صفحه 56 از 110 نخستنخست ... 6464748495051525354555657585960616263646566106 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 551 تا 560 , از مجموع 1096

موضوع: ریجکت در مصاحبه با بند ۲۱۴ (Social Tie): تجربیات و راهکارها

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ریجکت در مصاحبه با بند ۲۱۴ (Social Tie): تجربیات و راهکارها

نقل قول نوشته اصلی توسط payizan_2000 نمایش پست ها
    سال 2015 سال سختی برای ویزا بود و دیگه این آخرهاش واقعا سخت میگرفتن. خودم 7 دسامبر آنکارا بودم و دیدم که چقدر ریجکت زیاد بوده. الان هم چندان اوضاع بهتری نداره.
    واقعا، تاكيد ميكنم اين اواخر خيلي زياد سخت گرفتن حتي با يك وكيل امريكايي كه حرف ميزدم اين حرف رو به من زد

Junior Member

سلام دوستان
    کسی هست بتونه برگه ريجکت با بند 214 ب از سفارت دوبی رو واسم بفرسته. واقعيتش من شش ماه پيش با بند 214 ب از دوبی ريجکت شدم اما برگه رو گم کردم . اگه کسی بتونه اسکن يا عکس با کيفيت رو واسم بفرسته ممنون ميشم.

نقل قول نوشته اصلی توسط AmirHasanzadeh نمایش پست ها
    سلام به همگی، چندتا سوال دارم لطفا دوستان با تجربه مشاوره بدن!
    من لیسانس مهندسی صنایع دارم، با معدل 19/04 دانشگاه آزاد. 5 سال پیش فارغ التحصیل شدم. 3 تا ریسرچ غیر حساس دارم (در مورد بهینه سازی) و سابقه کاریم بانکی بوده. سنم هم 33 ساله
    30 دسامبر برای ارشد مهندسی صنایع، بدون فاند، رفتم آنکارا و با 214 ریجکت شدم. (همون دوره که همه رو چشم بسته ریجکت میکردن ظرف 2 دقیقه) اصلا سوالا به سوشال تای و سربازی و ... نرسید.
    الان از یه دانشگاه دیگه پذیرش گرفتم برا ارشد با TA، طبیعتا با tuition waiver و stipend.
    در حال حاضر از طرف دانشگاه حق انتخاب دارم که summer برم یا fall.
    حالا سوال اینه که با توجه به شرایط،
    1- اگه برا تابستون برم سفارت بهتره یا بندازمش پاییز؟
    2- کدوم سفارت برم شانسم بیشتره، همین آنکارا چطوره؟
    3- اینکه گفته میشه اپلای کردن برای ویزا واسه ترم summer ریسکش بالاتره، حقیقت داره؟

ممنون از راهنماییتون!

دوست عزیز
    خواستم جواب پیام خصوصی تونو بدم دیدم صندوقتون پره
    لطف صندوقتونو خالی کنید

سلام به همگی
    من یک سوال در مورد فرم ds 2019 داشتم میخواستم بپرسم ازفرمی که زیرش رو در روز مصاحبه امضا کردم و محل و تاریخ رو نوشتم میتونم در مصاحبه بعدی در یک سفارت دیگه مجددا استفاده کنم یا اینکه باید درخواست یک فرم جدید به دانشگاه بدم؟ البته تاریخ شروع دوره حدودا 3 ماه دیگست.به نظرتون آژانس های واسطه و تا حدودی معروف که در آنکارا کار میکنند تا چه حد میتونن کمک کننده باشند؟ با تشکر

