صفحه 36 از 110 نخستنخست ... 26272829303132333435363738394041424344454686 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 351 تا 360 , از مجموع 1096

موضوع: ریجکت در مصاحبه با بند ۲۱۴ (Social Tie): تجربیات و راهکارها

پیش فرض پاسخ : ریجکت در مصاحبه با بند ۲۱۴ (Social Tie): تجربیات و راهکارها

بنده كاملا با نظرات شما موافقم.قبلا هم تو همين موضوع گفتم:كساني كه فول فاند با شرايط خوب هستند،الكي نرن تركيه كه بخوان ريجكت شن با 214 ب ، الان واسه فول فاندها يا دبي بريد يا ارمنستان.
    نقل قول نوشته اصلی توسط s_3ds نمایش پست ها
    جهت اطلاع دوستان،
    بنده دکتری عمران با فاند اقدام کردم برای ویزا، کار و سربازی هم نرفتم، فامیل هم آمریکا نداشتم، cv بسیار قوی(تحصیلات سراسری تهران، شاگرد اول،سه isi....)، مدارکم هم همه کامل بود تزم ارشدم هم غیر حساس بود. خلاصه از من بهتر پیدا نمیکنین.
    ابتدا از آنکارا در ماه جون ریجکت شدم (214b) افسر مرد زرد چاق زد ایرانی!!!! بعد شش جولای رفتم دبی و بهم کلیرنس دادن.
    برخلاف آنکارا، تو دبی آفیسرهاش به شما اجازه صحبت میدن و بعد از پایان مصاحبه اگر کسی رو ریجکت کنن دلیل ریجکتو بهش میگن!!! کاملا هم منطقی و محترم هستند و کسی رو بی دلیل رد نمیکنند(برخلاف آنکارا)!!!! چیزی که من دیدم تو آنکارا از هر 10 نفر یکی میگرفت ولی تو دبی از هر 10 نفر 5 نفر میگرفتند. در ضمن دبی رو دست همه سفارتا ویزا میداد و برعکس به بعضی از ریجکتیها هم میگفتند که جای دیگری اقدام دوباره نکنند برا ویزا!!!!
    جمع بندی بنده از شرایط فعلی:
    1. من سالهای قبل رو نمیدونم ولی در حال حاضر آنکارا بدترین سفارت هست و کلا به ایرانی ویزا دانشجویی نمیده متاسفانه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!! (از هر 10 نفر یکی میده)
    2. با توجه به چیزی که من و دوستام دیدیم، اگر کسی از دبی ریجکت بگیره خیلی بعیده از جای دیگری بتونه ویزا بگیره!! چون هیچ کس رو الکی رد نمیکنند تو دبی!!!!!
    3. اگر دبی میرین بدونین روی پول و زبان خیلی گیرند!!! cv همه رو هم چک میکنند!! فاند و غیر فاند هم براشون مهم نیست!!
    4. دبی به مستر دومی ها، دانشجوی دکترا که برای دکتری دیگه اقدام کرده و موارد مشابه ویزا نمیده!!!!! سه تا مستر دومی رو جلوی من ریجکت کردن که یکیشونم ارمنستان ریجکت شده بود و مثل من دفعه دومش بود ریجکت کردن بهش گفتند با این شرایط کلا دیگه جایی اقدام نکن برا ویزا!!
    5. کلا اوضاع ویزا دانشجویی زیاد خوب نیست و حتی برای کسی با بهترین شرایط، بیشتر از 50 درصد شانس ویزا نمیبینم من!! حتی بهترین و منطقی ترین سفارت که به نظر من فعلا دبی هست از هر 10 نفر 5 نفر رو رد میکرد!

اینا نظرات و مشاهدات بنده بود. برای همه آرزوی موفقیت میکنم.

