمانان به کشورهای عراق و عربستان مسافرت می کنندو هدف اکثریت تنها زیارت است و نه چیز دیگر! ولی این حرف شما که می فرمایید گرفتن ویزا ی امریکا ربطی به داشتن ویزاهای معتبر ندارد کاملا درست است! چرا که ویزای دانشجویی از اسمش هم مشخص است که برای دانشجو هست و نه توریست و از اینرو نیازی به داشتن ویزای معتبر و سفر به اروپا و اینجور چیزها نیست.

اما دلیل ریجکت ایشان خیلی روشن است دبی سفارت بسیار سختگیری هست دیده شده است که ویزای F1 و نه J1 با پذیرش فول فاند از یک دانشگاه رنک بالا را درجا رد می کند دیگر بقیه که جای خود دارند.
    ویرایش توسط sarah9093 : December 4th, 2017 در ساعت 04:03 AM

Junior Member

دوستان کسی متقاضی ویزای F1 باشه و خانواده اش سیتیزن و گرین کارتی و برای شخص متقاضی هم درخواست گرین کارت کرده باشند با بند 214 ریجکت می کنند؟
    من پدر و مادرم با اینکه گرین کارت دارند ولی دو سال اخیر ساکن ایران بودند. برای خودم هم در خواست گرین کارت دادن و کتگوری f2b هستم. قبل از اینکه ۲۱ ساله بشم وقت مصاحبه برامون اومد متاسفانه من به دلیل مشکلات سربازی نتونستم برم و گرین کارت بگیرم این شد رفتم مجدد توی F2B.
    توی فرم ds160 هم این نکته رو ذکر کردم. بعد از همه این قضایا موندم جوری رفتار کنم که دارم کارم رو جلو می ندازم و از وقتم استفاده می کنم یا نشون بدم که قصدم برگشتنه؟
    می دونم این جور کیس ها عملا شانسشون خیلی کمه ولی خب از اون جا که این درخواست غیرقانونی نیست و قانون صریحا منعش نکرده می خواهم شانسم رو امتحان کنم
    این نکته رو هم بگم که رشته ام علوم آزمایشگاهیه و ارشدش و دکتراش داخل ایران نیست. و هدف تحصیل هم ارتقا جایگاه شغلی ذکر کردم

نقل قول نوشته اصلی توسط TLOTD نمایش پست ها
    دوستان کسی متقاضی ویزای F1 باشه و خانواده اش سیتیزن و گرین کارتی و برای شخص متقاضی هم درخواست گرین کارت کرده باشند با بند 214 ریجکت می کنند؟
    من پدر و مادرم با اینکه گرین کارت دارند ولی دو سال اخیر ساکن ایران بودند. برای خودم هم در خواست گرین کارت دادن و کتگوری f2b هستم. قبل از اینکه ۲۱ ساله بشم وقت مصاحبه برامون اومد متاسفانه من به دلیل مشکلات سربازی نتونستم برم و گرین کارت بگیرم این شد رفتم مجدد توی F2B.
    توی فرم ds160 هم این نکته رو ذکر کردم. بعد از همه این قضایا موندم جوری رفتار کنم که دارم کارم رو جلو می ندازم و از وقتم استفاده می کنم یا نشون بدم که قصدم برگشتنه؟
    می دونم این جور کیس ها عملا شانسشون خیلی کمه ولی خب از اون جا که این درخواست غیرقانونی نیست و قانون صریحا منعش نکرده می خواهم شانسم رو امتحان کنم
    این نکته رو هم بگم که رشته ام علوم آزمایشگاهیه و ارشدش و دکتراش داخل ایران نیست. و هدف تحصیل هم ارتقا جایگاه شغلی ذکر کردم
    با سلام به شما دوست عزیز. ویزا اف یک ویزای غیر مهاجرتی هست، یعنی شرط اصلی برای صدور چنین ویزایی، ثابت شدن این نکته برای سفارت هست که شما قصد مهاجرت و ماندن در امریکا ندارید، وقتی شما پرونده مکتوب و ثبت شده در اداره مهاجرت دارید که قصد شما رو برای مهاجرت و موندن تو آمریکا نشان میده، پس عملا اقدام کردن برای یک ویزای غیر مهاجرتی عمل بیهوده ای هست. به نظر من که وقت و هزینه خودتون رو هدر ندید. قانون شما رو از اقدام برای ویزا منع نکرده، اما همان قانون ذکر کرده که اگه میخواهید صلاحیت صدور ویزا رو داشته باشید، باید ثابت کنید قصد برگشت به کشورتون رو دارید و قصد موندن تو آمریکا رو ندارید

