صفحه 33 از 110 نخستنخست ... 23242526272829303132333435363738394041424383 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 321 تا 330 , از مجموع 1096

موضوع: ریجکت در مصاحبه با بند ۲۱۴ (Social Tie): تجربیات و راهکارها

پیش فرض پاسخ : ریجکت در مصاحبه با بند ۲۱۴ (Social Tie): تجربیات و راهکارها

سلام
    دوستان من امروز با بند 214 دبی رد شدم
    و برای آفسیر ذکر کرد که دلیل قانع کندده ایی برای دکتری خوندن نداری
    من 2 سال کار کردم و بعد دوسال یک سال اخیر در خونه مشغول مطالعه زبان و GRE بودم
    که گفت چرا کار نمی کنی ؟ یا تو که کار داری چرا دکتری می خونی؟
    من می خوام برای 22 روز دیگه برای ارمنستان اقدام کنم به نظرتون اونجا خوبه؟
    چی می گه گیر نده بابت ریجکت قبلی ؟
    نمی دونم برای مرحله بعد چی ارائه بدم؟ می تونم سند خونه همسرم به اسم من بزنه نشون بدم؟ یا این که من سه ماه سابقه کارم اخیر نگفتن ؟؟؟
    نمی دونم در CV سابقه کار جدید بگم یا اضافه کنم یا نکنم
    واقعا نمی دونم چه کنم ؟؟/

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Animation

بچه ها سند خیلی تاثیری نداره. من تو مصاحبه دوم سند بردم اما برای بار دوم بعد از حدود 2 ماه با همون 214 رد شدم.

نقل قول نوشته اصلی توسط alpacino8787 نمایش پست ها
    بچه ها سند خیلی تاثیری نداره. من تو مصاحبه دوم سند بردم اما برای بار دوم بعد از حدود 2 ماه با همون 214 رد شدم.
    رشتتون چی بوده؟ هر دو بار از کجا ریجکت شدید؟

Junior Member

سلام دوستان
    من حدود يك ماه پيش از تركيه با همين بند ريجكت شدم دليل اصلي را كه بهم نگفت و به همون آقاي چاق كچل خوردم و همچون افراد قبل و بعد من ريجكت شديم
    من دانشجو كانديشنال بودم (زبان) شايد دليلش اين باشه راستش نميدونم چون ازم پرسيد اينجا نوشته داري ميري زبان بخوني من خيلي طبيعي گفتم اره واسه يكماه پيش از شروع كلاسام يه سري تكون داد و در ادامه يه سوال از كارم كرد حقوق خودم اسپانسر مالي (پدرم) و شغل ايشون و بعدش يه 2-3 دقيقه الكي منو پشت باجه معطل كرد انگار كه هيچ سوالي نداشت يكم با كاغذ روي ميزش و رفت يكم اين ور و اون ور نگاه كرد بعدم ريجكت
    خوب نيست حس بديه اميدوارم واسه كسي پيش نياد

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط baharra123 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من حدود يك ماه پيش از تركيه با همين بند ريجكت شدم دليل اصلي را كه بهم نگفت و به همون آقاي چاق كچل خوردم و همچون افراد قبل و بعد من ريجكت شديم
    من دانشجو كانديشنال بودم (زبان) شايد دليلش اين باشه راستش نميدونم چون ازم پرسيد اينجا نوشته داري ميري زبان بخوني من خيلي طبيعي گفتم اره واسه يكماه پيش از شروع كلاسام يه سري تكون داد و در ادامه يه سوال از كارم كرد حقوق خودم اسپانسر مالي (پدرم) و شغل ايشون و بعدش يه 2-3 دقيقه الكي منو پشت باجه معطل كرد انگار كه هيچ سوالي نداشت يكم با كاغذ روي ميزش و رفت يكم اين ور و اون ور نگاه كرد بعدم ريجكت
    خوب نيست حس بديه اميدوارم واسه كسي پيش نياد
    سلام عزيزم، واقعا متاسفم، منم پارسال به فاصله ١٠ روز با هنين بند دوبار ريجكت شدم ، دفعه اول ارمنستان، دفعه دوم آنكارا، دقيقا مثل شما كانديشنال واسه مستر، (كانديشنال زبان) دفعه اول آفيسر بهم گفت برو زبانو تو كشورت امتحان بده و با پذيرش كامل برگرد، كاش به حرفش گوش داده بودم دفعه دوم آفيسر آنكارا بهم گفت تو شرايطت هيچ تغييري نكرده و ريجكتم كرد، بچه ها تا شرايطتون عوض نشده و مشكل ريجكتي قبلي رو حل نكردين به هيچ عنوان مصاحبه مجددو نرين چون مطمئنا نتيجه يكساني ميگيرين دوست عزيز متاسفانه سفارت آمريكا به كانديشنال ها ويزا نميده خيلي كم پيش مياد اينطور موردا كه ويزا گرفته باشن، من زبانو خوندم امتحانم دادم الان ايشالا بزودي ميخام برم دبي مصاحبه، حتما تجربمو براتون مينويسم، موفق باشيد

