صفحه 53 از 110 نخستنخست ... 3434445464748495051525354555657585960616263103 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 521 تا 530 , از مجموع 1096

موضوع: ریجکت در مصاحبه با بند ۲۱۴ (Social Tie): تجربیات و راهکارها

پیش فرض پاسخ : ریجکت در مصاحبه با بند ۲۱۴ (Social Tie): تجربیات و راهکارها

نقل قول نوشته اصلی توسط armin_ezati نمایش پست ها
    اتفاقا آفيسر گير داده كه چرا معاف شدي؟ و گفته به خاطر جبهه پدر،كسايي كه به خاطر سربازي سپاه ريجكت ميشن براساس بند ٣٠٦ ريجكت شدن،ولي آيا بندي رو شما سراغ داري كه به خاطر جبهه پدر كسي رو ريجكت كنن؟ اگه هست بگين ما هم بدونيم.
    قصیه سپاه نیست. سپاه رو به عنوان مثال عرض کردم. نتیجه ی مصاحبه هم مثل همه ی سنجش های انسانی دیگه درگیر فاکتور سلیقه هست. به طور مثال روی رشته ی هوا فضا حساسیت هست و تو مصاحبه کاملا از پلن گذشته آینده میپرسن. اتفاق افتاده زمینه ی کاری حساس نبوده با این وجود بی هیچ علتی با 214 ریجکت کردن و نه با 212 ! تو همین فروم داشتیم عین این مثالو که از هر3 سفارت با 214 رد شد و هیچ ایرادی هم نبود فقط معلوم نبود آفیسر اولی که کلی به پلن ایشون گیر داده بود چه کامنتی گذاشته بود که بقیه هم بی هیچ توضیحی و گاهی حتی بی درخواست هیچ مدرکی برای ارائه ، تو 1-2 دقیقه اول با 214 ریجکت میکردن. این 214 مطمئنا tie نبود!
    قرار نیست هرکی بسیج یا جبهه بود با بند امنیتی ریجکت بشه .
    گفتم روی معافیت "موارد خاص " به تازگی حساسیت ایجاد شده و این رو از روی چند مورد عینی گفتم که زیاد سوال پیچ شدن و یا حتی ریجکت شدن. حتی یادمه این مورد حساسیت رو تو همین اپلای ابرود هم دیدم( دقیقا یادم نیست کی گفته بود ولی گفته بود روش حساس شدن) . اینم قضیه ی همون هوا فضاست که یکی قسر در میره ولی یکی گیرش می افته. 214 هم دامنه ی مواردی که توش جا میشه زیاده دلیل هم نمی خواد.
    من نظرمو با توجه به موارد دیگه ای که دیدم گفتم هرچند همون اولم گفتم جوابهاشون ایراد ریز زیاد داره و این تنها ایرادش نبود فقط به نظرم جدیترینش بود.
    اینکه حالا واقعا این دلیل اصلی بوده یا نه رو فقط مصاحبه ی بعدی نشون میده.

واقعا نمیدونم چی بگم...معمولا ایروان واسه فول فادها بهترین گزینه هست امسال....چند نفرفول فاند که انکارا و دبی ریجکت شدن،ایروان گرفتند.همه هم سربازی داشتند البته ارتش...من نظرم اینه که یا موضوع ریسرچ و استادتون مشکل داشته و درسی که تی ای بودین و یا شغل پدر ...مشکل از تای نیست واسه فول فاند....
    نقل قول نوشته اصلی توسط masoudj88 نمایش پست ها
    والا من هرچی زیرو بالا کردم نفهمیدم و فقط چیزی به ذهنم اومد که بخاطر social tie رد کرده.
    مقاله ها چنتا کنفرانس بود که مشکلی خاصی نداشت. و ژورنالها هم هنوز پابلیش نشده

