صفحه 32 از 110 نخستنخست ... 22232425262728293031323334353637383940414282 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 311 تا 320 , از مجموع 1096

موضوع: ریجکت در مصاحبه با بند ۲۱۴ (Social Tie): تجربیات و راهکارها

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Physics-SBU

پیش فرض پاسخ : ریجکت در مصاحبه با بند ۲۱۴ (Social Tie): تجربیات و راهکارها

سلام،

مرسی از پاسختون.

والا به من برگه زرد داد اما توی سایتشون تو همون یک ماه هم حتی شمارم نبود و بعدش به من ایمیل 16 سوال معروف هم نیومد!!! بعد از پیگیریم واشنگتن و سفارت بعد یه هفته ای ایمیل ریجکتیم اومد. یکم عجیب بود انگار درجا ریجکت بودم اما نمیدونم چی شده زرد داده بود بهم!
    یه مشورت من میگم بگم که میخواستم فقط زبان اینجارو برم که بعدش Transfer کنم همین دانشگاهی که الان ادمیشن دارم چون سال پیشم اپلای کرده بودم. معقوله؟! حساسیتشون کم میشه آیا؟!!

ممنون ^_^

نقل قول نوشته اصلی توسط ALIREZA_IG نمایش پست ها
    سلام
    ریجکتی بند 501 اونم تو کلیرنس باید بپذیرید که پس زمینه خوبی نیست. فاند کم و داشتن دو خواهر هم اونجا مزید بر علت شده. با همه این شرایط شانستون تو آنکارا به مراتب بیشتره.

نقل قول نوشته اصلی توسط Jussmiin نمایش پست ها
    سلام دوستان ^_^

من 9 جون از دوبی با 214B ریجکت شدم البته کلا Caseام باحال طوریه من پارسال از آنکارا بعد از یک ماه کلیرنس با 501 (رشته حساس) ریجکت شدم برای رشته ی مستر Advance Energy & Fuel Management بدون فاند و کاندیشنال زبان و ایالتی که خواهرم اونجا بودن و فارغ التحصیل شده بودن و کار میکردن و حالاااا امسال من ویزامو برای مستر فیزیک از یه ایالت دیگه و دانشگاه بهتر و مقدار کمی فاند گرفتم و امسال خواهرم میره دکترا بخونه همون ایالت قبلیش، دوبی آقا چاق عزیز بود و البته یه خانومه هم از اولش اومد اونجا انگار مشورت طوری گوش میدادن به حرفام(قابل ذکره که اون یکی خواهرم هم دیروز دوبی وقت سفارت داشتن و درجا صورتی گرفتن برای یه رشته ی دیگه ولی همین دانشگاهی که امسال براش اقدام کردم)، شروع کرد به پرسیدن در مورد اینکه این دانشگاه رو چه طوری پیدا کردی میخوای بعدش چی کار کنی و اینکه قضیه ی سال پیشت چی بوده؟! و شروع کرد زیر و بمشو بیرون کشیدن که اگه اون رشته رو میخوندی بعدش چیکار میکردی؟ اصلا چه درسایی میخوندین و اینا(که من گفتم بیشتر درسای Management ای بوده و Renewable Energy ولی امسال تو فکرمه بگم من همون پارسال همین رشته ی الانمو اپلای کردم ولی بخاطر زبان ادمیشن نگرفتم و میخواستم اینجا چون زبان بهم ادمیشن دادن برم بخونم بعد Transfer میکردم همین دانشگاه الان که ادمیشن دارم. هوم؟ خوبه؟ یا بدتره؟؟) و بعدش برگه ی سفید داد که زده 214B ولی ازش پرسیدم توضیح بدین و اینا گفت پارسال می خواستی این رشته رو بخونی!!

الان دوباره 6 جون از آنکارا وقت گرفتم، ممنون میشم اگر نکته ای میبینین بگین که این دفعه حواسم باشه بهش تو مصاحبه، مرسی ^_^
    سلام دوست عزیز؛
    ماشالله خیلی پر انرژی
    میشه محبت کنید به صورت بند بند بگید(یه خورده هول هولکی نوشتی)
    1- پارسال انکارا و انرژی بودید که 501 خوردید.(خوب رشته حساس بود)
    2- امسال دبی فیزیک که 214(چون خواهرات این ایالتن و این دانشگاه؟)
    الان برای انکارا مجدد 6 جولای؟
    خوب افسیر دبی چی گفت که 214 زد؟
    انکارا میخواهی چی بگی؟
    ویرایش توسط Kivi : June 30th, 2015 در ساعت 12:33 AM