Junior Member

با سلام
    من 26 نوامبر 2017 از دوبی برای ویزای j1 با بند 214b ریجکت شدم. دکترای کامپیوتر دارم از ترکیه و در زمینه بیوانفورماتیک پژوهش میکنم . از دانشگاه رنک 50 به مدت دو سال joboffer گرفتم. افیسر هم باجه 16 ( آقای جوان موبور) بود. البته من یه اشتباه بزرگی مرتکب شدم. وقتی پرسید بعد اتمام پست دکترا چکار خواهی کرد. تو جواب فقط گفتم برمیگردم ترکیه تا استاد دانشگاه بشم. بعد گفت فامیل داری اونجا، منم کفتم نه وهمه چی تموم شد و بعد برگه سفید داد.
    حالا سوال من اینه و ممنون میشم راهنماییم کنید:
    من تا حالا کار نکردم فقط درس خوندم و مجردم. نه میتوم سند خونه ای به نام خودم ببرم، نه joboffer که مثلا بگه بعد از دوسال و برگشت از امریکا ما ایشون رو استخدام میکنیم. اخه هیچ دانشگاهی همچسن چیزی فکر نکنم بده.
    چطوری به افیسر بدون هیچ تغییری در وضعیتم بگم که من قصد برگشت به ایران رو دارم؟ البته من راستشو میگم که اگه گفتم برمیگردم ترکیه برای مدت کوتاهی بود به دعوت استاد راهنمام در ترکیه که ازم خواست بعد از برگشت از امریکا یه سری کارهای مشترک با هم انجام بدیم. بعد برمیگردم ایران.

بینهایت ممنون میشم اگه جواب بدید.

Junior Member

با سلام
    من پذیرش مستر بدون فاند داشتم و سال پیش ابتدا از دبی و تقریبا 3 ماه بعد در ارمنستان ریجکت شدم طبق همین بند 214
    حالا من امسال تونستم مسترم رو دیفر کنم و میخوام برای ویزا اقدام کنم با این وضعیت که انکارا نمیشه رفت به نظرتون باز همون ارمنستان برم؟ یا نه برای باکو یا جای دیگه ای اقدام کنم؟
    (اگر کسی کمک کنه ممنون میشم این چندمین بار سوال میزارم و جوابی نیست)

Junior Member

سلام دوستان
    کسی می تونه راهنمایی کنه متن job offer بایستی به چه صورت نوشته شود؟

نقل قول نوشته اصلی توسط amir2323 نمایش پست ها
    با سلام
    من پذیرش مستر بدون فاند داشتم و سال پیش ابتدا از دبی و تقریبا 3 ماه بعد در ارمنستان ریجکت شدم طبق همین بند 214
    حالا من امسال تونستم مسترم رو دیفر کنم و میخوام برای ویزا اقدام کنم با این وضعیت که انکارا نمیشه رفت به نظرتون باز همون ارمنستان برم؟ یا نه برای باکو یا جای دیگه ای اقدام کنم؟
    (اگر کسی کمک کنه ممنون میشم این چندمین بار سوال میزارم و جوابی نیست)
    اگر هیج تغییری در پذیرشت یا شرایطت یا مدارکت ایجاد نشده اصلاً اقدام نکن چون یه ریجکتی دیگه میخوری و پول و وقتت رو هدر میدی. دلیل ریجکت رو اول برطرف کن. جاش هم مهم نیست، البته میگن بهتره بری سفارتی که تا حالا نرفتی. آنکارا مشکلش چیه؟
    خواهشمند است در صورت مفید بودن مطلب، با امتیاز دهی بازخورد خود را باطلاع برسانید
    با تشکر

