صفحه 39 از 110 نخستنخست ... 29303132333435363738394041424344454647484989 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 381 تا 390 , از مجموع 1096

موضوع: ریجکت در مصاحبه با بند ۲۱۴ (Social Tie): تجربیات و راهکارها

پیش فرض پاسخ : ریجکت در مصاحبه با بند ۲۱۴ (Social Tie): تجربیات و راهکارها

رو آلمان و کشورای اروپایی هم یه سرمایه گذاری بکنید. شما با رشته لیسانس و فوقتون مشکل دارن که اونم نمیتونین عوض کنید. همه انرژی و زمان رو روی آمریکا نذارید. حقتونه برید دکترا بخونید ولی فعلا امریکا اینجوریه. پس روگزینه های دیگه هم فکر کنید البته خودتون بهتر از من اینارو میدونین.
    نقل قول نوشته اصلی توسط iman7 نمایش پست ها
    خانم موبور

من با پذیرش MBA از UC ,Riverside, بدون فاند تحت بند ۲۱۴ از دبی با اون آقای بور ریجکت شدم , اولش همه چی خوب بود, بعد از سربازیم پرسید, گفتم تو سازمان جغرافیای وزارت دفاع بودم , همین که این رو گفتم, ۲۰ دقیقه ازم سوال پرسید راجع به سربازیم و آخر سر من رو رد کرد

حالا, اگر با فاصله ۲۰ روز از ارمنستان وقت بگیرم, آیا به احتمال پاسخ مثبت هست ؟؟؟؟؟ چه توصیه هایی دارید ؟

Junior Member

سلام
    به نظرم کیس من یک مقدار پیچیده شده ونیاز به کمک دارم. .من در حال حاضر آنکارا هستم و متاسفانه امروز صبح درخواست ویزای دانشجوییم رد شد. شرایطم به این صورت هستش:
    1. از دانشگاه NYIT در رشته MS in Electrical and computer engineering پذیرش گرفتم اما فاند ندارم.
    2. در خواست ویزام بر اساس بند 214 (b) رد شده
    3. به مبلغ 52000 دلار از بانک نامه دارم که آفیسر نخواست و نشون ندادن
    4. ملک و سند به نامم هست که آفیسر نخواست و نشان ندادم
    5. job offer letter هم دارم اما باز هم نشون ندادم

و اما سوال هایی که دارم:
    1. برای پس فردا از همین سفارت آنکارا وقت گرفتم دوباره, 30 july, اما نه ازم هزینه 160 دلاری رو خواست نه فرم جدید DS-160 روندش همینه ؟
    2. interview confirmation جدید رو دارم در حال حاضر، امکان داره اشتباهی شده باشه؟
    3. تو مصاحبه سوالی از من نکرد که بخوام وابستگیمو به کشورم نشون بدم، آیا همینطوری باید خودم حرف بزنم و مدارکمو ارایه کنم؟
    4. اصلاً احتمالش هست به فاصله 2 روز نتیجه ای متفاوت بگیرم؟

Junior Member

دوستان من 21 جولای از دوبی ریجکت شدم برای مستر معماری داخلی. دانشگاهی که میخوام برم دقیقاً تو همون شهریه که خواهر و برادرم که مقیمن هستن. اما من از جاهای دیگه هم پذیرش دارم اما این پروگرم فقط تو این دانشگاه اکردیته. دفعه ی پیش هول شدم و نتونستم خوب حرف بزنم و ثابت کنم که برمیگردم. اما الان هم مدارک دارم هم میدونم چی بگم. نکته اینجاست که همه ی اینا درصورتیه که بار دوم آفیسر اصلاً به من فرصت این رو بده که این توضیحات رو بدم. نمیدونم اگه خودم همینطور شروع کنم به حرف زدن یا مدرک نشون دادن برای اثبات سوشال تای تاثیر بد نداره؟ و اینکه برای دفعه ی بعدی اول سپتامبر و از ارمنستان رو مناسب میدونید؟
    ممنونم

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ubignor نمایش پست ها
    سلام
    به نظرم کیس من یک مقدار پیچیده شده ونیاز به کمک دارم. .من در حال حاضر آنکارا هستم و متاسفانه امروز صبح درخواست ویزای دانشجوییم رد شد. شرایطم به این صورت هستش:
    1. از دانشگاه NYIT در رشته MS in Electrical and computer engineering پذیرش گرفتم اما فاند ندارم.

