صفحه 39 از 94 نخستنخست ... 29303132333435363738394041424344454647484989 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 381 تا 390 , از مجموع 1096

موضوع: ریجکت در مصاحبه با بند ۲۱۴ (Social Tie): تجربیات و راهکارها

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی برق-مخابرات .... دانشگاه تبریز

پیش فرض پاسخ : ریجکت در مصاحبه با بند ۲۱۴ (Social Tie): تجربیات و راهکارها

نقل قول نوشته اصلی توسط Faeghe89 نمایش پست ها
    دوستان این درسته که میگن اگه یکبار ریجکت شده باشی با بند 214، برای وقت مصاحبه دوم نمیتونی وقت اضطراری بگیری؟
    ممنون
    نه ربطی نداره

دوستان من و همسرم برای اف1 هردو مصاحبه داشتیم در دوبی و 10 نوامبر و بهمون برگ زرد داد و گفت فکر نمیکنم مشکلی باشه و بین 2 تا 10 هفته نتیجش میاد و هر مدرکی خواست بهش دادیم
    همون روز برای همسرم ایمیل اومد با 214ب ریجکت شده ولی ما ایمیلو اومدیم ایران دیدیم
    این یعنی چی؟؟ چرا همون موقع نگفت؟؟ باید چیکارکنیم؟ گفت مشکلی نیست! پس چرا بعدش ایمیل زد؟؟

نقل قول نوشته اصلی توسط maryamsudagar نمایش پست ها
    دوستان من و همسرم برای اف1 هردو مصاحبه داشتیم در دوبی و 10 نوامبر و بهمون برگ زرد داد و گفت فکر نمیکنم مشکلی باشه و بین 2 تا 10 هفته نتیجش میاد و هر مدرکی خواست بهش دادیم
    همون روز برای همسرم ایمیل اومد با 214ب ریجکت شده ولی ما ایمیلو اومدیم ایران دیدیم
    این یعنی چی؟؟ چرا همون موقع نگفت؟؟ باید چیکارکنیم؟ گفت مشکلی نیست! پس چرا بعدش ایمیل زد؟؟
    سلام
    خیلی متاسف شدم. انگار آفیسر موبور دوبی خیلی به بنیاد نخبگان حساسیت داره. نمیدونم تجربه ی این دوستمون رو در یک ماه گذشته اینجا خوندید یا نه اما بنظرم موردش به همسر شما نزدیکه و میتونه براتون کمک کننده باشه:

http://www.applyabroad.org/forum/sho...=1#post2113317

http://www.applyabroad.org/forum/sho...=1#post2117671

http://www.applyabroad.org/forum/sho...=1#post2122951

http://www.applyabroad.org/forum/sho...=1#post2133173

پس حداقل میشه گفت که موردتون نشدنی نیست و راه چاره داره.
    موفق باشید

Junior Member

سلام
    با همین بند از دوبی ریجکت شدم. ازم پرسید چرا بدون خانواده میری. گفتم "با همسرم تصمیم گرفتیم به خاطر دوره دو ساله مستر وقفه تو تحصیل بچه ها ایجاد نکنیم. البته ترجیح من این بود که خانواده همراه من باشند."

راستش فکر میکردم شرايط خانوادگی که دارم tie خوبی به حساب میاد. اگه دوستان نظر بدن ممنون میشم. ممکنه به خاطر این ریجکت شده باشم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط gono نمایش پست ها
    دوستان اگه لطف کنن نظرشون رو بدن ممنون میشم:
    واقعا می خواستید 2 سال اونجا تنها باشید؟ اگه می خواستید خانواده هم بعدن بیان پیشتون که کلا بهتر بود با هم اقدام میکردید. دیگه آفیسرها به هر چیز معمولی گیر میدن چه برسه به چیزای عجیب. درست نیست تو فاصله ی کم تغییر بزرگی بدید و با خانواده ای که ادعا کردید به صلاحشون بوده که بمونن، اینبار همه با هم اقدام کنید. این یعنی به هر قیمتی فقط می خواید برید! اگه میتونید دیفر کنید برای ترم بعد با خانواده اقدام کنید.

من فکر نکنم مشکل هیج کدوم این تزهای شما باشه نه دانشگاه (افیسر usnews چه میدونه چیه؟) مشکل داره نه ساپورت (میگه اصلا نخواسته ازم). مشکل یا رد کردن رندوم یه عده ای محض تفریح هست (که اتفاق میفته) یا هم دلیلی داره که ایشون نمی گن و خودشون هم می دونند مثلا یکیش داشتن فامیل اونجا.