پیش فرض پاسخ : متقاضیانی که در کلیرنس با بند 214B ریجکت شده‌اند

باسلام
    من F2 و همسرم F1و هر دو معماری و هر دو یه فوق از مالزی گرفتیم در گرایش HOUSING که تیوری هست . من سربازی معاف پزشکی هستم . همسرم فاند GTA گرفته که بیشترین فاند موجودی هست که دیدم . جای حساسی کار نکردیم .مسافرت هم نسبتا خوب رفتیم از جهت ویزا تو پاس داشته باشیم و من با همسرم دو روز پیش وقت داشتیم ریجکت شدیم به خاطر چاپ نشدن دو کلمه در پرینت وگفت من فکر میکنم شما خودتون ایین صفحه فاند را درست کردین و رسمی نیست. گیشه 6 خیلی بد و عصبانی صحبت میکرد ( برادرم امریکا هست برا pHD) میگه این روانشناسانه برخورد میکنند خلاصه پس از 5 دقیقه B214 داد و وسلام . حالا به دانشگاه گفتیم نامه رسمی بده اگر فرصت بشه تا اولین وقت خالی که دوبی هست 18 روز دیگه . و باید 20 آگوست شروع کلاسا برسیم. ممنونم میشم پیشنهادی دارین بگین.

مثل اینکه برای 214b اگر دانشجو باشی فاصله زمانی بین مصاحبه مهم نیست، مهم اینکه تغییری توی شرایط ایجاد کرده باشی

سلام دوستان عزیز،
    خدود 17 روز پیش از سفارت آنکارا با همین بند ریجکت شدم، مستر دومم هست یه پارتیشال فاند هم دارم که مبلغ بالایی نیست. ولی فکر میکنم خودم روز مصاحبه خوب موقعیت را هندل نکردم. چون وقتی ازم پرسید کی ساپورتت میکنه گفتم فامیل و فقط شغلشونا گفتم و یادم رفت BS نشون بدم. این سری سه تا تغییر ایجاد کردم دارم BS میبرم با مبلع پنج شش برابر نسبت به چیزی که نیاز هست (به حساب پدر و مادرم) و یک سه دانگ خانه به اسم خودم و البته یک جاب آفر. حالا دو تا سوال داشتم. اول اینکه امکانش هست من تمامی مدارکم را توی پوشه بزارم که مطمئن بشم که مدارکم دیده میشه (سند خانه و BS) و دوم اینکه چه سفارتی را پیشنهاد میکنین؟ خودم بین دبی و لبنان مردد هستم. کسی میدونه امکانش هست که با این بند ریجکتی از آنکارا و این تغییرات توی دبی شانسی هست یا نه؟

Member amir_bozorgi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering-Power Electronics

