صفحه 16 از 110 نخستنخست ... 6789101112131415161718192021222324252666 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 151 تا 160 , از مجموع 1096

موضوع: ریجکت در مصاحبه با بند ۲۱۴ (Social Tie): تجربیات و راهکارها

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : ریجکت در مصاحبه با بند ۲۱۴ (Social Tie): تجربیات و راهکارها

نقل قول نوشته اصلی توسط Sheida92 نمایش پست ها
    نامزد من هم متاسفانه موردی هست که با بند ۲۱۴ ب دقیقا با همین سوالاتی که دوستمون گفتن از دبی در ۱۱ می رد شد. دقیقا همین سوالات ازش شد. تقریبا تمامی سوالاتی که ممکن بوده ازش شده. و درنهایت به اینجا رسیده که مراحل استاد دانشگاه شدن رو در ایران بگو. و بقیه ماجرا هم به همین نحو.
    حالا چند تا سوال دارم که امیدوارم بتونه کسی کمکم کنه.
    اول اینکه به نظرتون با پرونده ای قوی تر و دلایلی بهتر کدوم سفارت بهتره که برم؟
    دوم اینکه به نظرتون آیا جواب هایی که دادم رو آفیسر ثبت کرده؟ مثل اینکه میخوام استاد دانشگاه بشم. اگر بخوام حرفم رو توی سفارت دوم عوض کنم به نظرتون متوجه میشه؟
    اینکه دقیقا به ریز سوال و جوابها دسترسی دارند یا نه رو کامل نمیتونم تایید کنم ولی چیزی که قطعا مشخصه به پرونده و اظهارنظر آفیسر سفارت قبلی و نقطه نظرش راجع به مصاحبه شما دسترسی داره. به همین علت توصیه میکنم هیچ وقت کامل جوابها را تغییر ندید حتی اگر لازم شد یا خواستید دتایلینگ عوض شه. مثلا اگر گفتید میخواید استاد شید در بازگشت به کشورتون، اینجا هم جوابتون در کل همون باشه. در مورد سفارت هم بستگی به شرایط کلی شما داره ولی اگر فاند داشتید و سری اول بودید آنکارا شرایط بهتری داشت. الان دیگه ریسک هر دو گزینه به نظرم خیلی تفاوتی نداره.

نامزد من هم متاسفانه موردی هست که با بند ۲۱۴ ب دقیقا با همین سوالاتی که دوستمون گفتن از دبی در ۱۱ می رد شد. دقیقا همین سوالات ازش شد. تقریبا تمامی سوالاتی که ممکن بوده ازش شده. و درنهایت به اینجا رسیده که مراحل استاد دانشگاه شدن رو در ایران بگو. و بقیه ماجرا هم به همین نحو.
    حالا چند تا سوال دارم که امیدوارم بتونه کسی کمکم کنه.
    اول اینکه به نظرتون با پرونده ای قوی تر و دلایلی بهتر کدوم سفارت بهتره که برم؟
    دوم اینکه به نظرتون آیا جواب هایی که دادم رو آفیسر ثبت کرده؟ مثل اینکه میخوام استاد دانشگاه بشم. اگر بخوام حرفم رو توی سفارت دوم عوض کنم به نظرتون متوجه میشه؟
    متاسفم انشاالله که دفعه بعدی درجا ویزا بگیرن و ممنونم که تجربه همسرتون رو به اشتراک گذاشتین.
    خوب نیازی نیست حرفشون رو عوض کنند. مراحل استاد رو شدن رو از بر کنند!!!!! من فکر میکنم اولین مرحله ارزشیابی مدارک توسط وزارت علوم باشه!!!
    آیا مورد دیگه ای هم بوده که باعث شده باشه این سوال رو بپرسن؟ یعنی همسر شما هم از موضع پایین صحبت کردن؟ با کدوم آفیسر مصاحبه داشتن؟ آقای قد بلند چهارشونه، خانم مو خرمایی یا خانم سبزه رو ؟

Junior Member

برای مستر دوم مکانیک ولی فول فاند بود( ۲۸۰۰۰ دلار از ۳۲۰۰۰ دلار فاند شده). ما فکر کردیم اگر جاب آفر خوب ببره بهتره ولی ریسک این هست که اون آفیسر تایپ کرده باشه. البته نامزدم میگفت که آفیسر اصلا تایپ نمی کرد هیچیو و فقط باهاش حرف میزده و نگاهش میکرده. با یک آفیسر مرد هم بوده.

