صفحه 15 از 110 نخستنخست ... 567891011121314151617181920212223242565 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 141 تا 150 , از مجموع 1096

موضوع: ریجکت در مصاحبه با بند ۲۱۴ (Social Tie): تجربیات و راهکارها

پیش فرض پاسخ : ریجکت در مصاحبه با بند ۲۱۴ (Social Tie): تجربیات و راهکارها

سلام
    اگه جاب آفر داشته باشيد خوبه! دو باره آنكارا كه نميريد! من از آنكارا ريجكت شدم يه ماه بعد رفتم ارمنستان . الانم ٢ هفته است كه تو كليرنس هستم. پول زياد به اسم خودتون و يا حتي خانوداه توصيه نميشه! فقط يه ذره بيشتر از I 20.

نقل قول نوشته اصلی توسط amir_bozorgi نمایش پست ها
    دوستان لطفا کمک کنید. من با 214 از آنکارا ریجکت شدم، میخوام برای مصاحبه بعدی یکسری مدارک مثل پیشنهاد کار ببریم. در حال حاضر من نمی تونم سند ملکی جور کنم. حالا به نظر دوستان، بردن گواهی بانکی با مبلغ بالا (مثلا 100 میلیون) به نام خودم می تونه کمک کنه یا ممکنه اثر منفی داشته باشه که مثلا چه طور یک نفر دانشجو این مقدار پول داره. لطفا دوستان با تجربه کمک کنند.
    The difficult roads often lead to beautiful destinations

سلام
    از دوستان کسی بوده تا حالا که ریجکتی باشه (مثل من، با 214 از آنکارا) و بعد تونسته ویزا بگیره؟!

Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی برق-مخابرات .... دانشگاه تبریز

نقل قول نوشته اصلی توسط khodayari_b نمایش پست ها
    سلام
    از دوستان کسی بوده تا حالا که ریجکتی باشه (مثل من، با 214 از آنکارا) و بعد تونسته ویزا بگیره؟!
    بله . زیاد داشتیم از این موارد ...

Junior Member

سلام
    من با بند 214b در تاریخ 10 می در دبی باجه4 ریجکت شدم. خودم فکر میکنم یه روندی پیش اومد که آفیسرو قشنگ به این سمت برد که من میخام برم آمریکا بمونم و منم خوب نتونستم توضیح بدم:
    1. رزوممو نگاه کرد من دانشگاه تهران خوندم کارشناسی(13) و ارشدمو(18) 3 تا مقاله داشتم ولی دانشگاهی که پذیرش گرفتم معمولی بود آفیسره گیر داد چرا دانشگاه بهتر نزدی گفتم چون معدل کارشناسیم کم بود بخاطر همین رنکهای متوسط اپلای کردم گفت رنک دانشگاهت که قرار PhD بخونی تو us news چنده که گفتم 60
    2. بعدش گفت بهم BS بده ولی من چون full fund بودم با خودم نبرده بودم گفتم ندارم گفت پس از کجا خرجتو میاری گفتم تو آی 20 نوشته که خرجم با ساپورت دانشگاه تامین میشه. گفت دلیل نمیشه تو باید داشته باشی bs بعدش گفتم خوب آخرش اینه که خانوادم تامینم میکنن گفت توضیح بده چکارن داشتم توضیح میدادم که اونم داشت یه چیزایی یادداشت میکرد
    3. بعدش گفت میخوای برگردی یا بمونی گفتم میخام برگردم ایران کار آکادمیک انجام بدم گفت مثلا اگه بخوای استاد بشی دقیقا شرایطشو میدونی داشتم توضیح میدادم که خوب برای استاد شدن باید پابلیکشن زیاد داشته باشمو معدل مهمه این حرفا گفت دقیقا پروسه رو میدونی گفتم منظورتونو نمیفهمم!
    اونم دیگه فرصت نداد من چیزی بگم گفت من شما رو qualified نمیبینم امروز ولی شما میتونید دوباره اقدام کنید واسه ویزا بعدش برگه سفید داد.

خوب طبیعتا برای بار دوم BS رو جور میکنم. حالا نمیدونم برای دوم با چه فاصله زمانی چه سفارتی رو انتخاب کنم؟ همین دبی خوبه یا برم آنکارا؟

نقل قول نوشته اصلی توسط eloosh نمایش پست ها
    سلام
    من با بند 214b در تاریخ 10 می در دبی باجه4 ریجکت شدم. خودم فکر میکنم یه روندی پیش اومد که آفیسرو قشنگ به این سمت برد که من میخام برم آمریکا بمونم و منم خوب نتونستم توضیح بدم:
    1. رزوممو نگاه کرد من دانشگاه تهران خوندم کارشناسی(13) و ارشدمو(18) 3 تا مقاله داشتم ولی دانشگاهی که پذیرش گرفتم معمولی بود آفیسره گیر داد چرا دانشگاه بهتر نزدی گفتم چون معدل کارشناسیم کم بود بخاطر همین رنکهای متوسط اپلای کردم گفت رنک دانشگاهت که قرار PhD بخونی تو us news چنده که گفتم 60
    2. بعدش گفت بهم BS بده ولی من چون full fund بودم با خودم نبرده بودم گفتم ندارم گفت پس از کجا خرجتو میاری گفتم تو آی 20 نوشته که خرجم با ساپورت دانشگاه تامین میشه. گفت دلیل نمیشه تو باید داشته باشی bs بعدش گفتم خوب آخرش اینه که خانوادم تامینم میکنن گفت توضیح بده چکارن داشتم توضیح میدادم که اونم داشت یه چیزایی یادداشت میکرد
    3. بعدش گفت میخوای برگردی یا بمونی گفتم میخام برگردم ایران کار آکادمیک انجام بدم گفت مثلا اگه بخوای استاد بشی دقیقا شرایطشو میدونی داشتم توضیح میدادم که خوب برای استاد شدن باید پابلیکشن زیاد داشته باشمو معدل مهمه این حرفا گفت دقیقا پروسه رو میدونی گفتم منظورتونو نمیفهمم!
    اونم دیگه فرصت نداد من چیزی بگم گفت من شما رو qualified نمیبینم امروز ولی شما میتونید دوباره اقدام کنید واسه ویزا بعدش برگه سفید داد.

