صفحه 38 از 110 نخستنخست ... 28293031323334353637383940414243444546474888 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 371 تا 380 , از مجموع 1096

موضوع: ریجکت در مصاحبه با بند ۲۱۴ (Social Tie): تجربیات و راهکارها

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ریجکت در مصاحبه با بند ۲۱۴ (Social Tie): تجربیات و راهکارها

سلام دوستان. من در تاريخ ٢ ژون با بند ٢١٤ از سفارت دبي ريجكت شدم و در تاريخ ٢٠ ژولاي از سفارت ارمنستان. البته بايد توضيح بدم كه مستر دوم هست و براي اين مستر رو تكرار ميكنم كه بتونم پي اچ دي ديزاين بخونم و بنك استيتمنتم به نام خودم بود. اما مسئله اي كه هنوز متوجه نشدم اين هست كه چه چيزي در پرونده ي من درج شده كه سفارت امريكا در ارمنستان حتي حاضر نشد مدارك جديد منو ببينه. و فقط گفت متاسفم و هرچقدر من خواستم ازش كه مدارك رو ببينه فقط گفت در سفارت امريكا به روي شما هميشه باز هست اما من نميتونم به شما توضيح بدم كه چرا ريجكت شدي.
    انر از دوستان كسي نامه ي ريجكت سفارت رو دارد لطف كنه براي من بفرسته چون دانشگاه الان از من اون نامه رو ميخواد و من چون فكر ميكردم نيازي ندارم بهش. انداختمش دور!!!

Junior Member

سلام دوستان
    من و خانمم 21 جولای ارمنستان مصاحبه داشتیم و طبق بند 214 ریجکت شدیم. راستش یه مسئله ای که ذهنمو درگیر کرده اینه که آفیسر اصلا سوالی راجع به سوشال تای نپرسید و یا حتی خودشو مشکوک به این قضیه نشون نداد که من براش مدرک و دلیل بیارم. اول راجع به تاریخ ازدواجمون پرسید و بعدش راجع به چگونگی پرداخت هزینه های دانشگاه و چند تا سوال هم راجع به دانشگاهی که پذیرفته شدم. و یهو گفت که متاسفانه نمیتونم ویزا بدم. منم ازش پرسیدم چرا؟ گفت تو این برگه نوشته و نفر بعدی رو صدا زد. به همین سادگی.
    راستش من 1 ماهه که عقد کردم، آیا این دلیل ریجکت شدنم بوده؟
    و تو موارد زیر بشدت نیازمند راهنماییتون هستم:
    1. دوباره ارمنستان اقدام کنم؟
    2. این بار هم مثل دفعه قبل F1 , F2 اقدام کنم و یا اینکه اینبار خودم تنها اقدام کنم و بعد از چند ماه خانمم اقدام کنه؟ در این صورت نمیگند بدون خانمت کجا میخای بری؟ و یا اینکه چرا دفعه قبل ایشون هم اقدام کرده ولی اینبار نه؟
    ممنون میشم راهنمایی کنید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی شیمی - شریف

نقل قول نوشته اصلی توسط Nananeh نمایش پست ها
    سلام دوستان. من در تاريخ ٢ ژون با بند ٢١٤ از سفارت دبي ريجكت شدم و در تاريخ ٢٠ ژولاي از سفارت ارمنستان. البته بايد توضيح بدم كه مستر دوم هست و براي اين مستر رو تكرار ميكنم كه بتونم پي اچ دي ديزاين بخونم و بنك استيتمنتم به نام خودم بود. اما مسئله اي كه هنوز متوجه نشدم اين هست كه چه چيزي در پرونده ي من درج شده كه سفارت امريكا در ارمنستان حتي حاضر نشد مدارك جديد منو ببينه. و فقط گفت متاسفم و هرچقدر من خواستم ازش كه مدارك رو ببينه فقط گفت در سفارت امريكا به روي شما هميشه باز هست اما من نميتونم به شما توضيح بدم كه چرا ريجكت شدي.
    انر از دوستان كسي نامه ي ريجكت سفارت رو دارد لطف كنه براي من بفرسته چون دانشگاه الان از من اون نامه رو ميخواد و من چون فكر ميكردم نيازي ندارم بهش. انداختمش دور!!!
    متاسفم دوست عزیز.