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط simon نمایش پست ها
    سلام

خیلی شانس اوردید با بند 501 ردتون نکردند. شما فرصت دارید دوباره اقدام کنید اما کمی تغییرات در کیستون بدید. اینکه چه سوالاتی پرسیده مهمه چون احتمالا ثبتشون کرده. تغییر CV ممکنه ریسک داشته باشه اما با خودتونه که این ریسک رو انجام بدید یا نه. در خصوص DS هم یک فرضیه هست که کلیه سفارت ها به فرم های DS هم دسترسی دارند چون یک مورد سیستماتیک هست اما اینکه تا چه حد این حرف درسته سندی نداریم. به هر حال شمامشکلتون عدم امادگی برای مصاحبه بوده. اینکه فاند نداشتید و اینکه در پاسخ نمیدونستید چی بگید اینها همه مزید بر علت شده. آوردن اسم شرکت ممکنه دردسرساز شه از طرفی ممکنه نیاوردنش هم باعث شه آفیسر بعدی فکر کنه صادق نبودید. به هر حال ببینید ریسک کدوم قابل تحمل تره براتون. سوالات رو خوب اماده کنید و به نظرم اگر فرصت دارید بگذارید کمی از این ریجکت بگذره.

موفق باشید
    من تنها راهم اینه که هرچیزی که مشکل ساز هست و حذف کنم و اگر از تغییرش پرسید بگم که به عنوان اینترن اون جز. JOB EXPERIENCE من محسوب نمیشه. حداقل حتی اگه اسم شرکت و بیارم باید پروزه پارس و 100% حذف کنم. خیلی مچکرم از کمکتون و اگر کسی و میشناسید که مشاوره تخصصی میده ممنون میشم که معرفی کنید.

نقل قول نوشته اصلی توسط Kivi نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز؛
    ماشالله خیلی پر انرژی
    میشه محبت کنید به صورت بند بند بگیدیه خورده هول هولکی نوشتی)
    1- پارسال انکارا و انرژی بودید که 501 خوردید.
    2- امسال دبی فیزیک که 214
    الان برای انکارا مجدد 6 جولای؟
    خوب افسیر دبی چی گفت که 214 زد؟
    انکارا میخواهی چی بگی؟
    "و بعدش برگه ی سفید داد که زده 214B ولی ازش پرسیدم توضیح بدین و اینا گفت پارسال می خواستی این رشته رو بخونی!!"
    یعنی افیسر دبی از پرونده پارسال انکارات بی اطلاع بود که این سوال رو پرسید؟ یا از طرز سوال پرسیدنش میخواست چیزی دیگرو برای خودش استنباط بکنه؟
    اینطور میخوای بگی:
    حالا که دبی اصلا به رشته و بند ریجکتی پارسال انکارات(501) توجه نکرده چون الان رشته عوض کردی(فیزیک) و 214 خوردی به دلیل خواهرات، پس برای هفته دیگه رفتی انکارا و مجدد از رجکتی سال قبلت پرسیدن بگی همین رشته فیزیک سال پیش اپلای کرده بودی!؟
    خوب دبی برای پارسال انکارارو زیاد توجه نکرده! ایا انکارا هم برای سال قبل انکارارو توجه نمیکنه؟؟؟!!!
    لطفا بصورت شفافتر و بصورت بند به بند اگر ممکن هست بیان کنید تا دوستان نظر خودشنو بدند
    ویرایش توسط Kivi : June 30th, 2015 در ساعت 12:38 AM

ApplyAbroad Hero iman7 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical & Aerospace Engineering

"کسی اینجاست؟ هلا! من با شمایم های، کسی اینجاست؟ کسی اینجا پیام آورد؟ سلامی یا که لبخندی؟ فشار دست گرم دوست مانندی؟ ... و می بیند صدایی نیست. نور آشنایی نیست. و حتی از نگاه مرده ای هم ردپایی نیست..." دور از جون شما البته.
    کسی هست که تجربه ای در این مورد داشته باشه؟ مخصوصا سوال سوم؟