Member amir_bozorgi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering-Power Electronics

نقل قول نوشته اصلی توسط arashiran نمایش پست ها
    ممنون از پاسختون ، ٢ تا سؤال پيش مياد ، منظورتون از ريسرچ اين ميتونه باشه كه من نتونستم ريسرچمو توضيح بدم ؟ در ضمن من رشتم اصلاً حساس نيس ، سوال دوم اين كه دبي نباشه ، يا بايد آنكارا رفت يا ايروان . والا خيلي از دوستان بارها نوشتن ايروان به ريجكت آنكارا حساسه
    من خودم 3 نفر میشناسم که از آنکارا ریجکت شدند و در ایروان رفتن بررسی و 2 نفرشون الان ویزا گرفتن. خود من هم همین شرایط داشتم و الان در پروسه بررسی هستم.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط s_3ds نمایش پست ها
    جهت اطلاع دوستان،
    بنده دکتری عمران با فاند اقدام کردم برای ویزا، کار و سربازی هم نرفتم، فامیل هم آمریکا نداشتم، cv بسیار قوی(تحصیلات سراسری تهران، شاگرد اول،سه isi....)، مدارکم هم همه کامل بود تزم ارشدم هم غیر حساس بود. خلاصه از من بهتر پیدا نمیکنین.
    ابتدا از آنکارا در ماه جون ریجکت شدم (214b) افسر مرد زرد چاق زد ایرانی!!!! بعد شش جولای رفتم دبی و بهم کلیرنس دادن.
    برخلاف آنکارا، تو دبی آفیسرهاش به شما اجازه صحبت میدن و بعد از پایان مصاحبه اگر کسی رو ریجکت کنن دلیل ریجکتو بهش میگن!!! کاملا هم منطقی و محترم هستند و کسی رو بی دلیل رد نمیکنند(برخلاف آنکارا)!!!! چیزی که من دیدم تو آنکارا از هر 10 نفر یکی میگرفت ولی تو دبی از هر 10 نفر 5 نفر میگرفتند. در ضمن دبی رو دست همه سفارتا ویزا میداد و برعکس به بعضی از ریجکتیها هم میگفتند که جای دیگری اقدام دوباره نکنند برا ویزا!!!!
    جمع بندی بنده از شرایط فعلی:
    1. من سالهای قبل رو نمیدونم ولی در حال حاضر آنکارا بدترین سفارت هست و کلا به ایرانی ویزا دانشجویی نمیده متاسفانه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!! (از هر 10 نفر یکی میده)
    2. با توجه به چیزی که من و دوستام دیدیم، اگر کسی از دبی ریجکت بگیره خیلی بعیده از جای دیگری بتونه ویزا بگیره!! چون هیچ کس رو الکی رد نمیکنند تو دبی!!!!!
    3. اگر دبی میرین بدونین روی پول و زبان خیلی گیرند!!! cv همه رو هم چک میکنند!! فاند و غیر فاند هم براشون مهم نیست!!
    4. دبی به مستر دومی ها، دانشجوی دکترا که برای دکتری دیگه اقدام کرده و موارد مشابه ویزا نمیده!!!!! سه تا مستر دومی رو جلوی من ریجکت کردن که یکیشونم ارمنستان ریجکت شده بود و مثل من دفعه دومش بود ریجکت کردن بهش گفتند با این شرایط کلا دیگه جایی اقدام نکن برا ویزا!!
    5. کلا اوضاع ویزا دانشجویی زیاد خوب نیست و حتی برای کسی با بهترین شرایط، بیشتر از 50 درصد شانس ویزا نمیبینم من!! حتی بهترین و منطقی ترین سفارت که به نظر من فعلا دبی هست از هر 10 نفر 5 نفر رو رد میکرد!

اینا نظرات و مشاهدات بنده بود. برای همه آرزوی موفقیت میکنم.
    سلام دوست عزيز، تبريك ميگم، منم با شما موافقم، انكارا پارسال هم همين وضعو داشت همرو ريجكت كرد حتي فول فاندارو، گويا قبلا خوب بوده اما الان كه افتضاحههه، منم تصميم گرفتم امسال از دبي اقدام كنم، فقط يه سوال داشتم گفتين رو CV و زبان حساس هستن، يعني نمره زبانو ميپرسن؟؟؟؟؟و نگاه ميكنن كارنامه رو؟؟؟ و اينكه از Cv زياد سوال ميكنه؟ممنون ميشم جواب بديد

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط arashiran نمایش پست ها
    ممنون از پاسختون ، ٢ تا سؤال پيش مياد ، منظورتون از ريسرچ اين ميتونه باشه كه من نتونستم ريسرچمو توضيح بدم ؟ در ضمن من رشتم اصلاً حساس نيس ، سوال دوم اين كه دبي نباشه ، يا بايد آنكارا رفت يا ايروان . والا خيلي از دوستان بارها نوشتن ايروان به ريجكت آنكارا حساسه