http://8pic.ir/images/9f8r9tazdahflwa5eubo.jpg

ApplyAbroad Hero iman7 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical & Aerospace Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط omid_omo نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من و خانمم 21 جولای ارمنستان مصاحبه داشتیم و طبق بند 214 ریجکت شدیم. راستش یه مسئله ای که ذهنمو درگیر کرده اینه که آفیسر اصلا سوالی راجع به سوشال تای نپرسید و یا حتی خودشو مشکوک به این قضیه نشون نداد که من براش مدرک و دلیل بیارم. اول راجع به تاریخ ازدواجمون پرسید و بعدش راجع به چگونگی پرداخت هزینه های دانشگاه و چند تا سوال هم راجع به دانشگاهی که پذیرفته شدم. و یهو گفت که متاسفانه نمیتونم ویزا بدم. منم ازش پرسیدم چرا؟ گفت تو این برگه نوشته و نفر بعدی رو صدا زد. به همین سادگی.
    راستش من 1 ماهه که عقد کردم، آیا این دلیل ریجکت شدنم بوده؟
    و تو موارد زیر بشدت نیازمند راهنماییتون هستم:
    1. دوباره ارمنستان اقدام کنم؟
    2. این بار هم مثل دفعه قبل F1 , F2 اقدام کنم و یا اینکه اینبار خودم تنها اقدام کنم و بعد از چند ماه خانمم اقدام کنه؟ در این صورت نمیگند بدون خانمت کجا میخای بری؟ و یا اینکه چرا دفعه قبل ایشون هم اقدام کرده ولی اینبار نه؟
    ممنون میشم راهنمایی کنید.
    نزدیک بودن تاریخ عقد به مصاحبه افیسر رو مشکوک می کنه که ازدواج صوری هست و برای گرفتن ویزا. می تونستید آلبوم عکسهای عروسیتون رو ببرید نشون بدید که مطمئن بشن صوری نبوده. (کل خانواده ها تو عکس ها باشن) - البته گاهی خودشون هیچ حذفی نمی زنن - شاید اگه از قبل می دونستید خودتون توچهش رو جلب می کردید. اقدام دوباره از همونجا به نظرم ایده جالبی نیست اما اینا هم واقعا حساب و کتاب نداره کاراشون.
    در مورد اینکه تنها برید و F2 هم بعدا بره من خودم هم نیازمند کمک دوستان هستم.

من یکیو میشناسم بار سوم تنها از ایروان اقدام کرد و گرفت. همسر خودم بار دوم تنها دبی اقدام کرد و رد شد و یه نفر دیگه با زن وبچه دبی اقدام کرد واسه بار دوم و گرفت. ولی کلا نظرم اینه:شما اگر به آفیسر خوب بخورید، حله و ربطی به با همسر رفتن یا بدون همسر رفتن نداره.
    نقل قول نوشته اصلی توسط iman7 نمایش پست ها
    نزدیک بودن تاریخ عقد به مصاحبه افیسر رو مشکوک می کنه که ازدواج صوری هست و برای گرفتن ویزا. می تونستید آلبوم عکسهای عروسیتون رو ببرید نشون بدید که مطمئن بشن صوری نبوده. (کل خانواده ها تو عکس ها باشن) - البته گاهی خودشون هیچ حذفی نمی زنن - شاید اگه از قبل می دونستید خودتون توچهش رو جلب می کردید. اقدام دوباره از همونجا به نظرم ایده جالبی نیست اما اینا هم واقعا حساب و کتاب نداره کاراشون.
    در مورد اینکه تنها برید و F2 هم بعدا بره من خودم هم نیازمند کمک دوستان هستم.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Nananeh نمایش پست ها
    سلام دوست عزيز، متاسفم، من دارم او نامه با بند ٢١٤ اگه خواستين تو خصوصي ايميلتون رو بدين واستون ايميل كنم.