من و همسرم دوبار از دوبی ریجکت شدیم در 8 و 24 جون.
    شرایط من: کارشناسی مکانیک سیالات – ارشد هوافضا سازه
    سربازی نیروی هوایی ارتش و امریه وزارت صنایع (حرفی از امریه نزدم و نمی زنم)
    پذیرش دکترای بیومدیکال از دانشگاه رنک 100 - فول فاند از نوع TA ولی استاد دارم و بهم RP داده در مورد مکانیک پوست و بررسی رشد ترک در پوست انسان و ... – تو نامه RP حتی فاند تابستون رو هم اضافه کرده دانشکده که توی I20 نیست.(I20 فقط 9 ماه رو نوشته)
    مقاله های اعلام شده در مورد: 1- ناپایداری آیروالاستیک بال هواپیما و برهمکنش سازه و سیال
    2- بررسی کاهش آلاینده های بک اکونومایزر تماس مستقیم و بازیافت انرژی
    3- بررسی انتقال حرارت نانو سیال
    مقاله اعلام نشده در مورد شبیه سازی تولید همزمان برق و حرارت از نیروگاه با میکروتوربین گازی (اصلا حساس نیست اما به خاطر اسم توربین گاز اعلام نکردم. تو رزومه Selected publication زدم – باز هم مقاله در مورد نانو سیال و مقالات فارسی علمی پژوهشی هم دارم که به اعلام 3 تاش تو رزومه اکتفا کردم)
    سابقه کار 6 ساله حق التدریس تو دانشگاه آزاد درست بعد از فارغ التحصیلی – نامه سابقه کاردارم که تو ترجمش نوشتهAs faculty member
    در مصاحبه اول افیسر گیر داد به هوافضا و گفت بکگراند بیو نداری. (خواستم به RP توجه کنه که حتی توش نوشته بود ایشون بکگراند لازم رو داره ولی فایده نداشت. جالبه که استادم هم هوافضا خونده بعد رفته بیو! – دوستام هم سالهای قبل از هوافضا رفتن رشته دیگه و مشکلی نداشتن)

شرایط همسرم. کارشناسی مکانیک جامدات (علم و صنعت) – ارشد مکانیک تبدیل انرژی (امیر کبیر)
    پذیرش دکترای مکانیک از همون دانشگاه - فول فاند از نوع RA - استاد RP داده در مورد انتقال حرارت و مدیرت انرژی در دیتا سنتر و ...
    مقاله هامون شبیه همه.
    سابقه کار 5 ساله هیات علمی تو دانشگاه آزاد
    در مصاحبه اول افیسر خیلی شوت بود و بهش گفت تو توی ارشد thermofluid بودی که یعنی hot water و این چه ربطی به RP داره. حالا داستان این ترموفلوید هم جالبه : تو ارشد معمولا می گن گرایش energy conversion (تبدیل انرژی) که ما آمدیم از این لفظ که برای گرایش کارشناسی استفاده می کنه کمک بگیریم که ذهنش نره تو انرژی و گیر بده! (گفت فرض کن من یه بچه 5 سالم و بهم توضیح بده – به بچه 5 ساله چطور می شه ربط heat transfer in data center رو با thermofluid (حرارت و سیالات) توضیح داد؟) – مقاله هوافضا رو هم سوال کرد که این یعنی بال هواپیما؟ که خوب تو عنوانش هم بود و واضح بود.

مصاحبه دوم افیسر گفت بعد از تعریف از پذیرش خوب و فول فاند بودن و ... گفت شرایط شما عوض نشده و خیلی زود اقدام می کنید. گفت وقتی "ما" 2 هقته پیش ریجکت کردیم و شما دوباره اقدام می کنید این شک برانگیزه. حس می کنم تاکیدش روی ما یعنی نظر آفیسر قبلی براش مهم بوده.
    ازش خواستم RP رو بگیره نگاه کنه که نکرد.گفت به ما حق بدید به با توجه به شرایط خاص کشور شما توی بعضی زمینه ها مشکوک باشیم. یعنی مشکل با مقطع گذشته است نه آینده.