سلام دوستان
    خوشحال میشوم اگر نظرتونو راجع به کیس خودم بدونم و کمکم کنید.
    من در رشته حقوق برای مستر در مریلند بذیرش دارم و یک بار سابقه ریجکتی در دبی در ۲۹ جولای ۲۰۱۵. نمیدونم کجای کارم ایراد داشت که رد شدم. لطفا کمکم کنید.
    اول ازم برسید که برای چه مقطعی میری؟ گفتم مستر که گفت ال ال ام؟ جواب دادم بله( فکر نمیکردم بدونه ال ال ام همون مستر هست)
    یعد گفت فلان سال فارغ التحصیل شدی؟ گفتم اره بعد شروع کردم خودم گفتم که در این مدت داشنم برای تافل خودمو اماده میکردم چون نمره بالایی برای حقوق لازم هست( چون ۱ سال و نیم گب داشتم) بعد برسید که کار کردی؟ گفتم نه به صورت رسمی فقط تو یه دفتر حقوقی به صورت داوطلب مشغول بودم( فکر کنم اینجا بد بود که تو فرم دی اس هم زده یودمunemployed)
    گفت در مورد رشتت یه کمی توضیح بده. ( من هم که اصلا انتظار چنین سوالی نداشتم گفتم که civil law ما با civil law امریکا فرق داره چون مال ما بر اساس قران هست ولی business law and health law یکی هست و من میخوام روی health law تمرکز کنم که یکی هست و رشته ی جدیدی هست و شغل های جدید خوبی میتونم داشته باشم( البته اگه تخصص داشته بوده باشه شاید فهمیده باشه کهhealth law کشور ها متفاوت هست)( من در واقع نمیخوام health law بخونم, میخوام general باشه تمرکزم اما اینو گفتم که گیر نده که میخوای بمونی.) .بعد خودم دوباره شروع کردم که با خوندن این رشته میخوام برگردم ایران و استاد دانشگاه شوم چون جدیده( البته این رشته تو ایران هنوز راه نیافتاده یعنی هنوز عملی نیست تا اون حد)
    در نهایت گفت کسیو اونجا داری؟ گفتم بله خواهرم البته دانشجو هست در یک ایالت دیگه.گفت کجا گفتم iowa.
    سوال کرد کجاها سفر کردی؟ گفتم dubai, taiwan, thailand
    اخر سر گفت ypu are not qualified.
    گفتم چرا؟
    گفت چرا؟؟؟؟؟( با حالت تمسخر امیزی که سوال برسیدن نداره )شما سوشیال تای نداری
    در ضمن افیسر من اقای و بلوند قد بلند بود که تو دبی هنه رو ریجکت میکنه.
    و در اخر لازم به ذکر هست که اصلا از من هیچی مدارک ندید.

Junior Member

دوستان کسی جدیدا با سابقه 214 رفته سفارت و نتیجه مثبت بگیره؟ یه مشاور به من گفته سفارت جدیدا رو 214 گیره و فعلا نرم سفارت... به نظرتون چه قدر میشه rely کرد؟

با عرض سلام.
    دوستان من 2 مارچ رفتم سفارت دبی و متاسفانه با بند 214 ریجکت شدم. من رشته تحصیلیم مهندسی معدن بوده و بعد از درس مشغول کار آزاد شدم و پس از 9 سال که از اتمام لیسانسم میگذره برای MBA اقدام کردم. البته یه پیشنهاد شغلی داشتم که برای یه موقعیت مدیریتی ، علاوه بر تجربه و زمینه تحصیلیم احتیاج به تحصیلات در زمینه مدیریتی دارم. من یه شرکت بازرگانی 7-8 سال پیش ثبت کردم و بدون فعالیت یه سال بعد منحل کردم. وقتی آفیسر cv رو دید همش راجع به اون شرکت سوال میکرد و حتی پرسید مشتری هات چه آدمایی بودن. بعد پرسید معدن چع تاثیری رو آینده شغلیت داره. آخرش گفت من ازتباط معدن با مدیریت رو نمی فهمم و ریجکت کرد. اما خودم احساسم اینه که سر اون شرکت مشکل داشته.
    ممنون میشم راهنمایی کنید که چه کار کنم و از کدوم کشور مجددا اقدام کنم؟
    و اینکه اگه با فاصله اقدام کنم تاثیری داره؟
    ممنون