Junior Member

سلام دوستان و همسفران عزیز
    بنده در تاریخ 21 جولای از دبی مصاحبه داشتم. متاسفانه در مصاحبه با باجه 5 یعنی آقای قد بلند بلوند با بند 214 ریجکت شدم.
    اول اینکه صبح زود رفتم طوری که از اولین دانشجوهایی بودم که مصاحبه شدم و تا قبل از ساعت 9 نامه سفید ریجکت در دستم بود. من پذیرش دکترای مهندسی مکانیک با پارشال فاند دارم. و بدون سابقه کار و دارای معافیت تحصیلی سربازی. فیلد کاریم هم حساس نیست.
    وحالا شرح مصاحبه:
    در ابتدا I20, CV, SOP, RP رو خواست. و مطالعه کرد. چند سوال راجع به DS-160 کرد مثلا تا حالا به کشوری سفر کردی. کار داشتی. خانواده در امریکا داری که من گفتم خاله ام اونجاست ونه خانواده درجه یک. در مورد ریسرچ پرسید ومن فک میکنم تونستم قانع کنم که حساس کار نمیکنم. گفت چرا این دانشگاه گفتم که من با این استاد حین کار در ارشد اشنا شدم و اون منو تشویق کرد اپلای کنم. گفت دانشگاه دیگه ای زدی . گفتم اره چنتا گفت کدوما اسمشون رو گفتم. تا اینجا مصاحبه خیلی خوب پیش میرفت و هر دو خوش رو بودیم. بعد گفت BS رو بده که من 120000$ تایی از داییم دادم. مدتی نگاه کرد و سوالی نپرسید که مثلا میخوای برگردی یا نمیدونم. که اینجا بود که من بر خلاف سفارش دوستان و بزرگان که حرف اضافی نزن من اشتباهم رو شروع کردم و ادامه دادم که داییم شرکتی داره که روی من برای اینده شرکتش حساب کرده و خواستین مدارک شرکت هم دارم. که شروع کرد به سوال پیچ کردن که اسم شرکت و چی میسازین و تعداد کارمند و من هم شروع کردم به لکنت و استرس. خلاصه دیگه کنترل مصاحبه از دستم در رفت.اینجا بود که گفت من نمیتونم به شما ویزا بدم و دکترای شما هیچ به درد شرکت داییتون نمیخوره و من هم گفتم ممنون و رفتم.
    دوستان این بود شرح مصاحبه من. خیلی خیلی خوشحالم میکنید اگه احیانا نظر و یا انتقاد و یا پیشنهاد که من چه کار میتونم بکنم الان.
    در ضمن دانشگاه گفته که میتونی دیفر کنی ولی معلوم نیس فاند بت بدیم یا نه ولی برا سال بعد میدیم. منتها نمیدونم از لحاظ نظام وظیفه ای میتونم بمونم تا ترم یا سال اینده و یا نه.
    لطفا کمکم کنید.

رشته و دانشگاه

"کسی اینجاست؟ هلا! من با شمایم های، کسی اینجاست؟ کسی اینجا پیام آورد؟ سلامی یا که لبخندی؟ فشار دست گرم دوست مانندی؟ ... و می بیند صدایی نیست. نور آشنایی نیست. و حتی از نگاه مرده ای هم ردپایی نیست..." دور از جون شما البته.
    کسی هست که تجربه ای در این مورد داشته باشه؟ مخصوصا سوال سوم؟

من و همسرم دوبار از دوبی ریجکت شدیم در 8 و 24 جون.
    شرایط من: کارشناسی مکانیک سیالات – ارشد هوافضا سازه
    سربازی نیروی هوایی ارتش و امریه وزارت صنایع (حرفی از امریه نزدم و نمی زنم)
    پذیرش دکترای بیومدیکال از دانشگاه رنک 100 - فول فاند از نوع TA ولی استاد دارم و بهم RP داده در مورد مکانیک پوست و بررسی رشد ترک در پوست انسان و ... – تو نامه RP حتی فاند تابستون رو هم اضافه کرده دانشکده که توی I20 نیست.(I20 فقط 9 ماه رو نوشته)
    مقاله های اعلام شده در مورد: 1- ناپایداری آیروالاستیک بال هواپیما و برهمکنش سازه و سیال
    2- بررسی کاهش آلاینده های بک اکونومایزر تماس مستقیم و بازیافت انرژی
    3- بررسی انتقال حرارت نانو سیال
    مقاله اعلام نشده در مورد شبیه سازی تولید همزمان برق و حرارت از نیروگاه با میکروتوربین گازی (اصلا حساس نیست اما به خاطر اسم توربین گاز اعلام نکردم. تو رزومه Selected publication زدم – باز هم مقاله در مورد نانو سیال و مقالات فارسی علمی پژوهشی هم دارم که به اعلام 3 تاش تو رزومه اکتفا کردم)
    سابقه کار 6 ساله حق التدریس تو دانشگاه آزاد درست بعد از فارغ التحصیلی – نامه سابقه کاردارم که تو ترجمش نوشتهAs faculty member
    در مصاحبه اول افیسر گیر داد به هوافضا و گفت بکگراند بیو نداری. (خواستم به RP توجه کنه که حتی توش نوشته بود ایشون بکگراند لازم رو داره ولی فایده نداشت. جالبه که استادم هم هوافضا خونده بعد رفته بیو! – دوستام هم سالهای قبل از هوافضا رفتن رشته دیگه و مشکلی نداشتن)