و اما سوال هایی که دارم:
    1. برای پس فردا از همین سفارت آنکارا وقت گرفتم دوباره, 30 july, اما نه ازم هزینه 160 دلاری رو خواست نه فرم جدید DS-160 روندش همینه ؟
    2. interview confirmation جدید رو دارم در حال حاضر، امکان داره اشتباهی شده باشه؟
    3. تو مصاحبه سوالی از من نکرد که بخوام وابستگیمو به کشورم نشون بدم، آیا همینطوری باید خودم حرف بزنم و مدارکمو ارایه کنم؟
    سلام
    من اونایی که قطعا بلدم و از دوستان همینجا یاد گرفتم میگم . بله 100% باید DS جدید پر کنید چون توی DS یه سوالی هست که میپرسه ایا قبلا درخواست ویزای شما رد شده در سفارت امریکا؟
    و شما باید به این سوال جواب yes بدی و explain کنی. و اینکه برای یه وقت ملاقات دیگه باید دوباره 160 دلار بپردازین چه دو روز بعد چه دوماه بعد.موفق باشی

سلام. به احتمال 90% دوباره ریجکت میشید. شما یه خلاصه از مصاحبه تون رو بذارین تا معلوم شه اصلا مشکل از کجا بوده و پس از رفع مشکل از دبی اقدام کنید.
    نقل قول نوشته اصلی توسط ubignor نمایش پست ها
    سلام

و اما سوال هایی که دارم:

سلام من دوباره از آنکارا ریجگت شدم
    قبلا 27 روز پیش از دبی ریجکت شده بودم
    حالا دیفر کردم برای ترم spring
    نمی دونم واقعا چه کنم ؟ اون خانمه در آنکارا اصلا مدارک منو نگرفت و 3 تا سوال پیشتر نپرسید
    و گفت ریجکت
    نکنه افسیر دبی یک چیزی نوشته که دیگه کارم تمومه
    4 ماه دیگه هم الکی می رم

نقل قول نوشته اصلی توسط elhamtgh66 نمایش پست ها
    سلام من دوباره از آنکارا ریجگت شدم
    قبلا 27 روز پیش از دبی ریجکت شده بودم
    حالا دیفر کردم برای ترم spring
    نمی دونم واقعا چه کنم ؟ اون خانمه در آنکارا اصلا مدارک منو نگرفت و 3 تا سوال پیشتر نپرسید
    و گفت ریجکت
    نکنه افسیر دبی یک چیزی نوشته که دیگه کارم تمومه
    4 ماه دیگه هم الکی می رم
    سلام
    لطفا بگید چه سوالایی پرسید و کمی راجب شرایط و رشته خود بگید.