نقل قول نوشته اصلی توسط BenFranklin نمایش پست ها
    من فکر نکنم مشکل هیج کدوم این تزهای شما باشه نه دانشگاه (افیسر usnews چه میدونه چیه؟) مشکل داره نه ساپورت (میگه اصلا نخواسته ازم). مشکل یا رد کردن رندوم یه عده ای محض تفریح هست (که اتفاق میفته) یا هم دلیلی داره که ایشون نمی گن و خودشون هم می دونند مثلا یکیش داشتن فامیل اونجا.
    اگه این فرآیند تا این حد که شما میگی تصادفی باشه که هیچ آدم عاقلی نباید توش پا بذاره. سفارت آمریکا سفارت معقولیه. اینکه میگم نظر شخصیم نیست. نظر اهل فنه .معقوله چون براساس ضوابط و قوانین تصویب شدشون تصمیم میگیرن. حالا اینکه کسی میره ریجکت میشه به این خاطره که از اون قوانین اطلاعات درستی در دست نیست .بله هرجا که پای سنجش به وسیله ی انسان میاد وسط پای خطاهای انسانی هم به قضیه باز میشه و این هم بعید نیست که سلیقه ای تصمیم گرفته نشه. اما درستش اینه که قبل از این احتمال غیر قابل درمانی که شما میگید، بگردیم عامل مشکل ساز منطقی رو پیدا کنیم.
    من هم سابقه ی ریجکت دارم اون هم 2 بار! هنوز هم موفق نشدم. بنظرم دلیل ریجکتم اصلا منصفانه نبوده. اما دلیلش مشخصه و با همه ی اینها دارم سعی میکنم طبق سلیقه ی آفیسرها و سفارت مشکل رو حل کنم. وگرنه به صحبت شما کلا نباید عمر و پول زحمت کشیده رو هدر یه همیچین پروسه ی بی خود و بی منطقی میکردم.
    راستی برخلاف گفته ی شما آفیسر ها از رنک و ارزش مدرک دانشگاهها تا حد زیادی خبر دارن. نمونش که مصداق این حرفم باشه در همین اپلای ابرود زیاده. اطلاعات زیادی از خیلی از چیزایی که ما فکرشم نمیکنیم دارن اما نه تخصصی. بلکه سطحی و همین هم گاهی بلای جون بچه ها میشه.

ApplyAbroad Hero iman7 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical & Aerospace Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط payizan_2000 نمایش پست ها
    اگه این فرآیند تا این حد که شما میگی تصادفی باشه که هیچ آدم عاقلی نباید توش پا بذاره. سفارت آمریکا سفارت معقولیه. اینکه میگم نظر شخصیم نیست. نظر اهل فنه .معقوله چون براساس ضوابط و قوانین تصویب شدشون تصمیم میگیرن. حالا اینکه کسی میره ریجکت میشه به این خاطره که از اون قوانین اطلاعات درستی در دست نیست .بله هرجا که پای سنجش به وسیله ی انسان میاد وسط پای خطاهای انسانی هم به قضیه باز میشه و این هم بعید نیست که سلیقه ای تصمیم گرفته نشه. اما درستش اینه که قبل از این احتمال غیر قابل درمانی که شما میگید، بگردیم عامل مشکل ساز منطقی رو پیدا کنیم.
    من هم سابقه ی ریجکت دارم اون هم 2 بار! هنوز هم موفق نشدم. بنظرم دلیل ریجکتم اصلا منصفانه نبوده. اما دلیلش مشخصه و با همه ی اینها دارم سعی میکنم طبق سلیقه ی آفیسرها و سفارت مشکل رو حل کنم. وگرنه به صحبت شما کلا نباید عمر و پول زحمت کشیده رو هدر یه همیچین پروسه ی بی خود و بی منطقی میکردم.
    سفارت آمریکا سفارت معقولیه واقعا؟ من آدمی رو می شناسم کهترم قبل تو مقالاتش به کاربرد اون روش تو انرژی هسته ای هم اشاره کرده بود و کلیر شد. اونوقت یکی مدرک لیسانسش مکانیک سیالاته بهش می گن تو به خاطر مدرکت می ری تو صنایع نفت و گاز کار می کنی و ریجکتش می کنن! کل دنیا نامعقول تر از این حرفاس سفارت آمریکا که جای خود داره.

سلام دوستان
    من 19 نوامبر دبی وقت سفارت داشتم که متاسفانه با 214b ریجکت شدم.
    رشنه computer science
    واسه مستر
    بدون فاند
    به نظرتون چه زمانی دوباره وقت بگیرم و کی؟
    ممنون میشم کمکم کنید.

نقل قول نوشته اصلی توسط saharnajafi نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من 19 نوامبر دبی وقت سفارت داشتم که متاسفانه با 214b ریجکت شدم.
    رشنه computer science
    واسه مستر
    بدون فاند
    به نظرتون چه زمانی دوباره وقت بگیرم و کی؟
    ممنون میشم کمکم کنید.
    توضیح ندادید که دلیل ریجکت چیه؟ فاند نداشتید BS خوب بردید؟ مستر دوم بودید؟ خیلی از تحصیلتون گذشته؟ فامیل نزدیک تو ایالت دانشگاهتون داشتید؟
    میگن باید یکی دو ماهی از ریجکت 214B بگذره و بعد دوباره اقدام بشه و اینظوری بهتر جواب میده. دیده شده که فاصله ی کم ببین دو مصاحبه رو افسر به عنوان دلیل ریجکت دوم اعلام کرده اما از طرفی بودن مواردی که به فاصله ی کمتر هم اقدام کردن وگرفتن. همین الانشم با احتساب کلیرنس به زور میشه به ترم رسید. اگه میتونید دیفر کنید و 2-3 ماه دیگه با مدارک محکمتر و بهتر اقدام کنید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)