صفحه 48 از 110 نخستنخست ... 38394041424344454647484950515253545556575898 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 471 تا 480 , از مجموع 1096

موضوع: ریجکت در مصاحبه با بند ۲۱۴ (Social Tie): تجربیات و راهکارها

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ریجکت در مصاحبه با بند ۲۱۴ (Social Tie): تجربیات و راهکارها

دوستان این درسته که میگن اگه یکبار ریجکت شده باشی با بند 214، برای وقت مصاحبه دوم نمیتونی وقت اضطراری بگیری؟
    ممنون

Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی برق-مخابرات .... دانشگاه تبریز

نقل قول نوشته اصلی توسط Faeghe89 نمایش پست ها
    دوستان این درسته که میگن اگه یکبار ریجکت شده باشی با بند 214، برای وقت مصاحبه دوم نمیتونی وقت اضطراری بگیری؟
    ممنون
    نه ربطی نداره

Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی برق-مخابرات .... دانشگاه تبریز

نقل قول نوشته اصلی توسط amir_soil نمایش پست ها
    عجب!!!! برای پنجمین بار ریجکت شدین؟ میشه بفرمایید دفعه های قبلی از چه سفارت هایی و واسه چی ریجکت شدین؟ اگر تجربه تون را در اختیار دیگران بذارید ممنون میشم
    به ترتیب : انکارا 9 اپریل ، دبی 5 می ، ایروان 2 جولای ، دبی 29 جولای ، ایروان 4 نوامبر
    دلیلش 214 ... دفعه اول انکارا یه مرد بداخلاقی بود انگار ارث باباشو خورده بودم . من و بقیه همقطاران حاضر رو ریجکت کرد و از قرار معلوم کامنت خوبی هم نوشت که مثل دعای خیر تو بقیه مصاحبه ها هم پشت و پناهم بود
    دفعه دوم دبی با فاصله 25 روز رفتم که فقط احوالپرسی و ریجکت شدم و گفت فکر نکنم تو این مدت شرایطت عوض شده باشه
    دفعه سوم با فاصله 2 ماه رفتم ایروان که باهام صحبت کرد ، تو ریسرچ پلن دانشگاه 3 تا موضوع زده بود که safe بودن و یکی medical imaging بود و این بابا که به همه چی گیر داده بود و من توجیه کرده بودم ( حتی BS دو ساله با دلار 3500 میخواست !!! در این حد) آخر به اون یه موضوع آر پی گیر داد که تو ایران واسه اون کار نیست ... پس اونو بخونی برنمیگردی و ریجکت.
    بعد دیدم ددلاین ترم فال نزدیکه و با فاصله 27 روز آخرین شانسمو تو دبی امتحان کردم که مثل بار دوم شد .. البته اینبار فقط سربازیم رو پرسید که راهنمایی رانندگی بودم و بعد کلی با کیبورد ور رفت و بعد گفت آی ام ساری !!!
    خلاصه ما واسه ترم جدید و با تعویض دانشگاه و BS جدید و ریسرچ پلن جدید و جاب آفر خوب و سند به نام و هر چی به ذهنتون برسه رفتیم ایروان که با یه آفیسر جوون و خوش اخلاق مصاحبه خیلی خوبی داشتیم و برخلاف دفعات قبلی هر مدرکی دراوردم گرفت و خوند و اوکی اوکی گویان هم تایپ میکرد و منم قند تو دلم آب شد که گوش شیطون کر ! ایندفعه گرفتم و داشتم قیافه پسره رو به عنوان کسی که بالاخره بهم ویزا داد تو حافظه ام ذخیره میکردم .. بعد با لبخند رفت سراغ کیبوردش و سکوت بین ما حاکم بود و ایشون تایپ میکرد که دیدم لبخند کم کم از بین رفت و در حالی که سرش رو تکون میداد گفت : آی ام ساری !! شما دلیل محکمی واسه برگشتن به کشورتون ندارین .... گفتم مشکل من چیه بگو یا حلش کنم دفعه بعد یا دیگه try نکنم. گفت من نمیتونم چیزی بگم ولی اینجوری دیده میشه .. و تصمیم هم با خودته ترای اگین اور نات !!!
    خلاصه ما که از خیرش گذشتیم ولی به نظر من ایروان از بقیه بهتره . باز اگه سوالی بود در خدمتم