قصه خیلی طولانی شد از دوستان با تجربه از جمله "سایمون" خواهش می کنم اگه ممکنه راهنمایی کنن که کدوم سفارت در حالتهای زیر ممکنه بهم کمک کنه:

1. اقدام مجدد از ارمنستان یا ترکیه رو برای حدود 20 جولای پیشنهاد می کنید و کدومشون؟ امسال ارمنستان ظاهرا بد نبوده اما سالهای قبل رو گفتن که حساسن روی ریجکت مجدد. البته ترکیه هم که امسال کولاک کرده با 214.
    2. عوض کردن پذیرش برای ترم آینده به مکانیک می تونه موثر باشه؟ احتمال فاند نگرفتن برای بهار هست البته.
    3. کسی رو می شناسید که قبلا با f1 ریجکت 214 شده باشه و بعد با f2 تونسته باشه بره؟ به نظر خودم افیسر قطعا شک می کنه که میخوام برم هوافضا بخونم مثلا!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Physics-SBU

=))))))))) یعنی اینقد بد گفتم، مرسی از توجهتون الان بهتر توضیح میدم ^_^

1- بلی - پارسال که آنکارا رفتم(23 جولای 2014) رشتم Advanced Energy and Fuel Management بود و باتوجه به شرایطی که گفتم، بعد از یک ماه ریجکت شدم با بند 501، نمیدونم چرا درجا ریجکتم نکرد خوب آخه؟!!!

2- بازم بلی تا حدی / امسال دوبی(9جون 2015)، شرایطم کاملا فرق کرده بود، برای مستر فیزیک با فاندِ در حده فقط زندگی. یه خواهرم که Chicago، یه خواهر دیگرم که همین دانشگاه California هستن دقیقا روزِ قبلِ مصاحبه من برگه صورتی گرفتن. آفیسر چاق دوبی ( بیچاره گاو پیشونی سفید شده رسما) میدونست جریان ریجکتیمو، چون از من پرسید قضیه پارسالت چی بود؟ ( راستشو بخواین پروندمو که تو کامپیوترش آورد انگار یه چیزی دید که اون خانومه هم اومد)، بعد ریز مسائل رشته ی پارسال رو پرسید. و در آخر که ریجکتی رو گذاشت کفِ دستم، من ازش پرسیدم دلیلش چیه و آفیسر در پاسخ گفت چون پارسال میخواستی اون رشته (حساس) رو بخونی و نمیتونم ویزا بدم و بعد تو هتل دیدم رو برگه نوشته 214B. اینقد دیگه ناراحتیده بودم اونجا بعداینکه مدارکمو داد از آفیسر پرسیدم یعنی باز اقدام کنم کلا ویزا نمیدین؟ که گفت I don't know

آفیسر دوبی که خبر داشته خوب تو فرم DS_160 پر کرده بودم که قبلا ریجکت شدم. آخه دلیلش ( 214B نبود اصلا) گیر داده بود به ریجکتیه پارسال ام فکر نمیکنم خواهرهام قضیه بودن!! اون وقت خواهری که روز قبل من بودن یعنی مشکل بودن دیگه، چون خوب اون خواهری که آمریکاان مشکلی نبودن برای خواهریم که درجا گرفتن.

بلی الان برای 6 جولای از آنکارا وقت گرفتم. من میگم این دفعه آفیسر گیر داد به ریجکتی پارسال ام(501)، بگم پارسال برای رشته ی فیزیک همین کالیفرنیا اقدام کردم اما بخاطره زبان ریجکت شدم اما Honestly چون از این دانشگاه پارسالی پذیرشم کاندیشنال بود و باید دوره زبان میگذروندم میخواستم ازین فرصت استفاده کنم و دوره زبان رو بگذرونم و سپس Transfer نمایم همین دانشگاه کالیفرنیا چون فقط نمره زبانم problem بود براشون. درواقع با زبان بی زبونی بگم نمیخواستم اون رشته حساس رو بخونم =))))))) حتما بعدش آفیسر میپرسه چرا اصلا براش اپلای کردی پس؟ بگم خبط کردم آقااا خبطططط =)))))

اگر ازم پرسید دوبی چرا ریجکت شدی چه بگویم بهتر است؟؟

ببخشید اینقدررر طولانی شد و بسیار ممنون از زمانی که میزارین و مشورت میدین ^_^

"و بعدش برگه ی سفید داد که زده 214B ولی ازش پرسیدم توضیح بدین و اینا گفت پارسال می خواستی این رشته رو بخونی!!"
    یعنی افیسر دبی از پرونده پارسال انکارات بی اطلاع بود که این سوال رو پرسید؟ یا از طرز سوال پرسیدنش میخواست چیزی دیگرو برای خودش استنباط بکنه؟
    اینطور میخوای بگی:
    حالا که دبی اصلا به رشته و بند ریجکتی پارسال انکارات(501) توجه نکرده چون الان رشته عوض کردی(فیزیک) و 214 خوردی به دلیل خواهرات، پس برای هفته دیگه رفتی انکارا و مجدد از رجکتی سال قبلت پرسیدن بگی همین رشته فیزیک سال پیش اپلای کرده بودی!؟
    خوب دبی برای پارسال انکارارو زیاد توجه نکرده! ایا انکارا هم برای سال قبل انکارارو توجه نمیکنه؟؟؟!!!
    لطفا بصورت شفافتر و بصورت بند به بند اگر ممکن هست بیان کنید تا دوستان نظر خودشنو بدند