خوب طبیعتا برای بار دوم BS رو جور میکنم. حالا نمیدونم برای دوم با چه فاصله زمانی چه سفارتی رو انتخاب کنم؟ همین دبی خوبه یا برم آنکارا؟
    انشاالله که برای دفعه بعد درجا ویزا بگیرید. به نظر من برای دفعه بعد حتما از قبل دلایل خوبی برای اینکه چرا این دانشگاه رو انتخاب کردین پیدا کنید، قرار نیست همه استنفورد و برکلی اپلای کنن، دانشگاهی که شما پذیرفته شدین هم اگر رنکش توی رشته شما 60 هست نشون میده خوبه. سعی کنید چندتا ویدیوی تبلیغاتی از دانشگاه و دانشکده پیدا کنید ببینید که اونا چطوری از دانشگاه تعریف میکنن و مزایای این دانشگاه چیه. اینکه شما اشاره کردین معدل کارشناسیتون پایین بوده آتو دادین دست آفیسر! دانشگاه شما دانشگاه خوبیه و شما باید توی حرفهاتون ازش دفاع کنید. اونا روی رنک دانشگاه حساس هستن چون نمیخوان هر کسی به بهانه تحصیل یه دانشگاه خیلی خیلی رنک پایین اپلای کنه و بره امریکا ولی به نظر من تاپ 90 رشته خوبه اصلا همین که توی us news رنکش هست خوبه. شما معدل ارشدتون خیلی خوبه باید روی اون مانور بدین

اگه خواستین توی پ.خ یا توی تاپیک تجربه مصاحبه اگه تجربه تون رو نوشتین بگین با کدوم آفیسر مصاحبه داشتین.

Member pegah84ir آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE - AUT

نقل قول نوشته اصلی توسط eloosh نمایش پست ها
    سلام

شما چند تا دانشگاه اپلای کرده بودین؟ ازتون تعدادش رو پرسید؟
    منم با نظر ILU موافقم شما نباید بحث رنک رو مطرح میکردین و نباید از موضع پایین صحبت میکردین
    باید توضیح میدادین که دانشگاه خوبی پذیرش گرفتین و توضیحات شما خودبخود تاییدی بر انگیزه تحصیل شما میشد

Member Seigneur آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Construction Management - UNL

نقل قول نوشته اصلی توسط pegah84ir نمایش پست ها
    شما چند تا دانشگاه اپلای کرده بودین؟ ازتون تعدادش رو پرسید؟
    منم با نظر ILU موافقم شما نباید بحث رنک رو مطرح میکردین و نباید از موضع پایین صحبت میکردین
    باید توضیح میدادین که دانشگاه خوبی پذیرش گرفتین و توضیحات شما خودبخود تاییدی بر انگیزه تحصیل شما میشد
    الان ملاک رنک خوب چیه؟
    من که دانشگاهم 66 هست نگم یا بگم؟ الان این از موضع بالا میشه یا پایین؟

Member pegah84ir آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE - AUT

نقل قول نوشته اصلی توسط Seigneur نمایش پست ها
    الان ملاک رنک خوب چیه؟
    افیسر از ایشون پرسیده چرا دانشگاه بهتر اپلای نکردین و جواب دادند به خاطر معدل رنک متوسط اپلای کردم! و همین باعث شده افیسر رنک رو بپرسه
    وگرنه اونا روی رنک حساسیتی ندارند و امیدوارم خود بچه ها این حساسیت رو ایجاد نکنند مثل ایشون
    کلا افیسرها روی اینکه یکی دو جا فقط اپلای شه یا ایالت خاص اپلای شه یا احتمال اینکه اونجا اشنایی باشه و شما مخفی کنین حساسن ، سوالی هم که از این اپلیکنت پرسیده بیشتر به همین منظور بوده

نقل قول نوشته اصلی توسط Seigneur نمایش پست ها
    الان ملاک رنک خوب چیه؟
    به لحن گفتن شما بستگی داره ولی در کل نیازی به گفتن رنک نیست، همینکه چندتا از مزایای اون دانشگاه رو بگید کافیه به نظرم

Junior Member

نامزد من هم متاسفانه موردی هست که با بند ۲۱۴ ب دقیقا با همین سوالاتی که دوستمون گفتن از دبی در ۱۱ می رد شد. دقیقا همین سوالات ازش شد. تقریبا تمامی سوالاتی که ممکن بوده ازش شده. و درنهایت به اینجا رسیده که مراحل استاد دانشگاه شدن رو در ایران بگو. و بقیه ماجرا هم به همین نحو.
    حالا چند تا سوال دارم که امیدوارم بتونه کسی کمکم کنه.
    اول اینکه به نظرتون با پرونده ای قوی تر و دلایلی بهتر کدوم سفارت بهتره که برم؟
    دوم اینکه به نظرتون آیا جواب هایی که دادم رو آفیسر ثبت کرده؟ مثل اینکه میخوام استاد دانشگاه بشم. اگر بخوام حرفم رو توی سفارت دوم عوض کنم به نظرتون متوجه میشه؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)