صفحه 35 از 110 نخستنخست ... 25262728293031323334353637383940414243444585 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 341 تا 350 , از مجموع 1096

موضوع: ریجکت در مصاحبه با بند ۲۱۴ (Social Tie): تجربیات و راهکارها

پیش فرض پاسخ : ریجکت در مصاحبه با بند ۲۱۴ (Social Tie): تجربیات و راهکارها

سلام
    من مستر مجدد پارشیال فاند 28 می از دوبی اقدام کردم که با بند 214b ریجکت شدم. ولی افیسر دلیل ریجکت نگفت و منم به این نتیجه رسیدم که جوابام قانع کننده نبوده و در نتیجه برای 6 جولای با جوابای خوب و جاب افر رفتم دوبی. باز هم با همین بند ریجکت شدم با این تفاوت که افیسر دلیل ریجکتیو گفت. گفت که قانع نمیشم چرا میخوای یه مستر دیگه بخونی.الانم که نگاه میکنم تغییر اساسی تو کیسم ایجاد نشده بود و شاید اشتباه کردم. بعد به استادم اطلاع دادم و یه نامه توجیهی دانشگاه بهم داد که ما چون میخوایم 2017 این دانشجورو به عنوان دانشجوی دکترا بگیریم الان لازمه که این مستر رو بخونه. چون دلیل ما برای ادمیشن یکی مستر و بک گراند قبلیش بوده و الانم لازمه که این مستر بخونه.
    سوالی که از دوستان دارماینه که ایا این نامه ها تغییر وضعیت محسوب میشن؟
    من الان برای ارمنستان وقت گرفتم ایا طبق گفته erfan عوض کردن کشور یک نکته منفی برا من محسوب میشه؟
    با توجه به گفته ها که ارمنستان برای اونایی که فاند دارن خوبه ایا پارشیال فاندها هم جز همون دسته محسوب میشن یا جز دسته ای هستن که ارمنستان روشون حساسه و ریجکت میشن؟

ممنون میشم راهنمایی کنید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Physics-SBU

سلام بر همگی ^_^

گفتم پست روز مصاحبه ام رو اینجا هم بزارم براتون،

"بعلهههه، بالاخره از سفارت بازگشتیم به همراه برگه ی بیادماندنیه سفیده ریجکت

با این شرایط رفتم سفارت :
    لیسانسم فیزیک هست،
    * 2014 ریجکتی با بند 501 آنکارا - برای رشته ی مستر Advanced Energy and Fuel Management - ادمیشن کاندیشنال، بدون فاند و در ایالتی که خواهرم هستن.
    * June 2015 ریجکت با بند 214B دوبی - برای ادمیشن مستر فیزیک یه دانشگاه دورتر از خواهرم و با فاند و اینا البته قابل ذکره که خواهرم( اون یکی ) روز قبل مصاحبه ی من برای یه رشته ی دیگه همین دانشگاه بودن که درجا مالتی گرفتن و فرداش من ریجکت شدم
    * 6 July 2015 - آنکارا - ریجکت با بند 214B با شرایط ماه پیش + یه RP خوب/ خوب اینجا در "ابتدا" مثل بقیه applicantها ازم سوال پرسیدن. بعد احوالپرسی، برای چی میری؟ چه دانشگاههایی اپلای کردی کلا؟ و بعد مدارکمو فقططططط ورق زد و تایپ کرد و گفت نمیتونم ویزا بدم و ریجکت، ازش خواستم RPمو یه نگاهی بندازه حداقل(چون خیلی خوب نوشته بود استادم) گفت نههه، گفتم استادم خبر داشته از شرایط و خواسته که شما بخونیدش و گفت نهههههه من تصمیمو گرفتم. واقعاااا من نفهمیدم بالاخره مشکل من چیه؟! معمولا بچه ها ازش میخوان که چیزی رو بخونه میخونه وقتی این جوری فیدبک نشون داد یعنی یه چیزه واضحی هست که کلا مشخص بوده به من ویزا تعلق نمیگیره کلا!!! دیگه یواش یواش دارم به خودم شک میکنم که چه سوابقی دارم که خودم خبر ندارم =))))))))))))))))))))

خلاصه اینطوریاااا

بچه ها مثبت برین و محکم و از قبل در مورده سوالاتی که ممکنه ازتون بپرسه فکر کنین، انشالله درجا یا کلیرنس زود با ویزا ^_^

موفق باشید کلی "