نقل قول نوشته اصلی توسط Jussmiin نمایش پست ها
    =))))))))) یعنی اینقد بد گفتم، مرسی از توجهتون الان بهتر توضیح میدم ^_^

1- بلی - پارسال که آنکارا رفتم(23 جولای 2014) رشتم Advanced Energy and Fuel Management بود و باتوجه به شرایطی که گفتم، بعد از یک ماه ریجکت شدم با بند 501، نمیدونم چرا درجا ریجکتم نکرد خوب آخه؟!!!

2- بازم بلی تا حدی / امسال دوبی(9جون 2015)، شرایطم کاملا فرق کرده بود، برای مستر فیزیک با فاندِ در حده فقط زندگی. یه خواهرم که Chicago، یه خواهر دیگرم که همین دانشگاه California هستن دقیقا روزِ قبلِ مصاحبه من برگه صورتی گرفتن. آفیسر چاق دوبی ( بیچاره گاو پیشونی سفید شده رسما) میدونست جریان ریجکتیمو، چون از من پرسید قضیه پارسالت چی بود؟ ( راستشو بخواین پروندمو که تو کامپیوترش آورد انگار یه چیزی دید که اون خانومه هم اومد)، بعد ریز مسائل رشته ی پارسال رو پرسید. و در آخر که ریجکتی رو گذاشت کفِ دستم، من ازش پرسیدم دلیلش چیه و آفیسر در پاسخ گفت چون پارسال میخواستی اون رشته (حساس) رو بخونی و نمیتونم ویزا بدم و بعد تو هتل دیدم رو برگه نوشته 214B. اینقد دیگه ناراحتیده بودم اونجا بعداینکه مدارکمو داد از آفیسر پرسیدم یعنی باز اقدام کنم کلا ویزا نمیدین؟ که گفت I don't know

آفیسر دوبی که خبر داشته خوب تو فرم DS_160 پر کرده بودم که قبلا ریجکت شدم. آخه دلیلش ( 214B نبود اصلا) گیر داده بود به ریجکتیه پارسال ام فکر نمیکنم خواهرهام قضیه بودن!! اون وقت خواهری که روز قبل من بودن یعنی مشکل بودن دیگه، چون خوب اون خواهری که آمریکاان مشکلی نبودن برای خواهریم که درجا گرفتن.

بلی الان برای 6 جولای از آنکارا وقت گرفتم. من میگم این دفعه آفیسر گیر داد به ریجکتی پارسال ام(501)، بگم پارسال برای رشته ی فیزیک همین کالیفرنیا اقدام کردم اما بخاطره زبان ریجکت شدم اما Honestly چون از این دانشگاه پارسالی پذیرشم کاندیشنال بود و باید دوره زبان میگذروندم میخواستم ازین فرصت استفاده کنم و دوره زبان رو بگذرونم و سپس Transfer نمایم همین دانشگاه کالیفرنیا چون فقط نمره زبانم problem بود براشون. درواقع با زبان بی زبونی بگم نمیخواستم اون رشته حساس رو بخونم =))))))) حتما بعدش آفیسر میپرسه چرا اصلا براش اپلای کردی پس؟ بگم خبط کردم آقااا خبطططط =)))))

اگر ازم پرسید دوبی چرا ریجکت شدی چه بگویم بهتر است؟؟

ببخشید اینقدررر طولانی شد و بسیار ممنون از زمانی که میزارین و مشورت میدین ^_^
    سلام دوست عزیز؛