من یک بار در 30 اپریل از آنکارا و بار دیگر 26 می از عشق آباد با بند 214 ریجکت شدم. هر دو بار با همسرم اقدام کردم و این بار یعنی 2 جولای تنهایی اقدام کردم و خوشبختانه رفتم تو کلیرنس. هر چند چندان مایل به نوشتن این پست نیستم، برای کمک به دوستان تجربم رو مینویسم و از دوستان میخوام دعا کنند من و همه دوستان که داستانشون پیچ خورده زودتر به هدفشون برسند.
    مصاحبه من با مرد جوان بادجه 10 بود که آدم منطقیی به نظر میرسید.
    آفیسر: شما از آنکارا و عشق آباد ریجکت شدید، چه اتفاقی افتاد براتون؟
    من: در حقیقت من دو مصاحبه ناموفق داشتم، اجازه میدین شرایطم رو کامل توضیح بدم؟
    آفیسر: بگو
    من: در اولین تلاشم در آنکارا، من فکر می کنم بی تجربه بودم و مدارکی که نشون دهنده وابستگیم به ایران بود رو با خودم نبرده بودم. از طرفی استرس بالایی که داشتم باعث شد که برخی سوالات آفیسر را به گونه ای پاسخ بدم که فکر می کنم آفیسر بد برداشت کرد. به عنوان مثال، وقتی آفیسر ازم پرسید کی ساپورتت می کنه، من گفتم پدرم. در حالی که من فول فاند بودم و منظورم این بود که پدرم اختلاف بین هزینه هام (من و همسرم) و کمک هزینه دانشگاهم را پرداخت میکنه.
    - می خواست صحبتم رو قطع کنه که ادامه دادم ...
    وقتی آفیسر آنکارا ازم پرسید شغلت چیه؟ گفتم کاری ندارم. اون زمان من کار پاره وقت داشتم ولی چون فقط 6 ساعت در هفته بود گفتم مهم نیست و بهش اشاره نکردم. در اون زمان من تنها 1 ماه بود که خدمت سربازیم تموم شده بود و به نظرم طبیعی هست که نمی تونستم کار تمام وقت داشته باشم.
    گفت رزومت رو بده و من دادم. شروع کرد با دقت به خوندنش.
    بعد گفت ریز نمرات ارشدت رو بده که من هم دادم. وقتی دیدم به دقت داره میخونه و معدلم رو نگاه می کنه، سریع گفتم ریسرچ پلن هم دارم، بفرمایید.
    آفیسر: اگر بعد تحصیل بیای ایران چه کار کنی؟ گفتم همین دانشگاهی که الان درس میدم استاد خواهم شد و پیشنهاد کاری که از اونجا گرفتم رو بهش نشون دادم.
    آفیسر: سربازی رفتی (به فارسی)؟
    من: بله (به فارسی)
    آفیسر: س پ اه بودی؟
    من: خیر، ارتش بودم.
    آفیسر: چه کار می کردی و درجت چیه؟
    من: درجم رو گفتم و توضیح دادم که کار دفتری داشتم (بازم به فارسی گفتم).
    آفیسر: 11 سوال برات فرستاده میشه پاسخ بده و پروندت به جریان میوفته که میتونی با این برچسب پشت پاسپورتت چک کنی.
    من: ممنونم که شما به حرفام گوش کردین.
    انقدر تحت استرس بودم و متعجب بودم که دیگه نپرسیدم ویزام اکی شده یا نه.
    نتیجه گیری: تو اون روز خیلی ها از ایروان ریجکت شدن که نسبت به دو سفارتی که من رفتم بیشتر بود. این باعث شد من استرسم بیشتر بشه. در حالی که شانسم خیلی خیلی پایین بود رفتم و از خودم دفاع کردم. پس توکل کنید به خدا تا اگر به صلاحمون باشه مطمئن باشید این مشکلات گذرا حل خواهد شد.
    دعا کنید که بعد این همه دردسر کلیر بشم.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط amir_bozorgi نمایش پست ها