شرایط همسرم. کارشناسی مکانیک جامدات (علم و صنعت) – ارشد مکانیک تبدیل انرژی (امیر کبیر)
    پذیرش دکترای مکانیک از همون دانشگاه - فول فاند از نوع RA - استاد RP داده در مورد انتقال حرارت و مدیرت انرژی در دیتا سنتر و ...
    مقاله هامون شبیه همه.
    سابقه کار 5 ساله هیات علمی تو دانشگاه آزاد
    در مصاحبه اول افیسر خیلی شوت بود و بهش گفت تو توی ارشد thermofluid بودی که یعنی hot water و این چه ربطی به RP داره. حالا داستان این ترموفلوید هم جالبه : تو ارشد معمولا می گن گرایش energy conversion (تبدیل انرژی) که ما آمدیم از این لفظ که برای گرایش کارشناسی استفاده می کنه کمک بگیریم که ذهنش نره تو انرژی و گیر بده! (گفت فرض کن من یه بچه 5 سالم و بهم توضیح بده – به بچه 5 ساله چطور می شه ربط heat transfer in data center رو با thermofluid (حرارت و سیالات) توضیح داد؟) – مقاله هوافضا رو هم سوال کرد که این یعنی بال هواپیما؟ که خوب تو عنوانش هم بود و واضح بود.

مصاحبه دوم افیسر گفت بعد از تعریف از پذیرش خوب و فول فاند بودن و ... گفت شرایط شما عوض نشده و خیلی زود اقدام می کنید. گفت وقتی "ما" 2 هقته پیش ریجکت کردیم و شما دوباره اقدام می کنید این شک برانگیزه. حس می کنم تاکیدش روی ما یعنی نظر آفیسر قبلی براش مهم بوده.
    ازش خواستم RP رو بگیره نگاه کنه که نکرد.گفت به ما حق بدید به با توجه به شرایط خاص کشور شما توی بعضی زمینه ها مشکوک باشیم. یعنی مشکل با مقطع گذشته است نه آینده.

قصه خیلی طولانی شد از دوستان با تجربه از جمله "سایمون" خواهش می کنم اگه ممکنه راهنمایی کنن که کدوم سفارت در حالتهای زیر ممکنه بهم کمک کنه:

1. اقدام مجدد از ارمنستان یا ترکیه رو برای حدود 20 جولای پیشنهاد می کنید و کدومشون؟ امسال ارمنستان ظاهرا بد نبوده اما سالهای قبل رو گفتن که حساسن روی ریجکت مجدد. البته ترکیه هم که امسال کولاک کرده با 214.
    2. عوض کردن پذیرش برای ترم آینده به مکانیک می تونه موثر باشه؟ احتمال فاند نگرفتن برای بهار هست البته.
    3. کسی رو می شناسید که قبلا با f1 ریجکت 214 شده باشه و بعد با f2 تونسته باشه بره؟ به نظر خودم افیسر قطعا شک می کنه که میخوام برم هوافضا بخونم مثلا!