من با اجازتون نظرات خودمو میگم خدمتتون

1- خوب رشته انرژی شامل بند 501 هست ولی حتی بعد 2012 که این قانون تحریمی اومد یکی از دوستان که امیرکبیر انرژی بود و از بالاترین ژورنال انرژی هم مقاله داشت برای دکترا از تگزاس تک گرفت. خوب این نشون میده سختگیری بیشتر شده الان. شما مقاله در مورد انرژی دارید؟
    2- کار درستی کردید که رشتتون رو تغییر دادید؛ خوب اینجا رو اشتباه کردید! اینها الان روی شما حساسند و دنبال کوچکترین بهانه میگردن که با 214 رد کنند(بعضی دوستان مشکل رشته و یا سربازی داشتند و من میپرسیدم، بقیه دوستان می گفتن که 214 خورد طرف چه ربطی به این حرفت داره) کلا 214 فقط یک بهانست چراکه به دلیل خاصی که افیسر از دیدگاه خودش میدونه می خواد به شما ویزا نده، شاید طرف 2بار حتی با 306 رد میشه و برای بار شوم میره ولی این دفعه 214 میزنه. خوب شما میبایستی ایالتی و یا دانشگاهی میگیرفتی که خواهرات نبودند تا باز ببینی که 501 میزدند با این تغییر گرایشت یا نه!
    ولی از دیگاه دیگه به قضیه نگاه کن؛ درست که رشته قبلی انرژی بوده و الان به فیزیک تغییر دادی ولی اونها گیرشون روی انرژی بود ولی 214 زدن چون نمی تونستن مجدد 501 بزن و تنها چیزی که دستشونو باز میزاشت 214 بود که شما هم این بهانه رو بهشون دادید. خوب بالا گفتم خدمتت از این تصمصم خودشون برعلیه خودشون میتونی استفاده بکنی چرا که شما از 501 که راهی نداره رسوندی به 214 که لااقل راهی داره. پس شما برای بعدا ایالت و دانشگاه رو برای فیزیک عوض کن و برای مستر خیلی جاها برای سمستر اسپرینگ دارن یعنی با یک وقفه 6ماه میتونی بری امریکا اگر به خواست خدا ویزات درست بشه.
    خوب برای هفته اتی شما باید راست راست راست بگی! چرا که هم انکارا و هم دبی رفتی و پروندتو دارن (حتی اگر این احتمال وجود نداشت که اونها یک سیستم بررسی جامع نداشتند) کلا باید بگی در روز مصاحبه که من اشتباه کردم این گرایش خوندم و همونطور که میبینید درجهت جبران این اشتباهم هم براومدم و تغییر گرایش دادم و در این گرایش ادمیشن گرفتم. حالا بزار می خوان اگر رددت کن باز 214 بزنن که برای بار بعدی و 6ماه دیگه میتونی دست اونهارو ببندی با پذیرش از یک دانشگاه و ایالت دیگه.
    الان برای هفته اتی فقط باید راستشو بگی و ذهن افیسر رو به طرف 214 ببری و از 501 خارج بکنی و مطمعن باش که ازت بیشتر توضیح میخوان این دفعه.(البته الان سرشون خیلی شلوغه9) برای هفته بعد یک توجیح مناسب برای تغییر گرایش داشته باش و رو این تمرکز کن و امیدوار باش که 214 نزنن.
    ایشالله که ویزارو میگیری
    موفق باشی

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Physics-SBU

سلااام ^_^

مرسی فراوان از پاسختون

1- اصلاا تو انرژی کار نکردم
    2- واقعیتش اصلا هدفم ادامه تو این رشته نبود چون من لیسانس ام فیزیک هست و این رشته ی انرژی یک ساله بود، میخواستم اینو بخونم که برم بعدش مستر هواشناسی (که اونم حساسه رسما).

من گرایشی از انرژی نخوندمآ من لیسانسم همون فیزیک بود و الان هم برا مستر فیزیک میرم و دفعه ی قبل دوبی RP نداشتم (البته الان اصلا قرار نیست روd پروژه ای کار کنیم) و الان استادم یه RP خیلی خوب نوشته و توضیح داده براشون بطور کامل شرایط اینارو.

و یه نکته ی دیگه، دفعه ی پیش(دوبی)، آفیسر از من پرسید بعد فارغ التحصیلی چیکار میکنی گفتم میخوام دکترا بگیرم توی EconoPhysics که اصلا نمیدونست چیه، براش به زبون ساده هم توضیح دادم ولی حس کردم خیلی توجیه نشد و نفهمید! میگم شاید این هم دلیلی بوده.