    من یک بار در 30 اپریل از آنکارا و بار دیگر 26 می از عشق آباد با بند 214 ریجکت شدم. هر دو بار با همسرم اقدام کردم و این بار یعنی 2 جولای تنهایی اقدام کردم و خوشبختانه رفتم تو کلیرنس. هر چند چندان مایل به نوشتن این پست نیستم، برای کمک به دوستان تجربم رو مینویسم و از دوستان میخوام دعا کنند من و همه دوستان که داستانشون پیچ خورده زودتر به هدفشون برسند.
    مصاحبه من با مرد جوان بادجه 10 بود که آدم منطقیی به نظر میرسید.
    آفیسر: شما از آنکارا و عشق آباد ریجکت شدید، چه اتفاقی افتاد براتون؟
    من: در حقیقت من دو مصاحبه ناموفق داشتم، اجازه میدین شرایطم رو کامل توضیح بدم؟
    آفیسر: بگو
    من: در اولین تلاشم در آنکارا، من فکر می کنم بی تجربه بودم و مدارکی که نشون دهنده وابستگیم به ایران بود رو با خودم نبرده بودم. از طرفی استرس بالایی که داشتم باعث شد که برخی سوالات آفیسر را به گونه ای پاسخ بدم که فکر می کنم آفیسر بد برداشت کرد. به عنوان مثال، وقتی آفیسر ازم پرسید کی ساپورتت می کنه، من گفتم پدرم. در حالی که من فول فاند بودم و منظورم این بود که پدرم اختلاف بین هزینه هام (من و همسرم) و کمک هزینه دانشگاهم را پرداخت میکنه.
    - می خواست صحبتم رو قطع کنه که ادامه دادم ...
    وقتی آفیسر آنکارا ازم پرسید شغلت چیه؟ گفتم کاری ندارم. اون زمان من کار پاره وقت داشتم ولی چون فقط 6 ساعت در هفته بود گفتم مهم نیست و بهش اشاره نکردم. در اون زمان من تنها 1 ماه بود که خدمت سربازیم تموم شده بود و به نظرم طبیعی هست که نمی تونستم کار تمام وقت داشته باشم.
    گفت رزومت رو بده و من دادم. شروع کرد با دقت به خوندنش.
    بعد گفت ریز نمرات ارشدت رو بده که من هم دادم. وقتی دیدم به دقت داره میخونه و معدلم رو نگاه می کنه، سریع گفتم ریسرچ پلن هم دارم، بفرمایید.
    آفیسر: اگر بعد تحصیل بیای ایران چه کار کنی؟ گفتم همین دانشگاهی که الان درس میدم استاد خواهم شد و پیشنهاد کاری که از اونجا گرفتم رو بهش نشون دادم.
    آفیسر: سربازی رفتی (به فارسی)؟
    من: بله (به فارسی)
    آفیسر: س پ اه بودی؟
    من: خیر، ارتش بودم.
    آفیسر: چه کار می کردی و درجت چیه؟
    من: درجم رو گفتم و توضیح دادم که کار دفتری داشتم (بازم به فارسی گفتم).
    آفیسر: 11 سوال برات فرستاده میشه پاسخ بده و پروندت به جریان میوفته که میتونی با این برچسب پشت پاسپورتت چک کنی.
    من: ممنونم که شما به حرفام گوش کردین.
    انقدر تحت استرس بودم و متعجب بودم که دیگه نپرسیدم ویزام اکی شده یا نه.
    نتیجه گیری: تو اون روز خیلی ها از ایروان ریجکت شدن که نسبت به دو سفارتی که من رفتم بیشتر بود. این باعث شد من استرسم بیشتر بشه. در حالی که شانسم خیلی خیلی پایین بود رفتم و از خودم دفاع کردم. پس توکل کنید به خدا تا اگر به صلاحمون باشه مطمئن باشید این مشکلات گذرا حل خواهد شد.
    دعا کنید که بعد این همه دردسر کلیر بشم.
    دوست عزيز خيلي براتون خوشحالم، منم پارسال دوبار ريجكت شدم به فاصله ١٠ روز و امسال مشكل ريجكتيمو حل كردم و به زودي ميرم مصاحبه . دفعه اول ارمنستان و دفعه دوم آنكارا ، اينبار ميخوام از دبي اقدام كنم، راستش اين پست شما خيلي اميدوارم كرد چون فكر ميكردم با داشتن سابقه ريجكتي شانس خيلي كمه، ممنون كه تجربتونو گفتينايشالا بزودي ويزاتون آماده ميشه

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)