Junior Member

سلام
    من برای ویزای j1 فرصت مطالعاتی مهندسی مکانیک این هفته آنکارا 214b ریجکت شدم .
    همون روز مصاحبه ی ایمیل از سفارت گرفتم که کیس شما در پروسه بررسی میباشد و میتونی کیس نامبروتو تو این لینک چک کنی و.....
    من هر بار که کیس رو چک میکنم هم توی سایت سفارت و هم سایت CEAC هر دو Administrative Processing هستم.
    به سفارت ایمیل زدم جواب ندادن ، حضوری رفتم سفارت گفتن که ایمیل اشتباه بوده!!
    حالا این برای یه مصاحبه دیگه مشکل ساز نمیشه؟؟؟ اگه مشکل ساز هست چیکار کنم؟؟؟ (الانم که چک میکنم همون شرایط هست)
    دوستان لطفا هم در مورد این مشکل و هم در مورد انتخاب سفارت دیگه راهنمایی کنن.
    مرسییییییییی

نقل قول نوشته اصلی توسط fakhteh نمایش پست ها
    ه سوال خیلی مهم داشتم
    من رشته محیط زیست از دانشگاه california state university ادمیشن گرفتم برای مستر بدون فاند.یک بار از سفارت امریکا در دبی با بند 214b ریجکت شدم بخاطر اشتباهی که در فرم DS160 مرتکب شدم. اینبار می خواهم از ارمنستان اقدام کنم و اطلاعات درست و وارد کنم. آیا تغییر فرم DS160 باعث ریجکتی دوباره نمی شود?
    ...................
    دوست عزیز چه اشتباهی را در فرم DS160 مرتکب شدین که الان فهمیدین. ؟!
    و آیا چطور میشه فهمید که دلیل رد با بند 214 را یک بار افیسر قبلی چی زده که رفعش کرد؟؟؟
    لطفا اگه کسی میدونه برای کمک به سایرین هم که شده بگه؟!!
    ویرایش توسط sh2 : July 11th, 2015 در ساعت 09:37 PM دلیل: نمایش امضاء شما

Junior Member

سلام دوست عزيز
    حقيقتا مستر دوم بدون فاند معمولا بيشترين آمار ريجكت ٢١٤ رو داره بخصوص اگه با گپ همراه بوده باشه . اما چند نكته :
    اول اينكه اون نامه اي كه گفتي بنظرم خيلي خوبه كاش تو مصاحبه دوم برده بودي
    دوم اينكه وقتي از يه جا با ٢١٤ ريجكت ميشي بايد يكسري تغييرات ايجاد كرده باشي
    سوم اينكه با توجه به تجربياتي كه بچه ها داشتن دوبي جاي خوبي براي كسي كه يكبار ريجكت شده نيست
    به نظرم يه جاب آفر و ساپورتينگ لتر جور كن و بعد از يه مدت از ارمنستان و يا آنكارا وقت بگير و سعي كن افسر رو متقاعد كني و اون نامه دانشگاه رو هم ببر
    ايشالله اينبار موفق ميشي

نقل قول نوشته اصلی توسط samereha2000 نمایش پست ها
    سلام
    من مستر مجدد پارشیال فاند 28 می از دوبی اقدام کردم که با بند 214b ریجکت شدم. ولی افیسر دلیل ریجکت نگفت و منم به این نتیجه رسیدم که جوابام قانع کننده نبوده و در نتیجه برای 6 جولای با جوابای خوب و جاب افر رفتم دوبی. باز هم با همین بند ریجکت شدم با این تفاوت که افیسر دلیل ریجکتیو گفت. گفت که قانع نمیشم چرا میخوای یه مستر دیگه بخونی.الانم که نگاه میکنم تغییر اساسی تو کیسم ایجاد نشده بود و شاید اشتباه کردم. بعد به استادم اطلاع دادم و یه نامه توجیهی دانشگاه بهم داد که ما چون میخوایم 2017 این دانشجورو به عنوان دانشجوی دکترا بگیریم الان لازمه که این مستر رو بخونه. چون دلیل ما برای ادمیشن یکی مستر و بک گراند قبلیش بوده و الانم لازمه که این مستر بخونه.
    سوالی که از دوستان دارماینه که ایا این نامه ها تغییر وضعیت محسوب میشن؟
    من الان برای ارمنستان وقت گرفتم ایا طبق گفته erfan عوض کردن کشور یک نکته منفی برا من محسوب میشه؟
    با توجه به گفته ها که ارمنستان برای اونایی که فاند دارن خوبه ایا پارشیال فاندها هم جز همون دسته محسوب میشن یا جز دسته ای هستن که ارمنستان روشون حساسه و ریجکت میشن؟

ممنون میشم راهنمایی کنید

Junior Member

از دوستان اين سؤال رو داشتم كه پيش آگهي كسي كه از آنكارا ريجكت شده و از دبي مجدداً اقدام ميكنه چطوره ؟ يه سري از دوستان ميگن انتخاب مجدد آنكارا و خوردن به آفيسر قبلي يعني مجدداً ريجكت ، يه سري هم ميگن دبي كيس ريجكت آنكارا رو ريجكت ميكنه ، به نظر شما انتخاب درست چي ميتونه باشه ؟!!