سپاس، پایدار و پیروز باشید ^_^

سلام دوست عزیز؛

من با اجازتون نظرات خودمو میگم خدمتتون

1- خوب رشته انرژی شامل بند 501 هست ولی حتی بعد 2012 که این قانون تحریمی اومد یکی از دوستان که امیرکبیر انرژی بود و از بالاترین ژورنال انرژی هم مقاله داشت برای دکترا از تگزاس تک گرفت. خوب این نشون میده سختگیری بیشتر شده الان. شما مقاله در مورد انرژی دارید؟
    2- کار درستی کردید که رشتتون رو تغییر دادید؛ خوب اینجا رو اشتباه کردید! اینها الان روی شما حساسند و دنبال کوچکترین بهانه میگردن که با 214 رد کنند(بعضی دوستان مشکل رشته و یا سربازی داشتند و من میپرسیدم، بقیه دوستان می گفتن که 214 خورد طرف چه ربطی به این حرفت داره) کلا 214 فقط یک بهانست چراکه به دلیل خاصی که افیسر از دیدگاه خودش میدونه می خواد به شما ویزا نده، شاید طرف 2بار حتی با 306 رد میشه و برای بار شوم میره ولی این دفعه 214 میزنه. خوب شما میبایستی ایالتی و یا دانشگاهی میگیرفتی که خواهرات نبودند تا باز ببینی که 501 میزدند با این تغییر گرایشت یا نه!
    ولی از دیگاه دیگه به قضیه نگاه کن؛ درست که رشته قبلی انرژی بوده و الان به فیزیک تغییر دادی ولی اونها گیرشون روی انرژی بود ولی 214 زدن چون نمی تونستن مجدد 501 بزن و تنها چیزی که دستشونو باز میزاشت 214 بود که شما هم این بهانه رو بهشون دادید. خوب بالا گفتم خدمتت از این تصمصم خودشون برعلیه خودشون میتونی استفاده بکنی چرا که شما از 501 که راهی نداره رسوندی به 214 که لااقل راهی داره. پس شما برای بعدا ایالت و دانشگاه رو برای فیزیک عوض کن و برای مستر خیلی جاها برای سمستر اسپرینگ دارن یعنی با یک وقفه 6ماه میتونی بری امریکا اگر به خواست خدا ویزات درست بشه.
    خوب برای هفته اتی شما باید راست راست راست بگی! چرا که هم انکارا و هم دبی رفتی و پروندتو دارن (حتی اگر این احتمال وجود نداشت که اونها یک سیستم بررسی جامع نداشتند) کلا باید بگی در روز مصاحبه که من اشتباه کردم این گرایش خوندم و همونطور که میبینید درجهت جبران این اشتباهم هم براومدم و تغییر گرایش دادم و در این گرایش ادمیشن گرفتم. حالا بزار می خوان اگر رددت کن باز 214 بزنن که برای بار بعدی و 6ماه دیگه میتونی دست اونهارو ببندی با پذیرش از یک دانشگاه و ایالت دیگه.
    الان برای هفته اتی فقط باید راستشو بگی و ذهن افیسر رو به طرف 214 ببری و از 501 خارج بکنی و مطمعن باش که ازت بیشتر توضیح میخوان این دفعه.(البته الان سرشون خیلی شلوغه9) برای هفته بعد یک توجیح مناسب برای تغییر گرایش داشته باش و رو این تمرکز کن و امیدوار باش که 214 نزنن.
    ایشالله که ویزارو میگیری
    موفق باشی

نقل قول نوشته اصلی توسط ALIREZA_IG نمایش پست ها
    با سلام
    با توجه به چیزی که فرمودید من احساس می کنم عمده مشکل برادر شما بوده است و بدتر اینکه شما از جزئیات قضیه اظهار بی اطلاعی کردید در حالی که بعدا فرمودید شش ماه پیش با ایشون صحبت کردید و این یعنی ارتباط قطع نشده است. به نظرم در مورد کیس برادرتون حداکثر اطلاعات ممکن رو استخراج کنید اما سازماندهیشون کنید و در صورت نیاز ارائه بدید. مثلا اگر فقط از شما سوال شد افسر قبلی چرا ردتون کرده؟ همین که بفرمایید چون برادرم اونجاست و فکر کرد من بر نمی گردم کافیه. جاب آفر، پذیرش های اروپا و اینکه اینجا کسی منتظر و نیازمند شما باشه تماما مدارک خوبی هستن اما به شرطی که در وقتی که باید ارائه بشند به افسر ارائه بشند نه اینکه داوطلبانه و یه دفعه ارائشون بدید که در اون صورت فقط مشکل ساز خواهند بود. ضمنا با توجه به مشکل شما و رنک دانشگاهتون من ترکیه رو پیششنهاد می دهم. ضمنا طبق گفته بعضی دوستان ریجکت در مصاحبه قبلی آیتم بسیار منفی در ارمنستان محسوب میشه که لازمه بیشتر بررسی و تحقیق کنید. موفق باشید.
    ممنونم بابت پاسختون.
    راستش من نتونستم از سفارت ترکیه وقت بگیرم و برای ارمنستان 14 جولای وقت گرفتم. که فاصله ای بیش از یک ماه هست.
    در مورد برادرم جوابی که در نظر دارمبرای این دو سوال احتمالی اینارو بگم:
    Tell me about your brother in US. How he came to US? And how he stayed?My brother left our family because of some religious contradictions 15 years ago when I was a kid. I asked my parents and they told me he went to US for business purposes. Now, I know he is California, San Jose and working in a Computer Company.How he got his citizenship?I’m not aware of it Sir. As I mentioned, I was a kid when he left and he has no family relation with us anymore. He is not in contact with my parents and once I decided to contact him, he was reluctant to communicate