نقل قول نوشته اصلی توسط elahehgh نمایش پست ها
    سلام دوستان
    کسی می تونه راهنمایی کنه متن job offer بایستی به چه صورت نوشته شود؟
    1. از شرکتی باشه که درش سابقه کار دارین و ترجیحاً سابقه بیمه دارین
    2. داخلش بنویسین که متعهد میشید بعد از تحصیلتون برگردید و به مدت تحصیلتون در اون شرکت مشغول به فعالیت میشید
    3. درج کنید که مبلغ X دلار به صورت ماهیانه به حسابتون در ایران می ریزند در ازای تعهدی که بهشون میدید. البته من این مسئله رو گفتم دانشگاه در i-20 هم درج کرد.
    4. برید دفتر اسناد رسمی و همین مسئله رو تعهد بدید که اگر برنگردید، شرکت می تونه ازتون درخواست دو برابر کل مبلغی که براتون هزینه کرده رو بکنه. ( البته رقم و مبلغ در تعهد محضریتون نمی تونید بیارید و فقط باید شفاهاً در تعهد نامه بنویسید و مبالغ و مقادیر رو در نامه روی سر برگ شرکت درج کنید)
    5. از همه مهمتر دلایل منطقی برای این سرمایه گذاری غیر منطقی! یک شرکت ایرانی در شرایط داغون حال حاضر داشته باشید که آفیسر رو متقاعد کنه
    در انتها هم بگم من یک بار از دوبی ریجکت شدم و دفعه دوم با این کارها تونستم از آنکارا ویزا بگیرم
    موفق باشید
    خواهشمند است در صورت مفید بودن مطلب، با امتیاز دهی بازخورد خود را باطلاع برسانید
    با تشکر

نقل قول نوشته اصلی توسط k_najafian نمایش پست ها
    اگر هیج تغییری در پذیرشت یا شرایطت یا مدارکت ایجاد نشده اصلاً اقدام نکن چون یه ریجکتی دیگه میخوری و پول و وقتت رو هدر میدی. دلیل ریجکت رو اول برطرف کن. جاش هم مهم نیست، البته میگن بهتره بری سفارتی که تا حالا نرفتی. آنکارا مشکلش چیه؟
    همون طور که آقا امیر توضیح دادن حتما سعی کن یه تغییر در شرابطتت ایجاد کنی و البته اگه بتونی یه کم در مورد شرایطت بگی بچه ها می تونن بیشتر کمکن کنن. سوالانی مثل اینکه برا مستر دوم بودی؟ می تونی یه قولی از دپارتمان بگیری که امکانش هست بعدا به اچ دی تبدیل اش کنی ( اینو مثلا میگی تو مصاحبه که بعدا به پی اچ دی تبدیل می کنیش)... یا مثلا شرایط فاندت بعدا می تونه تغییر کنه.. و خلاصه یه توضیحی بدی در مورد شرایطتت بد نیس..

موفق باشی .

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط k_najafian نمایش پست ها
    مشکل ریجکت اول رو نفهمیدم چون اصلا هیچ مدرکی جز CV رو نخوند و فک کنم برای موندنم در ایران توجیه نشد که توی ارمنستان سعی کردم از همون اول تو صحبتام بگم و خودش بعدا ازم جاب آفر خواست و ... اما سفارت ارمنستان دلیل رد رو خیلی واضح گفت عدم فاند کافی من برای 1.5 برده بودم و سند ملک (پذیرشم 2 ساله بود) اما طبق ای-20 پذیرش 3 ساله بود و خب گفت باید فقط در حساب بانکی کل هزینه سه سال رو ارائه بدی و به همین دلیل رد هستی.
    حالا امسال من هم شغلم تغییر کرده و جاب افرم عوض میشه و همچنین تو یه دوره مدرک گرفتم به تازگی که فقط باهاش میتونم ایران کار کنم، در مورد فاند تغییری نکرده برای معماری بدلیل عدم ریسرچ بیس بودنش یکم سخت فاند میدن اما فقط یسری مکاتبه برای اسیست بودن دارم که اونم تو فروم خوندم چون خیلی روش حساب نیست بهتره نگم. برای هزینه هم مبلغ کل رو دارم که تغییری هست که روی همون ریجکت شدم.
    آنکارا فکر میکردم فعلن سفارت آمرکا ویزا صادر نمیکنه حالا نمیدونم باز شروع کرده یا نه، به نظر شما چون موضوع ریجکت مشخص هست میشه باز برم ارمنستان؟ خیلی ها هم باکو رو پیشنهاد میکنن واقعا خیلی گیج کننده شده

ممنون
    ویرایش توسط amir2323 : January 10th, 2018 در ساعت 01:05 PM دلیل: تشکر از پاسخ دهنده

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)