دوستان من و همسرم برای اف1 هردو مصاحبه داشتیم در دوبی و 10 نوامبر و بهمون برگ زرد داد و گفت فکر نمیکنم مشکلی باشه و بین 2 تا 10 هفته نتیجش میاد و هر مدرکی خواست بهش دادیم
    همون روز برای همسرم ایمیل اومد با 214ب ریجکت شده ولی ما ایمیلو اومدیم ایران دیدیم
    این یعنی چی؟؟ چرا همون موقع نگفت؟؟ باید چیکارکنیم؟ گفت مشکلی نیست! پس چرا بعدش ایمیل زد؟؟

نقل قول نوشته اصلی توسط maryamsudagar نمایش پست ها
    دوستان من و همسرم برای اف1 هردو مصاحبه داشتیم در دوبی و 10 نوامبر و بهمون برگ زرد داد و گفت فکر نمیکنم مشکلی باشه و بین 2 تا 10 هفته نتیجش میاد و هر مدرکی خواست بهش دادیم
    همون روز برای همسرم ایمیل اومد با 214ب ریجکت شده ولی ما ایمیلو اومدیم ایران دیدیم
    این یعنی چی؟؟ چرا همون موقع نگفت؟؟ باید چیکارکنیم؟ گفت مشکلی نیست! پس چرا بعدش ایمیل زد؟؟
    سلام
    خیلی متاسف شدم. انگار آفیسر موبور دوبی خیلی به بنیاد نخبگان حساسیت داره. نمیدونم تجربه ی این دوستمون رو در یک ماه گذشته اینجا خوندید یا نه اما بنظرم موردش به همسر شما نزدیکه و میتونه براتون کمک کننده باشه:

http://www.applyabroad.org/forum/sho...=1#post2113317

http://www.applyabroad.org/forum/sho...=1#post2117671

http://www.applyabroad.org/forum/sho...=1#post2122951

http://www.applyabroad.org/forum/sho...=1#post2133173

پس حداقل میشه گفت که موردتون نشدنی نیست و راه چاره داره.
    موفق باشید

Senior Member phoenix70 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط eli58 نمایش پست ها
    سلاممن نمیدونم job offer چیه برای چی باید آماده کنم
    سلام
    job offer که از اسمش معلومه. یعنی پیشنهاد شغلی. از یه جا یه شرکتی (که مرتبط با رشتتون باشه) یه نامه میگیرید یا به انگلیسی یا فارسی که ترجمه ش کنید. با این مضمون که میخوایم ایشون رو بعد از تحصیلش استخدام کنیم.
    یه جور tie محصوب میشه به کشور. یه انگیزه ای که شما به خاطرش برخواهید گشت از آمریکا.
    ... Threatened by shadows at night

Junior Member

سلام
    با همین بند از دوبی ریجکت شدم. ازم پرسید چرا بدون خانواده میری. گفتم "با همسرم تصمیم گرفتیم به خاطر دوره دو ساله مستر وقفه تو تحصیل بچه ها ایجاد نکنیم. البته ترجیح من این بود که خانواده همراه من باشند."

راستش فکر میکردم شرايط خانوادگی که دارم tie خوبی به حساب میاد. اگه دوستان نظر بدن ممنون میشم. ممکنه به خاطر این ریجکت شده باشم؟

Junior Member

سلام .من 16 نوامبر ارمنستان وقت داشتم .برای لیسانس رشته ی شیمی پذیرش گرفته بودم.مصاحبم 3 دقیقه بیشتر طول نکشید 2 تا سوال فقط پرسید هیچ مدرکی هم نخواست که من خودم bank statement و job offer رو بهش نشون دادم.با 214-b ریجکت کرد.
    من تو چه فاصله زمانی دوباره try کنم و از چه سفارتی؟این آفیسر که چیزی از من درباره social tie نپرسید برای چی ریجکت کرد؟
    ممنون میشم راهنمایی کنید.

سلام. با کدوم آفیسر بودین؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط fati__h نمایش پست ها
    سلام .من 16 نوامبر ارمنستان وقت داشتم .برای لیسانس رشته ی شیمی پذیرش گرفته بودم.مصاحبم 3 دقیقه بیشتر طول نکشید 2 تا سوال فقط پرسید هیچ مدرکی هم نخواست که من خودم bank statement و job offer رو بهش نشون دادم.با 214-b ریجکت کرد.
    من تو چه فاصله زمانی دوباره try کنم و از چه سفارتی؟این آفیسر که چیزی از من درباره social tie نپرسید برای چی ریجکت کرد؟
    ممنون میشم راهنمایی کنید.

نقل قول نوشته اصلی توسط Goolinaz نمایش پست ها
    سلام. با کدوم آفیسر بودین؟
    سلام شما هم ارمنستان بودین؟
    من 16 nov بودم با این اقا ریشیه منو با 214 رد کرد
    شما کی بودین؟ و چرا رد شدین؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)