دوستان گرامی
    من و همسرم برای بار سوم از آنکارا ریجکت شدم.
    ظاهرا مشکل چیزیه که افیسر تو ریجکت قبلی دبی برام ثبت کرده چون تا مصاحبه به من رسید فقط دو سوال پرسید:
    1- چرا هوافضا رو برای ارشد انتخاب کردی؟
    گفتم بعد از لیسانس من کنکور دادم ولی برای مکانیک رتبم خوب نشد به طوری که نمی تونستم توی امیرکبیر که دانشگاه خیلی خوبیه قبول بشم به همین خاطر هم برای بیو و هوافضای امیرکبیر اقدام کردم و هوافضا قبول شدم.

2- چرا از هوافضا داری میری بیو؟
    شروع کردم به گفتن اینکه من ریسرچم در مینه مکانیک پوسته و عین اینه که دارم برمیگردم مکانیک ... داشت از روی مونیتور چیزی رو نگاه می کرد و برگه سفید رو درآورد.

قصد داریم برای ترم آینده برای آخرین بار من F2 باشم و ایشون F1 که شاید فرجی بشه. فقط نگرانم که تو مصاحبه اگه ازم بپرسه به عنوان F2 می خوای اونجا چیکار کنی چی بگم؟ اگه بگم نه خوب ممکنه سابقه قبلیم رو دربیاره بگه تو 3 ماه پیش می خواستی F1 بری الان می گی قصد تحصیل نداری. اگه بگم اره که باز هم ممکنه ریجکت کنه
    جواب این سوالو چی بدم؟ لطفا اگه کسی تجربه ای داره در مورد خودش یا کسی که قبلا F1 ریجکت 214 خورده و بعدا تونسته F2 بره خبر بده. ایشالا یک در دنیا صد در آخرت خیر ببینید.

به نظر من که واسه ترم آینده این کارتون خیلی ریسکیه. نمیدونم باید چیکار کنید ولی این کارتون فقط قضیه رو بدتر میکنه. یه جورایی تصورشون اینه که خنگ فرضشون کردین...الان زوده که واسه ترم بعد میخواین چیکار کنید. فعلا یه کم صبر کنید ...
    راستی آنکارا مصاحبه تون با کی بود؟

دوستان گرامی
    من و همسرم برای بار سوم از آنکارا ریجکت شدم.
    ظاهرا مشکل چیزیه که افیسر تو ریجکت قبلی دبی برام ثبت کرده چون تا مصاحبه به من رسید فقط دو سوال پرسید:
    1- چرا هوافضا رو برای ارشد انتخاب کردی؟
    گفتم بعد از لیسانس من کنکور دادم ولی برای مکانیک رتبم خوب نشد به طوری که نمی تونستم توی امیرکبیر که دانشگاه خیلی خوبیه قبول بشم به همین خاطر هم برای بیو و هوافضای امیرکبیر اقدام کردم و هوافضا قبول شدم.

2- چرا از هوافضا داری میری بیو؟
    شروع کردم به گفتن اینکه من ریسرچم در مینه مکانیک پوسته و عین اینه که دارم برمیگردم مکانیک ... داشت از روی مونیتور چیزی رو نگاه می کرد و برگه سفید رو درآورد.

قصد داریم برای ترم آینده برای آخرین بار من F2 باشم و ایشون F1 که شاید فرجی بشه. فقط نگرانم که تو مصاحبه اگه ازم بپرسه به عنوان F2 می خوای اونجا چیکار کنی چی بگم؟ اگه بگم نه خوب ممکنه سابقه قبلیم رو دربیاره بگه تو 3 ماه پیش می خواستی F1 بری الان می گی قصد تحصیل نداری. اگه بگم اره که باز هم ممکنه ریجکت کنه
    جواب این سوالو چی بدم؟ لطفا اگه کسی تجربه ای داره در مورد خودش یا کسی که قبلا F1 ریجکت 214 خورده و بعدا تونسته F2 بره خبر بده. ایشالا یک در دنیا صد در آخرت خیر ببینید.

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط Goolinaz نمایش پست ها
    به نظر من که واسه ترم آینده این کارتون خیلی ریسکیه. نمیدونم باید چیکار کنید ولی این کارتون فقط قضیه رو بدتر میکنه. یه جورایی تصورشون اینه که خنگ فرضشون کردین...الان زوده که واسه ترم بعد میخواین چیکار کنید. فعلا یه کم صبر کنید ...
    راستی آنکارا مصاحبه تون با کی بود؟
    خانم موبور

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)