سلام به همگی. من یک اتفاق کمی عجیب برام افتاد، لطفا با تجربیاتتون من رو راهنمایی کنید تا بتونم بهترین تصمیم رو بگیرم.
    من 4 دسامبر از ارمنستان بعد از 15 دقیقه صحبت که خوبم پیش رفت با 214-b رد شدم.
    شرایطم: phd، فول فاند، 1سال از ارشدم گذشته (که پرسید چیکار میکردی گفتم برای زبان میخوندم و اپلای میکردم)، در زمینه ترکیبی برق و کامپیوتر کارم خواهد بود (smart grid by big data application) سربازی معاف(بخاطر جبهه پدرم که پرسید و توضیح دادم) شغل پدر و مادر رو پرسید گفتم بازنشسته و بیکار هستن به ترتیب، پرسید بعد از تموم شدن درست چیکار میکنی، گفتم میخوام برگردم و استاد دانشگاه بشم. ازم research plan و CV رو گرفت و فقط پرسید TA کجا بودی که داخل دانشگاه ارشدم بودم. فکر میکنید مشکل چیه؟
    الان میخوام برای spring 2016 برم، چکار کنم بهتره؟
    شاید هم بتونم دیفر کنم برای fall2016
    تشکر از توجه شما دوستان
    شما 15 دقیقه حرف در مورد چی میزدین؟ تمام این چیزی که نوشتین میشه 2-1 دقیقه.
    مثلا: شما کی معاف شدین؟ با جبهه پدر که معاف کامل نمیشید؟ (مطمئن نیستم خودم) چند سال جبهه بودن؟ بازنشسته ارتش بودن؟ الان صد تا سوال به ذهن میاد

Junior Member

موضوع ریسرچ مشکل خاصی نداشت. اصلا سوالی هم از research plan نپرسید!
    استاد هم تازه assistant شده و سال اولشه بنده خدا، چینی هم هست
    ولی اگر شغل پدر باشه هرچند که خودم هم فکر میکردم گیر کنم، سعی کردم ثابت کنم ارتش اونم قبل انقلاب با سپاه بعد از انقلاب فرق دارند، دیگه واقعا کاریش نمیشه کرد

Junior Member

خوب یک پسر با موهای بور و جوون بود و همه چیزایی رو که میگفتم تایپ میکرد. البته نزدیک به 3 دقیقه از رو صندلی بلند شد و رفت یجای دیگه که من اصلا ندیدم. فکر کنم با فرد دیگری مشورت کرد!

احتمالا ایراد از شغل پدرتون بوده...سه دقیقه هم رفته با سرآفیسر اونجا مشورت کنه که به احتمال قوی همون آفیسر با ریش و موهای جوگندمیه.
    خوب یک پسر با موهای بور و جوون بود و همه چیزایی رو که میگفتم تایپ میکرد. البته نزدیک به 3 دقیقه از رو صندلی بلند شد و رفت یجای دیگه که من اصلا ندیدم. فکر کنم با فرد دیگری مشورت کرد!

ApplyAbroad Hero iman7 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical & Aerospace Engineering

نه فقط گفت requirement رو نداری. حتی پرسیدم مشکلم رو بگو تا دفعه آینده حلش کنم. گفت روی کاغذ 214b هست.
    مشکل رو نمی گن که شما نتونی حلش کنی. وقتی اعتماد به آدم ندارن نمی خوان که تو بری مساله رو حل کنی و برگردی. حتی به عمد گاهی چیزی می گن که کاملا نامربوطه و ذهن شما رو منحرف می کنه.
    با توجه به اینکه وقت کمی داری شاید بهتر باشه از الان دیفر کنی و ترم بعد با فاصله زمانی مناسب بری سفارت. من این اشتباه رو کردم و پشت سر هم رفتم و کارم بیشتر گره خورد.
    اگه برای ترم بعد بری "اگه" یه شک بی دلیل به قصدت داشته باشن با گذر زمان مناسب این شک ضعیف میشه و شانس ویزا گرفتنت بالا میره.