Junior Member

سلام دوستان
    آیا اینکه من جواز طلافروشی دارم دلیل خوبی برای بازگشت من میشه یا نکته منفی؟
    نمیدونم وقتی آفیسر ازم پرسید بعد از فارغ التحصیلیت میخوای چیکار کنی بگم خودم طلافروشی دارم یا نه؟
    اگر امکانش هست راهنمایی کنید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط arashiran نمایش پست ها
    از دوستان اين سؤال رو داشتم كه پيش آگهي كسي كه از آنكارا ريجكت شده و از دبي مجدداً اقدام ميكنه چطوره ؟ يه سري از دوستان ميگن انتخاب مجدد آنكارا و خوردن به آفيسر قبلي يعني مجدداً ريجكت ، يه سري هم ميگن دبي كيس ريجكت آنكارا رو ريجكت ميكنه ، به نظر شما انتخاب درست چي ميتونه باشه ؟!!
    اگه آفیسر به ریسرچ یا یه چیز اساسی گیر داده باشه به نظرم دبی نرین. اگه نه الکی و واقعا فقط سوشال تای بوده خیلیا بودن که از دبی گرفتن. اینجا من نوشتم تجربمو.
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...7%D8%A7/page35

Junior Member

جهت اطلاع دوستان،
    بنده دکتری عمران با فاند اقدام کردم برای ویزا، کار و سربازی هم نرفتم، فامیل هم آمریکا نداشتم، cv بسیار قوی(تحصیلات سراسری تهران، شاگرد اول،سه isi....)، مدارکم هم همه کامل بود تزم ارشدم هم غیر حساس بود. خلاصه از من بهتر پیدا نمیکنین.
    ابتدا از آنکارا در ماه جون ریجکت شدم (214b) افسر مرد زرد چاق زد ایرانی!!!! بعد شش جولای رفتم دبی و بهم کلیرنس دادن.
    برخلاف آنکارا، تو دبی آفیسرهاش به شما اجازه صحبت میدن و بعد از پایان مصاحبه اگر کسی رو ریجکت کنن دلیل ریجکتو بهش میگن!!! کاملا هم منطقی و محترم هستند و کسی رو بی دلیل رد نمیکنند(برخلاف آنکارا)!!!! چیزی که من دیدم تو آنکارا از هر 10 نفر یکی میگرفت ولی تو دبی از هر 10 نفر 5 نفر میگرفتند. در ضمن دبی رو دست همه سفارتا ویزا میداد و برعکس به بعضی از ریجکتیها هم میگفتند که جای دیگری اقدام دوباره نکنند برا ویزا!!!!
    جمع بندی بنده از شرایط فعلی:
    1. من سالهای قبل رو نمیدونم ولی در حال حاضر آنکارا بدترین سفارت هست و کلا به ایرانی ویزا دانشجویی نمیده متاسفانه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!! (از هر 10 نفر یکی میده)
    2. با توجه به چیزی که من و دوستام دیدیم، اگر کسی از دبی ریجکت بگیره خیلی بعیده از جای دیگری بتونه ویزا بگیره!! چون هیچ کس رو الکی رد نمیکنند تو دبی!!!!!
    3. اگر دبی میرین بدونین روی پول و زبان خیلی گیرند!!! cv همه رو هم چک میکنند!! فاند و غیر فاند هم براشون مهم نیست!!
    4. دبی به مستر دومی ها، دانشجوی دکترا که برای دکتری دیگه اقدام کرده و موارد مشابه ویزا نمیده!!!!! سه تا مستر دومی رو جلوی من ریجکت کردن که یکیشونم ارمنستان ریجکت شده بود و مثل من دفعه دومش بود ریجکت کردن بهش گفتند با این شرایط کلا دیگه جایی اقدام نکن برا ویزا!!
    5. کلا اوضاع ویزا دانشجویی زیاد خوب نیست و حتی برای کسی با بهترین شرایط، بیشتر از 50 درصد شانس ویزا نمیبینم من!! حتی بهترین و منطقی ترین سفارت که به نظر من فعلا دبی هست از هر 10 نفر 5 نفر رو رد میکرد!

اینا نظرات و مشاهدات بنده بود. برای همه آرزوی موفقیت میکنم.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Sonia68 نمایش پست ها
    اگه آفیسر به ریسرچ یا یه چیز اساسی گیر داده باشه به نظرم دبی نرین. اگه نه الکی و واقعا فقط سوشال تای بوده خیلیا بودن که از دبی گرفتن. اینجا من نوشتم تجربمو.
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...7%D8%A7/page35
    ممنون از پاسختون ، ٢ تا سؤال پيش مياد ، منظورتون از ريسرچ اين ميتونه باشه كه من نتونستم ريسرچمو توضيح بدم ؟ در ضمن من رشتم اصلاً حساس نيس ، سوال دوم اين كه دبي نباشه ، يا بايد آنكارا رفت يا ايروان . والا خيلي از دوستان بارها نوشتن ايروان به ريجكت آنكارا حساسه

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)