ApplyAbroad Guru

برای مستر دوم مکانیک ولی فول فاند بود( ۲۸۰۰۰ دلار از ۳۲۰۰۰ دلار فاند شده). ما فکر کردیم اگر جاب آفر خوب ببره بهتره ولی ریسک این هست که اون آفیسر تایپ کرده باشه. البته نامزدم میگفت که آفیسر اصلا تایپ نمی کرد هیچیو و فقط باهاش حرف میزده و نگاهش میکرده. با یک آفیسر مرد هم بوده.
    برای مستر مجدد حساسیت خیلی روی Social Tie بیشتره
    حتی اگر تایپ جلوی ایشون نکرده مطمین باشید حداقل نکات مهم پرونده را آفیسر اعلام میکنه حتی اگر جزییات توش ذکر نشه تغییر اساسی پاسخها توصیه نمیشه.
    خط 16الی 18پست #59 تجربه این دوستمون را اینجا بخونید. موردهای مشابه از این دست کم نیست. جزییاتی که ذکر میشه قابل انکار یا تغییر نیست.
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ILU نمایش پست ها
    متاسفم انشاالله که دفعه بعدی درجا ویزا بگیرن و ممنونم که تجربه همسرتون رو به اشتراک گذاشتین.
    خوب نیازی نیست حرفشون رو عوض کنند. مراحل استاد رو شدن رو از بر کنند!!!!! من فکر میکنم اولین مرحله ارزشیابی مدارک توسط وزارت علوم باشه!!!
    آیا مورد دیگه ای هم بوده که باعث شده باشه این سوال رو بپرسن؟ یعنی همسر شما هم از موضع پایین صحبت کردن؟ با کدوم آفیسر مصاحبه داشتن؟ آقای قد بلند چهارشونه، خانم مو خرمایی یا خانم سبزه رو ؟
    سوالاتی که ازش پرسیده شده:
    چرا دوباره میخوای مستر بخونی؟ چون میخوام زمینه تحقیقم رو عوض کنم و در زمینه بیومکانیک کار کنم.
    چرا این دانشگاه رو انتخاب کردی؟ چون یک استاد به من قول همکاری در زمینه کاری مورد علاقه ام بهم داده و این دانشگاه از لحاظ مالی منو تامین میکنه.
    وقتی درست تموم شد میخوای چیکار کنی؟ میخوام توی کشورم توی دانشگاه تدریس کنم.
    میدونی مراحل استاد شدن توی کشورت چیه؟ اول باید یه رزومه خوب داشته باشی و اپلیکیشن پر کنی و بعد از چندین مرحله مصاحبه پذیرفته میشی.
    بقای انرژی که توی رزومه ات نوشتی به چه معناست؟ ترمی مکانیک سیالاتیه.(این جواب رو دقیق یادم نیست چی داده.)
    آفیسر: من نمیتونم به شما ویزا بدم. و برگ سفید رو داده.

آفیسر آقا بوده و اینکه توی اون روز چندین دانشجوی دیگه رو هم رد کرده.

Junior Member

درنهایت ممنون میشم اگر کسی اطلاعاتی داره راهنماییم کنه. به نظرتون کدوم سفارت برای بار دوم مصاحبه بهتره؟ و اینکه به نظرتون برای ۱ ماه دیگه اقدام کنیم خوبه یا بذاریم مثلا ۶ ماه بعد اقدام کنیم؟

البته این موضوع رو هم باید بگم که من خودم آمریکا هستم و نامزدم هم داره میاد همین دانشگاهی که من هستم ولی هیچ جا هیچ اسمی از حضور من برده نشده.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط pegah84ir نمایش پست ها
    شما چند تا دانشگاه اپلای کرده بودین؟ ازتون تعدادش رو پرسید؟
    منم با نظر ILU موافقم شما نباید بحث رنک رو مطرح میکردین و نباید از موضع پایین صحبت میکردین
    باید توضیح میدادین که دانشگاه خوبی پذیرش گرفتین و توضیحات شما خودبخود تاییدی بر انگیزه تحصیل شما میشد
    من 5 تا دانشگاه بیشتر اپلای نکرده بودم(همش آمریکا)، همش هم دانشگاه های تو همین رنج رنکینگ بود

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط meysamarjmand نمایش پست ها
    افرادی که اخیرا رفتن دبی و به تور آفیسر آقا خوردن (احتمالا بادجه 4) که دست به ریجکت و کلیرنس فرستادنش خوبه این آفیسر نبوده احیانا (تو عکس ریش نداره و این عکس برای 3 سال پیش هست)؟:
    من باجه 4 بودم یه آمریکایی بور بود

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Araamesh نمایش پست ها
    سلام
    من 6 آوریل در ارمنستان مصاحبه داشتم و بدون خواستن مدارک با بند 214b ریجکت شدم.دلیلش هم مستردوم و فامیل مقیم اونجا بود. به نظر شما اگه یک ماه دیگه دوباره وقت بگیرم چقدر شانس گرفتن ویزا دارم ؟ و کدوم سفارت واسه اقدام دوباره بهتره؟ با توجه به اینکه تنها social tieمن job offer هست

سلام دوست عزیز
    منم به دلیل مستر دوم ارمنستان ریجکت شدم.
    چیکار کردی شما؟ کجا رفتی دوباره؟

Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی برق-مخابرات .... دانشگاه تبریز

نقل قول نوشته اصلی توسط meysamarjmand نمایش پست ها
    افرادی که اخیرا رفتن دبی و به تور آفیسر آقا خوردن (احتمالا بادجه 4) که دست به ریجکت و کلیرنس فرستادنش خوبه این آفیسر نبوده احیانا (تو عکس ریش نداره و این عکس برای 3 سال پیش هست)؟:
    خودشه. دلم واسش تنگ شده بود دمت گرم. منو یه بار اون یارو تپله تو انکارا ریجکت کرد یه بارم این بابا.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)