من سربازی موارد خاص رو چک کردم داخل سایت نظام وظیفه. و فقط شامل افرادی میشه که پدرشون در جنگ حضور داشتن. مناسفانه نمیشد دلیل دیگری آورد :|
    حالا که دیگه گذشته اما موارد خاص فقط شامل جبهه نمیشه. معافیت کفالت، معافیت چند برادری، تحت پوشش کمیته ی امداد بودن، معافیت بخاطر معلولیت تنها فرزند دیگر خانواده و.....چند مورد دیگه که الان خاطرم نیست هم جز معافیت موارد خاص هستن. اگه واقعا مسئله این باشه بهتره کارت ها و مدارک پدرتون رو ترجمه رسمی کنید و برای مصاحبه هم خوب تمرین کنید که بتونید توضیح بدید شغل پدرتون از قبل از انقلاب در ارتش بوده و وظیفه ی شغلیش ایجاب کرده به جبهه برن. (تا اونجا که من میدونم قضیه ی جبهه بخاطر بسیج براشون حساسیت داره.)
    در مورد ایرادات دیگه ، نداشتن برنامه ی کاری یکسال بعد از سربازی ایراد هست. همون 1 سال گپتون هم میتونه مسئله ساز شده باشه. برای دفعه ی بعد توی دی اس قسمت مشاغل بهتره یه شغل داشته باشید که شروعش بعد از تاریخ این مصاحبه باشه. مثلا کار در یه شرکت خصوصی غیر حساس مرتبط با رشتتون(ترجبحا کارتون با ریسرچی که قراره برید انجام بدید یکی باشه). این خودش tie محسوب میشه. اگه ازش جاب آفر هم داشته باشید خیلی خوبه. برای اینکه بخواید چنین تغییری تو دی اس بدید باید چند ماهی از این مصاحبه بگذره. همین الانشم برای رسیدن به ترم بهار دیره. پس دیفر کنید و اواخر زمستون دوباره اقدام کنید تا بتونید تغییرات و منطقی تر ارائه بدید. ( برای همینم میگن باید چند ماه از ریجکت 214 بگذره و آفیسر هم در اقدام بعد معمولا به دنبال تغییرات هست)
    برای پلن بعد از تحصیلتون هم میتونید این استاد دانشگاهی دیگه خیلی نخ نما شده از بس همه میگن. با توجه به جاب آفر و سابقه کارتون بگید میخواید تو رشتتون یه مشاور خبره بشید و چون رندگی آکادمیک رو هم دوست دارید قصد دارید در کنار این در دانشگاه هم تدریس داشته باشید.
    دیگه اگه بخواید حسابی محکم کاری کنید و tie محکم داشته باشید به این هم توجه کنید که فول فاند بودن اصلا دلیل نمیشه BS نداشته باشید. ( خود منم فول فاند بودم اما بخاطر کم بودن مقدارBS ام دوبار ریجکت 214 شدم) پس اگه یه BSاز حساب پدرتون حداقل به مبلغ محاسبه شده برای یک سال در I-20 داشته باشید خیلی خوبه. خودتونم آماده کنید که بگید این پولو پدرتون از کجا براتون کنار گذاشته مثلا ارثیه ی پدریشون بوده داده به شما. چون گفته بودید بازنشته هستن و شغلی الان ندارن ممکنه براشون سوال بشه این همه پول پس از کجاست.
    دیگه چیزی به ذهنم نمیرسه.
    امیدوارم موفق باشید. :-)

Junior Member

دوست عزیز
    منم F1 هستم (خانم) و چند روز پیش بدون همسرم رفتم برای مصاحبه که ریجکت شدم. البته اصلا در مورد همسرم یا اینکه چرا نمیاد یا میاد صحبتی نکرد و حتی نپرسید. همسرم درس می خونه و من نامه اشتغال به تحصیلش و با ترجمه اش و برده بودم. اما چون اصلا نپرسید و چیزی ازم نخواست منم بهش نشون ندادم. به نظرم بیشتر به شرایطتتون بستگی داره. خب من برای ارشد دوم می رفتم و بدون فاند بودم. مطمئنا دلیل ریجکتی ام همین بوده. شما هم به نظرم اگه نامه اشتغال به تحصیل همسرتون رو داشته باشید می تونه توجیه خوبی باشه. چون من تعداد زیادی از اطرافیانمون و دیدم که همسراشون با فاصله رفتن. موفق باشید.

Junior Member

سلام به همه
    من با بند 214 از آنکارا رد شدم دو سه روز پیش. مستر دوم بدون فاند. BS خوبی برده بودم اما بهم گفت می خوای بری انقدر خرج کنی برا مستر دوم که چی بشه؟ گفتم خب این رشته رو تو ایران نداریم و.. اونم گفت شرمنده ام!
    حالا چه تغییری بدم برا مصاحبه دوم؟!
    رشته امم روانشناسیه. چیز خاصی نسیت!!!
    احتمالش هست چون همسرم بعد از من می خواد بیاد دلیل ریجکتی ام این هم باشه؟ آخه چیزی نپرسید اصلا در این مورد!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)