و این جوابها به دور از واقعیت نیست. به جز اینکه من به نظرم میاد اشاره مستقیم به اون پناهندگی مذهبی می تونه ریسک داشته باشه. من سعی دارم غیر مستقیم علت رو بیان کنم.
    نظر شما چی هست؟ معتقدیدبه شکل کامل توضیح بدم؟
    واینکه در موردعلت ریجکت باید بگم برادرم بود یا اینکه بگم چون استرس داشتم نتونستم دلایلم رو به شکل کامل توضیح بدم و شفاف کنم وابستگی های خانوادگی و اجتماعیم رو؟ به عبارتی تا خودش نزده به صحرای کربلا منم نرم سراغش)

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Philippines

نقل قول نوشته اصلی توسط mhjamshidi نمایش پست ها
    ممنونم بابت پاسختون.
    راستش من نتونستم از سفارت ترکیه وقت بگیرم و برای ارمنستان 14 جولای وقت گرفتم. که فاصله ای بیش از یک ماه هست.
    در مورد برادرم جوابی که در نظر دارمبرای این دو سوال احتمالی اینارو بگم:
    Tell me about your brother in US. How he came to US? And how he stayed?My brother left our family because of some religious contradictions 15 years ago when I was a kid. I asked my parents and they told me he went to US for business purposes. Now, I know he is California, San Jose and working in a Computer Company.How he got his citizenship?I’m not aware of it Sir. As I mentioned, I was a kid when he left and he has no family relation with us anymore. He is not in contact with my parents and once I decided to contact him, he was reluctant to communicate

و این جوابها به دور از واقعیت نیست. به جز اینکه من به نظرم میاد اشاره مستقیم به اون پناهندگی مذهبی می تونه ریسک داشته باشه. من سعی دارم غیر مستقیم علت رو بیان کنم.
    نظر شما چی هست؟ معتقدیدبه شکل کامل توضیح بدم؟
    واینکه در موردعلت ریجکت باید بگم برادرم بود یا اینکه بگم چون استرس داشتم نتونستم دلایلم رو به شکل کامل توضیح بدم و شفاف کنم وابستگی های خانوادگی و اجتماعیم رو؟ به عبارتی تا خودش نزده به صحرای کربلا منم نرم سراغش)
    دوست عزیز پاسخ شما اگر برای مصاحبه اول بود کاملا مناسب بود، اما چون دومین بار هست و تا اونجایی که یادم میاد بار قبل گفتید که شش ماه پیش با ایشون در تماس بودید ممکنه جواب شما رو افسر قبلی ثبت کرده باشه و مشکل ساز بشه پس به نظر من 1- چیزی که با حرفهای قبلیتون در تضاد باشه نگید (مگر اینکه ریسک ریجکت مجدد رو هم بپذیرید) 2- سوالات در مورد برادرتون رو با کمترین حجم ممکن اطلاعات و به کوتاهترین شکل ممکن جواب بدید و تا مستقیم چیزی رو در مورد ایشون نپرسیده اشاره نکنید اما اطلاعات کافی در مورد کیس ایشون به دست بیارید و تو ذهنتون سازماندهی کنید تا در صورت لزوم ارائه بدید. در مورد دلیل ریجکت اگر واقعا استرس هم داشتید یا چیز دیگه ای هم بوده می تونید به اون اشاره کنید اما اگر نبوده و تنها مورد برادرتون هست باید با تامل بیشتری تصمیم بگیرید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)