نقل قول نوشته اصلی توسط Amirhossein77 نمایش پست ها
    سلام
    لطفا بگید چه سوالایی پرسید و کمی راجب شرایط و رشته خود بگید.
    من در کامنت 321 درمورد مصاحبه دبی ام گفته بودم دوباره می گم
    1. پذیرش مهندسی صنایع و فاند نصفه
    2. همسرم به دلیل سربازی نمتونه بیاد همراه من
    3. 2 سال سابقه کار شرکت خصوصی
    4. بعد 6 ماه مشغول کارای اپلای بودم که استعفا داده بودم از گارم
    5. الان 3 ماه که مشغولم کارم ولی چیزی نگفتم درموردش گفت چی می کنی الان گفتم هیچی زبان می خونم
    این افیسر ترکیه پرسید چرا آمریکا گفتم که چون دانشگاه هاش خوبه و research center داره - برای دبی گفته بودم که من ایران دکتری شرکت کردم نتونستم قیول شم به فکر آمریکا افتادم
    بعد پرسید که الان چه کاری می کنم؟ گفتم هیچی که به دبی هم همین گفته بودم
    بعد پرسید قبلا چه می کردی گفتم که دو تا شرکت خصوصی بودم و کارم در حوزه ISO بوده- به افیسر قبلی هم همین گفته بودم و فقط به افیسر دبی گفتم شرکتتم IT بود که گیر داده بود پس مهندس گامپیوتر هستی که کفتم نه
    بعد گفت نصف هزینه هاتو کی می ده گفتم همسرم که BS نشون دادم و این که همسرم فست فوت داره و برگه مالیات نشون دادم - افیسر قبلی گفته بودم سرباز هست و فست فود داره این دفعه گفتم سربازیو نگم اگر پرسید همسرت چرا نمیاد بگم
    بعد گفت ریجکت نه ریسرچ پلن دید نه من یک استادم از ایران یک جاب آفر گرفته بودم دید هیچی نه SOP فقط دیدم داره هی مطالعه می کنه یک چیزی وسطش این سوالاتو می پرسید و از CV سریع رفت صفحه آخر رزومه مربوط به کارای قبلیم هی تایپ کرد 2 دقیقه همین
    نمی دونم فعلا حالا دیفر کردم و این که دفعه بعد همسرم با من هست کار الان میگم جون دیگه 6 ماه ازش گدشته ئ این که همسرم خونه به اسمش هست سند ببریم

ApplyAbroad Hero iman7 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical & Aerospace Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط erfan_228 نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان
    من چند روز پیش شرایطمو کامل توضیح دادم که چرا و چگونه با بند 214 روز 21جولای ازدوبی باجه 5 ریجکت شدم
    حالا من واسه 13 آگوست از ارمنستان دوباره وقت گرفتم و چند تا سوال هست که خیلی نتونستم جواب خوبو محکمی پیدا کنم اما مشکل کارمو فهمیدم کجا بوده
    یه شرح مختصری از شرایط قبلیم و مشکلاتم میگم که متوجه شدم مشکل کارم از کجا بود وبه تصحیح آن پرداختم
    ابتدا مشکلاتم:
    1- مشکل اول : من توفرم DS-160 قبلی که واسه دوبی پرکرده بودم تو اون قسمت که نوشته چه کسی هزینه سفرشمارو میده با وجود اینکه پارشال فاند داشتم اشتباه نوشته بودم داییم هزینه هام رو میده که داییم ساپورت مالیم بود و 120000$ ساپورت کرده بود
    2- مشکل دوم : تو یه قسمت دیگه از فرم DS-160 قبلی نوشته اسم دونفر روبنویسید که ازاقوام و وابستگان شما نباشن و من باز این اشتباه رو کردم یکیش اسم داییم و یکی دیگه هم از بستگان نزدیک دیگر
    3- مشکل سوم : این بود که گفته بودم بعد تحصیلم میخوام شرکت داییم کار کنم که آفیسر قانع نشده بود چون گفت هم رشتت که مکانیک هست هیچ ربطی به شرکت داییت نداره هم اینکه مدرک دکترات لازم نیست .چون با همین ارشد هم میتونی استخدام داییت شی و امریکا رفتنت و 5 سال درس خوندنت از نظر من غیر قابل قبول است
    4- مشکل چهارم : من یک BS حدود 120000$ که به اسم داییم بود برده بودم
    5- مشکل پنجم : به دلیل اینکه بار اولم بود خیلی استرس داشتم و هول کردم و نتونستم درست و حسابی جواب آفیسر رو بدم.