در مورد ریسرچ آفیسر نفهمیده و مشکل اینجاست که من نمیدونم چه برداشتی کرده. یا اینکه فک کرده من خودم اشراف کامل به موضوع ندارم و یا اینکه مطمین نبوده حوزه کاری من بیخطره یا .... فقط میدونم مربوط به ریسرچ بود و من تو دبی با جزییات بیشتر و کاربرد هم توضیح دادم و گفت اوکی ولی آخر گفت آفیسر ترکیه ... در نتیجه نمیتونم ویزا بدم. میدونید همه چی بسته به این داره که آفیسر چی نوشته باشه! خب کسایی که با مرد چاقه ریجکت میشن واسه همشون مینوسه که من قانع نشدم برمیگرده و خب افیسر بعدی خیلی راحت دوباره بررسی میکنه ولی وقتی این خانمه راجع به ریسرچ مینویسه که ما هم نمیدونیم چی نوشته که آیا واسه مصاحبه بعدی یه کشور دیگه مشکل ایجاد میکنه یا نه. افیسیر بعدی راحت میتونه دوباره بررسی کنه یا نه
    کلا بعد ریجکت شدن هر جا آدم بره ریسک خودشو داره. من اول گفتم قطعا آنکارا میرم دوباره بعد نظرم عوض شد به دبی. که اونم اینطوری شد.

به نظرم شما رو ريسرچ پلنت كار كن و برو ارمنستان ....من بهتون پيغام خصوصي دادما!!!
    نقل قول نوشته اصلی توسط Sonia68 نمایش پست ها
    در مورد ریسرچ آفیسر نفهمیده و مشکل اینجاست که من نمیدونم چه برداشتی کرده. یا اینکه فک کرده من خودم اشراف کامل به موضوع ندارم و یا اینکه مطمین نبوده حوزه کاری من بیخطره یا .... فقط میدونم مربوط به ریسرچ بود و من تو دبی با جزییات بیشتر و کاربرد هم توضیح دادم و گفت اوکی ولی آخر گفت آفیسر ترکیه ... در نتیجه نمیتونم ویزا بدم. میدونید همه چی بسته به این داره که آفیسر چی نوشته باشه! خب کسایی که با مرد چاقه ریجکت میشن واسه همشون مینوسه که من قانع نشدم برمیگرده و خب افیسر بعدی خیلی راحت دوباره بررسی میکنه ولی وقتی این خانمه راجع به ریسرچ مینویسه که ما هم نمیدونیم چی نوشته که آیا واسه مصاحبه بعدی یه کشور دیگه مشکل ایجاد میکنه یا نه. افیسیر بعدی راحت میتونه دوباره بررسی کنه یا نه
    کلا بعد ریجکت شدن هر جا آدم بره ریسک خودشو داره. من اول گفتم قطعا آنکارا میرم دوباره بعد نظرم عوض شد به دبی. که اونم اینطوری شد.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط nazaiiii نمایش پست ها
    سلام دوست عزيز، تبريك ميگم، منم با شما موافقم، انكارا پارسال هم همين وضعو داشت همرو ريجكت كرد حتي فول فاندارو، گويا قبلا خوب بوده اما الان كه افتضاحههه، منم تصميم گرفتم امسال از دبي اقدام كنم، فقط يه سوال داشتم گفتين رو CV و زبان حساس هستن، يعني نمره زبانو ميپرسن؟؟؟؟؟و نگاه ميكنن كارنامه رو؟؟؟ و اينكه از Cv زياد سوال ميكنه؟ممنون ميشم جواب بديد
    بلی، خیلیا رو تو دبی بدلیل اینکه توی مصاحبه خوب انگلیسی حرف نمیزدند رد میکرد! از بعضیها هم ریپورت تافل میگرفتند. از من نگرفت البته. CV همه رو چک میکردند دقیق!!! اگر موردی براش مبهم بود سوال هم میکردند در مورد موارد مختلف!!! به خصوص ریسرچتون! CV من رو حدود 5 دقیقه کامل خوند بعدش دیدم قیافش خندان شده فهمیدم احتمالا ویزام درست شده!!!! SOP هم از من گرفتند و به همراه CV و ترجمه کارت معافی سربازی پیش خودشون نگه داشتند برای کلیرنس.
    موفق باشین