Junior Member

سلام دوستان
    من ١٨ feb سفارت دبي با بند ٢١٤ ريجكت شدام دوستان اينجا نظر دادن ازجمله مريم خانومي كه ميخاد برا حقوق اقدام كنه و معتقد بودن شانسم كم هست همينطور بود ولي من متوجه شدام به كانديشينال نيست من به خوبي سوالش متوجه نشدام و كمتر از سي ثانيه ريجكت شدام اما توريستي ها خوب ميداد دبي و از همه مهتر چند پسر بودن كه زرد گرفتن در كل الان با امادي بيشتري ميخام برم لطفا اگر كسي شناختي داره براي مستر mba اطلاع بديد اخه نمي دونم ريسرچ پلن بايد داشته باشم يا نه از همه مهتر اينكه من يه شغل بصورت پاره وقت به شغل الان اضافه كردام اونم دستيار پژوهش هست (اما توي ds قبلي نگفته بودام ) الان اين برام مشكل ساز نميشه و يه چيز مهتر اينكه من عين همون عبارت قبلي كه در ds اورده بودام اوردم براي مابقي سوابق شغليم منتها اينبار يكمي جزييات بيشتري هم كنارش گذاشتم افيسر نميگه چرا اينقدر توضيح دادي؟!و موضوع بعد هم اينه كه چند روزقبل از شروع كلاس كه در i-20 اومد من ميرم سفارت انكارا ابا بايد نامه از دانشگاه بگيرم كه ديفر با تغيير مهلت داشته باشه !؟ ممنون ميشم راهنمايي كنيد.

سلام
    خیلی متاسفم. بله من با شما موافقم که در صورت ضعف زبان تو جواب دادن به سوالات مصاحبه به راحتی ریجکت میکنن و شاید این الان از شایع ترین دلایل ریجکت باشه. برای MBA چون رشته اصلا ریسرچ نداره و در طول تحصیل هم شما تز یا پروژه تحقیقاتی نخواهید داشت پس صحبت در مورد ریسرچ پلن کاملن بی معنی خواهد بود. در مورد اضافه کردن شغل پاره وقت هم، اگر فکر میکنید وجود این شغل بیشتر میتونه به نیاز شما به خوندن MBA نسبت به شغل قبلی تاکید کنه اینو به جای شغل قبلیتون و به عنوان شغل تمام وقت وارد کنید. چون همونطور که میدونید در مورد شغل فعلی فقط یک پزیشن میتونید تو DS وارد کنید. توضیح زیاد و خوب دادن در مورد مشاغل تو DS خوب هست و اتفاقن از بار مصاحبه کم میکنه و جو مثبت تری برای پروندتون درست میکنه.
    در مورد تاریخ هم تا زمانی که از تاریخ I-20 نگذشته میتونید باهاش مصاحبه برید و مشکلی نداره. اما اگه کلیرنس خوردید و از تاریخش گذشت بسته به اینکه با تاخیر به ترم برسید و با اینکه کلن به ترم نرسید و مجبور به دیفر بشید می تونید از دانشگاه تقاضای Late Arraival Letter و یا I-20 جدید برای ترم بعد بکنید.
    یه موردی هم بگم که سعی کنید اگه امکانش هست بین این ریجکت و اقدام بعدی 1-2 ماه فاصله بذارید.

با عرض سلام
    دوستان من هفته پيش با بند ٢١٤ از سفارت ديى ريجكت شدم و مجددا از آنكارا اقدام كردم و امروز مصاحبه داشتم كه متاسفانه با همين بند ريجكت شدم مجددا.
    فقط بعد از انگشت نگارى كه برگه كانفرميشن رو داده بودن روش نوشته بودن ١-٢٢٦ نميدونم اين معنى خاصى داره يا نه ممنون ميشم كمك كنيد

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)