اما حالا چگونه این مشکلاتو به ترتیب از بالا که گفتم به این صورت برطرف کردم :
    1- رفع مورد اول : این بار فرم DS-160 رو گفته چه کسی هزینه شمارو میده با وجود این که پارشال فاند دارم نوشتم دانشگاه و اطلاعات دانشکاروهم نوشتم
    2- رفع مشکل دوم : اسم دوتا از دوستان خانوادگی رو گفتم که اصلا فامیل یا بستگان نیستن
    3- رفع مشکل سوم : میخوام بگم بعد تحصیلم با توجه به فیلد کاریم که بیشتر نزدیک به مهندسی پزشکی هست موقعیت ریسرچ و آکادمیک زیاد دارم و میخوام استاد بشم.(به نظر شما اینم کنارش بگم؟ که در کنار استاد بودن بدم نمیاد یک شرکت تو فیلد کاریم با امتیاز دکترام تاسیس کنم و کنار ریسرچ کار کنم)
    4- رفع مشکل چهارم : این بار BS در حدود 30000$ و به اسم مادرم میبرم
    5- رفع مورد پنجم : دارم رو خودم کار میکنم و تمرین میکنم برای سوال های آفیسر که هول نشم و بتونم درست جواب بدم
    .....

سوال اول : اگه آفیسر گفت چرا بار قبل ریجکت شدی چی بگم بهتره که هم کوتاه باشه هم Safe ؟
    بهنره فقط بگید با 214 ریجکت شدم و دلیل قطعیش رو نمی دونم. بگید افیسر در مورد منبع ساپورت مالی و شغل آیندم پرسید. ذهنشو رو ببرید رو همین ساپورت مالی. (که تو بند بعدی قراره جمع و جورش کنید) توضیح اضافه شاید مصاحبه رو به سمت و سوی دیگه ای ببره.

سوال دوم
    : اگه آفیسر پرسید چه تغیراتی دادی چجوری براش توضیح بدم بهتر و Safeتر هست؟
    در ادامه توضیح قبلی روی پارشیال فاندینگ تون مانور بدید و بگید که تو فرم قبلی به اشتباه اینو نزدید در حالیکه نیمی از هزینه هاتون رو دانشگاه داره می ده به دلیل رزومه خوب و ...

سوال سوم : اگه اسمی از شرکت داییم آورد و گفت آفیسر قبلی یه چیزایی نوشته چجوری میتونم توجیه کنم و زود از روش بگذرم که شک نکنه؟
    به نظرم اینجای کار سخته. اما شما به نظرم بحث استاد دانشگاه رو مطرح نکنید و برید روی تاسیس شرکت خودتون. (خیلی توجیه خوبی نیست که 1 ماه پیش دوست داشتید تو شرکت کار کنید و الان یهو علاقمند کار آکادمیک شدید) اگه از دایی هم سوال شد باید یه سنادیوی کوتاه بسازید که علاقه دارم تو شرکت کار کنم و فکر می کردم برای شروع بهتره از شرمت داییم شروع کنم تا چم و خم کار رو یاد بگیرم ولی هدفم اینه که شرکت خودمو داشته باشم.

سوال چهارم : من 14000 پارشال فاند واسه یک سال دانشگاه بهم میده وچیزی که دانشگاه هزینه یک سال رو تو I-20 نوشته 30000$ هست .حالا من که با BS حدود 30000$ دارم میبرم به نظر شما آیا این مقدار کافیه یا کمتر یا بیشترش کنم ؟ چقدر کم یا زیادش کنم ؟ اینو بهم دقیق بگید
    نامه بانکی در این حد به نظرم غیرمعقول نیست. اما متاسفانه دقیق گفتن این چیزا از عهده من که خارجه! در مورد این بحث مقدار نامه بانکی من قبلا نظرم رو گفتم که برخلاف نظر بسیاری از دوستان که میگن "20% بیشتر از مقدار مورد نیاز اگه ببرید فلا میشه و ... " هست. حالا شاید دوستان اطلاعات دیگه ای دارن.

سوال پنجم : اگه از لاتاری پرسید چی بگم؟؟
    راست! اطلاعاتشو دارن. It is a free chance so I took it without a serious taught

سوال ششم : من این چیزارو از جمع بندی و نظرات دوستان گفتم و کیسم اصلاح کردم حالا نظر یا پیشنهادی دارید که کمکم کنه ممنون میشم بهم کمک کنید.
    با تشکر از همه دوستان ببخشید اگه طولانی شد.

انشاالله نتیجه مثبت از ارمنستان بگیرید. لطفا نتیجه رو اطلاع بدید شاید گره ای از مشکلات من هم بار بشه برای آخرین تلاشم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)