من امسال دوبي بعد از 40 روز انتظار رد شدم با بند 214 (ب) .
    رو كيس خودم خيلي مطمئن هستم. كامپيوتر ساينس phd بدون فاند
    ميخام دوباره دوبي اقدام كنم و چون فرم ds رو دفعه پيش خودم پر نكردم اين نكته رو بهشون بگم كه فرم من بي دقت پر شده.
    نظرتون چيه؟ اگر بتونم دلايل خودم رو بهشون بگم و صحبت من رو گوش كنند ميدونم كه كلير ميشم.

نقل قول نوشته اصلی توسط missfa نمایش پست ها
    به نظر من شما اگه دوباره خیلی زود اقدام کنید کیستون رو حساس تر می کنید. برای دیفر اقدام کنید من خودم هم همین کار رو می کنم البته اصلن نمی دونم که موفق می شم یا نه.
    به نظر من ارمنستان از بقیه جاها بهتره خیلی بی درد سر تر از بقیه سفارت ها ویزا داده تا حالا که اونم تا آخرای جولای پرهست.
    به نظر شما ارمنستان براي كسي كه از دوبي ريجكت شده و فاند نداره تصميم درستي است؟؟

نقل قول نوشته اصلی توسط hosseinpink نمایش پست ها
    به نظر شما ارمنستان براي كسي كه از دوبي ريجكت شده و فاند نداره تصميم درستي است؟؟
    من خودم از دوبی ریجکت شدم اگه دوباره می خواستم برم می رفتم ارمنستان . ولی این که تصمیم درستی بود یا نه رو نمی دونم.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Physics-SBU

سلام

دوستان عزیز ازتون راهنمایی میخوام:

میخوام ببینم با شرایطی که دارم الان کجا برم بهتره؟

لیسانس فیزیک هستم، پارسال برای مستر یک ساله Advanced Energy and Fuel Management در ایالتی که اونجا خواهرم کار میکردن بدون فاند و کاندیشنال ادمیشن داشتم که آنکارا بعد از یک ماه کلیرنس با بند 501 ریجکت شدم ( اینو گفتم که بدونین background ویزام چگونست کلا )
    حالا امسال کلا شرایطم متفاوت شد، برای مستر فیزیک - جنرال یه دانشگاه دور از خواهرم و با فاند کم ( TA) ، اول رفتم دوبی اوایل جون، نکته این مصاحبم این بود که روز قبل مصاحبم یه خواهر دیگم مصاحبه داشتن دانشجویی و درجا مالتی گرفتن برای مستر و فرداش که من مصاحبه داشتم از من درمورده ریجکتیه پارسال پرسید( من کمی شوکه شدم چون گیر داد که اگه میرفتی اون رشته پارسال چه درسایی میخوندی و اینا ) خلاصه با 214B من رو ریجکت کرد!!
    و بعد یک ماه اوایل جولای برای آنکارا دوباره اقدام کردم و گفتم استادم برام RP نوشتن درحالیکه ما هنوز پروژه ای انتخاب نکردیم و اینا ولی RP خیلی خوبی نوشتن و با این امید رفتم آنکارا که دیگه اوکیه و تقریبا گولش رو خوردم چون از همون اول شروع کرد خیلی معمولی صحبت کردن بدون اشاره به ریجکتیام و کوتاه و گفت ریجکت!!، RP رو نخونده بود و ازش دوبار خواستم مطالعه کنه ولی گفت نهههه و من تصمیمم رو گرفتم!!!

حالاااااااااااا دیشب دانشگاه ایمیل زده و Tuition مسترم رو Waive کرده (الان من سرمو بکوبونم به دیوار متین تره )+ TA هم که داشتم از قبل، بعد رسما دوباره جون گرفتم که وقت سفارت بگیرم باز، حالا این همه داستان گفتم که بپرسم نظرتون چیه؟ کجا وقت بگیرم خوبه؟ و چه راهکارهایی رو اتخاذ کنم بهنگام مصاحبه؟

بسیارررر سپاس ^_^

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)